Sari la conținut

Grupul Posesorilor De Yamaha Tdm


bcristian

Postări Recomandate

Salut, banuiesc ca ati mai abordat subiectul ,,faruri,, dar dat fiid faptu ca instrumentul asta numit forum, este un tool extraordinar, io nu prea ma descurc cu el :rolleyes:

asadar nu am gasit topicul, daca exista, daca nu intrebarea este daca mai are cineva probleme cu farurile, nu ca nu ar fii functionale dar nu is satisfacatoare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 11,8k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

frati tdm-isti, de unde cumpar placute de frana pentru 4tx si cam cat ma costa ? :rolleyes:

 

multumesc anticipat !

 

 

Eu mi-am luat Ferodo Platinum de la Axiome Auto, care e aici. Au fost in jur de

50 de lei perechea si le-au adus a doua zi dupa ce le-am comandat.

Suna-i si iti spun in bajetii fix cat costa.

 

 

In alta ordine de idei, tedemica al meu, care arata asa:

 

 

 

a fost vopsit.

 

 

So, meet the nigger:

 

 

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut, banuiesc ca ati mai abordat subiectul ,,faruri,, dar dat fiid faptu ca instrumentul asta numit forum, este un tool extraordinar, io nu prea ma descurc cu el :rolleyes:

asadar nu am gasit topicul, daca exista, daca nu intrebarea este daca mai are cineva probleme cu farurile, nu ca nu ar fii functionale dar nu is satisfacatoare.

Farurile de TDM au un singur leac: Xenon

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Farurile de TDM au un singur leac: Xenon

Asta cam asa e, daca vrei sa fi cu adevarat multumit de lumina farurilor.

Musai xenon :rolleyes:

 

ps: si eu am in plan, la primavara, montarea unui xenon pe un far, exact cum are Cavaleru. se vede perfect

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asta cam asa e, daca vrei sa fi cu adevarat multumit de lumina farurilor.

Musai xenon :rolleyes:

 

ps: si eu am in plan, la primavara, montarea unui xenon pe un far, exact cum are Cavaleru. se vede perfect

 

ti-l vand pe al meu ca eu vreau sa pun altele 2 la fel pe al meu :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ti-l vand pe al meu ca eu vreau sa pun altele 2 la fel pe al meu :rolleyes:

Baga un pret sa vedem ce si cum. Poate rezolvam sa-l iau pe al tau, daca imi convine pretul :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

frati tdm-isti, de unde cumpar placute de frana pentru 4tx si cam cat ma costa ? :rolleyes:

 

multumesc anticipat !

:D Interesant avataru'... m-a tinut ocupat vreo juma' de minut.

 

 

Eu mi-am luat Ferodo Platinum

Fara sa fiu in prea mare cunostinta de cauza, relatez doar ce mi-a spus un amic mecanic despre Ferodo, generalizand si exagerand probabil. Si anume ca sunt bune. Pentru camioane :lol:. Am mers pe mana lui si mi-am luat SBS Street Excel, care simt ca sunt ceva mai bune decat ce am avut inainte: Sumimoto (OEM Yamaha) jumate uzate pe fata si Ferodo Platinum pe spate. Puteti gasi informatii despre placutele folosite la TDM pe carpe-tdm.net

 

 

Farurile de TDM au un singur leac: Xenon

Mai ai varianta sa incerci niste becuri mai bune, gen Philips Xtreme Power sau BlueVision; alea de top de la Osram nu stiu cum se numesc. Oricum, cu banii de pe 3 becuri din astea iti iei un kit xenon. E ceva mai puternic, dar nu te astepta nici la o diferenta ca de la cer la pamant plus ca va trebui sa fii atent cu reglajul farului si sa-l tii curat. De asemenea, sunt diferente intre xenoanele astea mai "ordinare" si unele mai calumea (pana acum nu am vazut asa ceva decat pe masinile care vin cu ele din fabrica).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

intre kitul mei xenon si farul normal cu bulb diferenta este de la cer la pamant :rolleyes:

 

cel putin mie asa mi se pare, si daca stai un pic sa iti aduci aminte intoarcerea de la intrunire o sa imi dai dreptate :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Gandeste-te ca poate si becul care il aveai inainte (si inteleg ca mergeai si cu unu singur de 35W) era petarda. Si eu am gandit la fel dupa ce mi-am pus xenonul. L-am reglat pe urma mai omeneste, ca le scoteam ochii la toti si deja dupa o luna doua nu mi se mai parea ceva asa de uimitor. El bate mai departe, dar ptr asta tre sa il ridici mult si e foarte deranjant pentru ceilalti. Acum am un Xtreme Power pe lunga care mi se pare tot pe-acolo, doar ca are o lumina galbena.

 

Si sa te uiti si cand trece un Mertz / BMW / Audi etc. pe langa tine sa vezi diferenta intre xenoane. Pe mine asta m-a dezamagit cel mai mult.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Gandeste-te ca poate si becul care il aveai inainte (si inteleg ca mergeai si cu unu singur de 35W) era petarda. Si eu am gandit la fel dupa ce mi-am pus xenonul. L-am reglat pe urma mai omeneste, ca le scoteam ochii la toti si deja dupa o luna doua nu mi se mai parea ceva asa de uimitor. El bate mai departe, dar ptr asta tre sa il ridici mult si e foarte deranjant pentru ceilalti. Acum am un Xtreme Power pe lunga care mi se pare tot pe-acolo, doar ca are o lumina galbena.

 

Si sa te uiti si cand trece un Mertz / BMW / Audi etc. pe langa tine sa vezi diferenta intre xenoane. Pe mine asta m-a dezamagit cel mai mult.

 

 

am mers si cu unu h4 de 55-65w si cu 2 de 35w degeaba in comparatie cu xenonu care il am acum diferenta e de la cer la pamant, cel putin pentru mine care am probleme cu circulatul noaptea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

astia de prin bucuresti mai rar neintalnim la o bere. cred ca ne-am intalnit de mai multe ori in drumetii de cateva sunte de km decat in bucuresti.

 

ar fi interesant sa ne vedem odata la 2 saptamani asa ca un mini intrunire.

 

care te mai bagi?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

astia de prin bucuresti mai rar neintalnim la o bere. cred ca ne-am intalnit de mai multe ori in drumetii de cateva sunte de km decat in bucuresti.

 

ar fi interesant sa ne vedem odata la 2 saptamani asa ca un mini intrunire.

 

care te mai bagi?

 

cavalere stii ca sunt amator... doar spune-mi unde si cand ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mai am pana imi iau doctoratu =))

 

daca imi mai da zoly niste examene d-alea home made nu mai ajung sa iau doctoratu :bow:

 

Tre sa te antrenezi.. Stim.. Esti un pic mai slab ca oamenii de rand.. Dar ca de ex: David cu Goliat..

 

Si piperu poate fii tare ;)

 

Doar ai nevoie de antrenament..

 

Amu nu te fa alcooloist!!

 

Asfalt uscat!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu am doar unu pentru ca nu stiam ca trebuie 3 buc. urmeaza sa mi le comand si pe urmatoarele 2 de la romi, el aduce de pe kedo

 

m-a costat o buc 85 lei cu tot cu transport.

Mesaj completat

ps eu am crezut ca am comandat set dar de fapt a venit doar o buc ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si-a schimbat cineva tampoanele alea de cauciuc din tamburul roata spate de curand ? de unde si cat au costat ?

prin iunie am schimbat eu. sint 3 seturi cu 2 buc pe fiecare. si ma costat 300 ron. originale de yamaha. prefacute nu sint.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...