Sari la conținut

Postări Recomandate

:D eu astept sa inlocuiesc Marathonul cu Avon Cobra (luat deja asteapta sa fie "uploaded", diferente mari in forma, o sa vedem si la material. Marathon e un cauciuc foarte bun dar tinde sa te ridice iar pe ploaie sau pe rece e sensibil. Ce aveti voi stoc pe vaci? Dunlop parca nu? Stiu ca oamenii nu prea erau multumiti. Vezi ca pe dimensiunea voastra face Pirelli niste gume foarte bune de foarte curand.

 

Mai bun decât Me880 e Dunlop Elite3 Âşi asta spun majoritatea de pe m109riders. Mai ales că pentru cauciucul spate Dunlop Elite3 are un 250 bestial care stă Âşi se vede perfect pe janta stock, mult mai sănătos decât 240-ul inițial. Bonus, primeÂşti Âşi vreo 3 cm înălțime. Din păcate e maximum pe care îl poți pune pe janta stock, Elite3 de 250 Âşi Metzeler 260. Să povesteÂşti de Avon că m-ai făcut tare curios.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,1k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Eu nu stiu ce vb. voi aici de diferentze intre gume ca banuiesc ca nici unul nu a mers cu un Intruder la limita aderentei. .inclinat serios. .pe orice cauciuc. Pe langa discutii ca arata bestial sau se vede perfect (adica chestii pur estetice) vreau sa aud si eu macar de la unul cu Intruder ca i-a fugit spatele sau fatza cu vreo guma. .de orice marca.

 

Ce atatea povesti ca unul a spus ca dunlop e mai bun ca metz sau bridge sau altceva, cand nici unul dintre voi nu a testat la modul cel mai serios gumele astea. .Mergand drept prin oras si f. usor inclinat pe niste curbe la viteze rezonabile nu iti dai seama care e mai bun sau nu. .

 

Denis SBZ mi-a julit cadrul "C.A.D.R.U.L" pe Cheia, cu Oana in spate, pe Warrior, pe gume B de 2 ani vechime (de la cumparare, nu productie) de nu se tzineau aia cu SS dupa el, decat mult in spate, si voi va rupetzi in opinii, care guma ce Avon, care Mich, undeDunlop. Let's get fuckin real guys!!! Show what ya can do first, then brag about rubbers!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai bun decât Me880 e Dunlop Elite3 Âşi asta spun majoritatea de pe m109riders. Mai ales că pentru cauciucul spate Dunlop Elite3 are un 250 bestial care stă Âşi se vede perfect pe janta stock, mult mai sănătos decât 240-ul inițial. Bonus, primeÂşti Âşi vreo 3 cm înălțime. Din păcate e maximum pe care îl poți pune pe janta stock, Elite3 de 250 Âşi Metzeler 260. Să povesteÂşti de Avon că m-ai făcut tare curios.

 

 

 

ai inteles gresit, Elite3 e mai ieftin decat Metzler Me880, nu mai bun. :D

 

Eu nu stiu ce vb. voi aici de diferentze intre gume ca banuiesc ca nici unul nu a mers cu un Intruder la limita aderentei. .inclinat serios. .pe orice cauciuc. Pe langa discutii ca arata bestial sau se vede perfect (adica chestii pur estetice) vreau sa aud si eu macar de la unul cu Intruder ca i-a fugit spatele sau fatza cu vreo guma. .de orice marca.

 

Ce atatea povesti ca unul a spus ca dunlop e mai bun ca metz sau bridge sau altceva, cand nici unul dintre voi nu a testat la modul cel mai serios gumele astea. .Mergand drept prin oras si f. usor inclinat pe niste curbe la viteze rezonabile nu iti dai seama care e mai bun sau nu. .

 

Denis SBZ mi-a julit cadrul "C.A.D.R.U.L" pe Cheia, cu Oana in spate, pe Warrior, pe gume B de 2 ani vechime (de la cumparare, nu productie) de nu se tzineau aia cu SS dupa el, decat mult in spate, si voi va rupetzi in opinii, care guma ce Avon, care Mich, undeDunlop. Let's get fuckin real guys!!! Show what ya can do first, then brag about rubbers!!!

 

 

iar te bagi in seama aiurea...parerea mea este ca urmaresti topicul asta doar de frustrat ca nu ai si tu Intruder de 1800 :D

Editat de maitre
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu nu stiu ce vb. voi aici de diferentze intre gume ca banuiesc ca nici unul nu a mers cu un Intruder la limita aderentei. .inclinat serios. .pe orice cauciuc. Pe langa discutii ca arata bestial sau se vede perfect (adica chestii pur estetice) vreau sa aud si eu macar de la unul cu Intruder ca i-a fugit spatele sau fatza cu vreo guma. .de orice marca.

 

Ce atatea povesti ca unul a spus ca dunlop e mai bun ca metz sau bridge sau altceva, cand nici unul dintre voi nu a testat la modul cel mai serios gumele astea. .Mergand drept prin oras si f. usor inclinat pe niste curbe la viteze rezonabile nu iti dai seama care e mai bun sau nu. .

 

Denis SBZ mi-a julit cadrul "C.A.D.R.U.L" pe Cheia, cu Oana in spate, pe Warrior, pe gume B de 2 ani vechime (de la cumparare, nu productie) de nu se tzineau aia cu SS dupa el, decat mult in spate, si voi va rupetzi in opinii, care guma ce Avon, care Mich, undeDunlop. Let's get fuckin real guys!!! Show what ya can do first, then brag about rubbers!!!

 

LASA-NE!!!!!

Prietene esti dus ca ceapa....sincer...desi nu voiam sa pun pozele astea pt ca nu imi place "sa ma dau mare ca polizez scarite sau merg la limita" priveste scaritele de la Intruder meu pe drumuri nationale si nu pe circuit....si daca te intereseaza mai stiu sa fac 2-3 chestii din alea cu plecat de spate de pe loc sau din mers, "liniute", aplecat in viraje....si tare as fi curios sa vad cat esti de adevarat la aplecatu asta si polizat si tot......

 

Se pare ca Rossi e copil pe langa tine!!!

 

P.S.:Sa-mi spui daca iti plac scaritele....si da...eu vreau sa schimb guma pt ca intr-adevar nu are aderenta dorita la limita :scratch: asa ca se pare ca unii de pe aici stiu despre ce vorbesc!!!

post-816-1221055367_thumb.jpg

post-816-1221055409_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu nu stiu ce vb. voi aici de diferentze intre gume ca banuiesc ca nici unul nu a mers cu un Intruder la limita aderentei. .inclinat serios. .pe orice cauciuc. Pe langa discutii ca arata bestial sau se vede perfect (adica chestii pur estetice) vreau sa aud si eu macar de la unul cu Intruder ca i-a fugit spatele sau fatza cu vreo guma. .de orice marca.

 

Ce atatea povesti ca unul a spus ca dunlop e mai bun ca metz sau bridge sau altceva, cand nici unul dintre voi nu a testat la modul cel mai serios gumele astea. .Mergand drept prin oras si f. usor inclinat pe niste curbe la viteze rezonabile nu iti dai seama care e mai bun sau nu. .

 

Denis SBZ mi-a julit cadrul "C.A.D.R.U.L" pe Cheia, cu Oana in spate, pe Warrior, pe gume B de 2 ani vechime (de la cumparare, nu productie) de nu se tzineau aia cu SS dupa el, decat mult in spate, si voi va rupetzi in opinii, care guma ce Avon, care Mich, undeDunlop. Let's get fuckin real guys!!! Show what ya can do first, then brag about rubbers!!!

 

Pot sa te ating, zeule?

 

Nu era evident ca atunci cand schimbi gumele ai un motiv mai serios decat aspectul? Mie mi-a fugit spatele pe un intruder de 1800 si am ramas pe doua roti, multumit? Crezi ca altceva mai bun de facut decat sa dau din taste cand imi fuge poponeata nu am? Am citat de pe un site niste posesori de m1800r care au oferit la gume si alternativa dunlop elite 3, trebuia sa ma laud ca mi-a julit cineva cadrul pe cheia? Ma doare in bascheti ce fac altii cu mobra ta pe cheia si cum te dai tu pe circuitul de karting, zeule. Daca vroiam sa ma dau reiser imi luam mobra sa ma dau reising, asa lasa-ma sa fiu umil si sa testez la modul cel mai neserios si alte gume, eventual sa cer si opinii. Eu nu am curaj sa stau 2 ani cu aceleasi gume pentru ca spre deosebire de tine chiar ma plimb cu mobra.

 

Nu te mai opresti dracului din tastat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu cred ca esti prost.

 

 

Eu cred ca esti prost. Am Warrior, nu am nevoie de Intruder.

 

 

am gresit, scuza-ma....esti un frustrat penibil :scratch:

 

 

Retardatule.

 

 

Am facut. Acum m-am saturat sa stau calm cu toti retarzii care vb. urat si eu le raspund calm, pana cand imi pierd rabdarea si le zic vreo doua sa ma tzina minte. . .Dar eu mai astept. Prea multi isterici pe aici, care nu poti sa ii atingi nici macar cu un ac ca incep cu insulte directe si marlanii. Urasc ipocrizia. In general, cu cat sunt mai incepatori, cu atat sunt mai isterici si paranoici. . .unii. O sa le treaca agitatia mintala, dupa primul an - doi de moto. .Toti am fost mai nervosi in primul an. . Chestie de acomodare.

 

 

Simultan. :)

 

 

injurati-va pe PM.

pt asta si pt offtopic, vi-se sterg posturile si chiar warn.

le pun in copie,ca sa nu spuneti "da pt ce?".

 

B.

Editat de Blackrider
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

LASA-NE!!!!!

Prietene esti dus ca ceapa....sincer...desi nu voiam sa pun pozele astea pt ca nu imi place "sa ma dau mare ca polizez scarite sau merg la limita" priveste scaritele de la Intruder meu pe drumuri nationale si nu pe circuit....si daca te intereseaza mai stiu sa fac 2-3 chestii din alea cu plecat de spate de pe loc sau din mers, "liniute", aplecat in viraje....si tare as fi curios sa vad cat esti de adevarat la aplecatu asta si polizat si tot......

 

Se pare ca Rossi e copil pe langa tine!!!

 

P.S.:Sa-mi spui daca iti plac scaritele....si da...eu vreau sa schimb guma pt ca intr-adevar nu are aderenta dorita la limita :laugh: asa ca se pare ca unii de pe aici stiu despre ce vorbesc!!!

 

Daca tot ai pus poze. .o sa pun si eu maine. .da intaii sa fac unele noi, cu ele in starea actuala. :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca tot ai pus poze. .o sa pun si eu maine. .da intaii sa fac unele noi, cu ele in starea actuala. :laugh:

Ma tem ca din mesajul lui dealien ai inteles doar pozele. Tu nu pricepi ca pe majoritatea celor interesati de 1800 polizatul scaritelor e ultimul lucru care ii zguduie? Orienteaza-te catre vitezisti, gasesti acolo si polizari si polizoare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ma tem ca din mesajul lui dealien ai inteles doar pozele. Tu nu pricepi ca pe majoritatea celor interesati de 1800 polizatul scaritelor e ultimul lucru care ii zguduie? Orienteaza-te catre vitezisti, gasesti acolo si polizari si polizoare.

Ce-i ala polizor??? :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Intrebare (oarecum on topic) : cam in 6-8000 km cred ca va trebui sa schimb si eu gumele. Ma gandeam sa continui cu Marathon (880) pentru ca mi se par OK insa vad ca lumea zice de Dunlop. Sunt mult mai bune? Sau e insesizabil?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ma tem ca din mesajul lui dealien ai inteles doar pozele. Tu nu pricepi ca pe majoritatea celor interesati de 1800 polizatul scaritelor e ultimul lucru care ii zguduie? Orienteaza-te catre vitezisti, gasesti acolo si polizari si polizoare.

 

Nu e vorba ca ii intereseaza sau nu sa polizeze voluntar scaritele. Ca nimeni nu vrea asta (ca nu avem stocul de scarite de rezerva in garaj). E vorba ca trebuie sa prinzi si skilul asta, chiar si ca chopperist, pentru ca la un moment dat tot trebuie sa inclini maxim motorul daca cumva iei un viraj prea in viteza si nu mai poti tzine curba . . .alternativa ar fi sa treci peste linia continua. .si daca acolo este un TIR?! Eh, dupa ce te obisnuiesti sa racaii scaritzele ca sa ramaii pe sensul tau de mers, atunci se pune si problema calitatii/aderentei gumei. In rest, daca nu bagi serpentine si treci cu grija peste linii tramvai si capace canal umede, poti merge linistit chiar si 15 mii km cu gume de 6 ani vechime, chiar si "pietre". Totul e sa fii atent la frana fatza.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Intrebare (oarecum on topic) : cam in 6-8000 km cred ca va trebui sa schimb si eu gumele. Ma gandeam sa continui cu Marathon (880) pentru ca mi se par OK insa vad ca lumea zice de Dunlop. Sunt mult mai bune? Sau e insesizabil?

 

Marathonul este superior oricarui Dunlop pe respectivele dimensiuni si aplicatii. Peste Marathon , Avon Cobra (ci culmea, si mai ieftin). Pirelli mai face niste gume bune pentru cruisere conduse mai sport, nu stiu exact ca nu au pe dimensiunile mele.

 

uitasem sa precizez, superior ca aderenta, inferior ca durata de viata fiind mai moale

Editat de aquilla
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

mi-am comandat metzeler modelul me 880 fata si spate, dimensiunile stock.

 

o sa spun impresii abia saptamana viitoare dupa ce le montez.

 

AK raptor, e ingrozitor ce faci pe topicul asta. Poate daca iti recitesti posturile proprii o sa intelegi vreodata si de ce. Altfel, cred ca discutia despre gume nu are legatura cu utilizarea extrema. Si amckart nu e un circuit de mobre. Serres da! Asa ca o sa iti citez englezismele; Chill, beavis!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mi-am comandat metzeler modelul me 880 fata si spate, dimensiunile stock.

 

o sa spun impresii abia saptamana viitoare dupa ce le montez.

 

AK raptor, e ingrozitor ce faci pe topicul asta. Poate daca iti recitesti posturile proprii o sa intelegi vreodata si de ce. Altfel, cred ca discutia despre gume nu are legatura cu utilizarea extrema. Si amckart nu e un circuit de mobre. Serres da! Asa ca o sa iti citez englezismele; Chill, beavis!

 

 

 

unde le montezi?...ai un service bun?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

"AK raptor, e ingrozitor ce faci pe topicul asta". . .Hai te rog, ca ma umfla rasul, sau plansul. Ce e ma asa ingrozitor cand zic ca discutii despre diferentze de aderentza (despre asta e vorba cand vorbim de gume in general, nu? Sau poate ma insel, mdea e si uzura, ,pfff) la gume se pot face doar cand duci gumele la extrem? Da la ce extrem duc choperistii gumele mai omule? Hai zi!!! Hai sa-ti zic eu acilea despre ce e vorba in discutia asta de gume!! Discutia asta este despre "hai sa vorbim de ce gume am mai incercat" nu ca pe ultimele le-am rupt pe margini, ci ca pareau destul de tocite pe mijloc, si ca sa dam si noi exemplu la altii ca mai sunt si alte gume decat alea stock pe care le incercam. . .Poate vrei sa-ti trimit niste poze cu gume terciute. . .pe bune. . .sa vezi ce inseamna gume tocite pana la sarma. .pe circuit. .nu pomeneam de asta, dar tu m-ai provocat. .nu cataroaie din astea uzate pe mijloc doar. .de chopperisti. . Nu uita ca ai have za fun of both worlds. . am si cruiser si ma dau si cu tinerii pe circuit, pe SS. . .maine plec la Panonia.. .have fun la discutia pe uscat cu gumele. . .eu ma duc sa probez niste intermediare sau chiar de ploaie la Hungaria. .my fun is more fun than yours!!! :grinbandit:

Editat de AK_Raptor
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

"AK raptor, e ingrozitor ce faci pe topicul asta". . .Hai te rog, ca ma umfla rasul, sau plansul. Ce e ma asa ingrozitor cand zic ca discutii despre diferentze de aderentza (despre asta e vorba cand vorbim de gume in general, nu? Sau poate ma insel, mdea e si uzura, ,pfff) la gume se pot face doar cand duci gumele la extrem? Da la ce extrem duc choperistii gumele mai omule? Hai zi!!! Hai sa-ti zic eu acilea despre ce e vorba in discutia asta de gume!! Discutia asta este despre "hai sa vorbim de ce gume am mai incercat" nu ca pe ultimele le-am rupt pe margini, ci ca pareau destul de tocite pe mijloc, si ca sa dam si noi exemplu la altii ca mai sunt si alte gume decat alea stock pe care le incercam. . .Poate vrei sa-ti trimit niste poze cu gume terciute. . .pe bune. . .sa vezi ce inseamna gume tocite pana la sarma. .pe circuit. .nu pomeneam de asta, dar tu m-ai provocat. .nu cataroaie din astea uzate pe mijloc doar. .de chopperisti. . Nu uita ca ai have za fun of both worlds. . am si cruiser si ma dau si cu tinerii pe circuit, pe SS. . .maine plec la Panonia.. .have fun la discutia pe uscat cu gumele. . .eu ma duc sa probez niste intermediare sau chiar de ploaie la Hungaria. .my fun is more fun than yours!!! :grinbandit:

 

Ma distreaza monologul tau infantil. Doar atat. In rest, de unde stii tu cum merg ceilalti? Ai fost la plimbari cu mine? nu cred. Si nici nu cred ca o sa merg, sa te vad pe tine artistul artistilor inconjurat de scantei de scarite. Si la unguri unde mergi te dai tot cu warriorul cu genunchii pe jos? Sunt doar curios daca te lasa cineva macar sa faci asta, pe un circuit de mobre, nu de carturi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Te lasa Mircea, si la unguri si pe serres. cat timp semnezi o declaratie pe propria raspundere si esti echipat corespunzator nu e nici o problema. tragem niste ture pe serres cu vacile? :grinbandit:

 

Ma distreaza monologul tau infantil. Doar atat. In rest, de unde stii tu cum merg ceilalti? Ai fost la plimbari cu mine? nu cred. Si nici nu cred ca o sa merg, sa te vad pe tine artistul artistilor inconjurat de scantei de scarite. Si la unguri unde mergi te dai tot cu warriorul cu genunchii pe jos? Sunt doar curios daca te lasa cineva macar sa faci asta, pe un circuit de mobre, nu de carturi.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

"AK raptor, e ingrozitor ce faci pe topicul asta". . .Hai te rog, ca ma umfla rasul, sau plansul. Ce e ma asa ingrozitor cand zic ca discutii despre diferentze de aderentza (despre asta e vorba cand vorbim de gume in general, nu? Sau poate ma insel, mdea e si uzura, ,pfff) la gume se pot face doar cand duci gumele la extrem? Da la ce extrem duc choperistii gumele mai omule? Hai zi!!! Hai sa-ti zic eu acilea despre ce e vorba in discutia asta de gume!! Discutia asta este despre "hai sa vorbim de ce gume am mai incercat" nu ca pe ultimele le-am rupt pe margini, ci ca pareau destul de tocite pe mijloc, si ca sa dam si noi exemplu la altii ca mai sunt si alte gume decat alea stock pe care le incercam. . .Poate vrei sa-ti trimit niste poze cu gume terciute. . .pe bune. . .sa vezi ce inseamna gume tocite pana la sarma. .pe circuit. .nu pomeneam de asta, dar tu m-ai provocat. .nu cataroaie din astea uzate pe mijloc doar. .de chopperisti. . Nu uita ca ai have za fun of both worlds. . am si cruiser si ma dau si cu tinerii pe circuit, pe SS. . .maine plec la Panonia.. .have fun la discutia pe uscat cu gumele. . .eu ma duc sa probez niste intermediare sau chiar de ploaie la Hungaria. .my fun is more fun than yours!!! :grinbandit:

 

Vad ca insisti in puerilitatile tale de reiser fara aplauze.

 

Nu ma mira, daca ti s-ar sterge posturile in care amintesti de circuitul de carting sau de cat de tare esti tu pe curbe sau cat de la limita mergi tu, dumnezeul motoforumist, ai da faliment. Iti reamintesc ca titlul topicului este "Intruder1800cc" si nu "AKRaptor cel mai tare motociclist al tuturor timpurilor isi doreste aprecierea forumistica" adica aici nu prea ne intereseaza cum te dai tu la scanteie si cu guma la sarme ci tot felul de banalitati de cioparisti obositi care patratesc cauciucul ca nu cauta performanta ci placerea banala a unui drum cu (surprinzator sau nu) Suzuki Intruder 1800cc.

 

Daca mai polizam si noi o scarita sau uzam un cauciuc uniform dar fara a-l duce la sarme, te rugam frumos sa nu te superi pe noi ca nu punem poze sau nu scriem cat suntem de grozavi, unii dintre noi prefera sa scrie pe topicul asta chestii banale dar de interes public, cum ar fi uzura sau aderenta gumelor neduse la extrem. Unii dintre noi chiar au bani sa le schimbe mult inainte de a ajunge la uzuri extreme.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vad ca insisti in puerilitatile tale de reiser fara aplauze.

 

Nu ma mira, daca ti s-ar sterge posturile in care amintesti de circuitul de carting sau de cat de tare esti tu pe curbe sau cat de la limita mergi tu, dumnezeul motoforumist, ai da faliment. Iti reamintesc ca titlul topicului este "Intruder1800cc" si nu "AKRaptor cel mai tare motociclist al tuturor timpurilor isi doreste aprecierea forumistica" adica aici nu prea ne intereseaza cum te dai tu la scanteie si cu guma la sarme ci tot felul de banalitati de cioparisti obositi care patratesc cauciucul ca nu cauta performanta ci placerea banala a unui drum cu (surprinzator sau nu) Suzuki Intruder 1800cc.

 

Daca mai polizam si noi o scarita sau uzam un cauciuc uniform dar fara a-l duce la sarme, te rugam frumos sa nu te superi pe noi ca nu punem poze sau nu scriem cat suntem de grozavi, unii dintre noi prefera sa scrie pe topicul asta chestii banale dar de interes public, cum ar fi uzura sau aderenta gumelor neduse la extrem. Unii dintre noi chiar au bani sa le schimbe mult inainte de a ajunge la uzuri extreme.

 

 

deci,cine este cel mai tare racer din romaniaca ?????? :goodposting:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai eu zic sa ne intalnim toti asa astia patratosi cu intrudere si il luam si pe AKRAPTOR si incercam sa vedem care din noi il face....ce ziceti ? e ok?

 

daca nu reusim atunci il punem presedinte......ca el stie cum e cu sarmele si cu scanteile, si o sa facem foc mare si atunci o sa ne povesteasca cum este si noi o sa invatam.....

 

 

Vreti???

 

EU NU>>>>>>>> DU_TE TATA PE ALT FORUM!!! :goodposting:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...