Sari la conținut

Zona Titan: Balta Alba, Dristor, Sector 3


Alexxa
 Share

Postări Recomandate

Daca reusesc sa scot limitarea la mobra mea,sa mearga cu 130,cred ca merg si eu!sau sa-i dau jar?! :D

 

... mai lasam si noi din blana acasa ....mai ii dai tu o lopata de jaratec si e totul OK

:cheers:

Editat de septimiu_J F K
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 12,3k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Gasca e in imaginatia mea, asa imi place sa spun, suna mai frumos, poate a ideal, ma gandesc la filmele vechi si gastile de nebuni de prin america care faceau totul impreuna si erau toti la fel de idioti , bineinteles k aici nu se pune problema asa, oricum chestia e k lipsesc multe elemente din ceea ce ar trebui sa insemne o gasca adevarata

sunt multumit oricum de gasca pe care o avem si sunt mandru de ea asa cum e ea, asa k nu mai cobiti :cheers:

ASTA E PAREREA MEA SI NU MAI COMM LA EA

 

iar faza cu 130 e valabila, am motor care are o accelerare considerabila si o viteza limita destul de mare si as vrea sa merg cu oameni cu moto asemeni

de ex nu cred k la o plimbare ai putea multumi si un motociclist cu Busa si unul cu 125Cmc ... asa mai bine fiecare la categoria lui

de 1 Mai spre mare am simtit asta cd mergeam pe DN cu mana in sold de plictiseala asteptand niste choppere.... si nu vreau sa mai patesc asta

sunt sigur k ma intelegi

Editat de septimiu_J F K
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Yupiiiiii, am implinit noi aici cele 1000 de pagini :D

sa ne fie de bine si la cat mai multe :10:

 

diseara la 7 la M titan?

sper sa ajung si eu.

Inca 8 postari si ajungem si la 10000 !!!! alt motiv de bucurie

Sarbatorim in vreun fel aceste evenimene ?

Mesaj completat

Care noi cei din gasca de Titan ? :D

Acum chiar esti malitzios :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

SUNT 3 moto care merg 100% din gasca din titan, fara mine la socoteala

o sa ne mai intalnim cu vreo 2 cred la LukOil

deci vreo 5 o sa fim ..... poate o sa mai vina neanuntati..cine stie

 

cod galben oameni buni va luati si vaslele la voi ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

460 roni??? ce tzeapa, cred ca nu n-au vazut ce furca e, nici la alea de cross nu iau mai mult de 100 eur cu tot cu materiale :P

Nu stiu ce zici tu acolo, dar azi nu-i vineri insa ploua...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

SE MERGE LA PLIMBARE .. CARE MAI VINE

ASTEPTAM SI INTARZIATI...

/index.php?...t&p=2479763

 

 

Siiii pozele aferente plimbarii :)

Am plecat de la titan pe la 10 eu, alexandra cu ducati, un scuter de 250 care a facut fata cu brio, Ciocio cu RR-ul lui si un Gixxer de 1000

Pe centura ploiestiului l-am pierdut pe gixxer care se intalni cu niste prieteni si o luara pe alt drum asa k am 4 motoristi si o pasagera

Fata de anul trecut s-a cam stricat drumul spre Paltinul da asta si din cauza viiturilor ce au venit pe sosea ... asta a fost pana sa inceapa curbele si serpentinele pe care ne-am dat super ok. La lac am bagat mancarica vreo 2 ore apoi am plecat spre Comarnic, drumul a fost super bun cu curbe bune pentru dat cu genunchiul dar pt cine stia nu pt mine:).

La comarnic am luat-o pana la Sinaia(facusem un plan sa ocolim la intoarcere prin Sinaia - Targoviste -Bucuresti) , la Sinaia iar popas si ne vine ideea sa plecam spre Deva unde era un eveniment ceva cu parapante, eu aveam bunicii acolo ..aveam cazare , la fel si Ciocio deci totul era OK, din pacate cel cu Burgmanul nu a putut veni cu noi si s-a intors, noi insa am plecat la drum.

Pe la brasov am intalnit un inceput de furtuna cu un vant F puternic de deabia mergeam cu 50 la ora inclinati la ficare pala de vant si cu frica in san sa nu ne doboare cumva vantuletul care zici k era taifun.

Din pacate in loc sa o luam spre Fagaras am gresit drumul si am luat-o spre tg Mures , pe langa k am gresit drumul am si luat-o spre nori si spre centrul furtunii. Am ajuns fara sa ne ploaie pana aproape de Hogiz cand am oprit la o carciuma si ne-a spus cineva k nu asta era drumul spre Deva. Ne-am uitat noi pe harta si am gasit un drum care o taia de la Hoghiz spre drumul bun cu Fagarasul ( Hoghiz-Sercaia). Ni s-a spus k e drumul rau dar noi ne-am bazat k erau doar vreo 20 de km.

Am intrat pe drumul asta , la inceput erau cateva gropi in asfalt apoi a inceput pietris cu gopi , apoi hartoape de te cruceai cand le vedeai. Beleaua a venit cd Alexandra a cazut din cauza unei hartoape acoperite de apa , i s-a rupt maneta de ambreiaj in doua , aindoit schimbatorul de viteze... belea mare ce sa mai zic.

Totul s-a rezolvat cu un tirist care ne-a dat o teava sa o bagam pe schimbator si sa-l asezam cat de cat la locul lui , iar ambreiajul mergea tras si pe jumatate. Tocmai incepuse si o ploaie nasoala asa k am facut cale intoarsa. Am mai oprit in Brasov sa mancam ceva si sa ne storcem hainele care se imbibasera cu apa, apoi am plecat spre Sinaia cu gandul sa inoptam caci venise si noaptea si eram terminati.

Am fost facuti burete pana la Sinaia unde rapusi de frig , de intuneric si de oboseala am apelat la cineva care ne-a facut rost de un apartament cu 2 camere la 150lei....super oferta mai ales k am avut loc sa ferim si motoarele de ploaie.

Noaptea ne-am dat supararea pe cateva sticle de vin, am petrecut pana pe la 4 dimineata, am dormit vreo 6 ore si apoi am plecat spre Bucuresti.

Am mai bagat o ciulama la o carciuma de la intrarea in Corbu, apoi ne-am oprit si pe la Amkart k sa ne mai lungim ziua.

a fost o super aventura chair dc m-a udat ploaia pana la os , dar asta e , asta face parte din a fii motociclist

 

pacat k nu am fost mai multi din TITANISTI, am incercat sa adun ceva lume din gasca dar se pare k nu am reusit

 

sambata asta o sa mai facem o excursie marca Septimiu, o sa postez pe Joi - Vineri detalii

post-44366-1277213581_thumb.jpg

post-44366-1277213909_thumb.jpg

post-44366-1277214086_thumb.jpg

post-44366-1277214318_thumb.jpg

post-44366-1277214409_thumb.jpg

post-44366-1277214816_thumb.jpg

post-44366-1277215265_thumb.jpg

post-44366-1277215605_thumb.jpg

post-44366-1277215784_thumb.jpg

post-44366-1277215811_thumb.jpg

post-44366-1277215840_thumb.jpg

post-44366-1277215871_thumb.jpg

Editat de septimiu_J F K
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

OFFTOPIC!!!

 

ANUNT!

 

Suspectul Subsemnatul io...pac pac! ma nenorocesc casatoresc (dupa cum unii deja stiu) in data de 10 iulie 2010.

 

Doritorii de paranghelii/betii/furatul miresei sunt rugati sa confirme via PM.

 

Va multumex!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ANUNT!

 

Suspectul Subsemnatul io...pac pac! ma nenorocesc casatoresc (dupa cum unii deja stiu) in data de 10 iulie 2010.

 

Doritorii de paranghelii/betii/furatul miresei sunt rugati sa confirme via PM.

 

Va multumex!

 

Neneaaaaaaaaaa - primesti cu colindu? :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ANUNT!

 

Suspectul Subsemnatul io...pac pac! ma nenorocesc casatoresc (dupa cum unii deja stiu) in data de 10 iulie 2010.

 

Doritorii de paranghelii/betii/furatul miresei sunt rugati sa confirme via PM.

 

Va multumex!

 

Aaauloooo!!!!! :P

Da e bine ca bem..... :) :) :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ANUNT!

 

Suspectul Subsemnatul io...pac pac! ma nenorocesc casatoresc (dupa cum unii deja stiu) in data de 10 iulie 2010.

 

Doritorii de paranghelii/betii/furatul miresei sunt rugati sa confirme via PM.

 

Va multumex!

Bre, vaz ca ti s-a urat cu binele, da' avand in vedere faptu' ca te cunosc, SA FIE INTR-UN CEAS BUN (Rolex, Doxa, ceva...) :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vineri dupa intalnirea de la Titan, si dupa ce plimbari pe la Ikea mai vreti :) ...poate mergem si aici: /index.php?...p;#entry2486933 .

Mesaj completat

ANUNT!

 

Suspectul Subsemnatul io...pac pac! ma nenorocesc casatoresc (dupa cum unii deja stiu) in data de 10 iulie 2010.

 

Doritorii de paranghelii/betii/furatul miresei sunt rugati sa confirme via PM.

 

Va multumex!

Religios...ca de luat, esti luat de mult :) Pup pe toti 3!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...