Sari la conținut

Grupul Posesorilor De Yamaha Tdm


bcristian

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 11,8k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Salutare lume.

De azi am intrat si eu in rand cu lumea , adica sunt fericitul posesor al unui TDM 850 an 2000.

 

Daca aveti sfaturi pentru mine in ceea ce priveste acest tip de motor va rog sa nu ezitati in a mi le inpartasi.

Pana acum am avut un Kawsaki ZX-6 r din 98 , acesta fiind primul meu motor ,dar m-am hotaratca o schimbare detul de radicala nu mi-ar strica.

 

welcome to za club.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ma bucur ca am avut prilejul sa va cunosc (cei care n-ati fost la Cartisoara, desigur). Locatia a fost intr-adevar deosebita, un loc frumos si perfect pentru campat.

 

Pozele care am apucat sa le fac:

 

post-5978-1254868501_thumb.jpgpost-5978-1254868511_thumb.jpgpost-5978-1254868526_thumb.jpgpost-5978-1254868534_thumb.jpgpost-5978-1254868541_thumb.jpgpost-5978-1254868548_thumb.jpgpost-5978-1254868565_thumb.jpgpost-5978-1254868574_thumb.jpgpost-5978-1254868580_thumb.jpgpost-5978-1254868590_thumb.jpgpost-5978-1254868602_thumb.jpgpost-5978-1254868612_thumb.jpgpost-5978-1254868623_thumb.jpgpost-5978-1254868633_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Maa.. deci saraca Hondita500 sufera din cauza unor nenorocitzi de doctori.. si voi nimic? Dupa cate a trecut alaturi de voi?

Cei care ati fost la Sarmizegetusa.. O cunoasteti personal..

 

De cand a postat Nicu... Park v`ati mutat in alta lume.. Rusine!

 

>:)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am citit povestea si stiu despre ce e vobra zoly am vb si cu hondita si am sfatuit-o sa deschida un topic pentru donatii dar mi-a zis sa nu facem asa ceva.

 

pana la urma cineva a facut asta si ma bucur.

 

pe 15 dupa ce iau salariu o sa incerc sa pun si eu ceva banuti in contu acela.

 

pana una alta o sa vb cu seful meu si cu colegii mei din firma sa facem o mica stangere de fonduri.

 

nu aveam de gand sa postez asta pana nu o puneam in practica dar vad ca zoly ma obliga :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pana la urma cineva a facut asta si ma bucur.

 

pe 15 dupa ce iau salariu o sa incerc sa pun si eu ceva banuti in contu acela.

Cristi, nu ma intelege gresit, dar nu putem astepta

Prietena noastra trebuie sa plece in 13, in 15 va fi deja operata, si cu ajutorul lui Dumnezeu, in 17 va fi acasa

Daca faci rost de ceva bani mai repede, du-te la orice agentie Intesa Sanpaolo din Bucuresti si pune banii in contul meu

Suma nu conteaza. Stii si tu ca in astfel de situatii conteaza fiecare leu in plus

In secunda doi eu ii pot ridica

 

Multumim mult de tot :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nicu-le nu am reusit prin banca ca erau toate inchise dar am rezolvato. iti explica zoli. insanatosire grabnica lui hondita si sa ne vedem cit mai repede si sanatosi. eu nu prea am timp de net saptamina asta dar ne auzim saptamina viitoare cind vin din cursa si sa aud numai vesti bune. asfalt uscat. multumiri pentru gazduire in excursie lui dacu,calin si levi. a vost super. cind o fi mai rau tot asa sa fie. de fapt toata echipa a fost tare. mie mi-a placut. acuma sint invitat la o pizza si o bere. este ziua de nastere a lui colega de camera si nu am scapare. ne auzim saptamina viitoare. :disappointed:

Mesaj completat

Aci'i. Pozele sunt din anunturile de vanzare, ca inca nu e la mine motoru'.

salutare prietene. bun venit printre noi. se inmultesc tdm-urile in tm. daca ai nevoie de ceva asta este tel.0744520592

 

Mesaj completat

Salutare lume.

De azi am intrat si eu in rand cu lumea , adica sunt fericitul posesor al unui TDM 850 an 2000.

 

Daca aveti sfaturi pentru mine in ceea ce priveste acest tip de motor va rog sa nu ezitati in a mi le inpartasi.

Pana acum am avut un Kawsaki ZX-6 r din 98 , acesta fiind primul meu motor ,dar m-am hotaratca o schimbare detul de radicala nu mi-ar strica.

mihai daca te intereseaza tobe asta este tel.0744520592

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nicu-le nu am reusit prin banca ca erau toate inchise dar am rezolvato. iti explica zoli. insanatosire grabnica lui hondita si sa ne vedem cit mai repede si sanatosi.

OK, Radu, am vorbit cu Zoli, multumim mult pentru ajutor

Ma bucur ca am reusit sa facem o treaba buna

 

Multumesc tuturor pentru eforturile facute :disappointed:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am reusit in sfarsit ieri sa termin de inmatriculat noua motocicleta - o Yamaha TDM 850, dupa "numai" 2 saptamani de alergat dupa N acte si prostii.

 

Evident ca sunt super incantat de ea (am facut in jur de 700 km cu ea pana acum), si mi se pare ca se descurca foarte bine si la drum lung si in oras.

 

Intrucat vin din faimosul grup al posesorilor de GS 500, am zis sa fac unul si pentru noi.

 

 

 

Deci, daca aveti pareri, sfaturi, nevoie de ajutor intr-o anumita problema cu animalul, folositi cu incredere topicul :disappointed:.

 

Ca sa incep eu, pentru cei care au nevoie uite link catre manualul de reparatie Haynes pentru TDM, TRX si XTZ, ca sa nu mai repete si altii cautarea mea de 3 zile prin toate coltisoarele internetului :cheers:.

 

 

 

post-6271-1174033576_thumb.jpg

Datorita problemelor cu genunchii, sunt nevoit sa vand TDM-ul. Pentru relatii, 0722675842

 

Mesaj completat

Datorita problemelor cu genunchii, sunt nevoit sa vand TDM-ul. Pentru relatii, 0722675842

post-46261-1255334128_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am vazut motoreta asta si am mers cu ea, suna foarte bine motoru, si vibreaza parca mai putin ca al meu :disappointed:

 

arata foarte ingrijita :cheers:

 

spor la vanzare dan si sanatate multa

Multumesc frumos. Detalii despre motoreta: an 1992, 29000 km, pe bord, nu stiu si nici nu ma pronunt in legatura cu acest aspect, cel care a adus-o anul trecut se jura ca n-a umblat la kilometraj, schimbat becurile cu halogen si relee separate, releul de start nou, nelovita, placute bune, gume Michelin bune 80%, inmatriculata in iulie 2008, asigurare pana in decembrie, bonus casca, 1450 euro.

post-46261-1255363614_thumb.jpg

post-46261-1255363628_thumb.jpg

post-46261-1255363642_thumb.jpg

post-46261-1255363660_thumb.jpg

post-46261-1255363693_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

an 1992, 29000 km, pe bord, nu stiu si nici nu ma pronunt in legatura cu acest aspect, cel care a adus-o anul trecut se jura ca n-a umblat la kilometraj

Arata ok si pretul pare decent, nu cunosc piata... dar nu ma pot abtine sa nu comentez treaba cu numarul de km :cheers: Si daca s-ar da o data pese cap cifra zecilor de mii si nu e mult din '92. E totusi un touring cat de cat.

 

===

 

Un TDM pus la munca... :disappointed:

 

post-5978-1255364739_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

linxule ce faci tata la motoreta aia?

 

da-mi un telefon ca te ajut eu cu duba ce mama masii, iti bati joc de ea asa. sper sa castigi la loto si sa te tii de promisiunea factuta.

 

sper ca joci regulat macar :disappointed:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Arata ok si pretul pare decent, nu cunosc piata... dar nu ma pot abtine sa nu comentez treaba cu numarul de km :cheers: Si daca s-ar da o data pese cap cifra zecilor de mii si nu e mult din '92. E totusi un touring cat de cat.

 

===

 

Un TDM pus la munca... :disappointed:

 

post-5978-1255364739_thumb.jpg

 

 

Esti dilau bueii!! Cum sa faci asa ceva? TDm`u e un animal cu simtz al umorului..

 

Vai`s`amar!

 

Haodeti mai la o "Horinca" proaspata... sa nu fiu singurul care gusta. :D (Cavaleru ii zice otrava)

 

"Oferta valabila in limita stocului disponibil"

 

Hai.. Noroi!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Haodeti mai la o "Horinca" proaspata... sa nu fiu singurul care gusta. :cheers: (Cavaleru ii zice otrava)

 

"Oferta valabila in limita stocului disponibil"

 

Hai.. Noroi!

Sa intelegem ca ai obtinut creditul de la banca? :disappointed:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

faina intalnirea. ma oftic ca nu am putut venii. In uichend (sambata duminica luni) am fost o tura frumoasa prin Padis cu Irratila (super TNR) si Lewique (Transalp) ...deci urmatoarea intalnire a TDM-istilor merita facuta akolo. Eu anul acesta am fost cam prin toata tara dar am ramas socat de frumusetea Padisului.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare lume ..

Cum dnzo pot sa verific uleiul la motor. ma tot invart pe langa el si nu vad nimic.

Yamaha TDM 850 an 2000.

vezi ca in dreapta, pe blocul motor, ai o fereastra de vizitare/vizualizare, dar e destul de greu de vazut

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

faina intalnirea. ma oftic ca nu am putut venii. In uichend (sambata duminica luni) am fost o tura frumoasa prin Padis cu Irratila (super TNR) si Lewique (Transalp) ...deci urmatoarea intalnire a TDM-istilor merita facuta akolo. Eu anul acesta am fost cam prin toata tara dar am ramas socat de frumusetea Padisului.

Floriane, ti-am zis ca e super misto in Padis, mai ales daca ai ocazia sa strabati si pesterile, cum am avut-o eu. :cheers:

Ma bucur ca ti-a placut, iar la anu' vom trage o tura prin Apuseni, daca vom fi sanatosi.

 

Numai bine :hug:

Mesaj completat

Cateva poze de anul trecut, din Padis:

 

post-25487-1255443455_thumb.jpgpost-25487-1255443488_thumb.jpgpost-25487-1255443508_thumb.jpg

post-25487-1255443534_thumb.jpg post-25487-1255443564_thumb.jpg post-25487-1255443589_thumb.jpg

post-25487-1255443645_thumb.jpgpost-25487-1255443659_thumb.jpgpost-25487-1255443674_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...