Sari la conținut

Detinatori de Honda CBR 600F


Sinner-
 Share

Ce model de CBR conduci?  

1.871 membri au votat

Nu ai permisiunea să votezi în acest sondaj, sau să vezi rezultate sondaj. Te rog autentifică-te sau înregistrează-te pentru a vota în acest sondaj.

Postări Recomandate

Am de schimbat un filtru de aer pe al meu CBR 600 F3 PC 31 1998...as pune un K&N insa nu stiu daca trebuiesc modificate si altele obligatoriu....Evacuare sport am un MIVV ,in rest mai nici o modificare.Nu ma intereseaza racing style-ul de condus ca toate ca nu o iert de cate ori pot,insa nu as vrea un consum nesimtit urmare a montarii acestui filtru ...are careva dintre voi montat filtru sport? Cum a influentat consumul si alte cele?....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 20,8k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Consumul nu se va modifica simtitor, probabil ca in situatii extreme, ar lua cu maxim 1 la suta mai mult. In schimb daca ii pui si filtru sport, in conditiile in care evacuare ai deja, va trebui sa faci un reglaj al carburatoarelor.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

He he... azi m-am intilnitara cu Neutralul si pretina lui la SMAEB... am colindatara printre reduceri etc nitel. De asemenea cind am plecat l-am vazut pe domnu Gabara B mergind pe roata din fata cu spatele cu pretina in spinare... dadea goarna cu vreo 30 la ora spre SMAEB cu 4 politii dupa el incercind sa-l aprehenduie... tz tz tz... pai asa domnu? :laugh:

 

Care mai vine maine? ca as mai avea de distribuit niste fluturasi... :rolleyes:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ah, da, aici am uitat sa postez :rolleyes:)

 

" intalnire cbr + hornet, joi 22 aprilie

 

daca va crapa browser-ul sa nu ma injurati smile.gif, imi cer scuze pt. cei care au iesit pe jumatate fantome, dar trebuia sa stati nemiscati o secunda cat va faceam poza

 

http://veics.viseaza.eu/?p=1079

 

Constitutiei_Square_III_by_vxside.jpg

 

 

/index.php?...p;&do=findComment&comment=2395407 "

 

Foarte tare poza, frate! :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Long way to go little grasshoper :laugh: dar ai potential ! :rolleyes:

 

 

 

Ma stradui sensei! M-ai vazut in poza? ce secsi ieream?

 

In alta ordine de ideei privind SMAEB-ul noi inca nu stim daca venim 3 sau 1 .In varianta 3 modulul de deplasare este machina, in varianta 1 modul de deplasare este motociclul ( a se citi monociclu dupe cum am vezut si auzit de unii aseara cam xcitati) dar parca nu mi-as pierde minutele alocate motociociclei doar ptr o plimbare la SMAEB.

 

va astept cu propuneri desila cata zarva este pe acileasa...................

Editat de alecscristian
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

parca nu mi-as pierde minutele alocate motociociclei doar ptr o plimbare la SMAEB.

 

va astept cu propuneri desila cata zarva este pe acileasa...................

 

Eu ma bag la un drum de 100-150km. Spre munte ploua, dar Calarasi, Giurgiu sau si mai bine Buzau este OK.

Dati-mi un semn care mergeti la SMAEB si vreti o plimbarica dupa.

Doar SMAEB nu prea ma coafeaza, ca nu am nimic de cumparat. Am Honda :rolleyes:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bai, mi-am luat o mica teapa si am ramas ca un trist in casa :rolleyes:), care iese la o tura?

Mesaj completat

Eu ma bag la un drum de 100-150km. Spre munte ploua, dar Calarasi, Giurgiu sau si mai bine Buzau este OK.

Dati-mi un semn care mergeti la SMAEB si vreti o plimbarica dupa.

Doar SMAEB nu prea ma coafeaza, ca nu am nimic de cumparat. Am Honda :laugh:

 

bucuresti - giurgiu - oltenita - bucuresti = ~150km, l-as mai face, dar as merge de dimineata ca seara am treaba, si maxim 5 motoare

calarasi e prea plictisitor, autostrada, drept.. drumul vechi nu stiu cum e

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu ma bag la un drum de 100-150km. Spre munte ploua, dar Calarasi, Giurgiu sau si mai bine Buzau este OK.

Dati-mi un semn care mergeti la SMAEB si vreti o plimbarica dupa.

Doar SMAEB nu prea ma coafeaza, ca nu am nimic de cumparat. Am Honda :rolleyes:

 

OK, hai ca as merge si eu la o tura de 150 de kilometrici ca anu asta nu am iesit din Bucuresti :laugh:. Mergem la SMAEB, voi intrati inauntru si va zgaiti pe acolo si eu ramin in parcare sa mai fac "marketing" (cum zice Pushu) la Joia Moto. Si dupa ce ati terminatara... ne dam cu ninjele.

 

Ia ziceti... ce ore?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

OK, hai ca as merge si eu la o tura de 150 de kilometrici ca anu asta nu am iesit din Bucuresti :rolleyes:. Mergem la SMAEB, voi intrati inauntru si va zgaiti pe acolo si eu ramin in parcare sa mai fac "marketing" (cum zice Pushu) la Joia Moto. Si dupa ce ati terminatara... ne dam cu ninjele.

 

Ia ziceti... ce ore?

 

eu unu' nu vreau smaeb, as pleca pe la un 10 daca s-ar sari peste SMAEB

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai ... cat mai devreme. Crezi ca termini pina la 12:00, cel mai tarziu?

Ce zici Catalin? Facem vreo 4-5 ore in total, daca plecam la 12 din Bucuresti, la 6-7 suntem inapoi. Taman bine, pe lumina.

 

Daca se pleaca, sar si eu peste SMAEB.

Editat de Pushu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai ... cat mai devreme. Crezi ca termini pina la 12:00, cel mai tarziu?

Ce zici Catalin? Facem vreo 4-5 ore in total, daca plecam la 12 din Bucuresti, la 6-7 suntem inapoi. Taman bine, pe lumina.

la 12 sa ne caram deja, nu sa ne strangem abia la ora aia..., si ar fi misto daca ne-am strange maxim 5, ca sa ne miscam repede, oricum, nu poti da tare pana in giurgiu ca sunt radare, intre giurgiu si oltenita sunt numai curbe misto, pe alocuri niste gropi in curbe, da' le-am marcat deja :laugh:, le stiu, iar din oltenita e praf drumul, insa gropile pot fi ocolite lejer daca nu se exagereaza cu viteza (oare unde mi-am futut eu semeringurile?!:rolleyes: )

 

deci, daca se pleaca la 12, I'm in

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

2 pina acum. Hai inca 2-3 si-am facut gasca.

La 11:45 in Petrom-ul de la iesirea din Buc spre Giurgiu?

 

PS: Io va anunt de acum ca NU MERG TARE. Am zis.

 

 

trezeste-ma si pe mine la 11 :rolleyes:))), si nu stiu exact care petrom, o iau pe la city mall, merg, merg, merg, imi rup curu' in sinele alea de tramvai/tren, si apoi caut primul petrom pe dreapta ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

, si nu stiu exact care petrom, o iau pe la city mall, merg, merg, merg, imi rup curu' in sinele alea de tramvai/tren, si apoi caut primul petrom pe dreapta ?

Exact.

Hai sa vedem daca se mai anunta cineva....

Editat de Pushu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Traseul asta l-am facut acum vreo 2 saptamani si un pic...Plecat la 3 dup'amiaza din Bucuresti prin Gr, Oltenita,Calarasi...La Calarasi am mancat la restaurantul de pe "buza" Dunarii (genial,recomand ) iar la 11 eram in Bucuresti,parcam mobra.

 

S-a mers 100-140 si asa am facut si economie de neuroni si de carburant. In satele de dupa Oltenita spre Calarasi multa grija la gropitele ad-hoc(nimic de speriat) iar dinspre Gr spre Oltenita grija mare la nisip si balega in curbe, mai ales in cele f stranse. Eu nu le recomand unora sa mearga (inca ) in grup pe drumul ala, stiu eu de ce. :rolleyes:

 

Eu pana vineri sunt pieton(atunci vin rulmentii) asa ca va salut din conserva...Poate chiar maine la SMAEB.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

8 ore?!

Cam cat se stranse sunt curbele alea?

Prietenii stiu de ce...

 

Mai bine de 3 ore am stat numai in restaurant...In plus am facut cate pauze am vrut,am iesit la plimbare nu la maraton :laugh:

 

Curbele sunt prea stranse, ca sa zic asa. :rolleyes:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu dimineata merg la munci. Apoi am ceva treaba si pe dupa masa ma duc la SMAEB. Dati un telefon (in caz ca e cineva doritor sa mearga cu mine; desi in afara de excitatu' pe care il oblig nu cred ca e cineva amator ... :laugh: )

 

@ Pushu. Nu cred ca e indicat sa faci traseul asta (B->Gr->Olteniuta->:D. E doar un sfat. Pt. detalii vorbim cand ne vedem. :P

 

 

Curbele sunt prea stranse, ca sa zic asa. :lol:

:rolleyes: :D

Editat de claudiu*
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cum am zis: merg incet. Casco o sa am de abia din Mai :rolleyes:

@ Veics: chiar merg incet. Daca te tine, bine. Daca nu - aia e.

chillax, merg incet, acum sper ca nici cu viteza luminii stinse

 

hai ma, iese careva? (acum)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

venind din spre giurgiu spre oltenita, primele curbe sunt foarte stranse, dar le iei incet ca e denivelat asfaltul acolo in curbele alea, apoi sunt curbe lejere

 

 

 

Io nu vreu pe drumul ala ptr ca : 1 amintiri neplacute

2 destul de anost drumul pana la intersectia GR => Oltenita.

3 este destul de greu drumul ptr o plimbare si cu foarte multe curbe unde poti sa ai mari surprize .

 

Oricum cred ca am sa aleg sa-l duc pe cel mic la SMAEB sa se invete de mic cu motociclismul! :rolleyes:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

este destul de greu drumul ptr o plimbare si cu foarte multe curbe unde poti sa ai mari surprize .

 

ce mari surprize? da si tu detalii. ca io ma gandesc ca sunt in camp ... deci am vizibilitate foarte buna, pot sa vad curba, etc.

care e problema de-ati sarit toti ca nu e OK drumul asta?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...