Sari la conținut

Intrunire De Comuniste-parte A Doua


lucyfire_legion
 Share

locatia intrunirii....  

177 membri au votat

Nu ai permisiunea să votezi în acest sondaj, sau să vezi rezultate sondaj. Te rog autentifică-te sau înregistrează-te pentru a vota în acest sondaj.

Postări Recomandate

Salut!

 

Nu va faceti idei ca o sa gasiti bere pe acolo! Plecati cu ea de acasa! Este o singura baraca functionala (adica unde se poate gasi bere!) imediat dupa bariera, dar se prea poate sa fie depasita de eveniment! :huh: Alimentara din Dimbul Morii nu mai functioneaza de ceva vreme...

 

Locul de campare este stabilit deja? Ca io nu vad nici o comunista sa urce chiar pina la 7 scari :what: . Daca vreti doar sa faceti tabara cit mai departe de bariera, cit mai mere forestieru', pai atunci ginditi-va ca nu sint de la bariera decit 1-2 km de drum, dar punctul terminus nu este chiar atit de incapator, pentru numarul de comunisti care s-au anuntat! Locul bun si incapator de campare este imediat dupa bariera!

 

Am pus o harta pe care am marcat locurile importante!

 

Sper sa ajung si io, dar nu cu MeZe-ul, ca nu am timp sa-l reconditionez, daca nu am examene in zilele respective, ca deja am intrat in ultima sesiune si licenta bate la usa!

 

Drum bun si asfalt uscat tuturor!

 

Toate bune! :angry:

 

stai calm ca sunt capabile toate comunistele sa urce pana sus, asta daca nu spun 'diverse' pasagerele si o iau tractoristii pe aratura :bounce:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 255
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Ploiestiul s-a anuntat!Vom fi in numar mare,simsoane,niprane,mz-e...cateva enduriste...Eu zic sa vb de pe acum,unde,ce si cum ne vom intanlii...mult timp nu mai este pana pe 1.

In privinta berii si halelii,nu va stresati,vom face o mica pauza prin Busteni,Sinaia,si vom cocosa atasele cu bunatati :angry: ,bani sa fie.

 

 

HAIDETI LA MUNTEEEEEEEEEEEE!!!!!! :bounce:

Editat de mixi_dixi
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

stai calm ca sunt capabile toate comunistele sa urce pana sus, asta daca nu spun 'diverse' pasagerele si o iau tractoristii pe aratura :bounce:

 

Io stau foarte calm, cunosc zona ca-n palma! BTW - Am un tovaras motociclist chiar acolo, in Dimbul Morii :angry: , are un Nipran si un Ural (care acum sint in lucru - taiate si pregatite de ciopereala :huh: )

 

Crede-ma ca nu urca nici o comunista mai sus de terminarea forestierului... decit cu elicopterul! Sa-mi zici si mie cum treci de podetele de lemn si de treptele din poteca! Nici cu enduroaicele nu prea te vad! Pe drumul "familial" poti sa urci pina la cabana, fara probleme, da ala nu trece pe la 7 Scari!

 

Si repet: loc de campare pentru toata lumea nu este la 7 Scari!!!

 

Succes tuturor! Daca ajung si io (repet, in functie de examene) o sa va cunosc pe toti si o sa mai stam de vorba!

 

Toate bune! :what:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai fratilor eu ma oftic de mor ca abia am inceput scoala pt motor si nu stiu daca dau examen pana pe 1.

:angry: :bounce: mor ca vroiam sa testez si eu nipru meu la drum mai lung, da poate se mai fac intalniri si ne vedem atunci sau poate iau carnetu pana pe 1, ma grabesc repede repede, bafta la toti

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Io stau foarte calm, cunosc zona ca-n palma! BTW - Am un tovaras motociclist chiar acolo, in Dimbul Morii :bounce: , are un Nipran si un Ural (care acum sint in lucru - taiate si pregatite de ciopereala :what: )

 

Crede-ma ca nu urca nici o comunista mai sus de terminarea forestierului... decit cu elicopterul! Sa-mi zici si mie cum treci de podetele de lemn si de treptele din poteca! Nici cu enduroaicele nu prea te vad! Pe drumul "familial" poti sa urci pina la cabana, fara probleme, da ala nu trece pe la 7 Scari!

 

Si repet: loc de campare pentru toata lumea nu este la 7 Scari!!!

 

Succes tuturor! Daca ajung si io (repet, in functie de examene) o sa va cunosc pe toti si o sa mai stam de vorba!

 

Toate bune! :angry:

 

 

Daca zici ca nu e loc de campare pentru toata lumea,parerea mea ar fi sa schimbam locatia...inca mai avem timp sa ne hotaram!Cu siguranta vor fi mult mai multi comunisti(si nu numai) decat s-au anuntat,si ar fi chiar o chestie nasoala sa ajungem cu totii acolo si sa vedem ca nu avem unde pune minunatul cort... :huh: Deci,schimbam locatia sau nu?

Legiune,Aleko,da-ti si voi cu parerea.

 

PS: Ar mai fi de asemenea un lucru urat sa stam impartiti in 7mii de poienite si poieni....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca zici ca nu e loc de campare pentru toata lumea,parerea mea ar fi sa schimbam locatia...inca mai avem timp sa ne hotaram!Cu siguranta vor fi mult mai multi comunisti(si nu numai) decat s-au anuntat,si ar fi chiar o chestie nasoala sa ajungem cu totii acolo si sa vedem ca nu avem unde pune minunatul cort... :bounce: Deci,schimbam locatia sau nu?

Legiune,Aleko,da-ti si voi cu parerea.

 

PS: Ar mai fi de asemenea un lucru urat sa stam impartiti in 7mii de poienite si poieni....

bai baieti!!! eu nu stiu cat loc e si nu am fost la 7 scari niciodata, dar din poze cred ca o sa avem loc. despre partea urcatului........la ce dracu mai mergem pe motoare daca nu ne plac provocarile?????

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Daca zici ca nu e loc de campare pentru toata lumea,parerea mea ar fi sa schimbam locatia...inca mai avem timp sa ne hotaram!Cu siguranta vor fi mult mai multi comunisti(si nu numai) decat s-au anuntat,si ar fi chiar o chestie nasoala sa ajungem cu totii acolo si sa vedem ca nu avem unde pune minunatul cort... ;) Deci,schimbam locatia sau nu?

Legiune,Aleko,da-ti si voi cu parerea.

 

PS: Ar mai fi de asemenea un lucru urat sa stam impartiti in 7mii de poienite si poieni....

 

Mda, se pare ca m-ati inteles gresit cu totii! Ma refeream la faptul ca strict la 7 Scari nu e loc pentru toata lumea! Dar distanta de la locul de campare pina la 7 Scari nu e mai mare de 2-3 km. Care nu prea pot fi parcursi de motociclete decit cu foarte mari eforturi din partea motorului si motociclistului. Dar nu-i e nimanui interzis sa incerce :ok: Ceea ce incercam sa subliniez este exact faza cu poienile si poienitele :huh: Deci, nu propun schimbarea locului intilnirii :what: , ci doar alegerea locului de campare astfel incit sa aiba loc toata lumea ;) . Iar cine vrea sa incerce sa urce pe motor pina la 7 Scari, s-o faca cu motoreta descarcata de bagaje, mai ales daca tine la ea, ca e ceva de endureala p-acolo :angry:

 

Toate bune! :bounce:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

primi carevin aseaza cortu la loc larg si restul pe langa ei la greu :angry: daca e mai sus locul - atunci lasa jos pe unu sa anunte turma

 

CORECT!!! :bounce:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ma nu mergem acolo sus ca au pus aia bariera, mai mergem pe DN1 un pic si facem dreapta si urcam pe acolo un pic pana intram mai bine in natura, trecem raul si desfacem berea apoi cortul.

 

propriu-zis nu o sa mai stam cu cortul langa cascada, ci mai jos unde e loc destul de cort.

 

io am pus poze mai sus in topic cu locul unde ne asezam.

 

Deci pentru cei din zona: am fost cu Zidu si cu Alveola in 2005 acolo sus pana la cascada, si se poate e o poteca care urca imediat dupa Petromul din Timis. Loc langa cascada unde planuisem initial ar fi pt 10-20 de corturi.

Dar am fost de Paste in zona si acum au pus aia bariera la drum si atajele nu mai pot trece, probabil ca nu e legal...

 

Mai e un drum care urca la cascada, dar de la un nivel incolo doar cu picioarele, si ala urca prin sat , e o luam pe acolo, urcam si noi 5-600m, trecem raul si gata. E loc pentru oricati, e pace ca raul desparte de zgomotul drumului. Vedeti cele 2 filmulete puse cu zona pe care o recomand.

post-4291-1179162529_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu tocmai am aflat ca pe 2 iunie am examen...sesiunea asta . dar vin dimineata si plec seara si tot vin :bounce: daca se poate sa pelcam si noi cat mai de dimineata pozibil....daca pe la 11-12 sunt 40 de grade afara si motoarele noastre au racire pe aer va dat seama cat de important ar fi sa plecam cat mai de dmimneata ca sa nu e prinda ropotu asta de caldura.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eh, am aranjat stresiunea ca sa pot ajunge si pe 1-3 la 7 scari, si pe 8-10 la ploiesti, si pe 15-17 la sibiu :bounce: .

revenind la date mai importante, din cate inteleg, cel mai bine e sa ramanem jos la bariera si daca vrea cineva sa urce pana la 7 scari, se face excursie. si eu din cate imi aduc aminte nu se poate urca acolo. cine a fost mai de curand si stie zona, sa recomande unde sa facem base-camp. oricum, nu vreau sa lasam motoarele jos si noi sa fim mai departe... parerea mea.

 

acu ma duc sa reglez tachetii, ma preagatesc deja.

 

later edit: sint de o inteligenta uimitoare... setul de lere e la pitesti. asta e, reglez sapt viitoare...

Editat de TZepeSH
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eh, am aranjat stresiunea ca sa pot ajunge si pe 1-3 la 7 scari, si pe 8-10 la ploiesti, si pe 15-17 la sibiu :huh: .

revenind la date mai importante, din cate inteleg, cel mai bine e sa ramanem jos la bariera si daca vrea cineva sa urce pana la 7 scari, se face excursie. si eu din cate imi aduc aminte nu se poate urca acolo. cine a fost mai de curand si stie zona, sa recomande unde sa facem base-camp. oricum, nu vreau sa lasam motoarele jos si noi sa fim mai departe... parerea mea.

 

acu ma duc sa reglez tachetii, ma preagatesc deja.

 

later edit: sint de o inteligenta uimitoare... setul de lere e la pitesti. asta e, reglez sapt viitoare...

 

Pai, locul de campare e acolo unde e poza lu' Aleko, adica la 500 de metri de bariera :angry: (v-am zis io in posturile anterioare ;) ) Din nefericire io n-am putut sa aranjez stresiunea, deci cred ca voi absenta :what: .

 

Chiar nu gasesti la cineva un set de lere? Cred ca am io, daca te ajuta cu ceva, stau in Berceni, da un PM daca te coafeaza cu ceva.

 

Toate bune! :bounce:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

V-am mai spus si va mai spun!Haide-ti sa hotaram de pe acum cand vom urca spre nabadaioasele locuri(vineri ar fi de preferat parerea mea),si cum ne organizam,la ce ora plecam,cati treceti prin Ploiesti... :bounce: Din Ploiesti vor fi mai multe motoare,deci binevoiti sa postati si sa vedem cum facem.Daca vreti sa facem coloana cat mai mare pe DN,va asteptam si pe voi in "minunatul" nostru oras si plecam toti de aici,dar spuneti cine trece pe la noi.

Cred ca ar trebui vorbit de acum,sa ne facem si noi planurile,sa stim cum ne luam liber de la scarbici s.a.m.d... :what:

 

Asfalt uscat si fum in spate! :angry:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

baieti!!!! hotarati cand plecam din bucuresti sa stim si noi cum ne fentam sefii pe la munci; spuneti o data, o ora si o locatie.stiu ca mai e ceva timp, dar trebuie sa stiu pe ce data ma imbolnavesc, ca nu prea e rost de liber;).

asfalt uscat!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

baieti!!!! hotarati cand plecam din bucuresti sa stim si noi cum ne fentam sefii pe la munci; spuneti o data, o ora si o locatie.stiu ca mai e ceva timp, dar trebuie sa stiu pe ce data ma imbolnavesc, ca nu prea e rost de liber;).

asfalt uscat!

 

 

Cred ca nu mai merge nimeni... :drums: :wave:

 

Ideea a fost sa facem o intrunire de comuniste,tipic haiducesc..si se pare ca au inteles-o multi..dar cred ca prea in profunzime...La plecare nu suntem haiduci,plecam si noi in grup ca toti oamenii,nu?

Eu nu va mai silesc,am spus ca din Ploiesti vor pleca mai multe motoare,voi posta cu cateva zile inainte la ce ora se pleaca si gata....cine vrea sa n-i se alature,este bine primit!Cine nu vrea,nici o problema,ne vom intanlii acolo sau pe drum.Numai bine! :clap:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cred ca nu mai merge nimeni... :drums: :wave:

 

Ideea a fost sa facem o intrunire de comuniste,tipic haiducesc..si se pare ca au inteles-o multi..dar cred ca prea in profunzime...La plecare nu suntem haiduci,plecam si noi in grup ca toti oamenii,nu?

Eu nu va mai silesc,am spus ca din Ploiesti vor pleca mai multe motoare,voi posta cu cateva zile inainte la ce ora se pleaca si gata....cine vrea sa n-i se alature,este bine primit!Cine nu vrea,nici o problema,ne vom intanlii acolo sau pe drum.Numai bine! :clap:

pai sa va spun! in perioada 1-3 iunie aveam team building, sau cum dracu se scrie, in bulgaria la nisipuri. si mi-am bagat ceva in el ca sa vin la 7 scari. daca se contramandeaza plecarea asta ma zgarii pe ............. stiti voi ce!!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Haideti sa plecam toti odata (ma refer la cei din bucuresti) si organizam traseul in asa fel incat sa trecem prin ploiesti si sa ne unim cu grupul de acolo! dupa care drum intins spre locatie!

 

plecam din bucuresti mai devreme ca sa "ridicam" ploiesti la o ora decenta...

Editat de -FreaK-
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da' de ce intrebi?? :drums:

 

aveam o idee :clap:

 

 

Haideti sa plecam toti odata (ma refer la cei din bucuresti) si organizam traseul in asa fel incat sa trecem prin ploiesti si sa ne unim cu grupul de acolo! dupa care drum intins spre locatie!

 

plecam din bucuresti mai devreme ca sa "ridicam" ploiesti la o ora decenta...

 

 

nu facem parada pe dn1. ca sa putem merge in grup trebuie sa fim maxim 10-12. altfel incurcam si traficul, nu putem depasi cu totii in scurt timp un obstacol si separam iarasi gasca. oricum ne vedem cu totii acolo :wave:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...