Sari la conținut

Accident Mortal Bobocica. 09.03.2007


B_50 GS
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 263
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Nu mai criticati atat, oricui i se putea intampla. Cel mai probabil nu a luat mana din gaz, asta e. Un om e mort! Si voi zmeilor care va credeti zei pe sosele cu motoarele si intrati pe forumuri doar sa criticati si habar nu aveti sa mergeti in trafic, stati dreaq linistiti si nu mai criticati. Vedeti-va de ale voastre si lasati un tanar al carui vis l-a luat dintre noi sa se odihneasca in pace! Toata lumea a sarit cu gura ca inconstienta, inconstienta. Dar ganditi-va daca vi se intampla voua, astora care va credeti zeii soselelor cu motoarele? Eu m-am inscris cu el la scoala de moto miercuri :ok: si trebuia sa dam impreuna examenul de permis de motor, nu am mai apucat..............R.I.P :wave: :hug:

 

Intradevar Pustulik R.I.P :eek: pt tovarasul tau...dar daca nu o putem numi incosnstienta atunci cum ii putem spune ...sincer ...crede`ma ca ma doare sufletul cand citesc chestii minore dar sa mai aud si de mortaciuni :D Nu e adevarat nu ii se putea intampla oricui cel putin unui om care are capul pe umeri ...spui ca ca te`ai inscris cu el la scoala....bun...dar parerea mea daca era un om cumpatat si cu capul pe umerii citea mai intai regulamentul(conducerea unui autovehicul pe drumurile publice fara permis .....)bla bla bla nu mai continui,isi intreba prietenii daca avea... ce motor sa isi cumpere daca e bun acela pt el ...daca e mare daca e mic etc ... imi aduc aminte si de mine pana sa ridic permisul..intadevar tentatia e mare cand sti ca ai mobra jos .....si sta degeaba dar inteodeauna tre sa te gandesti si la ce poate sa se intample in jurul tau si care pot fi cauzele (se pare ca pt e el a fost fatal :finger: ) Te inteleg va te deranjeaza parereile altora ca doar era prietenul tau...si iinteleg ca ii se putea intampla oricui dar daca nu invatzam din sfaturile si greselile altora ,singuri parerea mea e ca nu o sa reusim niciodata ... :ok:

 

Macar a murit pentru pasiunea sa.

 

Si asta gasesti u un raspuns ????? :crack: looool nu imi vine sa cred ....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Macar a murit pentru pasiunea sa.

Pare sa fi murit de prost ce era, nu din pasiune. Sa te urci pe motor fara sa ai habar sa mergi si sa mori dupa 20 de metri e prostie, nu pasiune. E pacat ca s-a dus, dar nu vad nici un motiv de a manifesta intelegere.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din cate vad, nu ai permis, deci nici macar motociclist incepator nu esti. Nici baiatul care a murit nu era motociclist. Motociclist esti dupa ce iti iei permisul, nu dupa ce iti iei motocicleta! Tiriac are avion, dar nu inseamna ca este pilot.

 

Si ce te face pe tine sa crezi ca tu n-o sa te intimidezi de puterea motorului?

 

Dumnezeu sa-l ierte pe el si tie sa-ti dea mai multa minte!

 

 

Nu ma consider motociclist, sper sa fiu in curand(cand voi avea motorul), carnet intr-adevar n-am, voi avea in curand..

 

Ce ma face sa cred ca nu ma intimidez ? pai sa stii ca nu ma intimideaza un motor puternic, imi e pur si simplu frica de el, am mers si pe motoare de 650 cmc si am fost ok, cat timp nu m-am dat la ele.. si sa stii ca nu ma suparat faza cu "Dumnezeu sa-ti dea mai multa minte" , sunt inca la o varsta frageda, mai am multe de invatat !

 

Bafta

:crack:

 

P.S : sunt cel de la arc care te-a salutat si eram cu fata..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

prietenii ca prietenii poate nu erau motociclisti sau mai stiu eu de ce nu au putut sa-l sfatuiasca la un motor mai docil, dar cei de la scoala nu i-au atras si ei atentia nu i-au explicat nimic? rog baiatu care a spus ca s-a inscris odata cu el la scoala sa ne spuna daca cei de la scoala au incercat sa ii explice la inceput ceva, ca cel putin mie mi-au facut capul patrat cu ce motocicleta sa-mi aleg mi-au explicat cum sta treaba cu motoarele in 2 timpi/4timpi ma rog oricum le multumesc pt asta ... oricum pacat de baiat :crack: R.I.P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

prietenii ca prietenii poate nu erau motociclisti sau mai stiu eu de ce nu au putut sa-l sfatuiasca la un motor mai docil, dar cei de la scoala nu i-au atras si ei atentia nu i-au explicat nimic? rog baiatu care a spus ca s-a inscris odata cu el la scoala sa ne spuna daca cei de la scoala au incercat sa ii explice la inceput ceva, ca cel putin mie mi-au facut capul patrat cu ce motocicleta sa-mi aleg mi-au explicat cum sta treaba cu motoarele in 2 timpi/4timpi ma rog oricum le multumesc pt asta ... oricum pacat de baiat :crack: R.I.P

 

 

nu cred sa existe scoala care sa refuze instruirea unui elev.

 

cum ar fi :

 

- Am o iamaha Er-sase si vreau permis , vreau sa fac scoala la dvs

- ne pare rau , nu colaboram cu sinucigasi.

 

 

OK , stiu am exagerat . Dar la urma urmei exista liberul arbitru si puterea de a distinge raul de bine exista in fiecare dintre noi. Depinde cum percepem noi lucrurile si ce alegem

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

O doza de inconstienta (sa nu zic prostie, ca saracul a platit pretul suprem), in combinatie cu o cantitate mare de ghinion. Pacat, si sa nu dam cu pietre, ca fiecare dintre noi s-a suit macar cand baga motorul in garaj fara casca pe el... Sa nu mai zic de cei care au avut zile de ucenicie ( pe comuniste, ce-i drept), fara carnet, in care au acumulat experienta. Stiu ca nu sunt singurul care a trecut prin asa ceva, macar odata. Pacat de saracul baiat, inconstienta se plateste scump!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

R.I.P :crack: :wave: :hug: Lasati-o mai moale fratilor, toti mai gresim, a fost alegerea omului si trebuie respectata. Sincere Condoleante prietenilor si familiei!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nici eu nu shtiu sa merg pe motor foarte bine, doar ca ma descurc cat de cat. am mai mers inainte. pe un r6 era prima oara cand ma suiam, m-am suit pe al lui si am vazut cat este de puternica. mi-a stat inima in loc. i-am si spus ai grija cu el ca e f brutal. nu te sui fara casca si geaca. dupa cum am mai spus, nu am fost de fata cand s-a intamplat accidentul, nu shtiu ce a fost in capul lui, cel mai probabil a incurcat comenzile. era a doua oara cand se suia pe un motor. dupa acest accident in care mi-a murit un prieten foarte bun, am decis sa nu mai continui scoala pt motor. imi cer scuze daca am ofensat pe cineva, dar nu va doresc sa treceti prin ce trec eu, si mai ales sa nu ajungeti unde a ajuns el. R.I.P. Cu motoarele chiar ca nu este de glumit, o fractiune de secunda si esti istorie......

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca zici ca faci scoala, pustiulk, inseamna ca stii probabil ca in primul an este (cvasi)interzis sa circuli cu un motor ma mare de 350 sau cu o putere a motorului mai mare de nu stiu cati kw... In fine... am mai avut o discutie pe un forum cu un baiat care vroia sa isi cumpere motocicleta si ajunsese la concluzia ca i s-ar potrivi R6, in ciuda insistentelor mele de a opta pentru un motor mai putin puternic. I-am dat un link, la vremea 'ceea, de pe forumul motociclism.ro cu un accident mortal al unui tip tot pe un R6, la fel, incepator. Ironic, nu? Dar se pare ca exista o continuitate si in asta. On and on and on... Maine, poimaine vom mai auzi cu siguranta despre accidente, ale altor motociclisti, cu R6 sau altceva, de pe forum sau nu, incepatori sau avansati, pe motoare puternice sau mai putin puternice, ideea e ca nu suntem singuri pe sosele, oricand, dar oricand poate interveni ceva, acel ceva care duce la acel "ireparabil"... Fiti mai prudenti... Love!

Un R.I.P. pentru toti ce-au pierit pe sosele...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da shtiu ca e semi-interzis sa conduci un motor de 600 in primii 2 ani de fapt, sau poti conduce daca dai nu shtiu ce test si daca ai peste 21 de ani, dar instructorul de la scoala a zis ca deocamdata nu se tine cont de chestia asta, asa ca dupa ce iti iei permisul poti sa conduci direct hayabusa. inainte eram contra acestui lucru, dar acu ar fi indicat sa se puna in aplicare. din cate am auzit de pe la prieteni, cea mai stabila motocicleta pt incepatori este honda cbr600rr. adica nu este asha brutala cum este r6. se shtie ca motoarele yamaha sunt cele mai dracoase. in fine asta e, tre sa invatam din greselile altora. eu nu ma voi mai sui pe nici un motor toata viata mea de acu inainte. poti sa mori intr-o fractiune de secunda de neatentie sau nestiinta......

 

Am si eu o rugaminte la admin, daca se poate sa incheiem aceasta discutie si aceste critici la adresa victimei, pt ca mi-a fost prieten f bun si sa o lasam asha cum a picat...sa il lasam sa se odihneasca in pace acolo unde e...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

RIP

 

topicul acesta este bun de raspuns tuturor incepatorilor care ne intreba cu ce motor de viteza peste 600 cc este mai potrivit sa inceapa.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:eek: R.I.P. :crack: :wave: :hug:

 

Orice comentarii, sfaturi, cuvinte de lauda sau critice sunt de prisos acum :ok:

 

Asfalt uscat si cat mai multa MINTE! :ok:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Subscriu celor care critica astfel de gesturi kamikaze! La 26 de ani se presupune ca i un minimum de inteligenta si respect de sine, intyr-atat incat sa nu ii faci pe cei de acasa sa sufere de-ampooleea! Adica... nu iti expui epiderma unor riscuri chiar in halul asta. Cica asa i-a fost scris... de fapt cred ca si-a scris singur destinul! :wave:

 

E adevarat ca toti am facut oarecare gesturi mai mult sau mai putin cugetate, dar cred ca si facand idiotenii, trebuie sa-ti asumi rateurile. Fie si platindu-le cu viata! :crack:

 

Iar expunerea acestor probleme pe un forum public de discutii implica si acceptarea unor critici! Pustiulik, :eek:

 

 

 

Bafta tuturor si scoateti manusile sa numaram pe degete cati au plect doar anul asta dintre noi....

 

P.S. Respect pe unu' care e mare si are tupeu dar a avut creier sa nu isi riste pielea facand tumbe! Dezule, de tine vorbesc ma ofensatule! :hug:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@pustiulik-nu minti cu nerusinare!completeaza-ti profilul...sau deja ai er-sase? :crack:

on-topic:toata lumea da cu rip-uri...da' de ce?

in alte topicuri de pe aici toti uram unei categorii aparte numai R6 si R1,poate scapam de ei!iote ca unul a muscat momeala!cine urmeaza?

daca tipul era manelistu' de serviciu?

nu dau cu nici un rip...nu ma intereseaza soarta lui...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.
 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...