Sari la conținut

Zona Titan: Balta Alba, Dristor, Sector 3


Alexxa
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 12,3k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

In ziua 10.04.2009 ora 01:31 pe Sos Mihai Bravu Nr. 290 a savarsit urmatoarele: A condus motociclul in localitate ( drum cu 50 km/h) cu viteza de 99 km/h fiind surprins de aparatul radar montat pe auto MAI 24849 cu numar caseta 1955. :P :laugh: Am scapat nu mi-au luat carnetu. Am 6 puncte, mai am loc de altele :lol: . Mare noroc k in pasaj aveam vreo 140 :)

 

fix 99? cred ca daca aveai 100 ti-l lua ca depaseai cu 50 km. viteza :huh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu stiam k la peste 30km peste viteza legala iti iau carnetul.....or fi modificat legislatia iar??

 

apropo , eu am vazut niste radare sau camere d luat vederi la intrarea in pasaj UNIRII.....nu stiu dc iti iau viteza sau nu , dar eu nu o mai ard prin pasaje cu mai mult de 80...si nici prin oras de fapt :P

 

cine nu are grija de viteza sa aiba grija de portofel sa aiba $$$ pt nenea politist ..k uneori merge si asa :laugh:

 

bafta si asfalt uscat

 

:huh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Portofelul ar trebui sa fie ultima grija! S-ar putea sa-ti apara in fata, in loc de politist, un dacioman care, fiind noapte, sa creada si el ca e singur pe strada! Eu am patit-o... ziua!!! :huh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cum iesi din pasjul de la muncii, venind dinspre iancului spre dristor, pe partea dreapta este un camion sau o remorca de camion nu stiu sigur iar dupa camion stau bulangii ascunsi k boschetarii si te ard fara sa stii. Legislatia spune clar la 50km/h depasiti peste vit legala ramai fara carnet. In cazul meu la 101 km/h ramaneam fara carnet.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

- Depasirea cu 10-20 km/h a vitezei maxime pe sectorul de drum respectiv pentru categoria din care face parte autovehiculul condus, constatata, potrivit legii, cu mijloace tehnice omologate si verificate metrologic; - doua puncte si amenda

- Depasirea cu 21-30 km/h a vitezei maxime admise pe sectorul de drum respectiv pentru categoria din care face parte autovehiculul condus, constatata, potrivit legii, cu mijloace tehnice omologate si verificate metrologic; - 3 puncte si amenda

- Depasirea cu 31-40 km/h a vitezei maxime admise pe sectorul de drum respectiv pentru categoria din care face parte autovehiculul condus, constatata, potrivit legii, cu mijloace tehnice omologate si verificate metrologic; - 4 puncte si amenda

- Depasirea cu 41-50 km/h a vitezei maxime admise pe sectorul de drum respectiv pentru categoria din care face parte autovehiculul condus, constatata, potrivit legii, cu mijloace tehnice omologate si verificate metrologic; - 6 puncte si amenda

- Depasirea cu mai mult de 50 km/h a vitezei maxime admise pe sectorul de drum respectiv si pentru categoria din care face parte autovehiculul condus, constatata, potrivit legii, cu mijloace tehnice omologate si verificate metrologic. - permisul 90 zile pe loc plus amenda

 

evident amenda creste proportional cu viteza... la peste 50km de exemplu este /era intre 300-700 ron

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dap..e in functie de cate puncte amenda iei. Eu am luat 9 x 60 Ron adica vreo 540 de RON si 270 in 48 de ore.

 

M-au oprit si mi-au zis pretul corect :P :laugh:

Ce sa iti fac mai daca te dai racing cu CBRul 749,3(9)*4x :huh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De multe ori stau aia acolo, la iesirea din pasaj, langa statia de tramvai...stiu ca vin multi lansati din pasaj si ii frig fix la iesire.

De obicei noaptea. (Pe mine m-a luat cu masina...conducea altcineva...pe la 3 dimineata...mergeam dupa shaorma la dristor :huh: )...Dar asta era acum cativa ani.

Se pare care le place locatia.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Frumoasa plimbarica, regret doar ca nu am venit si eu cu motorul meu, dar lasa ca il scot eu din service...

 

Pozele le gasiti: aici, click

 

Maine in acelasi loc, adica statia de metrou titan, ora 11.00 ne intalnim sa mergem la SMAEB, maxim 11.30 plecam spre locatie.

Editat de ravenitza
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Frumoasa plimbarica, regret doar ca nu am venit si eu cu motorul meu, dar lasa ca il scot eu din service...

 

Pozele le gasiti: aici, click

 

Maine in acelasi loc, adica statia de metrou titan, ora 11.00 ne intalnim sa mergem la SMAEB, maxim 11.30 plecam spre locatie.

 

 

nice pics..ce bine arat..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Frumoasa plimbarica, regret doar ca nu am venit si eu cu motorul meu, dar lasa ca il scot eu din service...

 

Pozele le gasiti: aici, click

 

Maine in acelasi loc, adica statia de metrou titan, ora 11.00 ne intalnim sa mergem la SMAEB, maxim 11.30 plecam spre locatie.

 

Ce URAT sunt !!! :huh:

Sper ca v-au placut micii

@ Ravenita promit ca imi schimb poza de la avatar in cel mai scurt timp posibil

Editat de allexx_2
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Maine se iese pe undeva, in afara Bucurestiului? :huh:

Duminica trecuta am fost cu Alin aka PEU, pe traseul Buc-Buzau-Siriu-Brasov si intoarcere pe Cheia. Am mers regulamentar pana la serpentine si cu scaritele pe jos(mai mult el :P) in virajele de pe Siriu si Cheia.

Tot traseul l-am facut in 7 ore, cu opriri in Buzau, baraj Siriu si Brasov.

So... iesiti maine pe undeva?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Care merge maine la Marsul motocclistilor. Propun sa ne strangem la ora 9-30 cu plecare din Titan la ora 10. Marsul incepe la ora 11 de la Romexpo.

Eu o sa fiu la gura de metrou Titan (cea din parc) la ora 9:40.

Daca sunt doritori ii astept cu placere la ora preczata, daca nu un simplu telefom la 0724.49.44.42

O dimineata placuta!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

asfalt uscat si ne vedem miercuri ...cei care vin k sa plecam la ARC

:D

miercuri la metrou 6,30 ? auzisem ca se anunta ploaie :) ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...