Sari la conținut

Detinatori de Honda CBR 600F


Sinner-
 Share

Ce model de CBR conduci?  

1.871 membri au votat

Nu ai permisiunea să votezi în acest sondaj, sau să vezi rezultate sondaj. Te rog autentifică-te sau înregistrează-te pentru a vota în acest sondaj.

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 20,8k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Am sa pun eu poze..... din Sinaia, de la cota 1400... ca la amc a fost un (cuvant urat) de eveniment, carturi only... n-au avut acces azi mobrele pe circuit... de nervi am zis sa ma racoresc cu aer curat... Si uite asa am ajuns la munte :love:

maine poze, ca-s prea somnoros acum...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hai mah... poze ceva? Cum fu azi pe Amkart?

 

Asa cum zise si GABARAB pe AMC fura astia cu karturile.............asa ca pauza poze.

 

In rest s-a lasat cu neste plimbare la CHEIA ( a se citi IKEA :love: ) cu bagat o portie mica de mancarica , in special GIXU (m-ai speriat frate) , dupe care eu unul l-am asteptat pe domnul XCITE si am tras o plimbarica mica la PLANTERS ( pitzi stile :love: ) , cu ocolo prin Moara Vlasiei la relanti, sa-l asteptam pe *claudiu m.d. Iar seara s-a incheiat cu o trecere in revista pe ruta EVEREST- P-ta Victoriei.

 

Pam-pam.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ieri mi-a demonstrat motoreta ca este intradevar 'Sport-Touring'... La dus a fost sport, la intors a fost touring. Cu toate ca nu am termen de comparatie, cred ca este una din cele mai reusite motorete de pe piata.

La dus am mers in limita drumului (a conditiei acesteia) si a domnilor politisti de pe margini (multumiri pe aceasta cale domnilor care dau flashuri si fac semne de atentionare), 70-160-220...

La intors am mers in limita de viteza impusa de lege (50-70-90)

super fun, mai ales pe curbele de la Sinaia...

In afara de 2 target-fixation nu cred ca am gresit chestii... Dar asta spum eu... Ar fi trebuit un 'wing man' care sa confirme sau infirme cele spuse de mine :love:

 

Deci, luna viitoare, unde mergem??? Sa facem o chestie de genul sambata + duminica, mers intre sport si touring, vizionat, pozat, distrat, s.a.m.d...

 

Hai ca pana atunci ti se vindeca si incheietura, zaele :love:

Editat de gabarab
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ieri mi-a demonstrat motoreta ca este intradevar 'Sport-Touring'... La dus a fost sport, la intors a fost touring. Cu toate ca nu am termen de comparatie, cred ca este una din cele mai reusite motorete de pe piata.

La dus am mers in limita drumului (a conditiei acesteia) si a domnilor politisti de pe margini (multumiri pe aceasta cale domnilor care dau flashuri si fac semne de atentionare), 70-160-220...

La intors am mers in limita de viteza impusa de lege (50-70-90)

super fun, mai ales pe curbele de la Sinaia...

In afara de 2 target-fixation nu cred ca am gresit chestii... Dar asta spum eu... Ar fi trebuit un 'wing man' care sa confirme sau infirme cele spuse de mine :love:

 

Deci, luna viitoare, unde mergem??? Sa facem o chestie de genul sambata + duminica, mers intre sport si touring, vizionat, pozat, distrat, s.a.m.d...

 

Hai ca pana atunci ti se vindeca si incheietura, zaele :)

 

Pozeee !

Mesaj completat

Asa cum zise si GABARAB pe AMC fura astia cu karturile.............asa ca pauza poze.

 

In rest s-a lasat cu neste plimbare la CHEIA ( a se citi IKEA ) cu bagat o portie mica de mancarica , in special GIXU (m-ai speriat frate) , dupe care eu unul l-am asteptat pe domnul XCITE si am tras o plimbarica mica la PLANTERS ( pitzi stile ) , cu ocolo prin Moara Vlasiei la relanti, sa-l asteptam pe *claudiu m.d. Iar seara s-a incheiat cu o trecere in revista pe ruta EVEREST- P-ta Victoriei.

 

Pam-pam.

 

:love: Ai laic motosicli end ai lav ichea :love: La Ikeea am dat si peste Vrmj, mentorul nostru in ale chiftelelor cu dulceata

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stai bre s-ajung acasa, ca n-am poaze pe telefon :love: ca le-am facut la rezolutie mare :love: sa am amintiri frumoase...

 

Ca mi-am adus aminte: orice inceparet care vrea sa se plimbe cu veterani, care merg special sa se uite la stilul de mers si la greseli, pe 8 mai se organizeaza 'Primii Kilometri'. Eu m-am inscris deja. Traseul e maricel, cateva sute de km...

Care doreste,aici este topicul

Editat de gabarab
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai eu nu am mai scris de mul pe aici deoarece nu prea aveam ceva interesant de spus legat de motociclism...

 

Ieri tocmai m-am intors dintr-o excursie Bucuresti - Buzau - Siriu - Brasov - Cheia - Bucuresti. Pe Bucuresti Buzau drumul este in stare buna, trebuie totusi atentie sporita pt ca mai sunt bizoni care vin din contrasens pe toate benzile (se dubleaza) si atunci devine palpitant. Am ma intalnit o situatie cand un conservar frustat vroia sa ma ajute sa fac economie la benzen impingandu-ma din spate. Recomandarea este sa-i lasati in plata domnului, ochii in 4, iar daca ii prindeti la benzinarie sau popas....

Mare grija la radere in localitati...cerd ca au fost minim 4.

 

Buzau - Siriu a fost superb, drumul curat si destul de liber. Numai 2-3 echipaje de politie. Super fun pe viraje. Atentie la animale, au iesit si ele pe drum la plimbarea de primavara :love:

La Siriu am inoptat dupa care am plecat spre Brasov. Aceasta a fost cea mai frumoasa portiune a drumului. Asfalt bun, mai putin pe unele intrari pe poduri, liber si a fost soare. Tot ce-ti puteai dori.

 

Si acum ajungem la subiectul de interes. CHEIA

In aceasta excursie am fost cu un prieten care calarea un BMW 1150 RT (Vaca). Ii multumesc pe aceasta cale pt ca a observat din timp pietrisul amestecat cu nisip din primul viraj dupa Sacele. Altfel eram istorie. MARE GRIJA!!! Aproape in fiecare viraj , idiferent daca era pe stanga, dreapta , sus sau jos, aceiasi mizerie. Viteza in astfel de viraje cca 20 Km/h ...si tot mai fugea spatele pe pietricele sau mai topaia pe cele mai mari. Mai trebuia sa te feresti si de coada tirurilor carora le fugea remorca in viraje. Atentie... la unele virajele se vedea grohotisul deabia cand intrai in viraj. Dupa Cheia am scapat de aceasta mizeria insa cca 10 viraje tot am rams extrem de prudenti. Am inteles ca a fost un raliu in zona insa tot nu inteleg cum de a ajuns fiecare viraj sa arate aprope ca o plaja pietruita

 

:love:

 

Cu toatea astea am ajuns fericiti, desi un pic obositi in Bucuresti si cu ceva peripetii de povestit la :love:

 

Concluzie...cine se duce saptamana urmatoare pe Cheia: intai o tura de recunoastere dupa care gaz ...altfel va intoarceti cu frunze de brad in locul frunzelor de laur :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multam de info. Sa speram ca pana ajungem noi pe cheia, se elibereaza strada de pietris.

Eu incerc sa imi fac anduranta necesara pentru a ajunge pana in Botosani... :love:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ca mi-am adus aminte: orice inceparet care vrea sa se plimbe cu veterani, care merg special sa se uite la stilul de mers si la greseli, pe 8 mai se organizeaza 'Primii Kilometri'. Eu m-am inscris deja. Traseul e maricel, cateva sute de km...

Care doreste,aici este topicul

Interesanta idee. Cred ca ma bag si eu pe 8 (in functie de vreme si timp disponibil)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Opaaa... Hai la multi ani "batrine"! "Alea, alea..." cum se zice :love:.

Bai, noi ar trebui sa'i spunem "La multi ani, tinere!" :love:

 

Neutral'ule, iti urez sa treci si tu in treapta 1! :love:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bai, noi ar trebui sa'i spunem "La multi ani, tinere!" :love:

 

Neutral'ule, iti urez sa treci si tu in treapta 1! :love:

Ba as mai vrea sa mai dau inapoi ceva ani deja :love: tot ca la 20 ma simt de aceea si nick-ul meu ca vreau sa stau pe loc nu sa bag 1 sa imbatranesc :)

 

Va multumesc pentru urari , bem ceva joi la ursu

Mesaj completat

Neutral,e adevarat ce zice forumul despre tine pe prima pagina? :D

 

nu e adevarat,eu sunt mai tanar :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La Multi Ani Neutrale. Sa ne cresti mare (uuuups ca deja esti :wacko: )

 

Mersi mult, incerc sa dau anii(kilometrii) inapoi da nu merge :laugh:

 

Nytule iti multumesc si tie

 

sa caut naibii o cutie de bomboane :(

 

 

aveti vreuna goala pe acasa? :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mersi mult, incerc sa dau anii(kilometrii) inapoi da nu merge :wacko:

 

Nytule iti multumesc si tie

 

sa caut naibii o cutie de bomboane :lol:

 

 

aveti vreuna goala pe acasa? :laugh:

 

Hai LMA, tinerelule !

 

 

Apropo de bombon, vezi ca mai avea NYT cateva cutii de cookies stricate ! :(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...