Sari la conținut

Grupul posesorilor de Aprilia Pegaso 650 pana in 2004


Postări Recomandate

http://bikeshop.ro/motociclete/anunturi-va...998-286972.html

 

cea inmatriculata 1600 e,

 

cea neinmatriculata 500 e, ,, am cumparat-o anul trecut cand s-a stricat bendixul, ca sa-mi ramana si restul motoretei, pt piese,

este identicaca cea din poza, are o crapatura la parbriz de aprox 6 cm, lipseste oglinda dreapta, bendixul, si saua are chestia aia de prindere din spate rupta,,,

 

cea inmatriculata este pusa la punct, am curaj sa merg in ture lungi cu ea,,,ultima iesire lunga a fost anul trecut la meteora :

 

http://www.youtube.com/results?search_quer...sul911&aq=f

 

Merci frumos. Am gasit pana la urma la cineva de la cluj...

Mesaj completat

Am si eu nevoie de niste sfaturi legate de mersul pe motocicleta cu pasager.

sunt lucruri care ma deranjeaza in mers. Ex: la franari...casca in casca, la viraje usore dezechilibrari.

Nu am decat vreo 1000km mersi pe motor, asa ca astept orice sugestie. Multam'!

 

Se pare ca nici pasagerul(a) nu are km pe motor... Cu timpul va trebui sa invete la franari sa se tina in scarite, si sa se incline simultan cu motorul, pentru ca de asta te dezechilibreaza, fie se inclina mai mut fie mai putin, dar sunt chestii care tin de obisnuinta...

 

Succes! si la cat mai multi km!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 14,3k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Am si eu nevoie de niste sfaturi legate de mersul pe motocicleta cu pasager.

sunt lucruri care ma deranjeaza in mers. Ex: la franari...casca in casca, la viraje usore dezechilibrari.

Nu am decat vreo 1000km mersi pe motor, asa ca astept orice sugestie. Multam'!

toti am patit asta...mergeti cat mai relax si stati cat mai aproape...faceti corp comun si nici nu o sa mai simti pasageru'... pasagerul p viraje are tendinta sa se lase ori mai devreme , ori mai ...deloc :) ...tineti aproape si nu mai strangeti din (cuvant urat ) ca faceti febra

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Haywood Yablomme

Stie cineva cum se demonteaza tuburile emulsoare (alea in care intra acele de dozaj) la carburatoarele Mikuni si unde gasesc asa ceva nou? Kit de reparatii adica.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stie cineva cum se demonteaza tuburile emulsoare (alea in care intra acele de dozaj) la carburatoarele Mikuni si unde gasesc asa ceva nou? Kit de reparatii adica.

 

 

Din ce imi aduc eu aminte desfaci jiglerul central pe partea de jos(pe la plutitor) si tubul emulsor vine in sus pe deasupra.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Haywood Yablomme

Da,de avut in vedere,eventual ciocanit nitel. Sper sa gasesc noi la magazin,se pare ca rateurile pe care la da la decelerare vin din uzura tuburilor si consumul crescut tot de acolo.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hello!

 

Are cineva de vanzare urmatoarele ??

 

1.furtun ulei (din cadru in motor)

2.cric central

3.parbriz

4.far

5.crash bar

 

pt aprilia pegaso din 95

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut,pana anul asta am fost si eu posesor de pegaso,am avut doua, ce e funny e ca acum cateva luni l-am vandut unui tip din arges, dar azi am vazut un anunt pe bikeshop cu motorul(poza e facuta de mine acum 2 ani) vezi anuntul aici : http://www.bikeshop.ro/motociclete/anuntur...995-291544.html in anunt nr de km e gresit ,in realitate are in jur de 50mi iar anul nu e 95 ci 92 . unii oameni ori nu au ce face si pun anunturi doar din distractie ? bafta si atentie maxima pt. ca anuntul e mai mult ca sigur tzeapa

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut,pana anul asta am fost si eu posesor de pegaso,am avut doua, ce e funny e ca acum cateva luni l-am vandut unui tip din arges, dar azi am vazut un anunt pe bikeshop cu motorul(poza e facuta de mine acum 2 ani) vezi anuntul aici : http://www.bikeshop.ro/motociclete/anuntur...995-291544.html in anunt nr de km e gresit ,in realitate are in jur de 50mi iar anul nu e 95 ci 92 . unii oameni ori nu au ce face si pun anunturi doar din distractie ? bafta si atentie maxima pt. ca anuntul e mai mult ca sigur tzeapa

am vb cu omul,are o moto identica,,se pare ca din lipsa a folosit poza mea........... no coment........

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu i de la nemti. asa vreau sa o fac da nu gas roata fata pe 17. astai a mea

aha...si cum ai ridicat aripa fata?

adik ai folosit acelasi sistem de prindere sau ai adus ceva modificari?

nu are vibratii la viteza , nu trepideaza?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

vad ca au inceput sa se caute piese

unii le iau angro si le vand ;) nu dau nume oricum ma ajutat sa scap de ele

 

mai am asa

roata fata

roata spate

etier spate

pedale cu tot cu furtun pt frana spate

pedala schimbator

borna electromotor

borna masa ( la baterie )

electromotor

redresor

CDI

capac partea dreapta + bobina de la alternator pe el ( pegaso 2)

furtunele de la ulei ( putin coapte )

ceva carene ( putine ..

jugurile

telescoapele

saua

cutie filtru aer

rezervor

bord

bascula spate

amortizor spate

 

piesele sunt de la un pegaso 2 dar duipa cum stiti se potrivesc si la pegaso 3

 

paravant dreapta pegaso 3

 

cine e interesat sa trimita mail la

viilor@gmail.com

si il rog sa astepte putin ca raspund mai greu

Editat de adi_radu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca vrea cineva o Aprilia, accesand link-ul de mai jos ajungeti la calul meu

 

/index.php?showtopic=515181

 

 

E in stare buna, dar ma pregatesc pt. un armasar nou.

Ca tot a venit vorba, are cineva modelul 2009? Pareri?

Dupa cum am vazut eu e cel mai ieftin motor nou de pe piata la 650.

 

 

Pentru cei care nu au timp, chef sau cunostinte ( eu intru la toate categoriile), pentru schimb ulei, filtre, placute frana fata spate, kit de lant, bec numar, verificare carburatie 700 Ron in service-ul de la KTM (pe viilor).

Nu am avut nici o piesa, toate au fost de la ei. Manopera gratis. Durata aprox. 6 ore. Daca e ieftin sau scump aprecierea e a voastra. Eu sunt multumit.

Acum daca imi cumpar si cauciucuri incep sa ma razgandesc cu vanzarea.

 

Toti avem vaci batrane? Nimeni nu are un model 2008~2009? Ce am mai citi prin review-uri Pegaso Strada nu e cine stie ce.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

DIFERENTA INTRE TRIAL SI STRADA ESTE DE SETARE A FURCII ( 175 VS 170 ) SI FRANE(2 CU 1 VS 4 CU 2 -PISTOANE ETRIER SI DIMENSIUNE DISC ) /ROTI SPITE SAU TURNATE

 

INAFARA DE ASTA MOTORIZAREA ESTE YAMAHA - 660 -48 DE CAI INJECTIE - MULT MAI FIN DECAT ROTAX

 

EXISTA O DIFERENTA DE KG PARCA INTRE CELE 2 MODELE SI TOT INAFARA DE ASTA TRIALU PARE MULT MAI REUSIT CA ASPECT !!!!

AMBELE SUNT MAI USOARE DECAT MODELUL PEGASO CUBE 3 .

 

PRETUL PARE CORECT LA CONSUMABILE .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ma poate ajuta cineva cu un indiciu despre unde ar fi jiglerele de aer la un pegaso 652 din 97,ma tot benoclez de afara si nu se vad si nu as vrea sa defac rampa si filtrul de aer!!.......chiar si o poza ar fi de folos daca detineti. Multumesc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Haywood Yablomme

Daca are carburatoare Mikuni BST33 vezi pe sub carburatoare,nitel in fata camerelor de nivel constant. Ai nevoie de o surubelnita f scurta pt ca e vertical.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Kristian K changed the title to Grupul posesorilor de Aprilia Pegaso 650 pana in 2004

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...