Sari la conținut

Motociclisti Din Maramures


Misterio
 Share

Postări Recomandate

Asa cum zici, unii merg din entuziasm, e suficient sa mergi de cateva ori apoi te saturi.

 

Cat e distractia pe Hungaroring?

Drum,remorca,cazare,taxa pista(8 intrari x 20min),benzina in moto,mancare...250eur+/-.noi cand mergem la track day,mergem cu o zi inainte,ne dam o zi,si mai stam o noapte.dar se poate si mai ieftin,mai pe fuga,fara cazare,fara nimic,dar personal mi se pare degeaba in alt mod decat cel "descris" mai sus.;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 3,3k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Drum,remorca,cazare,taxa pista(8 intrari x 20min),benzina in moto,mancare...250eur+/-.noi cand mergem la track day,mergem cu o zi inainte,ne dam o zi,si mai stam o noapte.dar se poate si mai ieftin,mai pe fuga,fara cazare,fara nimic,dar personal mi se pare degeaba in alt mod decat cel "descris" mai sus. ;)

 

Nu-i o avere, poate ma bag la anul, momentan mai am de lucru la locomotiva mea :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Evident ca pretul e influentat in principal de cati oameni impart masina de transport,combustibilul si remorca.acolo,cazarea e pana in 10eur/noapte/persoana,taxa de pista 126eur maxim,mancare+bautura maxim 50eur,si altele.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si cu Euroring-ul cam pe unde iesi? asa aproximativ,nu ii musai date concrete

drumul costa la fel,distanta e aceeasi doar ca in alta directie.cazarea la fel.pista e doar 80eur/zi,te dai cat poti,nu te opreste nimeni deloc. :) dar nu te tin bateriile o zi intreaga nici daca esti pe duracel.noi o sa mergem vineri,ne dam jumatate de zi sambata si jumatate de zi duminica,in jur de 200eur pregatim pt toata distractia.

» Post actualizat in 29 Apr 2015 06:16

Si eu sunt pentru curse lungi 300-500 km pe zi dar sa am cu cine, nu sunt experimentat dar niciodată nu frec motorul in oraș.

Caut colegi de drum!

 

(Suna a matrimoniale Hihihi)

hehe,cat am vb si eu in fiecare an de cand m-am apucat de moto cu o gramada sa vina cu mine prin tara...si ghici?in afara de 2 iesiri la inceput acum vreo 8 ani,am reusit sa bat tara dintr-un colt in altul in ultimii 6 ani,SINGUR!am adunat cred peste 50.000km doar in tara in drumetii si as putea spune ca ii cunosc pe restul(o mana de oameni) care au mai fost cat de cat prin tara.lumea doar se lauda ca se plimba,si cand ii intrebi unde au fost o dau din stanga-n dreapta si spun ca au fost pana la Cluj. :)))))

» Post actualizat in 29 Apr 2015 06:20

good to know :D

 

Dau o tura pana la Lacul Rosu undeva prin mai, se baga careva?

 

+ Tihuta

mare grija daca vrei sa te simti bine.drumul in zona Lacul Rosu e un dezastru pe oriunde mergi.daca o iei dinspre Praid,pana dupa Lacul Rosu si pana ajungi pe Valea Muresului sunt catacombe.daca o iei pe zona Brosteni,de asemenea.acum desigur,depinde si cu ce motor mergi.mai bine faci o roata Tihuta-Vatra-Brasov-Sighisoara-Cluj-Baia Mare.

Editat de george05
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu totusi trag INCA speranta sa gasesc aici parteneri de drum pentru 300-500km pe zi in tara sau afara de 1-2 zile. poate Transalpina - Transfagarasan (am fost de 2 ori dar niciodata nu e deajuns) sau Bucegi sau Retezat. daca e careva interesat poate facem echipa.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

drumul costa la fel,distanta e aceeasi doar ca in alta directie.cazarea la fel.pista e doar 80eur/zi,te dai cat poti,nu te opreste nimeni deloc. :) dar nu te tin bateriile o zi intreaga nici daca esti pe duracel.noi o sa mergem vineri,ne dam jumatate de zi sambata si jumatate de zi duminica,in jur de 200eur pregatim pt toata distractia.

» Post actualizat in 29 Apr 2015 06:16

hehe,cat am vb si eu in fiecare an de cand m-am apucat de moto cu o gramada sa vina cu mine prin tara...si ghici?in afara de 2 iesiri la inceput acum vreo 8 ani,am reusit sa bat tara dintr-un colt in altul in ultimii 6 ani,SINGUR!am adunat cred peste 50.000km doar in tara in drumetii si as putea spune ca ii cunosc pe restul(o mana de oameni) care au mai fost cat de cat prin tara.lumea doar se lauda ca se plimba,si cand ii intrebi unde au fost o dau din stanga-n dreapta si spun ca au fost pana la Cluj. :)))))

» Post actualizat in 29 Apr 2015 06:20

mare grija daca vrei sa te simti bine.drumul in zona Lacul Rosu e un dezastru pe oriunde mergi.daca o iei dinspre Praid,pana dupa Lacul Rosu si pana ajungi pe Valea Muresului sunt catacombe.daca o iei pe zona Brosteni,de asemenea.acum desigur,depinde si cu ce motor mergi.mai bine faci o roata Tihuta-Vatra-Brasov-Sighisoara-Cluj-Baia Mare.

 

Hmm...tot imi doresc sa merg la Lacul Rosu de ceva vreme dar l-am ratat, anul trecut cand am venit din Vama trebuia sa merg pe acolo insa am mers pe Valea Prahovei.

Cu VFR de 750 vreu sa merg, nu prea face nazuri la drum intins :)

 

Deci daca sunteti interesati de iesiri mai lungi eu ma bag.

 

P.S m-as duce la intrunirea din CJ din 30 mai, o sa fie concerte misto.

 

P.S.s ma gasiti si pe FB daca vreti iesiri https://www.facebook.com/Marc1987

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu totusi trag INCA speranta sa gasesc aici parteneri de drum pentru 300-500km pe zi in tara sau afara de 1-2 zile. poate Transalpina - Transfagarasan (am fost de 2 ori dar niciodata nu e deajuns) sau Bucegi sau Retezat. daca e careva interesat poate facem echipa.

Un TF mai bag si eu anul asta,in iulie cel mai probabil .cu cazare la Cartisoara(am eu un loc preferat).cine stie,poate ne legam.;) si se prea poate o Viena,dar nu am habar pe cand.

 

@marc:fie-ti mila de VFR si nu-l baga pe drumurile alea:)

Editat de george05
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Un TF mai bag si eu anul asta,in iulie cel mai probabil .cu cazare la Cartisoara(am eu un loc preferat).cine stie,poate ne legam. ;) si se prea poate o Viena,dar nu am habar pe cand.

 

@marc:fie-ti mila de VFR si nu-l baga pe drumurile alea:)

 

Merci de sfaturi!

 

Plec si eu vara asta prin august in Vama via Transfagarsan, ar fi fain sa mergem mai multi! :)

 

Aici e filmuletul din 2014:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@sanyes si @vele:eu cu Jul mergem maine(duminica),daca prognoza are dreptate,pe curba la noi.dar probabil o sa fim sus la barfe,ca de dat nu cred sa se dea cineva.daca aveti chef,haideti incolo.;)

» Post actualizat in 02 May 2015 07:06

Undeva dupa 10 august ajung pe Fagarasi, ne putem auzi si la 0744903228 - in week merg la o tura si pe Mesteacan.

Motorul tau are numar de inmatriculare ceva cu HEX sau HAX?vfr albastru inchis cu ceva toba sport?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@sanyes si @vele:eu cu Jul mergem maine(duminica),daca prognoza are dreptate,pe curba la noi.dar probabil o sa fim sus la barfe,ca de dat nu cred sa se dea cineva.daca aveti chef,haideti incolo. ;)

» Post actualizat in 02 May 2015 07:06

 

Motorul tau are numar de inmatriculare ceva cu HEX sau HAX?vfr albastru inchis cu ceva toba sport?

 

 

Posibil ca ploua maine.

 

Da, HAX, culoare albastra.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

http://www.accuweather.com/ro/ro/baia-mare/274475/hourly-weather-forecast/274475?hour=33

 

vreme buna.see ya there!


» Post actualizat in 04 May 2015 09:55

exact cum credeam...lume la plimbare pana pe Mesteacan doar de deschiderea vietii a sezonului.,si de acum inainte pauzaaaaaa.doua duminici consecutive nici un motor din BM.s-au linistit spiritele dupa cazatura din fata hanului? :crack: :crack:

@sanyes & @vlm:multam de vizita.e placut sa stai sa te uiti la altii cum se dau si sa tragi din pipa :peace:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

N-am mai ajuns pe Mesteacan, eram cu pasager incepator si mna... nu a vrut curbe :D

Am fost pana la Somes, langa Farcasa.

 

Sambata merg tot cu pasager, incet pana pe Pashul Tihuta, vrea cineva?

Editat de Marc87
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

N-am mai ajuns pe Mesteacan, eram cu pasager incepator si mna... nu a vrut curbe :D

Am fost pana la Somes, langa Farcasa.

 

Daca lasi dupa pasager,iesi in paguba:))pana in Farcasa oricum sunt mai multe curbe decat pana pe M.:P

Plus ca drumul ala spre Gardani,e un dezastru in ceea ce priveste "negroteii",caini,jeg pe jos,etc.

Noi miscam sambata pe M,si duminica poate incercam un drum mai lung,dar inca nu stim incotro.

Editat de george05
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca lasi dupa pasager,iesi in paguba:))pana in Farcasa oricum sunt mai multe curbe decat pana pe M. :P

Plus ca drumul ala spre Gardani,e un dezastru in ceea ce priveste "negroteii",caini,jeg pe jos,etc.

Noi miscam sambata pe M,si duminica poate incercam un drum mai lung,dar inca nu stim incotro.

 

Da, dar efectul psihologic e diferit :)

Nu i-am dat mai mult de 90 km/h pe afara si 50 in localitate...dar intre timp a mai prins curaj pasagera :D

 

Cum e spre Sighet, tot spart drumul? n-am fost de ceva timp in directia respectiva.

» Post actualizat in 06 May 2015 10:47

Legat de drum mai lung, ma gandeam si la varianta Mesteacan + Meses + retur. (asta daca s-a curatat drumul pe Meses...)

Editat de Marc87
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

Da, dar efectul psihologic e diferit :)

Nu i-am dat mai mult de 90 km/h pe afara si 50 in localitate...dar intre timp a mai prins curaj pasagera :D

 

Cum e spre Sighet, tot spart drumul? n-am fost de ceva timp in directia respectiva.

 

? Post actualizat in 06 May 2015 10:47

 

Legat de drum mai lung, ma gandeam si la varianta Mesteacan + Meses + retur. (asta daca s-a curatat drumul pe Meses...)

Spre Sighet iti rupi motorul,nu merita.probabil duminica bagam si noi un M-Meses-SM-BM.acum sa vedem vremea si daca e lumea de acord.;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...