Sari la conținut

Grupul Posesorilor De Yamaha Tdm


bcristian

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 11,8k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Sint modele diferite pentru 3VD si pentru 4TX. Pentru 3VD bateria e mai lata (YTX12BS, 88mm fata de 69) si mult mai ieftina.

Bateria pentru TDM 4TX e YT12B-BS si e un soi mai rar de felul ei.

 

Intrebarea de mai sus era ambigua oricum, pentru ca nu specifica modelul de TDM850, iar capacitatea unei baterii se masoara in amperi-ora, nu in amperi (e buna obisnuinta preciziei la unitatile de masura nu din pedanterie ci pentru ca uneori ajuta la clarificarea unor aspecte).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

http://www.bullster.com/en/catalogue-produ...p;typerecherche

 

The price is 102 Euros + 25 Euros shipping costs to Romania.

 

 

 

cum vi se pare pretul? este intradevar un pic cam mare dar odata achizitionat il pot clona lejer. am tehnologia :burnout:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

http://www.bullster.com/en/catalogue-produ...p;typerecherche

 

The price is 102 Euros + 25 Euros shipping costs to Romania.

 

 

 

cum vi se pare pretul? este intradevar un pic cam mare dar odata achizitionat il pot clona lejer. am tehnologia :burnout:

 

Mie personal mi se pare mult, si sa dau 25% pe transport iar nu mi-ar conveni.

De ce nu incerci ceva gen http://www.laminarlip.com/tdm.php ? Modelezi o suprafata mult mai mica, poti s-o montezi doar la ture lungi... singura problema e prinderea, dar nu-mi pare ceva imposibil, toata treaba sa amortizezi bine cu ceva cauciuc.

 

Bafta !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

PS - cica vind si in UK - http://shop.heroblobs.co.uk/ - dar tot te usuca transportul daca iei o singura chestie. Daca vrei sa ti-l faci singur am impresia ca e foarte important sa lasi un spatiu intre parbriz si buza aia de plastic - As air flows between the LIP and the shield it follows the inverse airfoil of the LIP and increases in speed. This more vertical airflow diffuses the airflow coming head-on toward the rider greatly reducing buffeting and perceived wind speed while raising the area where the airflow strikes the rider. [...] Do not to block airflow between the LIP and shield as this gap is essential and should be between 3/4" to 3" at the center.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

http://www.bullster.com/en/catalogue-produ...p;typerecherche

 

The price is 102 Euros + 25 Euros shipping costs to Romania.

 

 

 

cum vi se pare pretul? este intradevar un pic cam mare dar odata achizitionat il pot clona lejer. am tehnologia ;)

Man, acum ceva timp ti se parea mult 80 de euro cu tot cu transport :burnout:... si parea si mai ok decat asta, cel putin ca aspect.

 

E vreo 83 euro cu transport cu tot, dar crezi ca merge sa "fabrici" unul? http://cgi.ebay.it/SPOILER-GIVI-YAMAHA-TDM...A1%7C240%3A1318
3 mil si ceva pt un plastic este enorm.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Man, acum ceva timp ti se parea mult 80 de euro cu tot cu transport :burnout:... si parea si mai ok decat asta, cel putin ca aspect.

 

 

pai da dar asta face tot ce ma intereseaza pe mine. si in plus odata achizitionat il pot clona usor. si cred ca mai gasesc cativa dintre voi care ar vrea 1 bucata asemanatoare la un un cost infim de mic ;)

 

nu ati da voi 50 ron pt un parbriz asa?

 

Mie personal mi se pare mult, si sa dau 25% pe transport iar nu mi-ar conveni.

De ce nu incerci ceva gen http://www.laminarlip.com/tdm.php ? Modelezi o suprafata mult mai mica, poti s-o montezi doar la ture lungi... singura problema e prinderea, dar nu-mi pare ceva imposibil, toata treaba sa amortizezi bine cu ceva cauciuc.

 

Bafta !

 

 

nu imi place. e prea mic si prinderea e cam ciudata. oricum eu odata plantat pe motor acolo il las sa moara, nu stau sa ma fatai da-l jos si monteaza-l. e neplacut si inutil

 

TDM-ul e un tourer prin excelenta, asa cum KTM-urile zac sub sigra ready to race! TDm-ul meu vreau sa stea sub sigla ready to tour!! :agree:

 

vreau multe de la aceasta motoreta. in vara asta o sa ma duca pana in croatia si poate chiar la venetia. Nu se stie inca planul complet de bataie!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

PS - cica vind si in UK - http://shop.heroblobs.co.uk/ - dar tot te usuca transportul daca iei o singura chestie. Daca vrei sa ti-l faci singur am impresia ca e foarte important sa lasi un spatiu intre parbriz si buza aia de plastic - As air flows between the LIP and the shield it follows the inverse airfoil of the LIP and increases in speed. This more vertical airflow diffuses the airflow coming head-on toward the rider greatly reducing buffeting and perceived wind speed while raising the area where the airflow strikes the rider. [...] Do not to block airflow between the LIP and shield as this gap is essential and should be between 3/4" to 3" at the center.

La multi ani! si multa sanatate, fuchsia. :burnout:

Sa ai parte de multi km pe motocicleta fara incidente, si de tot ceea ce-ti doresti.

 

Hai noRock ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La multi ani! si multa sanatate, fuchsia. :burnout:

Sa ai parte de multi km pe motocicleta fara incidente, si de tot ceea ce-ti doresti.

 

Hai noRock ;)

 

Mersi mult, roackere :hug: si sa avem toti parte de asta, ca bine le mai zici :agree: :huh:

Sanatate si intelepciune !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hm, are cineva o armura HARD , poate sa o ia pe el si sa faca o poza. Eu am luat una si acum dupa ce am luat geaca textila pe mine ceva nu e ok. partea din fata adica ce akopera pieptul sta curbat inafara. Si parca nu e ok asa. Nu am poze dar va fac. Daca pana atunci poate sa imi arate cineva cum sta pe el.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hm, are cineva o armura HARD , poate sa o ia pe el si sa faca o poza. Eu am luat una si acum dupa ce am luat geaca textila pe mine ceva nu e ok. partea din fata adica ce akopera pieptul sta curbat inafara. Si parca nu e ok asa. Nu am poze dar va fac. Daca pana atunci poate sa imi arate cineva cum sta pe el.

 

 

salut.

eu am armura HARD. testata chiar de 2 ori. important este sa vina bine la coate si pe spate acolo conteaza cel mai mult. la mine asa a fost.

 

eu o folosesc vara ca e mai comoda decat geaca textila, peste ea nu am pus decat hanorace largi, ca ma mai prindea seara pe drumuri vara si ma cam cacam pe mine de frig doar in armura si tricou :burnout:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

uite poze cu armura mea, si cu mine :burnout:

 

citind azi manualul heynes am descoperit ca vibratii puternice pot aparea si din cauza carburatoarelor nesincronizare.

 

as vra sa imi fac calumea carburile sa nu mai am treaba cu ele

post-21191-1234625496_thumb.jpg

post-21191-1234625538_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salve la baietzi ! am ceva pt voi, poate va intereseaza, eu ma las si de asta ,,TDM900,, chiar imi pare rau ....dar asta e, deci poate avetzi trebuintza ca vine caldura si mai mult ca sigur incep si calatoriile, bafta in continuare !

/index.php?showtopic=310346

 

 

mobra o vinzi? :burnout:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multam de poze Cavaleru. O fi eu mai stramb :burnout: (sau mi-am luat prea mare XL - 186 cm 99 kilo) Eh, nu conteaza. Imp[ortant este sa fie pe mine si cel mai important este sa nu trebuiasca sa o folosesc niciodata.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multam de poze Cavaleru. O fi eu mai stramb ;) (sau mi-am luat prea mare XL - 186 cm 99 kilo) Eh, nu conteaza. Imp[ortant este sa fie pe mine si cel mai important este sa nu trebuiasca sa o folosesc niciodata.

 

 

da aia e cel mai important :burnout:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...