Sari la conținut

Detinatori de Honda CBR RR


Reverse
 Share

Postări Recomandate

nu e chiar de exceptie, mai am pana la 12 o'clock ... momentan e abia pe la 11:15 :D)

sunt de aceiasi parere cu alecs_1000rr si de aia mie teama si mie datdul cu cracii in sus :) ...lasa-mi si mie un pm cu id-ul tau :D

Editat de puffy2zero10
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 4k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Eu m-am plimbat putin astazi. Am scos-o pt prima data pe Tihuta. Asa, mai lejer. Urmeaza sa schimb semeringurile la furca fata, sa setez suspensia, sa schimb gumele si... sa inceapa distractia! :)

 

 

IMG_0235.jpg

 

IMG_0222.jpg

 

IMG_0234.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut.Sunt nou si eu pe aici si am cateva intrebari pt voi.De curand am decis ca e timpul sa trec si eu la ceva mai mare dupa ce in prealabil am avut un Cbr 125 timp de 2 ani si un cross de 250.Am decis sa imi cumpar un Cbr 600 RR.As avea si eu cateva intrebari: acceptabile ca pret sunt modelele 2003-2004.Am gasit ceva variante si vreau sa stiu cam la ce sa ma uit la un motor.Cam cat poate fi considerat MULT ca nr de km pe un Cbr 600rr ? La 35k-40k e ok ? ce uzuri considerabile ar putea fi.De asemenea daca aveti ceva sfaturi in privinta cumpararii unui CBR va rog sa imi ziceti.Multumesc.o zi buna

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut.Sunt nou si eu pe aici si am cateva intrebari pt voi.De curand am decis ca e timpul sa trec si eu la ceva mai mare dupa ce in prealabil am avut un Cbr 125 timp de 2 ani si un cross de 250.Am decis sa imi cumpar un Cbr 600 RR.As avea si eu cateva intrebari: acceptabile ca pret sunt modelele 2003-2004.Am gasit ceva variante si vreau sa stiu cam la ce sa ma uit la un motor.Cam cat poate fi considerat MULT ca nr de km pe un Cbr 600rr ? La 35k-40k e ok ? ce uzuri considerabile ar putea fi.De asemenea daca aveti ceva sfaturi in privinta cumpararii unui CBR va rog sa imi ziceti.Multumesc.o zi buna

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Brembo, esti un expert! Te-ai prins doar privind clipul. Trebuie sa marturisesc. Incercand sa pun noile mansoane pe ea, am rupt melcul de la acceleratie si cum n-am avut altul de Honda, am pus unul de Yamaha. :)

Prin urmare, daca stiti pe cineva care dezmembreaza un 1000RR am nevoie de acceleratie si de melc (nu glumesc!).

Editat de Stau-De-6
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Brembo, esti un expert! Te-ai prins doar privind clipul. Trebuie sa marturisesc. Incercand sa pun noile mansoane pe ea, am rupt melcul de la acceleratie si cum n-am avut altul de Honda, am pus unul de Yamaha. :)

Prin urmare, daca stiti pe cineva care dezmembreaza un 1000RR am nevoie de acceleratie si de melc (nu glumesc!).

 

Glumeam man!

 

Tin minte ca 1000rr-ul are 1-a foarte lunga.

La inceput pleaca "mai greu", dar odata pus in miscare trenul se duce grav.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Glumeam man!

 

Tin minte ca 1000rr-ul are 1-a foarte lunga.

La inceput pleaca "mai greu", dar odata pus in miscare trenul se duce grav.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Glumeam man!

 

Tin minte ca 1000rr-ul are 1-a foarte lunga.

La inceput pleaca "mai greu", dar odata pus in miscare trenul se duce grav.

Si eu am continuat in spiritul de gluma, doar ca am uitat sa mai pun ceva emoticoane pe acolo, sa se inteleaga mai bine. :)

No hardfeelings. :) :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare!

 

De 3 saptamani m-am alaturat si eu posesorilor de HONDA si nu orice HONDA ci un CBR 600RR 2005.

 

Vin cu urmatoarea problema/rugaminte :

 

Astazi am fost la R.A.R. pt identificare, unde am fost respins pe motiv ca nu am lampa numar si ca toba nu este cea stock.

 

Asta fiind problema, rugamintea ar fi daca ma poate ajuta cineva prin a-mi imprumuta cele mentionate pt o perioada scurta de timp (cateva ore), contra cost, evident.

 

:)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

apropo, ce viteza maxima atinge 1000rr cu vit 1-a?

 

 

148 Testat

 

 

Hai cu vara

Mesaj completat

Salutare!

 

De 3 saptamani m-am alaturat si eu posesorilor de HONDA si nu orice HONDA ci un CBR 600RR 2005.

 

Vin cu urmatoarea problema/rugaminte :

 

Astazi am fost la R.A.R. pt identificare, unde am fost respins pe motiv ca nu am lampa numar si ca toba nu este cea stock.

 

Asta fiind problema, rugamintea ar fi daca ma poate ajuta cineva prin a-mi imprumuta cele mentionate pt o perioada scurta de timp (cateva ore), contra cost, evident.

 

:)

 

 

Mergi la Grivita se rezolva fara nici o problema.

 

 

Hai cu vara

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1000RR: 148 km/h.

R1 2005: 158 km/h.

 

Vitezele testate de mine, la o iesire de acum 2-3 saptamani. Dar vitezele variaza in functie de kit-ul de lant (+/- dinti la pinioane).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

M-am dat si cu un K5 1000, dar am zis sa nu trec viteza maxima in treapta I pt ca nu e formata decat din doua cifre. :bounce:

Editat de Stau-De-6
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

M-am dat si cu un K5 1000, dar am zis sa nu trec viteza maxima in treapta I pt ca nu e formata decat din doua cifre. :laugh:

 

:laugh:

hai bre recunoaste ca te-a speriat deaia ai si cumparat honda :bounce:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

M-am speriat ca Suzi n-o sa ajunga la 299 km/h. :bounce: La vara musai sa ma duc eu pe A3 si sa pun o filmare cu 299 km/h, ca tu n-ai reusit cu al tau. :laugh:

Editat de Stau-De-6
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...