Sari la conținut

Grupul posesorilor de Aprilia Pegaso 650 pana in 2004


Postări Recomandate

  • Răspunsuri 14,3k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Are careva idee daca rolul foliei lipita pe aripa este altul decat unul decorativ??? As vrea sa o dau jos.

 

Salut domnu, poti sa o dai linistit jos, folia a fost pusa la tine cel mai probabil sa fereasca vopseaua de a fi zgariata de genunchiere cand ti picioarele pe jos(asa cum am facut eu), rol pur estetic asa ca poti sa faci cum vrei tu aripile alea. respect si Asfalt Uscat!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dragi aprilisti , as dori sa ma lamuriti si pe mine daca Starter Sprag Clutch de la BMW F650 ( ce an de fabricatie ? ) se potriveste la Pegasul din 97 ?

Fiind acelasi motor, merge de la oricare.Am inteles ca merge si de la KTM, plus ca ar veni mai repede si la un pret mai mic.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dragi aprilisti , as dori sa ma lamuriti si pe mine daca Starter Sprag Clutch de la BMW F650 ( ce an de fabricatie ? ) se potriveste la Pegasul din 97 ?

In postul asta --> Bendix Ktm <-- spune cineva ca , codul ktm pt bendix este 58440026000 dar trebuie inversat sensul rolelor .

 

@ soso.cop cod kit lant pe louis 10041472 ..si mai e si la reducere .

Editat de Geo C.P.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

buna baieti am si eu o intrebare am o aprilia pegaso din anul 2000 si as vrea sa-i schimb chitul de lant are cineva idee daca se potriveste de BMW sau care varianta ar fi mai ieftin cel originar sau cel de BMW. Iar placutele de frina fata care varianta ar fi mai buna si ce marca mi-ati recomande mersi mult si asfalt uscat. :laugh:

Mesaj completat

 

fratioare poti sa o dai jos (CHIAR SI ARIPA) glumeam pt.k nu are nimic. :D

Mesaj completat

pe langa intrebarille de mai sus as dori sa achizitionez un cric central pt aprilia pegaso an 2000 si la ce pret second hand ;)

 

Pentru cric vorbeste cu userul "Brogdan" care dezmembreaza o aprilica... Eu am luat de la el electromotorul cu un pret decent, si omul este serios.

 

@Remu1 - Se potriveste de la f650 si f650 st 1995-2000. (acea componenta mai este cunoscuta si sub denumirea "FlyWheel")

Editat de Bronto
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In postul asta --> Bendix Ktm <-- spune cineva ca , codul ktm pt bendix este 58440026000 dar trebuie inversat sensul rolelor .

 

@ soso.cop cod kit lant pe louis 10041472 ..si mai e si la reducere .

 

Eu am inlocuit bendixul doar rulmentul (fly wheel) cu cel de la KTM cu codul mentionat. Se potriveste intr-un singur fel (sau am nimerit eu cum trebuie). Functioneaza de anu' trecut fara probleme.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

stie cineva daca pe modelu din'98 se potriveste o baterie cu gel? ca ma fost la un magazin si mi-a zis ca nu s-ar potrivi in locasul ei

Bateriile cu gel , exact ca si alea clasice cu electrolit , sunt pe dimensiuni .Mai cauta si la alte magazine .

Uite una care ti se potriveste http://romimoto-piese.ro/category/10300000.../article/281243

Editat de Geo C.P.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cel mai usor rezolvi cu asa ceva '' http://www.louis.de/_2017830ae019dbfc270e3...;artnr=10019100 '' .Kitul contine tot ce ai nevoie si cablu de acc si de ambr. si diferite nipluri usor de fixat pe cablu Eu mi-am facut ambreiajul cu setul asta si e ok, tine. De pe louis aduc BBmoto.ro si kronaumoto.ro poate ca mai sunt dar nu mai stiu :moron:

 

 

Mesaj completat

Facem o mica reuniune de pegasisti maine la Herastrau la Arc pe la un 6-7 ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare, imi poate spune si mie cineva din ce cauza am ceva urme de ulei la imbinarea capacului superior al pistonului cu restul motorului, acolo unde sunt acele jumatati de cercuri din plastic/ Va multumesc.

Ai incercat sa strangi putin capacul?Cu simt.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare, imi poate spune si mie cineva din ce cauza am ceva urme de ulei la imbinarea capacului superior al pistonului cu restul motorului, acolo unde sunt acele jumatati de cercuri din plastic/ Va multumesc.

 

Spala motorul bine la spalatorie, da jos capacul (cu ocazia asta reglezi si culbutorii), pune-i Gasket Sealant rosu, si monteaza la loc capacul strangand suruburile alternativ in cruce, eventual cu cheie dinamometrica.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Kristian K changed the title to Grupul posesorilor de Aprilia Pegaso 650 pana in 2004

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...