Sari la conținut

Postări Recomandate

ok, nu stiu de ce am inteles ca vin fara sa...eu imi iau motorul din germania ca nu trebuie asteptat asa de mult. Daca voi avea nevoie de ajutor stiu unde sa apelez...Merci

 

 

SALUT

 

sa-l stapanesti sanatos..spune-mi te rog, asta este singurul avantaj, ca astepti mai putin, sau la sfarsit iesi si cu ceva banuti in minus?!

 

sau poate in plus?!?[in ambele situatii ma refer la pret nu la buzuznar]

 

asflat uscat! :scratch:

Editat de chopster
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,2k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

SALUT

 

sa-l stapanesti sanatos..spune-mi te rog, asta este singurul avantaj, ca astepti mai putin, sau la sfarsit iesi si cu ceva banuti in minus?!

 

sau poate in plus?!?[in ambele situatii ma refer la pret nu la buzuznar]

 

asflat uscat! :scratch:

 

De curiozitate, cat e in germania( cu toate costurile, incl transport)?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ma costa putin mai mult...vreo 10.000 cu transport cu tot, dar il iau pe firma si platesc doar 10.000 net, nu mai platesc TVA....Aici ar trebui sa dau 9.666 + tva=11500, dupa care sa imi tot recuperez TVA-ul..imi convine ca vine in w.e. asta, in Romania as fi asteptat 2-3 luni , prea mult...trece vara

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ma costa putin mai mult...vreo 10.000 cu transport cu tot, dar il iau pe firma si platesc doar 10.000 net, nu mai platesc TVA....Aici ar trebui sa dau 9.666 + tva=11500, dupa care sa imi tot recuperez TVA-ul..imi convine ca vine in w.e. asta, in Romania as fi asteptat 2-3 luni , prea mult...trece vara

 

 

wellcome,sa pui poze cand ajunge.....

completeaza-ti si locatia la profil.

 

 

B.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

wellcome,sa pui poze cand ajunge.....

completeaza-ti si locatia la profil.

B.

M-am hotarat sa imi fac un airbrush la rezervor.

 

Asa ca "bucketul" meu este bucati, cei care au trecut prin asta cunosc senzatia.

 

va pun cateva modele care mi-au placut, si care sunt si sursa de inspiratie pentru artistul ce il va face...

 

pun poze imediat :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am recitit topicul asta ptr. ca mereu mi-au placut Intruderele sau Vtx-urile. Ma bate gandul dupa ani de zile in care am avut vitezane, sa schimb porcariile astea de motopartze inutile si cretine pe ceva de care sa ma bucur mai mult de plimbari si sa vad si altceva decat asfaltul din fata mea. Asa ca inca de cand au anuntat cum va fii noul Intruder, am ramas masca si gata, la asta ma bate gandul. E masiv, e deosebit, e mare, e greu, e ridicol, asta mi-l iau. Sa vad cum fac cu finantele si alt moto. nu-mi iau. Cruiserul asta si un Crf sau Wr si la revedere.

Multam` fain Carcel de info. si poze, sa te bucuri sanatos de el. :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mi-a sosit motoru'....am facut vreo 400 km. sambata si duminica am fost pana la sibiu...merge bestia incredibil!

vin cu poze in curand.

 

 

Ioii, tu erai cu Intruderu` alb? Te-am urmarit in oglinzi si apoi dupa tine, din pacate eram cu masina ca n-am guma pe fatza la moto. Te-am salutat atunci, sa nu crezi ca ti-am aratat alt dejet`, :welcome: e beton moto. tau si tu mergeai f. bine cu ,,tanku`". :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@33ska asta este nesimtire curata...( :thanks: :agree: :welcome: )

 

:D

 

:crack:

 

sa nu dai tu un semn?

 

cand il vedem?

 

rog PM sa punem de una lata cu vreo 4 intrudere de 1800...

 

Am recitit topicul asta ptr. ca mereu mi-au placut Intruderele sau Vtx-urile. Ma bate gandul dupa ani de zile in care am avut vitezane, sa schimb porcariile astea de motopartze inutile si cretine pe ceva de care sa ma bucur mai mult de plimbari si sa vad si altceva decat asfaltul din fata mea. Asa ca inca de cand au anuntat cum va fii noul Intruder, am ramas masca si gata, la asta ma bate gandul. E masiv, e deosebit, e mare, e greu, e ridicol, asta mi-l iau. Sa vad cum fac cu finantele si alt moto. nu-mi iau. Cruiserul asta si un Crf sau Wr si la revedere.

Multam` fain Carcel de info. si poze, sa te bucuri sanatos de el. :blbl:

@duke - cu placere, sa fie si sa ne vedem pe strazi.

 

sa stii ca si eu ma gandeam sa imi iau un cross ceva

 

crede-ma ca nu o sa iti para rau dupa vitezane, e o senzatie... lesini si iti revii

cu vtx nu stiu ce sa mai zic, si mie imi place cel de 1800, dar la performante..., nici nu se apropie. In schimb, ala e frumos de customizat, daca te tine punga :funny:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

... vtx nu stiu ce sa mai zic, si mie imi place cel de 1800, dar la performante..., nici nu se apropie. In schimb, ala e frumos de customizat, daca te tine punga :D

 

Cand a aparut Vtx-ul, intruderu` era frumos, era ok, erau alti ani, insa vtx-ul era cel mai fain cruiser. Apoi a aparut Warrioru` care iara mi-a placut f. mult. Acum, Intruderu mi se pare superb, atata timp cat e la pretul care e, fata de Valkyrie Rune.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:D , s-a suparat carcel...eu numai la forum nu m-am mai gandit cand am vazut motoreta..

am niste poze facute cu tel. in we asta , le atasez aici.

Cat despre o intalnire de intrudere, se face, dar nu ne ajuta distanta dintre noi, poate la vreo intalnire de motoare din ardeal sau la mare mai la vara...

 

am fost joi prin bucuresti si am vazut un 1800 negru in zona Traian dar nu era nr. tau...semnalizator fata rupt.

post-19695-1182160985_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:D , s-a suparat carcel...eu numai la forum nu m-am mai gandit cand am vazut motoreta..

am niste poze facute cu tel. in we asta , le atasez aici.

Cat despre o intalnire de intrudere, se face, dar nu ne ajuta distanta dintre noi, poate la vreo intalnire de motoare din ardeal sau la mare mai la vara...

 

am fost joi prin bucuresti si am vazut un 1800 negru in zona Traian dar nu era nr. tau...semnalizator fata rupt.

 

 

nu m-am suparat prea tare... :welcome:

 

cand ma supar vin in trei ore pana la mures la o bere rece, si atunci sa vad ce te faci...

 

Ala negru cu semnalul rupt de respira greu nu era al meu, pentru ca al meu este la desenat....

 

asfalt uscat si sa iti traiasca...

BTW :

 

ESTE SUPERB ALB!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu m-am suparat prea tare... :welcome:

 

cand ma supar vin in trei ore pana la mures la o bere rece, si atunci sa vad ce te faci...

 

Ala negru cu semnalul rupt de respira greu nu era al meu, pentru ca al meu este la desenat....

 

asfalt uscat si sa iti traiasca...

BTW :

 

ESTE SUPERB ALB!!

multzam, poat urmatoarea vizita de Buc. o fac pe motor...s-atunci ne shi cunoastem!

apropos, citeam mai devreme ca sunt si iubitori de caini printre noi...si eu si eu :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

multzam, poat urmatoarea vizita de Buc. o fac pe motor...s-atunci ne shi cunoastem!

apropos, citeam mai devreme ca sunt si iubitori de caini printre noi...si eu si eu :D

 

pai vine muntele la mahomed, nu auzi?

 

poate vin in weekend la bv sighisoara

 

si ne vedem pe undeva la mijloc, ce zici?

 

vb pe PM daca nu pleci pe nicaieri...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai vine muntele la mahomed, nu auzi?

 

poate vin in weekend la bv sighisoara

 

si ne vedem pe undeva la mijloc, ce zici?

 

vb pe PM daca nu pleci pe nicaieri...

 

e bine asha, nu cred ca am nici un program in we urmator...ne putem vedea la sighisoara la o poveste.

Noi facem frecvent drumul asta in week end-uri :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Scuze că intervin. AÂş dori să vă întreb cum vă descurcați prin oraÂş? Cum vă strecurați, cât de obositor este, cât de manevrabil? Îmi place la nebunie, trebuie să recunosc... e special.

 

thanks

Pai cum sa fie...? E o vaka, la viteze mici e maui greutz, dar te obisnuiesti. De auzit te aud toti, nu te confunda nimeni cu o bicicleta.

 

Dar placerea e la drum lung, si virajele :moto:

 

iti iei si tu?

 

 

PS Am montat rezervorul, voi reveni cu poze.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sincer mă tentează... îmi face cu ochiul. Dar mă gândesc cu o oarecare reţinere la mersul prin Bucureşti cu el... ce opţiuni să te strecori ai, manevrabilitate, comoditate, poziţia în şa, etc. La drum lung nici nu mă îndoiesc că e o plăcere şi practic nu există vreo problemă, poate doar vântul.

 

Sunt obişnuit cu supersport/naked care sunt mult mai agile şi manevrabile, nu ştiu dacă m-aş adapta la Intruder.

Editat de Cristi
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pana una alta:

 

* wow! acuma imi place mai mult Intrudereul asta... Sa vad acuma, crapa vara-miu de invidie ? :lol:

Totusi, nu-i mai faci ceva?.. sa fie mai ...chopper :lol: :bounce:

 

A iesit super rezervorul! :baldy:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu cred ca se potriveste air-brush la genul asta de motor. Am senzatia ca, incepand de la Intruder 1800, VN 2000 sau Rocket III, o noua clasa de motoare s-a nascut, motoare care au putine in comun cu cruiserele clasice, mai maruntele, ca sa nu mai vorbim de choppere - tarlaua pe care s-a nascut air-brushul. Ma insel?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

* wow! acuma imi place mai mult Intrudereul asta... Sa vad acuma, crapa vara-miu de invidie ? :D

Totusi, nu-i mai faci ceva?.. sa fie mai ...chopper :D :bounce:

 

A iesit super rezervorul! :lol:

 

 

pai vara-tau , sa crape... :lol:

Cu cioparitul ma mai gandesc, e un proces care dureaza. Si nu merge chiar orice, sa nu ii strice linia

 

Si mie imi place desenul, cu lacul nu sta prea bine si o sa il refac cat de repede.

 

pana una alta l-am dus la 2 mai la aerosoli.. :baldy:

 

:lol:

 

Circel ( logat de pe Darian_)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...