Sari la conținut

Grupul Posesorilor De Yamaha Tdm


bcristian

Postări Recomandate

99.99% ii ca oricum nu il cunosc, nu aia urmaream.

http://en.wikipedia.org/wiki/Car_battery zice ca "Charge with 13.2-14.4 V"

 

 

acuma ca tu ai zis MAXIM 13.1 cu consumatori ... e dubios, mai ales ca e atat de dureros de aproape de adevar. mai zic odata si ultima oara, ia la bibilit contactele de pe circuitu cu consumatori mai sanatosi (includem bateria).

 

 

bateria e nou schimbata.

 

deci mai ramane sa verifica sa nu am un scurt sau un contact inperfect. contactele merg date cu wd40? :disappointed:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 11,8k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

baga bre de masina. un 10-40...

 

@cavaleru- masoara incarcarea la relanti cu si fara consumatori, si apoi turat, cu si fara consumatori...

si scrie valorile...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

va salut pe toti!

ajutati-ma!!!!!!!!Pe forum am vazut numele unui domn Mircescu,care ar avea un TDM busit.

Poate sa-mi dea cineva numarul lui de telefon???????.Am nevoie de un telescop spate pentru

un 3vd.Dealtfel ma bucur sa aflu ca exista un forum al tdm-istilor si la noi.Eu am una din `92,

pe care l-am luat in august anul asta,si sunt foarte multumit de ea

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mrrrr....daca mergea motorul ala pus pe Super Tenere.... :rolleyes:

Glumeam si eu....

 

Apropo de uleiuri (inainte sa intre si pe aici domnu' Yoghi si sa ne faca treaba varza): viscozitatea sa fie undeva la (5....10 W 40....50), preferabil 10W40. Stiu ca un ulei mai viscos ar fi teoretic mai bun, dar am studiat putin problema si am constatat ca, datorita canalelor de ungere foarte multe si foarte mici, e mai bun un ulei de viscozitate medie, care patrunde in toate cele.

Referitor la calitate: pentru cei cu buget mic merge orice ulei mineral (auto sau moto), care sa fie schimbat la maxim 5000km.

Pentru cei care au grija de motor e bine sa bage un semi sintetic sau full sintetic, dar special moto (aditivii antifrictiune din uleiurile auto Energy conserving chiar afecteaza ambreiajul, desi poate nu se simte la inceput).

Personal am bagat acum, la noul motor de TDM de pe ST, un Procycle full sintetic 5W40.

Editat de cristi-mic
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

A venit azi crash-bar-ul, asadar il bag la vanzare.

pret 350 lei urgent, sau mai mult peste cateva zile cand nu o sa ma mai grabesc sa il dau. este pentru TDM 900.

Pe louis un set este 150 euro...

Nu este folosit, si are toate piesele necesare montarii.

telefon: 0755.793.903

transport gratuit pentru Bucur-shit...

 

de asemenea, mai am de vanzare un lant DID cu 114 dinti, X-ring (525 VM2) la pretul de 80 euro. transportul este gratuit pentru Bucuresti.

 

aloo, tdmistii, unde umblati?

 

pentru cei ce au probleme tehnice si vor sa le rezolve rapid, am disponibile ptr imprumt/cumparare urmatoarele piese:

-sistem franare complet fata(etrieri, pompa, furtune)

-pompa benzina

-robinet benzina

-radiator

-comanda electrica dreapta(start)

-termostat

-instalatie electrica

-codita spate(2 bucati)

-rezervor

post-3031-1226327613_thumb.jpg

post-3031-1226327633_thumb.jpg

post-3031-1226327641_thumb.jpg

post-3031-1226327714_thumb.jpg

Editat de madcox
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

A venit azi crash-bar-ul, asadar il bag la vanzare.

pret 350 lei urgent, sau mai mult peste cateva zile cand nu o sa ma mai grabesc sa il dau. este pentru TDM 900.

Pe louis un set este 150 euro...

Nu este folosit, si are toate piesele necesare montarii.

telefon: 0755.793.903

transport gratuit pentru Bucur-shit...

 

de asemenea, mai am de vanzare un lant DID cu 114 dinti, X-ring (525 VM2) la pretul de 80 euro. transportul este gratuit pentru Bucuresti.

 

aloo, tdmistii, unde umblati?

 

pentru cei ce au probleme tehnice si vor sa le rezolve rapid, am disponibile ptr imprumt/cumparare urmatoarele piese:

-sistem franare complet fata(etrieri, pompa, furtune)

-pompa benzina

-robinet benzina

-radiator

-comanda electrica dreapta(start)

-termostat

-instalatie electrica

-codita spate(2 bucati)

-rezervor

 

instalatie electrica?

cati bani?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pe instalatie as cere 100 lei, dar nu stiu daca are rost sa o cumperi...nu vad de ce ai avea nevoie de ea.

cand zic instalatie, ne referim la fire cu mufele aferente. nu relee & shit.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

coxule daca cumva apare toba orijinal , am nevoe de final stanga sa vezi cat costa / la cat se da, ca dadu un precen cu a meu de planeta, si urmeaza sa incepem reparatiile. eu toba zic ca nare rost s-o futcarisesc, ca mere shasha si nu e grav avariata, da sa stiu ce $ inseamna. multzamesc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@ishmael, tobele la tdm sunt dintr-o bucata. adica daca se fute stg, schimbi stg+dr+colectorul de gaze. esapamentul ajunge pe la 100 euro. depinde de noroc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pe instalatie as cere 100 lei, dar nu stiu daca are rost sa o cumperi...nu vad de ce ai avea nevoie de ea.

cand zic instalatie, ne referim la fire cu mufele aferente. nu relee & shit.

 

 

oki robinetul de benzina cat e. ca vad ca am meu cand in mut dp on pe rezerva curge benzina pe langa el.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:P

pai sa vezi...si mie imi curge robinetul de benzina, dar nu tot timpul...si p-ala parca nu l-as da. in principiu imprumut ptr omu' nevoias pana isi repara piesa respectiva...si daca nu vreau sa o tin eu, poate o si vand...

ca sa nu mai curga ar trebui schimbat un o-ring cred...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:P

pai sa vezi...si mie imi curge robinetul de benzina, dar nu tot timpul...si p-ala parca nu l-as da. in principiu imprumut ptr omu' nevoias pana isi repara piesa respectiva...si daca nu vreau sa o tin eu, poate o si vand...

ca sa nu mai curga ar trebui schimbat un o-ring cred...

 

am inteles ms

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutare.

 

incerc sa obtin parerei despre ABS de la Yamaha si apelez la ajutorul vostru pentru informatii. ideal ar fi daca sunt pe aici TDMisti care au mers cu modelul cu/fara ABS pentru a avea o opinie cat mai detaliata.

vreau sa trec la modelul nou de Fazer si sunt in dubiu daca sa aleg si echiparea cu ABS. din cate am inteles, TDM si Fazer au acelasi sistem de ABS.

ce incerc sa aflu e daca montarea sistemului inrautateste eficienta franarii in conditiile in care nu se ajunge la ruperea aderentei...am citit despre parerei contra, de la oameni care sustineau ca in cazul asta franarea este mai "moale".

 

cum in romania un drive test la yamaha inca nu e posibil si modelul asta inca nu e foarte raspnadit ma rezum la forumuri si discutii cu oameni care au incercat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu am mers pe un bmw si un cbf 500, ambele cu abs. si daca ar fi sa aleg, mi-as lua cu abs. iti ia niste griji de pe cap in conditii limita. rau nu are de ce sa fie. fiecare cu opinia lui. poate acele persoane vroiau ceva mai sportiv, si de aceea nu le convenea cu abs...

eu as opta pentru...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...