Sari la conținut

Detinatori de Honda CBR RR


Reverse
 Share

Postări Recomandate

La dracu' sa-l "mâncă" de uleiu, cum baga zâzanie intre motociclisti. :D

Chill, ca nu mai e multi si vine caldura. Eu cred ca asta e ultima zvâcnire a iernii, dupa care s-a dus. :bigstar:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 4k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

La dracu' sa-l "mâncă" de uleiu, cum baga zâzanie intre motociclisti. :D

Chill, ca nu mai e multi si vine caldura. Eu cred ca asta e ultima zvâcnire a iernii, dupa care s-a dus. :bigstar:

da chiar, de ce ai facut schimbul acum?te dai cu ea deja?

 

eu numai prin 1 aprilie cred ca ies

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da chiar, de ce ai facut schimbul acum?te dai cu ea deja?

eu numai prin 1 aprilie cred ca ies

Inca nu l-am facut, doar am schimbat uleiul de la vanzator. I-am dat inapoi bidonul de 7100 si mi-a dat un nou bidon de 300V FL 10W40.

O sa-l pun in motor cand temperatura o sa fie constant crescatoare. La cat de "curentat" sunt sa vad cum merge :bigstar:, sigur ma dau inainte de 1 aprilie, doar ca o sa ma duc spre Cluj, o sa evit serpentinele pe Tihuta.

Apropo, dupa ce da caldura va asteptam aici la distractie. :D

Editat de Stau-De-6
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Inca nu l-am facut, doar am schimbat uleiul de la vanzator. I-am dat inapoi bidonul de 7100 si mi-a dat un nou bidon de 300V FL 10W40.

O sa-l pun in motor cand temperatura o sa fie constant crescatoare. La cat de "curentat" sunt sa vad cum merge :bigstar:, sigur ma dau inainte de 1 aprilie, doar ca o sa ma duc spre Cluj, o sa evit serpentinele pe Tihuta.

Apropo, dupa ce da caldura va asteptam aici la distractie. :D

venim la distractie, dar la ce bomba atomica este pe reghin-bistrita, nu stiu cand vreodata voi veni cu motorul pe acolo.

Mesaj completat

Buna remarca. Eu cu o zi inainte sa plec la Serres. :laugh:

 

si noi, prin 3 aprilie e prima etapa pe hungaroring (CUPA MARCILOR ).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si noi, prin 3 aprilie e prima etapa pe hungaroring (CUPA MARCILOR ).

 

Poti detalia putin ce inseamna Cupa Marcilor? Ca eu stiu doar de campionatul GSX-R de la ei, nu au legatura nu? Ai cumva un link cu ceva documentatie, de preferat in engleza ca-s total paralel cu maghiara? Multam!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tre' sa tipi ca sa te faci auzit, asa de fel?

Stai potol, ca eu tot Motul am bagat in a mea. Doar ca am bagat ce scrie-n carte, nu m-am dat mai destept decat producatorul. :D

 

 

Later Edit:

Forum idiot, double posting.

 

ai inteles gresit. nu am avut nici cel mai mic gand sa fiu ironic sau asa...

distractie faina la Serres! as fi venit si io, dar tot astept sa dau motoru' asta si sa imi fac unu' pe placu meu :bigstar:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Poti detalia putin ce inseamna Cupa Marcilor? Ca eu stiu doar de campionatul GSX-R de la ei, nu au legatura nu? Ai cumva un link cu ceva documentatie, de preferat in engleza ca-s total paralel cu maghiara? Multam!

acum am facut licenta pt unguri, e pt prima data.nu eu m-am ocupat de documente.trebuie inclusiv dezlegare de la federatia romana de motociclism,fiind membru la un club afiliat FRM (fictiv ).stiu doar ca vor fi 4 sau 5 etape, iar suzuki va alerga cu kawa si honda cu yamaha grupat,daca nu ma insel.dar o sa vb cu baietii care au mai fost sa imi dea programul.anul trecut aceiasi baieti (prieteni) s-au inscris in campionatul ungar, fara sa stie in ce se baga, bineanteles- dar acolo e tare de tot, nu ai ce cauta daca nu scoti cel putin 2.05/tura.pt asta iti trebuie bani seriosi-antrenamente multe si material de concurs.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

acum am facut licenta pt unguri, e pt prima data.nu eu m-am ocupat de documente.trebuie inclusiv dezlegare de la federatia romana de motociclism,fiind membru la un club afiliat FRM (fictiv ).stiu doar ca vor fi 4 sau 5 etape, iar suzuki va alerga cu kawa si honda cu yamaha grupat,daca nu ma insel.dar o sa vb cu baietii care au mai fost sa imi dea programul.anul trecut aceiasi baieti (prieteni) s-au inscris in campionatul ungar, fara sa stie in ce se baga, bineanteles- dar acolo e tare de tot, nu ai ce cauta daca nu scoti cel putin 2.05/tura.pt asta iti trebuie bani seriosi-antrenamente multe si material de concurs.

 

Multam de info. In caz ca poti veni cu mai multe detalii mai bine continuam pe PM, ce zici?

Stiu cum se alearga la maghiari, merg tare baietii, dar nu e de mirare caci sunt la ei acasa. :bigstar:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si pt ca a fost cuminte, i-a sosit incaltamintea de strada pentru noul sezon.

post-28093-1298585104_thumb.jpg

 

 

Am zis sa le "personalizam" putin...

post-28093-1298585493_thumb.jpg

 

 

Multumiri, mac! :)

 

 

Urmeaza ca maine sa ajunga semnalizarile pe led (toate patru) iar dupa aceea un set de rim stripes. :crack:

Editat de Stau-De-6
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si pt ca a fost cuminte, i-a sosit incaltamintea de strada pentru noul sezon.

post-28093-1298585104_thumb.jpg

 

 

Am zis sa le "personalizam" putin...

post-28093-1298585493_thumb.jpg

 

 

Multumiri, mac! :)

 

 

Urmeaza ca maine sa ajunga semnalizarile pe led (toate patru) iar dupa aceea un set de rim stripes. :crack:

 

you got style :bigstar:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ce faci sorine... acum ca ai k6 dai la spate tot ce tine de 1000rr...:crack:)) off ce uameni(mi se pare mie sau e nou monopostul ca nu prea vad zgarieturi?). Stau de 6 astept pareri despre cum e mobra:)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

din ce vad eu ai mobra cu rosu ... monopostul ajunge undeva in jur de 200 ron cu tot cu transport pana in bucuresti si arata cam asa....

Mesaj completat

P.S. daca te intereseaza da-mi un add pe alecs_1000rr si vb :blink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Xelibri cam tot 200 ron duce si al tau...toate sunt cam la acelasi pret nu conteaza modelul. uite si niste poze ca nu stiu ce culoare e mobra ta. iar asta de 600 merge mult mai bine si pe 1000rr decat ala cu gauri(acum fiecaruia cum ii place) ca eu asa vroiam sa imi iau. sfatul meu e sa luati monoposturile albe ca sunt mai ieftine cu vreo 30-40 ca oricum banuiesc ca vreti sa le vopsiti.

Editat de alecs_1000rr
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Am scos si eu noua achizitie. :laugh:

Sunt foarte multumit de el. Comparativ cu 900RR-ul pe care l-am avut, se simte diferenta de putere. Imi place cum raspunde injectia fata de carburatoare. Modul in care livreaza puterea este unul constant, fara surprize neplacute. Sistemul de franare e mult peste ce am fost eu obisnuit. Sunetul este unul placut, nefiind deranjat, dar suficient incat sa se faca auzit. Mi s-a confirmat faptul ca am facut o alegere buna.

Sunt foarte nerabdator sa vina caldura, sa schimb cauciucurile si sa vad ce poate pe serpentine.

 

PIC_1899.jpg

 

PIC_1898.jpg

 

PIC_1896.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...