Sari la conținut

Accident Mortal Bobocica. 09.03.2007


B_50 GS
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 263
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

TITUS,26 de ani,s-a intamplat in spatele blocului,avea numai 1ora de scoala,a vrut sa le arate unor prieteni motorul,nu a vrut sa se dea in spectacol,cred ca a ramas cu mana in gas,dupa 20 m a lovit niste masini parcate,dupa care a fost aruncat in alta masina,nu avea casca.PACAT....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Deci pana la urma avea 26...nu imi vine sa cred ...Dumnezeu sa aiba grija de sufletul lui acolo sus si sa dea putere familiei sa reziste......

R.I.P. :crack: :wave: :hug: :eek:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Inconstient ca a bagat mana in gaz POATE !

 

Eu incepator, daca voi avea ocazia imi voi lua R6 !

 

Nu esti inconstient ca iti iei motor puternic, inconstient esti cand ii dai gaz, in cazul lui nu se stie ce sa intamplat, s-o fii intimidat de puterea motorului si a ramas cu mana in gaz.. !

 

R.I.P si nu mai judecati voi pe toti..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mare pacat.

Sfatuiti-va prietenii care vor sa se apuce de motociclism si viseaza dupa 100 CP+ inca de la inceput sa nu faca asa ceva

 

Dumnezeu sa-l odihneasca...

 

Intamplator face ca chiar il stiam pe baiat, si imi pare f rau pt ce sa intamplat. Nu are sens sa criticati diferite persoane in leg cu accidentul, dar cert este ca daca esti intr-un cerc de prieteni si doar tu iti iei motor, si nici nu ai mai mers sau sa stii ceva despre ele, ceilalti nu au ce sfaturi sa iti dea, decat poate unu sa zica domne vezi ca e periculos etc.. dar daca nu e cineva care sa stie, si sa bage si el la cap uite ce se intampla. Cine credea ca dintr-o tura in spatele blocului in parcare ............... ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu mai criticati atat, oricui i se putea intampla. Cel mai probabil nu a luat mana din gaz, asta e. Un om e mort! Si voi zmeilor care va credeti zei pe sosele cu motoarele si intrati pe forumuri doar sa criticati si habar nu aveti sa mergeti in trafic, stati dreaq linistiti si nu mai criticati. Vedeti-va de ale voastre si lasati un tanar al carui vis l-a luat dintre noi sa se odihneasca in pace! Toata lumea a sarit cu gura ca inconstienta, inconstienta. Dar ganditi-va daca vi se intampla voua, astora care va credeti zeii soselelor cu motoarele? Eu m-am inscris cu el la scoala de moto miercuri :hug: si trebuia sa dam impreuna examenul de permis de motor, nu am mai apucat..............R.I.P :crack: :wave:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu mai criticati atat, oricui i se putea intampla. Cel mai probabil nu a luat mana din gaz, asta e. Un om e mort! Si voi zmeilor care va credeti zei pe sosele cu motoarele si intrati pe forumuri doar sa criticati si habar nu aveti sa mergeti in trafic, stati dreaq linistiti si nu mai criticati. Vedeti-va de ale voastre si lasati un tanar al carui vis l-a luat dintre noi sa se odihneasca in pace! Toata lumea a sarit cu gura ca inconstienta, inconstienta. Dar ganditi-va daca vi se intampla voua, astora care va credeti zeii soselelor cu motoarele? Eu m-am inscris cu el la scoala de moto miercuri :hug: si trebuia sa dam impreuna examenul de permis de motor, nu am mai apucat..............R.I.P :crack: :wave:

Intai de toate D-zeu sa-l ierte. Ca nu a avut minte si a platit scump.

Apoi, amice incepator cu 1 ora de scoala categoria A si cu motor pe care nu ai habar sa-l conduci, crezi ca ai vreun motiv, vreun drept sau vreo umbra de dovada ca NOI nu avem habar sa mergem in trafic ? Zambesc amar si trist acum cand vad infumurare in continuare. Crezi ca nu avem drept sa ne gandim ca tanarul decedat pe un drum public putea sa ia si o alta viata prin greseala lui ? Poate mama ta, sau sotia mea, sau copilul vecinului sau.... Nu avem voie sa ne gandim ca totusi nu avea ce cauta pe drumuri publice, printre blocuri (blocuri inseamna caini, copii mici iesiti la joaca sau alergand dupa o minge, masini parcate si altele care ies din parcari, locuri inguste, eventual praf si mizerie pe jos) ?

De ce tu, ca bun prieten ce ii erai nu i-ai luat cheia sa nu o mai arda pe drumuri cand NU STIA SA CONDUCA ?

De ce tu, ca bun prieten ce ii erai nu ati inchiriat un Papuc sa va luati motoarele si sa mergeti pe circuit sa invatati sa va dati ? Chit ca e un circuit mic, dar e, decat o straduta printre blocuri.

De ce credeti ca puteti si stiti sa va dati pe motoare cand de fapt ele va conduc pe voi ?

 

Si mai am o lista de "de ce"-uri dar nu mai are rost sa le scriu.

 

Un RIP si un "Dumnezeu sa-l ierte" nu ajuta cu nimic dupa ce s-a intamplat. Incercati sa preveniti asemenea fapte si implicit asemenea accidente. Si abia atunci nu ne vom mai ingropa prietenii din cauze de prostii ce costa atat de scump

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dumnezeu sa-l ierte.

 

Am scris undeva ca cele mai multe accidente se intampla aproape de casa. Asta este extrem insa. Faceti-va o favoare si puneti-va casca inainte sa va urcati pe motocicleta.

 

N-are legatura cu R6, cu cine l-a vandut sau cu prietenii. Nu fiti ipocriti. Cum spunea cineva mai sus, daca era sofer cu masina si se intampla asa ceva nu l-ati fi compatimit deloc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mare pacat.

Sfatuiti-va prietenii care vor sa se apuce de motociclism si viseaza dupa 100 CP+ inca de la inceput sa nu faca asa ceva

 

Dumnezeu sa-l odihneasca...

 

 

Mare pacat.

Dumnezeu sa-l ierte !!!

 

Colegii de la serviciu ce ma stiu motociclist , ma intreaba : Ce moto / scooter sa imi iau , cat costa etc

Eu nu mai sfatuiesc pe nimeni sa isi ia moto de cand m-am izbit o leaca de masina aia. Mai ales acum dupa ce citesc acest topic

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dumnezeu sa-l ierte! E de apreciat ca nu a iesit pe drum in trafic cu el ci intr-o parcare, un accident banal si o viata cedata unei pasiuni frumoase. Good bless u all!

 

PS: sincere condoleante familiei! pacat ....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

inca ceva daca era R6 nou cu siguranta ca cei de la yamaha nu i-au recomandat R6 2007, cand am fost sa vad daca au noul R1 mi-au spus baietii de acolo ca orice altceva decat R6 nou pt ca e mai nervoasa in ture joase, deci nu cred ca i-au recomandat R6

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu mai criticati atat, oricui i se putea intampla. Cel mai probabil nu a luat mana din gaz, asta e. Un om e mort! Si voi zmeilor care va credeti zei pe sosele cu motoarele si intrati pe forumuri doar sa criticati si habar nu aveti sa mergeti in trafic, stati dreaq linistiti si nu mai criticati. Vedeti-va de ale voastre si lasati un tanar al carui vis l-a luat dintre noi sa se odihneasca in pace! Toata lumea a sarit cu gura ca inconstienta, inconstienta. Dar ganditi-va daca vi se intampla voua, astora care va credeti zeii soselelor cu motoarele? Eu m-am inscris cu el la scoala de moto miercuri :hug: si trebuia sa dam impreuna examenul de permis de motor, nu am mai apucat..............R.I.P :crack: :wave:

 

 

Pentru motociclistul din tine: Mi-ar placea sa cred ca nu te vei mai sui pe motocicleta pana nu iti iei permisul .

In al doilea rand presupun ca ti-ai luat o motocicleta supersport si pentru a alerga. Foloseste circuitul de la Tunari si Campionatul National de Viteza. Daca ti-ai luat-o ca sa te plimbi frumos , sa cutreieri tara , Europa, sa legi prietenii , si sa imbatranesti alaturi de doua roti, atunci las-o mai moale si invata din ce zic "batraneii" astia.

 

Citind mult pe forum , invatand , cunoscand oameni de pe-aici pot spune ca m-am educat un pic. Mergand alaturi de forumisti am invatat mai multe decat daca m-as fi plimbat singur pe poligon sau in spatele blocului.Cu aceasta ocazie vreau sa le multumesc alora cu care am ajuns la Veliko Tarnovo , Ruse and more.(Hai ca nu vreau sa o dau in lacrimogene).

 

Sper sa iei sfatul meu constructiv. Chiar nu e o critica, dar parca mi se face inima din ce in ce mai mica.

Atunci cand ma sui pe motor si imi zic : "ieri a murit un motociclist, sper sa nu fiu eu urmatorul." Doamne'Ajuta"

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu ca bun prieten i-am spus sa nu se suie pe motor fara casca si geaca, el nu a ascultat. Eu personal nu eram acolo cand s-a intamplat accidentul, am ajuns la 20 de min. Ma despartisem de el cu 1 ora jumate inainte de accident si el parcase motorul si se ducea acasa. Nici nu am shtiut ca iese afara sa mai faca o tura in spatele blocului.....R.I.P.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu incepator, daca voi avea ocazia imi voi lua R6 !

Nu esti inconstient ca iti iei motor puternic, inconstient esti cand ii dai gaz, in cazul lui nu se stie ce sa intamplat, s-o fii intimidat de puterea motorului si a ramas cu mana in gaz.. !

Din cate vad, nu ai permis, deci nici macar motociclist incepator nu esti. Nici baiatul care a murit nu era motociclist. Motociclist esti dupa ce iti iei permisul, nu dupa ce iti iei motocicleta! Tiriac are avion, dar nu inseamna ca este pilot.

 

Si ce te face pe tine sa crezi ca tu n-o sa te intimidezi de puterea motorului?

 

Dumnezeu sa-l ierte pe el si tie sa-ti dea mai multa minte!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Zmeu eram si eu pana am urcat pe un motor adevarat puternic si am vazut cum se apropia totul mai ceva ca zoom-ul la o camera performanta in timp ce eram pe o roata....

 

RIP pentru baiat...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.
 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...