Sari la conținut

Detinatori de Kawasaki ZX-6R/636


chino
 Share

Postări Recomandate

Salut, pe langa alte modele de motociclete, 636 05-06 e un candidat serios la titlul de viitoarea mea motocicleta :))

As vrea sa vad si eu una live, sa ascult o parere a unui actual posesor cu bune si rele intrucat, dupa cum stiti, la vanzare sunt prezentate doar partile bune, niciuna nu are niciun fel de problema, etc

Promit sa ma revansez cu o bere.

 

Multumesc !

In Bucuresti te pot ajuta eu. E al 2-lea 636 pe care-l am, iar inainte de ele am avut 600RR. ... si nu as da 636-le pe vreun 600RR ever

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
  • Răspunsuri 3,2k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

In general cutiile de viteza si ambreiajul la Kawa sunt foarte bune si silentioase,nu se compara cu Suzi sau Yamaha.Ma refer strict la cutii de viteza

Aprobat, chiar daca circula zvonul privind cutiile de viteza la kawasaki..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dar nu ai zx 12 r :hug: Mai sunt si cazuri, dar eu consider pe cei de la kaw lideri intre japoneze, chiar sun FAN KAWASAKI/ asta este partea a II-a, nu cred ca voi mai schima aceasta marca...Can spun lideri, este o parere personala, dar citita in multer reviste de specialitate..Spuneam mai sus ca noile tehnologii din departamentul proiectare sunt vizibile in toate laturile concernului...fabrica motoare de elicoptere si avioane, nave maritime si statii spatiale.. Uimit de zx 14/zzr 1400 !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In general cutiile de viteza si ambreiajul la Kawa sunt foarte bune si silentioase,nu se compara cu Suzi sau Yamaha.Ma refer strict la cutii de viteza

Si eu pot spune acelasi lucru, fiind si primul waka pe care il am, yamaha nu am avut dar pot spune comparativ cu suzi si honda.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...

Roata fata 636 2006.

 

Purchase this Kawasaki 41073-0039-2A WHEEL-ASSY,FR,GRAYSTO --- WHEEL-ASSY,FR,GRAYSTONE
This Kawasaki 41073-0039-2A WHEEL-ASSY,FR,GRAYSTO is used on these models and components:

 

 

Roata fata zx6 2008

 

This Kawasaki 41073-0129-R2 WHEEL-ASSY,FR,BLACK is used on these models and components:

 

 

 

Conform programului nu se potrivesc.

Editat de TNG
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Roata fata 636 2006.

 

Purchase this Kawasaki 41073-0039-2A WHEEL-ASSY,FR,GRAYSTO --- WHEEL-ASSY,FR,GRAYSTONE
This Kawasaki 41073-0039-2A WHEEL-ASSY,FR,GRAYSTO is used on these models and components:

 

 

Roata fata zx6 2008

 

This Kawasaki 41073-0129-R2 WHEEL-ASSY,FR,BLACK is used on these models and components:

 

 

 

Conform programului nu se potrivesc.

 

am intrebat si pe forumul: http://zx6r.com/forums.php

Au zis ca sunt identice din 2005 pana in 2009.... :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Intrebare de la posesorii de zx6 2007-2008...am pe mobra filtru K&N si bujii iridium...intrebarea mea este: Daca am toba stock,de fabrica...are ceva daca pun O2 sensor eliminator?


» Post actualizat in 03 Dec 2014 22:05

trebuie neaprat si toba sport? Valvele alea din toba,au ceva legatura cu emisiile?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai daca ai toba stoc de ce vrei sa elimini sonda?

Bujiile nu au nici un rost in intrebarea ta...

" Valvele din toba"..de fapt este o singura clapeta si este cunoscuta mai des cu denimirea de EXUP.

Ea are functie de reglementare debitul de gaze pe relanti,si o oarecare gestionare a cuplului la turatii joase.

Daca vrei sa montezi toba sport,depinde de model,posibil atunci sa ai nevoie de eliminarea sondei lambda daca traseul evacuari nu are loc de montaj pentru ea.

Editat de TNG
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...