Sari la conținut

Accident La Academia Militara!


nuca
 Share

Postări Recomandate

am vb cu o prietena pe mess si mi-a spus ca a fost accident la academie, motor negru la fel si echipamentul! Salvare, politie, etc! Stie careva ceva!?

am inteles ca s-a intamplat in dreptul bisericutei de la academie!

sper ca riderul sa fie bine!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din pacate se pare ca a avut loc un accident pe la Academia de politie spre Eroilor un suzuki negru na mai apucat sa franeze si a intrat sun un renault clio

motociclistul a fost dus la spital...

stie cineva mai multe detalii????

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din pacate se pare ca a avut loc un accident pe la Academia de politie spre Eroilor un suzuki negru na mai apucat sa franeze si a intrat sun un renault clio

motociclistul a fost dus la spital...

stie cineva mai multe detalii????

 

Poate la Academia Militara !!!!

Mai e un topic deschis pe tema asta, dar pana acum nimeni nu stie nimic...

Sa speram ca e doar fierul indoit...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E Alex-Alex de pe forum si e ok in principiu. Eu am ajuns cred la cateva minute dupa ce a cazut, era inca acolo si parea in regula. Spunea ca are dureri in zona inghinala si ca il doare un deget. Mai tarziu, cand l-am sunat, spunea ca i s-a umflat si mana, probabil o entorsa.

 

Din cate am inteles, Clio a iesit de pe strada din dreapta si a traversat toate banzile, sa intre la academie, desi a zis clar ca a vazut motoarele in fata statiei de autobuz (adica la vreo 60-70 de metri). Unul din motoare l-a evitat prin dreapta si Alex.. n-a mai reusit. Ce e nasol e ca apucase Clio sa se indrepte pe banda, deci e lovitura din spate.

 

Am stat pana la sfarsit, am vb cu un amic cu duba (Soarecu de pe forum) care a veni si a dus moto cu niste prieteni de-ai lui Alex. S-au facut masuratori, constatari.. acum vedem ce-o iesi. S-ar putea sa fie pe Prima ceva despre asta diseara.

 

Oricum, toate cele bune lui Alex si insanatosire grabnica!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Aseara au dat ceva pe proteveu la 7 despre un accident cu un motor. Din pacate, nu am reusit sa prind inceputul stirii. Se faceau si ceva remarci cu privire la intarzierea nepermis de mare cu care a sosit ambulanta. Am inteles ca au fost victime. Stie cineva mai multe detalii ? Insanatosire grabnica lui Alex-alex ! Ca fieru' se face....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce naspha e asta cu lovitul in spate.... sunt tare curios pe cine va scoate vinovat de producerea accidentului....

Nu stie cineva ce au scris politistii in procesul verbal ?

 

Si eu am fost implicat intr-un accident asemanator si conservarul a iesit vinovat 100%.

Conteaza ca soferul nu a dat prioritate! :crack: si motociclistul avea viteza legala. :wave:

Sper din tot sufletul sa-si faca politia treaba si in cazul de fata.

 

Insanatosire grabnica Alex!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sa-si revina cat mai repede si mai multa atentie.....

nu intotdeauna reusim sa aproximam ce vrea sa faca cel din standa sau dreapta, mai ales daca acesta incalca violent regulile de circulatie....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sunt ok... un pic turtit rezervorul de la rezervorul meu :crack: urmeaza sa merg la politie sa le spun ca ala a iesit din dreapta de pe straduta si a traversat 3 benzi pana mi-a ajuns in fatza.

 

 

 

Inca ceva... imediat oprise un seat argintiu in spate si a zis ca a vazut cum mi-a intrat ala in fatza... dar a plecat fara sa-i iau numarul. Asaca duc lipsa de martori !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sunt ok... un pic turtit rezervorul de la rezervorul meu :crack: urmeaza sa merg la politie sa le spun ca ala a iesit din dreapta de pe straduta si a traversat 3 benzi pana mi-a ajuns in fatza.

Inca ceva... imediat oprise un seat argintiu in spate si a zis ca a vazut cum mi-a intrat ala in fatza... dar a plecat fara sa-i iau numarul. Asaca duc lipsa de martori !

nu pot sa ma "prefac" ca sunt martor?sa zic ca eram vis a vis sau pe celalalt sens cu scooterul si am vazut toata scena...asta in caz ca te ajuta.!?!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

INTOTDEAUNA conservele ce vin de pe breteaua din dreapta traverseaza una sau chiar doua benzi din pura graba (si nesimtire ).

 

trebuie cascati ochii mari atat acolo cat si la sicana de jos unde iar se taie benzile ca la raliu .

care cum poate mai din scurt.

 

sanatate baiatului !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:crack: Alex, daca te ajuta o bucata din carena ta e la mine pe birou, mi-a adus-o un coleg de munca care a trecut pe acolo chiar dupa momentul accidentului...

bine ca n-a fost mai rau ... fieru´se inreapta... cu bani e adevarat dar se indreapta... insanatosire grabnica!

post-11507-1173960588_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bine ca esti ok! Deja imi sarise inima cand am vazut inca un topic!! Cel cu Clio cred ca va declara ceea ce s-a intamplat.. El nu are de unde sa stie ca nu ai martori! Plus ca a fost si Prima acolo... Cam dificil zic eu :crack: Toate cele bune!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu pot sa ma "prefac" ca sunt martor?sa zic ca eram vis a vis sau pe celalalt sens cu scooterul si am vazut toata scena...asta in caz ca te ajuta.!?!

 

 

chiar erau 2 scutere inaintea mea pe banda 1... care au plecat de la acelasi semafor, deci viteza e clar ca nu aveam daca scuteristi erau inintea mea. in general nu ma grabesc la semafoare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multa sanatate si sper sa nu ramana traumatizat din pricina accidentului.Iar pentru cine a lansat zvonul cu motociclistul la spital sa faca investigatii inainte sa nu ne mai puna pe jar.Sunt destule accidente foarte grave si adevarate.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Insanatosire cat mai rapida. Dute cat mai repede la politie, dar daca se poate cu 1 martor, asa ar fi cel mai bine. Banii pt reparatia motocicletei o sa trebuiasca sa-i scoti de la asigurari (aici alt show, alta distractie). Nu accepta ce-ti ofera cei de la asigurari, mai ales daca valoarea reparatiilor depaseste cu mult suma pe care o primesti. Daca intampini probleme cu dobitocii de la asigurari te pot ajuta (am fost si eu ajutat la randul meu de cineva si pana la urma am reusit sa triplez suma oferita de prima data, dar oricum prea putin fata de valoarea reparatiilor). Nu uita sa-ti scoti un certificat medico-legal, te va ajuta mult Bafta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dap stiu zona, se iese de pe straduta aia din dreapta fara rusine, pe prima sau a doua banda direct, insa sa taie toate 3 benzile deja e nesimtire pe fata...

Eu mai incetinesc cateodata cand vad ca iese vreunu, doar asa "in caz de ceva"...

Deci, legea junglei, la noi e ca la nimeni...soferii romanii in loc sa se civilizeze devin din ce in ce mai retardatzi si nesimtiti...

 

Bafta la reparatii!

:crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ai fost la pro la stiri la 19.00

 

a aratat si motoreta zgariata

 

sanatate maxima

si ai grija

 

e problema mare acolo cu masinile care ies din dreapta

multa atentie

Editat de catutza
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...