Sari la conținut

Streetfighter


amimagz
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 1,8k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Acum ma apropiu de finalizarea noii fete; am renuntat la cioc, am renuntat la spatarul pasager (in oras), am renuntat la mansoanele originale, la bordul cel vechi, la carenele din poze si la cateva alte maruntisuri. Va fi si monopost dar asta numai dupa ce pasagera isi ia permisul.

post-21357-1245963206_thumb.jpg

post-21357-1245963212_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum ma apropiu de finalizarea noii fete; am renuntat la cioc, am renuntat la spatarul pasager (in oras), am renuntat la mansoanele originale, la bordul cel vechi, la carenele din poze si la cateva alte maruntisuri. Va fi si monopost dar asta numai dupa ce pasagera isi ia permisul.

Interesanta treaba, imi plac seile cel mai mult... ca o sugestie, la GSXF merg facute niste semicarene, dupa modelul original, ca sa umpli spatiul de sub rezervor pana la cadru...

post-10403-1245989122_thumb.jpg

post-10403-1245989167_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Interesanta treaba, imi plac seile cel mai mult... ca o sugestie, la GSXF merg facute niste semicarene, dupa modelul original, ca sa umpli spatiul de sub rezervor pana la cadru...

 

Helloes, da, asa este, de aceea mi-am modificat complet rezervorul, are fusta pana in cadru :) . Pe marti cel tarziu tre sa postez in topicul ce l-am deschis niste fotografii. Am sa le postez si aici :laugh:

Apropo, frumoasa Katana ai acolo :) Cat au costat galeriile? Sau asa ai cumparat-o?

Editat de Serj
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Helloes, da, asa este, de aceea mi-am modificat complet rezervorul, are fusta pana in cadru :P . Pe marti cel tarziu tre sa postez in topicul ce l-am deschis niste fotografii. Am sa le postez si aici :laugh:

Apropo, frumoasa Katana ai acolo :D Cat au costat galeriile? Sau asa ai cumparat-o?

Ai sa razi, dar m-a invatat un biker cu experienta: galeriile le-am dat cu bronz (argintolac) din ala de soba... :blink: . Sigur, nu tin mult, dar cam o luna arata beton. Dupa care mai dai alt strat, e foarte usor.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...

buna street fighterilor.

 

OFICIAL MOTORUL MEU ESTE DEOCAMDATA PE DREAPTA.(cuzineti varza). in urma unor nopti nedormite, m-am gandit sa fac o treaba. toate plasticile de pe motor vor suferi daune mari. deci.... streetfighter va fi.

 

va aparea un nou steetfighter in zona. ce e plastic si rezervor vor fi albe, si jantele, si ce e metal negru mat. suruburi rosii. mai multe detalii vor aparea pe parcurs. aaaa...

 

mersul meu fara ulei a fost din cauza fetelor. ca au vrut la mare si nu am schimbat uleiul si nici nu m-0am uitat la el. deci motoru va fi deo singura persoana. coditza ciudata si alte alea.

 

PROPUN A FACE UN CLUB AL NOSTRU. STREETFIGHTER ROMANIA. ACUM LUCREZ LA SIGLA, PENTRU STICKERE SI PENTRU PATCHURI DE PUS PE GECI.

Mesaj completat

sigle... identitatea noastra.

post-32310-1248991537_thumb.jpg

post-32310-1248992035_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

buna street fighterilor.

 

OFICIAL MOTORUL MEU ESTE DEOCAMDATA PE DREAPTA.(cuzineti varza). in urma unor nopti nedormite, m-am gandit sa fac o treaba. toate plasticile de pe motor vor suferi daune mari. deci.... streetfighter va fi.

 

va aparea un nou steetfighter in zona. ce e plastic si rezervor vor fi albe, si jantele, si ce e metal negru mat. suruburi rosii. mai multe detalii vor aparea pe parcurs. aaaa...

 

mersul meu fara ulei a fost din cauza fetelor. ca au vrut la mare si nu am schimbat uleiul si nici nu m-0am uitat la el. deci motoru va fi deo singura persoana. coditza ciudata si alte alea.

 

PROPUN A FACE UN CLUB AL NOSTRU. STREETFIGHTER ROMANIA. ACUM LUCREZ LA SIGLA, PENTRU STICKERE SI PENTRU PATCHURI DE PUS PE GECI.

Mesaj completat

sigle... identitatea noastra.

 

poate te intereseaza niste risere ...vezi detalii in semnatura la mine :polite:

 

iar cu treaba cu uleiul....hmmmm

 

:unsure:

post-10353-1249017393.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asta-i al meu.

Din pacate de 2 ani ma chinui cu el sa mearga cum trebe dar se pare ca ghinionul ma urmareste...

Ps: sa nu mai aud: " Mi-am luat honda ptr ca-i honda!"...vorbe-n vant.

 

 

 

 

 

 

Aprilia FV2 cred ca una din cele mai frumoase naked-uri.Sper sa o si scoata pe piata.

Mesaj completat

 

 

 

Aprilia FV2 cred ca e una din cele mai frumoase naked-uri.Sper sa o si scoata pe piata.

post-4165-1249644060_thumb.jpg

post-4165-1249644069_thumb.jpg

post-4165-1249644094_thumb.jpg

post-4165-1249644109_thumb.jpg

post-4165-1249644132_thumb.jpg

post-4165-1249644155_thumb.jpg

post-4165-1249644171_thumb.jpg

post-4165-1249644512_thumb.jpg

post-4165-1249644537_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ca tot cautam ceva piese pt urmatorul motor, am gasit si ceva poze interesante. Sper ca nu au mai fost puse.

Sunt modele care mi-au placut sau mi-au parut exagerate! ;)

..frumoase dar nu sunt genul meu... :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...

Salutare, nu am mai postat p'aci...cred :agree:

Oricum, am un Bandit 650N 2005, si as vrea ca in timp, incet-incet sa-l aduc spre streetfighter. Prima mea intrebare ar fi: cum as putea sa fac sa ridic un pic codita...cam cu maxim 5 cm? tre sa tai si sa resudez cadru?

Mesaj completat

Se pare ca topicu asta a murit de tot...pacat... Eu m-am apucat deja de modificat, mi-am ridicat codita folosint un Jack-up kit de 40 mm cumparat din UK de pe CJ Accessories, sapt viitoare imi schimb ghidonu cu un Renthal Streetfighter, si in curand o sa-mi comand o bascula de GSXR 750 2009+etrierii+disc+janta de pe Ebay. Cu furca fata va trebui sa mai astept din cauza lipsei banilor, insa e ok pentru moment. La furca m-am gandit tot la una de la Gixxer, USD+etrierii+discuri+janta si pneu.

post-35709-1252508969_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...
Cu furca fata va trebui sa mai astept din cauza lipsei banilor, insa e ok pentru moment. La furca m-am gandit tot la una de la Gixxer, USD+etrierii+discuri+janta si pneu.

 

 

daca tot vrei sa investesti intr-o furca USD....macar uite-te si la Ohlins in curte....ar da bine talharu cu o furca galbena :)

 

bafta la achizitii

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

vand Thundercat an 96 . 36.000km , acte de italia , asa cum se vede in poza ( fara carene) pret 900 euro

 

are ambreiaj si ulei nou . discurile si kitul de lant aproape noii . am vrut sa fac un streetfighter dar lipsa de timp ma forteaza sa-l vand .

 

o sa-i fac si alte poze mai detaliate.

 

contact 0751223726 robi

post-12605-1254994436_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...