Sari la conținut

Detinatori de Kawasaki ZX-6R/636


chino
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 3,2k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Eu am 636 05 și dacă vii pe 24 mai în BucurIești la întrunire moto cu cea mai mare placere te las sa te urci. Ca minusuri: are CDI-ul exact deasupra la toba și dacă ai toba stoc e posibil sa îți dea erori calculatorul de bord. În rest poziția este foarte buna în sa, am citit ca e o combinație intre sport și touring, mult mai buna decât la R6 spre exemplu. Succes

Salut, la 636 '05-06 pozitia in sa nu este touring, parerea mea :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@puiubimboi Nu e problema de harta ca daca ai PowerCommander gasesti la ei harta exact pentru motorul tau inclusiv pentru toba ta. Ma mai gandesc sa nufie schimbate pe la ea si alte piese gen injectoare cu debit marit daca ai zis ca a fost data pe circuit. Dar cel mai bine sa se uite la ea un mecanic de motociclete poate e de la altceva.

Editat de cristiangsl
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@wtf? clar e show si sunt super incantat dar macar 10l per 100 de km ar fi mana cereasca

Am avut si eu 03-04 iar eu mergeam in ture mari in permanenta, dar tot nu ajungea la 18L %

Daca erai din bucuresti iti faceam recomandare sa mergi la un mecanic bun, insa din deva nu cunosc pe nimeni.

Problema sigur e, si la fel de sigur o vei rezolva.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

http://www.bikeshop.ro/handler.php?tip=am&act=view&src=db&ID=570697&selpic=4&zoom=1#foto

 

 

 

pt cei care vor o motocicleta cu km dati inapoi. in iarna era la suceava cu 31000 km. am si poze cu ea cand avea 31000 daca sunteti interesati :))

Toate ca toate,dar ce burlan de toba....asa arata tobele sport ptr modelul ala?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

http://www.bikeshop.ro/handler.php?tip=am&act=view&src=db&ID=570697&selpic=4&zoom=1#foto

 

 

 

pt cei care vor o motocicleta cu km dati inapoi. in iarna era la suceava cu 31000 km. am si poze cu ea cand avea 31000 daca sunteti interesati :))

Zx6r facelift 2007 ca NOUA

 

 

Cum plm facelift?

A mea are 18000 si nu are discurile in halul ala de uzate si nici lantul.Vad ca asta e cazuta pe partea stanga.

Editat de piticoo
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Depinde si ce placute pui la discuri. Am vazut placute de pe ebay puse pe un zx-6r si in 3000 km au facut santuri la propriu si buza pe discul din spate. Si discuri noi EBC si placute Brembo pe un R1150RT si dupa 10000km sunt santuri pe discuri.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare, de 4 zile sunt proprietarul unui Zx6-R 2000, totul stock pe el, in afara de semnale. Pana acum sunt foarte multumit de el, se prezinta extraordinar pentru o mobra de 14 ani si asta se datoreaza fostului proprietar care a intretinut-o exemplar. Prin urmare, am cumparat motocicleta cu ulei schimbat in urma cu 2 saptamani Motul 300v,filtru aer, bujii NGK schimbate, anvelope Michelin Pilot Power 2CT vechi de 1 an, sincronizare carburatoare toamna anului trecut, placute fata spate schimbate anul trecut, kit lant la fel. Ca sa fie totul perfect, am plecat de la el cu plinul facut ochi :D.

post-61776-0-81919500-1401220419_thumb.jpg

post-61776-0-83065600-1401220485_thumb.jpg

post-61776-0-63834900-1401220555_thumb.jpg

post-61776-0-98231300-1401220587_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut. Cam in ce bani se invarte un zx6r 2012, ~5000km, bine intretinut, fara extrase. Am gasit una pe la vreo 7000 si as vrea sa stiu daca este un pret corect.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Felicitari Ady_R_001 pentru achizitie ;) sa te poarte sanatos :D Si eu am achizitionat una si o tin in garaj ca nu am permis :)) i-am schimbat bujiile,i-am comandat un far nou pe ebay ca al meu era crapat si acum vreau sa-i retusez putin carenele ...este cea din poza de la avatar ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

Felicitari Ady_R_001 pentru achizitie ;) sa te poarte sanatos :D Si eu am achizitionat una si o tin in garaj ca nu am permis :)) i-am schimbat bujiile,i-am comandat un far nou pe ebay ca al meu era crapat si acum vreau sa-i retusez putin carenele ...este cea din poza de la avatar ...

Multumesc pt urari, la fel iti doresc si tie . Sa te bucuri de ea multi km, nu inainte de a ti lua permisul. Editat de Ady_R_001
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare! Va rog ajutati-ma cu un cod de culoare la Kawa verde zx6r 2008.. Banuiesc ca toate kawa verzi au acelasi cod din fabrica..Trebuie sa vopsesc monopostul si nu stiu culoarea?

Stie cineva codul de culoare sau unde-l pot gasi pe moto?

Mii de multumiri...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca insisti ti-o pot vinde eu pe a mea dan_wolf...e nou-nouta, totul original, 3.000 km (REALI) este in baza de date Kawasaki Europe..carte service revizie la 1024 km, tocmai am cumparat-o acum 2 saptamani cu 5.000 euro, in schimb daca castig 500 eur ti-o dau cu cea mai mare placere :)

PS: am uitat sa-ti spun ca miroase totul a nou, pana si anvelopele DOT 2008 sunt/ arata aproape noi (ca la 3.000 km) :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...