Sari la conținut

Streetfighter


amimagz
 Share

Postări Recomandate

Si nu vrei sa publici si aici acel truc??? :crack: Sau macar trimite-mi si mie un PM cu el :blink: . Eu am gasit acea schita pe net acu doua zile, deci nu stiu cat de buna este. Ma bate gandul sa imi fac si eu o toba daca nu reusesc sa imi cumpar una mai zgomotoasa :blink: , deci mi-ar prinde bine un truc de genu.

 

Daca vrei iti fac ... exact cum vrei tu ... contracost bineinteles :)

Editat de ThunderByte
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,8k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Am revenit cu o dilema si anume problema jugului superior.

Se pot da gauri in jugul original pentru a monta riserele ? Nu stiu ce sa fac , sa las pentru moment semighidoanele si sa gasesc un jug deja facut pt asa ceva ? Sa dau gauri?

Cat de sigura e treaba cu datul gaurilor ?

 

Unde pot gasii un jug superior special facut pentru ghidon de SF ? :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

deci treaba e 100% sigura doar ca eu am facut o mica smecherie.Daca intorci jugul superior dedesupt e mai gol si are numai nervuri.Am mers la un sudor si am umplut jugul cu sudura pina la nivelul nervurilor.Sudura a durat vreo 4 ore

incet cite putin

ca sa nu se incalzeasca sa nu se deformeze etc etc si a iesit betonnnnn am un perete gros de aproape 2cm e daca il poti tu rupe ala tare ma tem ca nu o sa mai ai nevoie veci de motor:))Dar !!!! la 900rr am facut tot asta da fara sa umplu spatele si a tinut super ok niciodata nu am avut probleme.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

deci treaba e 100% sigura doar ca eu am facut o mica smecherie.Daca intorci jugul superior dedesupt e mai gol si are numai nervuri.Am mers la un sudor si am umplut jugul cu sudura pina la nivelul nervurilor.Sudura a durat vreo 4 ore

incet cite putin

ca sa nu se incalzeasca sa nu se deformeze etc etc si a iesit betonnnnn am un perete gros de aproape 2cm e daca il poti tu rupe ala tare ma tem ca nu o sa mai ai nevoie veci de motor:))Dar !!!! la 900rr am facut tot asta da fara sa umplu spatele si a tinut super ok niciodata nu am avut probleme.

 

Merci pt idee. Mi se pare destul de smechera faza care ai facuto. Sa vad ce si cum fac sa rezolv si eu cu jugul meu.

 

PS. Cat despre ruptul jugului ... stai linistit ca am reusit sa rup furca .. dar un amarat de jug :crack:

 

post-27715-1233796104_thumb.jpgpost-27715-1233796122_thumb.jpg

Editat de dezu.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

e furca e usor de rupt

ca ai vazut si tu 100 rupte da jug??? griji numa sa sudeze incet fara graba sa nu il deformeze

 

Din cate ai vazut ambele juguri au cedat + furca + discuri + janta.... si asta fara a avea un impact frontal cu, ceva.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am revenit cu o dilema si anume problema jugului superior.

Se pot da gauri in jugul original pentru a monta riserele ? Nu stiu ce sa fac , sa las pentru moment semighidoanele si sa gasesc un jug deja facut pt asa ceva ? Sa dau gauri?

Cat de sigura e treaba cu datul gaurilor ?

 

Unde pot gasii un jug superior special facut pentru ghidon de SF ? :crack:

 

Din cate am inteles de la un amic se pot da gauri in jug fara mare bataie de cap, ideea e sa nu dai gaura in nervurile de pe jugul superior

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Merci pt idee. Mi se pare destul de smechera faza care ai facuto. Sa vad ce si cum fac sa rezolv si eu cu jugul meu.

 

PS. Cat despre ruptul jugului ... stai linistit ca am reusit sa rup furca .. dar un amarat de jug :lol:

 

post-27715-1233796104_thumb.jpgpost-27715-1233796122_thumb.jpg

cum naibii ai troznit-o asa? :scratch:

 

anyway,bafta la modificari

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Done.

 

Mai am de pus codita , un strat de vopsea si montat placutele de frana.

Deci maine ne dam ... iar.

:scratch:

 

PS. tot maine vin si pozele

 

:lol:

 

Astept placutele si mai am cateva fire de legat ..

 

post-27715-1234010617_thumb.jpgpost-27715-1234010603_thumb.jpgpost-27715-1234010586_thumb.jpg

Editat de dezu.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mnoa cam ase suna da am inregistrat k curu asta e...:cheers:

suna bine, dar am o intrebare...nu o sa atingi cu ea in cazul in care vrei sa te apleci mai mult pe curbe?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...