Sari la conținut

Grupul Posesorilor De Yamaha Tdm


bcristian

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 11,8k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Auzi, si-astia sunt banii cu tot cu tva, componentele gata vopsite si fara montaj? Grija ca mie doamna aia ametita de la piese mi-a dat preturi fara TVA spunandu-mi ca sunt cu tot cu taxe si cand m-am dus sa ridic marfa am observat diferenta de pret... Destul de aerieni si dezorganizati astia de la Motodynamics. A, plus ca i-am cerut un filtru de benzina (nestiind la vremea aia ca la 900 cel putin e bagat in pompa de benzina) si mi-a adus un filtru micut care vine undeva pe un furtun legat la filtrul de aer.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Auzi, si-astia sunt banii cu tot cu tva, componentele gata vopsite si fara montaj? Grija ca mie doamna aia ametita de la piese mi-a dat preturi fara TVA spunandu-mi ca sunt cu tot cu taxe si cand m-am dus sa ridic marfa am observat diferenta de pret... Destul de aerieni si dezorganizati astia de la Motodynamics. A, plus ca i-am cerut un filtru de benzina (nestiind la vremea aia ca la 900 cel putin e bagat in pompa de benzina) si mi-a adus un filtru micut care vine undeva pe un furtun legat la filtrul de aer.

 

=))

 

tipic romaneste :crack:

 

am patit si eu cea de genu. am comandat un cablu de km pt tdm si am primit unul aftermarket dar era prea scurt si nu puteam ghidona calumea. asa ca am comandat unu original care a venit si sta omu blocat cu el ca nu am bani momentan pt cablu sa achit diferenta :laugh:

 

in feb sper sa rezolv si asta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu m-am mai dus la Motodynamics ca stiu cat de picati in cap sunt si oricum aveau exact aceleasi preturi. Am comandat de la Dual Tours.

Cu TVA, gata vopsite, fara montaj. Probabil o sa mi le montez singur ca sigur or sa-mi ceara 2-3 ore de manopera, adica alta caruta de bani.

 

Trebuia sa te uiti in Parts Catalogue si sa-i zici direct codurile.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

TDM-ul se demonteaza usor. :crack:

 

BTW, discutam odata cu un prieten al meu non-motociclist despre cat de usor se fura o motocicleta. Uitandu-se la TDM-ul meu a zis ceva de genul: Tot ce-i trebuie [hotului] este un set inbus, si ti-o poate face bucati!

 

=))

 

in romania orice e posibil.

 

am auzit de faze de genu. Omu avea disc lock si i-au pus roata fata in carut de butelii si am plecat asa cu mobra =))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am comandat piesele originale. 435 E. Ouch! :crack:

:laugh: , ce de bani. Dar asta e, daca nu gasesti ceea ce-ti trebuie, mai ieftin, te sacrifici daca vrei sa fie totul ok.

 

TDM-ul se demonteaza usor. :)

 

BTW, discutam odata cu un prieten al meu non-motociclist despre cat de usor se fura o motocicleta. Uitandu-se la TDM-ul meu a zis ceva de genul: Tot ce-i trebuie [hotului] este un set inbus, si ti-o poate face bucati!

Asta cam asa e, motocicletele se fura foarte usor, asta in caz ca nu ai o alarma performanta, montata pe ea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

uite cine stie lectia :laugh:

 

mi-am gasit carena ca mea neagra 60 euro, a mea are rupta o bucata din coltul sus de la prabrziz, inclusiv zona din jurul surubului si o alta prindere sparta in zona cadrului langa rezervor

 

merita? 60 euro cu tot cu transport

Cat de tare este avariata careana ta, poti sa pui o poza cu ea? Ca, careana mea ii praf si pulbere :crack: , poate pe a ta reusesc sa o repar.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cat de tare este avariata careana ta, poti sa pui o poza cu ea? Ca, careana mea ii praf si pulbere :crack: , poate pe a ta reusesc sa o repar.

 

 

a mea e relativ usor stricata. am de gand sa o pastrez

 

vezi ca la rubrica vanzari, piese , e cineva care a dezmembrat un TDm si are carena de la el. vb cu el

 

uite topicu

 

/index.php?showtopic=296356

 

ya te uita ce fac francezii!!!

 

http://www.motoflash.ro/stiri/modele-noi/y...900_gt_abs.html

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

TDM-ul se demonteaza usor. :crack: ... Tot ce-i trebuie [hotului] este un set inbus, si ti-o poate face bucati!

Usor my ass... fata de Diversion de ex, carena far e compusa din 3 elemente, are doua suruburi la care te chinui un pic la partea din fata, undeva jos pe laterale si cea mai aiurea treaba e ca practic orice ai face, te apuci sa dai totul jos de pe ea. De ex. ca sa dau jos rezervorul ma apuc sa dau toata carena fata si parbrizul jos (5 parti)! Iar la mine cel putin i-ar trebui si o surubelntita in cruce hotului. Ar trebui sa lucreze destul de finutz insa ca sa nu activeze alarma si nu risca nimeni puscarie pentru asa ceva.

 

ya te uita ce fac francezii!!!

Interesanta ideea, dar se vede ca nu are un design unitar. Ca si cum nu era de ajuns, au lasat-o si bicolora :laugh: Cam "kitschoasa"... mai plusezi putin si iei un FJR, care pentru asta e gandit.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Interesanta ideea, dar se vede ca nu are un design unitar. Ca si cum nu era de ajuns, au lasat-o si bicolora :crack: Cam "kitschoasa"... mai plusezi putin si iei un FJR, care pentru asta e gandit.

 

 

daca iubesti TDM-ul la fel de mult ca mine faci pipi pe FJR :laugh:

 

ce-au facut frantuzii e perfect

singura chestie care nu imi place e ca nu are 2 faruri rotunde

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca iubesti TDM-ul la fel de mult ca mine faci pipi pe FJR :laugh:

 

ce-au facut frantuzii e perfect

singura chestie care nu imi place e ca nu are 2 faruri rotunde

:crack: , aici iti dau dreptate in legatura cu farurile rotunde, sunt perfecte, cel putin mie imi plac enorm.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:crack: , aici iti dau dreptate in legatura cu farurile rotunde, sunt perfecte, cel putin mie imi plac enorm.

 

 

e pacat ca au schimbat asta la TDM, asta e, am primul model il mai tin pe asta 10 ani macar, pana termin de achitat imprumutu de la banca :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Imi place TDMul foarte mult, desi mai mult pentru ce e decat pentru moaca lui de bondar cu cioc :crack:) Imi plac la fel de mult FJR, VFR, Hornetul mare, FZ1 si multe altele... fiecare cu domeniul ei si frumoasa in felul ei. Din ce am citit si vazut, pe partea de "Grand Touring", FJRul ar trebui sa fie varful de lance de la Yamaha. Cum o fi la mers nu am de un' sa stiu, insa protectia la vant si confortul la drum lung nu au cum sa te dezamageasca.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...