Sari la conținut

Detinatori de Honda CBR 600F


Sinner-
 Share

Ce model de CBR conduci?  

1.871 membri au votat

Nu ai permisiunea să votezi în acest sondaj, sau să vezi rezultate sondaj. Te rog autentifică-te sau înregistrează-te pentru a vota în acest sondaj.

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 20,8k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Bai... a naibii ploaie... m-am sculat azi obosit de parca am tras criza de coada singur toata noaptea... M-am tot gindit eu sa plec cu bicla (Lumina) dar imaginea mea de om facut flasca pe exterior dar deshidratat pe interior (OK, OK... am baut aseara fo... niste vin... fara alcool, da?) si mai varza de oboseala... am renuntat. Cum Serenity nu e resuscitata inca...

 

IMG0135A.jpg

 

Se vede ca e cam botoasa ca iar urmeaza sa se mocirleasca :laugh: .

 

 

va'zica... neata si voua... asfalt uscat :wacko:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu m-am suit in masina... n-am avut chef de apa-n chiloti... si de miscari asemanatoare cu patinajul artistic, pe sosea.

las` ca vine soarele si pe strada noastra :wacko: maine e ok cica

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Fa-ti si tu semnatura aia mai mica daca tot "spamezi" la 2 posturi cu intrebarea de F1. Forumul afiseaza 10 posturi pe o pagina... cred ca odata pe pagina e arhisuficient cu o semnatura mai mica.

 

Ca treaba... intinsul lantului nu costa nimic daca o faci singur. Citesti in manual cit tre sa stringi piulita si apoi te apuci de treaba. Oricum... ce operatii ai de facut poti sa le faci la orice service moto... intinsul lantului si lucru la amortizoare sint chestii uzuale.

 

Incearca (par example) la Monsters Garage la "Alex din Giulesti"... are userul Alex13 pe aici... poza aia hoata cu Alfaromeo... Da-i un PM.

Editat de zaelu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut. am un cbr 600f3 si de curand am achizitionat o toba sport yoshimura r&d si ma gandeam sa schimb si filtru de aer cu unul sport. a mai facut cineva treaba asta? merita sa dau banii pe el?(250-300 ron) .......Ca va consuma putin mai multa benzina fata de inainte nu ma intereseaza....astept sfaturi, mersi !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut. am un cbr 600f3 si de curand am achizitionat o toba sport yoshimura r&d si ma gandeam sa schimb si filtru de aer cu unul sport. a mai facut cineva treaba asta? merita sa dau banii pe el?(250-300 ron) .......Ca va consuma putin mai multa benzina fata de inainte nu ma intereseaza....astept sfaturi, mersi !

Va trebui sa o duci la un carbotest si sa iti reglezi carburatoarele din suruburile de amestec.

Daca pui toba si filtru de aer mai permisive amestecul va deveni sarac si va merge mai prost fara a face ce am scris mai sus.

Parerea mea pe care tot am spus'o este sa iti pui un filtru de aer stradal, preferabil stoc. La praful din Romania chiar nu merita. :wacko:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut.

Vreau sa imi cumpar un CBR 600 f4i 2002.

Problema cu motocicleta respectiva e ca are aprins tot timpul becul din bord Fi

Motocicleta este a unui prieten, a luat-o acum aproape 2 ani, a folosit-o , si nu a avut nici o problema cu ea.

De cand a luat-o era tot aprins martorul Fi din bord, si a fost la 2 service-uri, au reusit sa il stinga odata, insa s-a aprins iar.

Cine imi poate spune, oare chiar sa aiba ceva probleme la motor, sau sa fie doar o eroare de computer???

Repet: Motorul merge bine, l-am testat si eu o zi intreaga, plus actualul proprietar il are de 2 ani si nu a avut probleme cu el.

Multumesc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Astea sunt placutele de spate. Tot n'ai spus ce simeringuri ai nevoie.

 

Multumesc mult pentu ajutor.Semeringul de la amortizorul de pe fata,doar pt cel din stanga ca celalalt este ok.Semeringul trebuie schimbat daca da ulei pe acolo, nu ?

Editat de ghostrider000
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu cumva e doar pentru presa deschiderea aia? Or so.. Cit e intrarea?

 

dar iesirea ? :laugh:

 

... mah da voi job-uri nu aveti ? sau vinerea doar semnati condica si gata ?(cand va aud simt ca ma imbolnavesc - vineri sigur nu ma duc la serviciu - o sa zac :wacko:)

... deci mergem la cat?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu la 11 ies de la munca,12 si ceva maxim 13 sunt la poarta la coada la casa

 

Si da, nu sunt director dar am program de patron.

 

Sunt doar un amarat de electrician :wacko:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...