Sari la conținut

Detinatori de Kawasaki ZX-6R/636


chino
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 3,2k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ovidiu, da 636-le 2005-2006 este cel mai umflat din clasa de 600.

 

daca este vorba de clasa 600 din anii 05-06 asa e,ca altfel un gsx-r 01-03 este mai umflat decat 636-le.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca este vorba de clasa 600 din anii 05-06 asa e,ca altfel un gsx-r 01-03 este mai umflat decat 636-le.

Da, era vorba de clasa 6oo din anii 05-06 nu de micsunele.

Dar daca tot insisti cu gixeru din 2oo3 observa mai jos comparatiile.

Acum mai depinde doar ce intelegi tu prin "umflat" 2 kg in plus sau 10 cai in minus?

post-7003-1270581762_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutari.

Am nevoie de ajutorul unuia dintre voi care are motocicleta ca a mea, si anume ZX6R-ul din 2000 - 2001.

Ajutorul consta in imprumutarea carenei fata pentru a face un mulaj din fibra de sticla dupa ea. In urma unui mic incident soldat anul trecut, carena fata este irecuperabila (so I was told).

Procedura prin care se executa mulajul (matrita) nu este daunatoare carenei de baza.

So, care ma puteti ajuta cu o carena frontala?

Evident, o sa ma simt indatoarat pe vecie :laugh:

 

Sau, poate imi indicati un loc de unde pot cumpara respectiva carena?? Caut de ceva timp si primesc numai scoruri de te i-a durerea de cap (350 - 450 eur)

Si ca tot veni vorba de piese, si un alt far mi-ar prinde bine :love: (nu ma intrebati de ce :lol:)

 

Multumesc!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutari.

Am nevoie de ajutorul unuia dintre voi care are motocicleta ca a mea, si anume ZX6R-ul din 2000 - 2001.

Ajutorul consta in imprumutarea carenei fata pentru a face un mulaj din fibra de sticla dupa ea. In urma unui mic incident soldat anul trecut, carena fata este irecuperabila (so I was told).

Procedura prin care se executa mulajul (matrita) nu este daunatoare carenei de baza.

So, care ma puteti ajuta cu o carena frontala?

Evident, o sa ma simt indatoarat pe vecie :laugh:

 

Sau, poate imi indicati un loc de unde pot cumpara respectiva carena?? Caut de ceva timp si primesc numai scoruri de te i-a durerea de cap (350 - 450 eur)

Si ca tot veni vorba de piese, si un alt far mi-ar prinde bine :love: (nu ma intrebati de ce :lol:)

 

Multumesc!

gasesti pe bikeshop.ro amndoua la 300 euro amandoua

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tradezi cauza sau ramai verde? :laugh:

 

Well...nu conteaza producatorul atata timp cat motorul este perfect functional :lol:

 

salut! si-a pus cineva kit dyno jet pe zx6r?ma intereseaza pretul si detalii legate de modificarea consumului,a puterii etc!astept informatii!multumesc :love:

 

Ce an? Eu am pe a mea L1 Dynojet pe carburi. Se misca mult mai bine fata de kitul stock. Bineinteles am filtru K&N si un GPR ca finala. Am lucrat cam o saptamana la amestec si sincronizare...dar s-a meritat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce an? Eu am pe a mea L1 Dynojet pe carburi. Se misca mult mai bine fata de kitul stock. Bineinteles am filtru K&N si un GPR ca finala. Am lucrat cam o saptamana la amestec si sincronizare...dar s-a meritat.

e din '98!un pret si un distribuitor!bineinteles ca si la mine va urca filtru sport ,iar pt finala ramane sa ma hotarasc!multumesc de raspuns!

:love:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

.

Mesaj completat

Ce an? Eu am pe a mea L1 Dynojet pe carburi. Se misca mult mai bine fata de kitul stock. Bineinteles am filtru K&N si un GPR ca finala. Am lucrat cam o saptamana la amestec si sincronizare...dar s-a meritat.

 

cum ai reusit sa faci amestecul? mie nu-mi iese nicicum

Editat de dopeman1979
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La ce miar te duci?Sau ce ti-ar place sa gasesti?
Nu conteaza - atata timp cat este perfect functional si cu km reali putini din anii 2004-2007

Ramane tot pe verde, isi ia un miar d'asta.. :P

 

Hai cu miaru'!! :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...