Sari la conținut

Detinatori de Honda CBR 600F


Sinner-
 Share

Ce model de CBR conduci?  

1.871 membri au votat

Nu ai permisiunea să votezi în acest sondaj, sau să vezi rezultate sondaj. Te rog autentifică-te sau înregistrează-te pentru a vota în acest sondaj.

Postări Recomandate

Maine vin... pe la un 19:15.

 

Cine mai vrea sa vina mai devreme la o plimbare de la Universitate la Victoriei si inapoi... vreo doua ture... e asteptat la Inter in fata la TNB pe la un 18:15 - 18:30.

 

 

 

Bai... Vineri si Simbata au schimbat astia prognoza in "ploaie"... wtf? ce facem? cum mergem la SMAEB? :wacko:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 20,8k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Bai... Vineri si Simbata au schimbat astia prognoza in "ploaie"... wtf? ce facem? cum mergem la SMAEB? :laugh:

Aoleo, panica in tunel! Cu 330/335/331, ca doar suntem motociclisti de asfalt uscat, nu? :wacko:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Apai... nah... poate unora le e frica sa nu se dizolve... tu stii ca eu merg cam pe orice vreme :laugh:.

 

Ar fi bine sa dati aici cu batu daca veniti si cind ziua/ora ati prefera sa mergeti... sau vreti sa stabilim maine la miting? Sau si/si? :wacko:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ar fi bine sa dati aici cu batu daca veniti si cind ziua/ora ati prefera sa mergeti... sau vreti sa stabilim maine la miting? Sau si/si? :laugh:

 

 

Omule, ca si anul trecut o sa meara fiecare cand poate si cand are chef. Ca si organizare poate se vor lipi 2-3 insi/inse dar nimik mai mult. Asa ca stai relax, asta face parte din specia noastra => ROMAN. :wacko:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ma da ce pesimist esti tu mai... Mai lasati mah romanii in pace ca nu e ei diferiti de altii. POate putin mai manelari dar... nu se moare din atita. Asta e... criza... lehamite de mai bine de 20 de ani... trebe doar facuta galerie... whoo! whoo! whoo! :wacko:

 

btw... la "Plimabarea de Joi" vii? :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ma da ce pesimist esti tu mai... Mai lasati mah romanii in pace ca nu e ei diferiti de altii. POate putin mai manelari dar... nu se moare din atita. Asta e... criza... lehamite de mai bine de 20 de ani... trebe doar facuta galerie... whoo! whoo! whoo! :laugh:

 

btw... la "Plimabarea de Joi" vii? :(

 

 

Io nu sunt pesimist, doar am exprimat un adevar ! :lol:

La plimbarea depinde de doamna ca daca are sa vree sa vina sa va mai vada si ea am sa vin MACROVANUL DE GOLAN, daca cerintele sunt altele cred ca am sa ma prezentez si io la JOIA MOTO .

 

De ce nu iei camera cu tine sa felmizezi toata actiunea? M-a lovit ideea acumasa de ma doare capatana rau ! :wacko:

Editat de alecscristian
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Motocicleta a fost folosita asa de un amic de-al meu timp de 2 ani. Nu a avut probleme cu ea. Tot timpul i-a fost aprins becul acela in bord. Asa a cumparat-o si el.

Acum eu imi fac doar griji, pentru ca vreau sa o cumpar eu...si sa nu fie ceva probleme cu ea.

Fi - Fuel injection

Care stiti ceva informatii, va rog anuntati-ma si pe mine.

Ms

 

In manual gasesti cum se face diagnosticarea.

Daca clipeste dar in rest totul pare normal, cel mai probabil ai un fir intrerupt la un senzor.

 

Nu cumva acela este becul rosu care indica si presiunea uleiului? Nu stiu la F4i cum este, de aia intreb. LA 954 Fi este pe LCD, nu cu bec.

 

Nu e, e ala de injectie.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

m-a lovit si pe mine ideea ieri... am si postat ca incerc sa o iau... doar c anu am facut inca prinderea...

 

Inseamna ca ai postit pe topicul mocio juia ca acilisea nu zisesi nika. Nu de alta dar vreu sa ma fac vedeta :laugh: ,ca la munci am ajuns vedeta si acu vreu si in lumea celor cu doi roti sa ma bucur de aceeasi atentie ca maestrul meu NYT ! Tici mi, master! :wacko:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cred ca mai bine dau camera unui/unei pasager(e). Ar putea surprinde mai multe unghiuri. Dar... asta o face mai "nepotrivita", intrucit este un point and shoot camera fara vizor sau ecran... in plus, cardul este putin bulit din nastere si inchide inregistrarea cind ti-e lumea mai draga... am tot zis ca il schimb dar... :wacko:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut!

Stiu ca nu e bursa aici..dar poate are cineva nevoie.

Pentru Honda CBR 600 F3 vand urmatoarele piese si consumabile noi:

- intinzator lant distributie, nou, in ambalajul original, pret: 350 RON la care dau cadou garnitura originala in ambalaj

- placute frana fata Lucas/TRW, doua seturi, noi, in ambalajul original, pret: 80 RON/set

Poze ..mai jos:

 

Tot pentru Honda CBR 600 F3 am si cateva sh:

- capac stator (stanga) putin sudat si zgariat dar bun, pret 100 RON

- capac ambreiaj sh ca ca nou, pret 150 RON

- oglinda dreapta sh, pret 60 RON

Voi pune poze cu ele maine.

 

Poze ..mai jos:

Calin

Tel: 0753092169, 0746263582, ym: calin2004ro@yahoo.com

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sper ca v-ati distrat! Eu a trebuit sa zic pas pentru ca am un scurt pe undeva care nu m-a lasat sa vin la intalnire. Poate stie careva dintre voi ce ar putea fi: pana acum mi-a ars de doua ori siguranta de 15 A, mi-a ars becul de pozitie pe fata si la final si releul de semnalizare. Cu releul de semnalizare inlocuit am semnal doar pe dreapta, daca dau semnal stanga nu mi se aprinde becul martor in bord, in schimb am consum (si semnalizare) simultan din toate celelalte becuri din bord si din stopul spate (pozitie, far etc.). Ceea ce explica si prajirea releului de semnalizare. Asadar ce ar putea fi? Ieri seara am umblat la carena superioara si la far/bord, azi am umblat la coada, dar am verificat toate contactele din coada si nu am pe nicaieri contact la masa in scurt. Poate fi ceva in bord?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Fu binisor... La Ursu in schimb nu aveau de mincare (cred...) decit chestii care nu se potrivesc cu regimul meu... :lol:... Plus... nu am gasit un meniu. Dar berea fu eftina... which is OKe.

 

Anywayz...

 

Dic faza: ajung eu acasa... dupa o vizita si la Peco... opresc in fata portitei de la gradina... o scot pe neutral (nu userul)... deschid poarta... ma urc pe ea... ridic cricul... bag antaia... nu se stinge becu verde... hm... string ambreiaju iar... apas iar... nimic... repet... nimic... dupa vreo 5-6 incercari incep sa imi dau seama ca nu mi se pare... ceva chiar e in neregula... ma uit in jos spre schimbator... desi cricul era ridicat... vad in bezna ca luceste ceva ca si cum cricul nu ar fi ridicat.

WTF? S-ar fi oprit motorul nu? Ma uit inca odata... tija de la schimbator... sarita. Vai 'tui dumnezvranghila mamii ei... Am agatat-o in cric sa nu o dau de ceva prin gradina si am impins vehiculina pina pe rampa unde dupa ce am aprins farul de la geam si am adus o laterna am vazut ca doar se desurubase.

Bai... daca sarea in mers (ca a sarit partea dinspre cutie) putea fi cu tzucky... nu-s daca atinge dar... daca isi baga mizghidutza coada si agata ceva... :rolleyes:

 

Asta se regleaza cumva? adica tre sa o infiletez pina face ceva clanc clocnc? sau doar pina e prinderea ferma intre cele doua piese?

 

@Droom... nasol tata... Neutral (da, userul) a zis ca e electrician... poate stie ceva :D... macar sa iti puna o priza de 220 pe carena ar putea :P.

 

 

Deci cu SMAEB-ul ramine ca in tren? :laugh: Mai ziceti si voi pe aci care mergeti cind si aveti locuri libere si poate ma aciuez si eu daca pot... Vineri sau Simbata.

Editat de zaelu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@ Cristi te-as ajuta cu mare placere dar nu ma pricep la electrica auto-moto, este total diferit de ce fac eu,oricum verifica toate mufele eventual si ceva ce ar fi putut avea de suferit in momentul cazaturii daca acest scurt a aparut dupa tavaleala,daca crezi ca e din bord deconecteaza mufele de la bord si vezi daca arde siguranta din nou.

 

@ Zaele sa inteleg ca preparatele la gratar nu sunt pe placul tau? sa nu imi spui ca esti ierbivor :rolleyes:

tija trebuie infiletata astfel incat levierul de la cutie si pedala de la schimbator sa stea perfect relaxate nu tensionate.poate se mai obsrva pe filet cat au fost infiletate.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu man... nu sint ierbivor... halesc alte fiinte animale fara jena. Doar ca ce aveai tu acolo in farfurie era cu mult olei si grasime... nu? Ceva gen cotlete... as hali :rolleyes: . Hai... si mici :laugh:.

 

Deci ala tre sa "zangane" destul de liber sa inteleg. Merci de info... am sa verific.

Editat de zaelu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu man... nu sint ierbivor... halesc alte fiinte animale fara jena. Doar ca ce aveai tu acolo in farfurie era cu mult olei si grasime... nu? Ceva gen cotlete... as hali :D . Hai... si mici :P.

 

Deci ala tre sa "zangane" destul de liber sa inteleg. Merci de info... am sa verific.

 

Da aveau si mici sa sti si nu aveau grasime multa carnaciorii cu toate ca nu ti-ar prinde rau niste grasime si tie :rolleyes:

 

Tija trebuie sa ''flencane'' putin, oricum faci cateva probe sa vezi cum intra in viteze si mai reglezi

 

spor la flencanit :laugh:

Mesaj completat

POZA 360 hornet-isti si cbr-isti

 

http://veics.viseaza.eu/?p=1079

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ah, da, aici am uitat sa postez :rolleyes:)

 

" intalnire cbr + hornet, joi 22 aprilie

 

daca va crapa browser-ul sa nu ma injurati smile.gif, imi cer scuze pt. cei care au iesit pe jumatate fantome, dar trebuia sa stati nemiscati o secunda cat va faceam poza

 

http://veics.viseaza.eu/?p=1079

 

Constitutiei_Square_III_by_vxside.jpg

 

 

/index.php?...p;&do=findComment&comment=2395407 "

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ah, da, aici am uitat sa postez :D)

 

" intalnire cbr + hornet, joi 22 aprilie

 

daca va crapa browser-ul sa nu ma injurati smile.gif, imi cer scuze pt. cei care au iesit pe jumatate fantome, dar trebuia sa stati nemiscati o secunda cat va faceam poza

 

http://veics.viseaza.eu/?p=1079

/index.php?...p;&do=findComment&comment=2395407 "

 

ce de cbr-uri :P :rolleyes: :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...