Sari la conținut

Detinatori de Honda CBR 600F


Sinner-
 Share

Ce model de CBR conduci?  

1.871 membri au votat

Nu ai permisiunea să votezi în acest sondaj, sau să vezi rezultate sondaj. Te rog autentifică-te sau înregistrează-te pentru a vota în acest sondaj.

Postări Recomandate

Daca tot downgradezi, macar ramai pe aceeeasi marca. Motul 5100 are si el ceva esteri. Cat castigi daca pui procycle in loc de 5100 pe care il gasesti sa'l cumperi instant? Un fleac.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 20,8k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Intilnirea CBR ramine neschimbata. Eu, e posibil sa intirzii la ea nitel si apoi sa plec de la ea din nou pe traseul "Moto Thursday" la inca o tura.. daca mergem undeva dupa ne putem vedea acolo dupa pentru cine nu vine pe "tura".

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vezi ca in manualul de service apar codurile de Fi. Depinde cum blink-uie acel led poti sa diagnostichezi problema.

 

Succes!

Am facut si aia.......numa nu vroiam sa ajunf sa desfac tot am crezut ca mai gasesc pe aici pe cineva care a avut tot asa......mersi mult oricum

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Intilnirea CBR ramine neschimbata. Eu, e posibil sa intirzii la ea nitel si apoi sa plec de la ea din nou pe traseul "Moto Thursday" la inca o tura.. daca mergem undeva dupa ne putem vedea acolo dupa pentru cine nu vine pe "tura".

Frate, aveam si noi o seara de Joi linistita, ne vedeam la Constitutiei dupa care mergeam fiecare la casele noastre sau pe la un Biker's in OTP sau pe la un Ursu..

Acuma trebuie sa dam ture printre picaturi?? Nu'mi place.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca tot downgradezi, macar ramai pe aceeeasi marca. Motul 5100 are si el ceva esteri. Cat castigi daca pui procycle in loc de 5100 pe care il gasesti sa'l cumperi instant? Un fleac.

Daca downgradez, ca am spus ca nu sunt sigur... :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca din cauza banilor vrei sa iei ceva mai ieftin decat motul pune omule ce ulei vrei atat timp cat acesta respecta specificatile Honda, o mare parte dintre dif de pret o face si firma pe langa calitatea uleiului, adica poti sa iei un ulei mai ieftin si sa fie la fel de bun ca cel mai scump. app de unde pot sa comand un filtru de aer hiflo sau ceva mai ieftin.

Editat de Nk155
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pushule, unde ne intalnim azi in Victoriei? Eu ajung acolo pe la 18.15 si poate mergem impreuna spre Piata la intalnirea CBR. Nu ne-ai spus cum a mers ieri la RAR... :lol:

 

Ne vedem in parcarea din mijlocul pietei, acolo unde se strang "baietzii cu vitezane" :) pe la 18:15 - 18:20, k?

Am reprogramat RAR-ul pentru maine :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca din cauza banilor vrei sa iei ceva mai ieftin decat motul pune omule ce ulei vrei atat timp cat acesta respecta specificatile Honda, o mare parte dintre dif de pret o face si firma pe langa calitatea uleiului, adica poti sa iei un ulei mai ieftin si sa fie la fel de bun ca cel mai scump. app de unde pot sa comand un filtru de aer hiflo sau ceva mai ieftin.

Importatori Hiflo in Bucuresti sunt printre altii (dar stiu ca sunt mai ok la pret) cei de la Mymoto , magazinul de la Cotroceni daca il stii....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Importatori Hiflo in Bucuresti sunt printre altii (dar stiu ca sunt mai ok la pret) cei de la Mymoto , magazinul de la Cotroceni daca il stii....

multumesc, o sa trec pe acolo azi

Editat de strumfuadi
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@alexutza, e motorul lui jordy de vanzare (epava dupa accident, an 98), are doar furca belita. Daca omul vrea, poate se mai combina cu altii si il iau pentru piese, Neutral zicea ca se baga.

 

Asa informativ e 900, cu putin loc de negociere.

 

Carenele ...

Pun niste poze sa vedeti.

 

 

Si apropo de FA si consum, e cineva (nu spui cine) care a avut cel mai mizerabil filtru de aer ever. Poate Balamuc il mai are si acum atarnat pe perete, a zis ca nu a vazut asa ceva in viata lui. Era pe un F3 care consuma rezonabil, facea cu un plin peste 200 km +cat mai facea cu rezerva.

Deci am oarece indoieli ca un filtru de aer murdar creste foarte mult consumul.

 

Cauzele sunt altele.

post-16575-1270123481_thumb.jpg

post-16575-1270123511_thumb.jpg

post-16575-1270123517_thumb.jpg

post-16575-1270123523_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Deci am oarece indoieli ca un filtru de aer murdar creste foarte mult consumul.

La fostul meu F4 a scazut consumul cu 1l/100km si era rezonabil de murdar, nu prea tare..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La fostul meu F4 a scazut consumul cu 1l/100km si era rezonabil de murdar, nu prea tare..

 

 

Am zis foarte mult, 1l/100 e rezonabil, aici vad ca se vorbeste de 3-4 l fata de cat consuma (din ce stiu de la mine si de la altii) un CBR. SI vorbim de mers normal nu schimb in rosu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...