Sari la conținut

Grupul Posesorilor De Yamaha Tdm


bcristian

Postări Recomandate

va salut baieti sunt cu trackul an Ungaria si am semnal la leptop sa stiti ca va vedeti bine de aici STAU CAM 1 ORA SI TREBUIE SA PLEC SALUT TOTI tedemisti

:D

AUREL VEZI CA DUMINICA FACEM O EXCURSIE GEN SAPTAMINA TRECUTA

TIMISOARA-LUGOJ-NADRAG SI RETUR. SE VA INCHEIA CU NISTE SARMALE LA TIMISOARA.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 11,8k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Cavalere, ca tot ziceai ca-ti vei monta k60 pe mobra; priveste unul montat deja pe tdm:

 

post-25487-1259320646_thumb.jpg

 

Misto rau :D

Editat de Rocker
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cavalere, ca tot ziceai ca-ti vei monta k60 pe mobra; priveste unul montat deja pe tdm:

 

post-25487-1259320646_thumb.jpg

 

Misto rau :)

 

 

nu cred ca mai pun k60 pe spate. o sa-l omor prea rpd ca merg mult pe asfalt.

 

o sa pun k76 pe spate si k60 pe fata. alta solutie nu prea am gasit :D

 

 

Ismaele sane traiesti si multi km sa calaresti (fete, motoare) ce vrei tu :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

LA MULTI ANI , ISHMAEL ! Un sezon viitor fara evenimente !!!!!! :D

Mesaj completat

nu cred ca mai pun k60 pe spate. o sa-l omor prea rpd ca merg mult pe asfalt.

 

o sa pun k76 pe spate si k60 pe fata. alta solutie nu prea am gasit :D

 

 

Ismaele sane traiesti si multi km sa calaresti (fete, motoare) ce vrei tu :)

 

faina guma ! dati-mi si mie un link pt ele la pret bun ! am nevoie urgenta de gume !!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

uite aici

 

pt spate

http://heidenau.ro/index.php?page=shop.pro...rt&Itemid=5

 

http://heidenau.ro/index.php?page=shop.pro...rt&Itemid=5

 

pt fata nu am gasit decat profil de spate dar merge daca o pui in sensul invers idicat de sageata

 

http://heidenau.ro/index.php?page=shop.pro...rt&Itemid=5

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ce face fetele? se plimba? :(

 

eu am suferit o mica interventie chirurgicala la degetele de la picioare si s-ar putea sa ratez parada de 1 dec care se anunta in bucuresti

Eu ma vad marti cu prietenii din Hunedoara si vom purcede in coloana spre Alba Iulia. Am participat si anul trecut si a iesit super misto.

 

ps: ieri mi-am schimbat bujiile si am sincronizat carburile, merge brici :D

 

Salutari si numai bine.

Mesaj completat

Asa ca fapt divers, am mers 150 km/h cu TDM-ul, intra' treia, la 8500 rpm. Sunt un pic :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asa ca fapt divers, am mers 150 km/h cu TDM-ul, intra' treia, la 8500 rpm. Sunt un pic

Pai urmeaza sa ne spui ce s-a intamplat cand ai schimbat in a patra

Mesaj completat

... DUMINICA FACEM O EXCURSIE GEN SAPTAMINA TRECUTA

TIMISOARA-LUGOJ-NADRAG SI RETUR. SE VA INCHEIA CU NISTE SARMALE LA TIMISOARA.

Astazi a cazut la datorie un TDM, cel al lui v1n3ri (Dan, in Timisoara)

A fost un accident care din fericire s-a soldat doar cu avarierea motocicletei. Dan a scapat teafar

AICI povesteste chiar el intamplarea

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai urmeaza sa ne spui ce s-a intamplat cand ai schimbat in a patra

Am redus doar viteza(pana la 4000 ture) si am schimbat a patra. Doar nu era sa schimb la 8 mii :D .

Oricum a fost o portiune scurta (cam 500 metri) in care am rulat in halu asta :(

Mesaj completat

Astazi a cazut la datorie un TDM, cel al lui v1n3ri (Dan, in Timisoara)

A fost un accident care din fericire s-a soldat doar cu avarierea motocicletei. Dan a scapat teafar

AICI povesteste chiar el intamplarea

Imi pare rau pentru ce a patit Dan, sper sa fie ok. Sunt multi idioti cu conservele in trafic care nu se asigura cand fac stanga su dreapta. Eu unul nu stiu de ce mai au oglinzi pe conserve, daca tot nu le folosesc. Apoi spun ca nu te-au vazut :crack:

Numai bine inca o data Dane si sper sa-ti poti repara mobra.

Editat de Rocker
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sanatate multa dane. off ce ti-e si cu conservari astia. bine ca ai scapat doar cu julituri si vanatai.

 

motoreta cum arata?

 

@rokeru: dc chinu omule motoreta in halu asta? :crack: (ce cauciu aveai??)

Editat de Cavaleru
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cum spunea si truckeru...una dintre motoare (ala din '95) este deja in tara iar celalalt va ajunge in curand. din pacate nu stiu exact cand, dar daca este cineva interesat, ne putem grabii putin.....

despre ele : - '95, stare f. buna, 40700 km, negru mat (revops., dar nu am vazut lipituri ! e vopsit ca lumea !) gume NOI, consumabila OK. pret : 1400 usor neg.

- '97, stare impecabila, 52000 km, echipament complect de cutii. pret 2100 euro fix (inclus si sistemul de cutii !)

amandoua sunt neinmatriculate in RO., dar am toate documentele necesare inmtricularii !

 

Da frumos sistemul de cutii .. Pacat ca al meu nu a venit tot asa ... Oricum acum ca ii iarna si nu umblu mult, am dat jos cutia mea, asa arata mai szexy , si o folosesc din cand in cand :crack: ...

Apelati cu incredere la vanzator... Eu cand m-am dus la el in curte si am vazut motoarele lui, am ramas placut surprins si nu numai cu asta am ramas, si cu TDM-ul galben din posesie .....

Te salut Atila si iti urez succes in vanzarea lor :D

Mesaj completat

Cavalere, ca tot ziceai ca-ti vei monta k60 pe mobra; priveste unul montat deja pe tdm:

 

post-25487-1259320646_thumb.jpg

 

Misto rau :)

 

vai deci ce imi place... :) a crescut inima in mine :( super

Mesaj completat

ma refeream la cauciuc, ca vad ca ceva probleme cu postarea

Mesaj completat

Astazi a cazut la datorie un TDM, cel al lui v1n3ri (Dan, in Timisoara)

A fost un accident care din fericire s-a soldat doar cu avarierea motocicletei. Dan a scapat teafar

AICI povesteste chiar el intamplarea

 

 

Da imi pare rau sa aud...bine ca ai scapat teafar...

 

Era sa o patesc si eu odata mergand spre geaogiu...

Insa am reusit sa tin scoterul pe partea pe unde merg biciclistii de pe contrasens...

CIudat mi-a fost ca mergeam cu faza lunga si m-am oprit in spatele masinii m-am asigurat am semnalizat am stat un pic sa treaca doua masini si dupa am intrat in depasire, si desi colegul meu cu masinutza din trafic nu semnalizase s-a urcat pe mine intrand in depasirea a nush ce aveam in fata...

oricum era un sofer cu experienta, mi-a facut cu mana ca ce sunt nebun??? Atunci mi-am dat seama cat am gresit... trebuia sa merg dupa el , ca el ii liderul are masina...nu ca mine...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@rokeru: dc chinu omule motoreta in halu asta? :( (ce cauciu aveai??)

Cavalere, nu-l chinui, caci am mers foarte putin asa turat, pe o portiune scurta. Oricum, lasal ca merita, caci se invata cam puturos :D (nu prea il tin turat, maxim 4-5 mii de ture).

Avem bineinteles Karoo-ul, ca nu-l dau jos pana la primavara :) . S-a comportat excelent pana acuma, parcurgand cu el pana in momentul de fata circa 700 km, iar maine voi mai baga 300 (doar pe asfalt, asta e).

 

Numai bine :crack:

Editat de Rocker
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc pt urarile de bine.

Eu sunt nesperat de intreg, doar 2-3 julituri si o mica durere de umar, cred ca de la impactul cu masina. Oricum, dimineata cand m-am trezit m-am simtit ca dupa o bataie serioasa :crack: . Dar trece pana la primavara.

Motoru' a cam suferit: o carena laterala sparta complet, cealalta julita, carena fata crapata, o oglinda rupta si cealalta cu sticla sparta, pedale indoite, semnalizari smulse, far sarit [imi parea iesit mai mult decat e normal], spart ceva pe la motor [pierde ulei], posibil furca indoita. Joi trebuie sa dau de tipu' de la constatare, sa vad daca se poate face sau e dauna totala. Oricum, pe langa motocicleta, si echipamentul a avut de suferit [dar a prins bine ca l-am avut], si trebuie sa-l recuperez tot de pe RCA.

Eu personal vreau sa pastrez numarul de inmatriculare, ca poarta noroc. Si daca o fi sa fie dauna totala, tot TDM va fi sa fie.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc pt urarile de bine.

Eu sunt nesperat de intreg, doar 2-3 julituri si o mica durere de umar, cred ca de la impactul cu masina. Oricum, dimineata cand m-am trezit m-am simtit ca dupa o bataie serioasa :( . Dar trece pana la primavara.

Motoru' a cam suferit: o carena laterala sparta complet, cealalta julita, carena fata crapata, o oglinda rupta si cealalta cu sticla sparta, pedale indoite, semnalizari smulse, far sarit [imi parea iesit mai mult decat e normal], spart ceva pe la motor [pierde ulei], posibil furca indoita. Joi trebuie sa dau de tipu' de la constatare, sa vad daca se poate face sau e dauna totala. Oricum, pe langa motocicleta, si echipamentul a avut de suferit [dar a prins bine ca l-am avut], si trebuie sa-l recuperez tot de pe RCA.

Eu personal vreau sa pastrez numarul de inmatriculare, ca poarta noroc. Si daca o fi sa fie dauna totala, tot TDM va fi sa fie.

 

 

Arde-l pe magaru ala , de sa-i mearga fulgii chiar daca te despagubeste RCA-ul , mai arde-l si tu la buzunar ca asa cel putin invata sa caste ochii in oglinzi, am avut si eu parte de asa ceva cu o proasta care nu mi-a dat prioritate , ca cica nu m-a vazut,( de parca eram si mic si fara doua faruri aprinse si ne-am mai si uitat ochi in ochi cand s-a ''asigurat". Nesimtititii de genul asta nu se invata minte decat daca ii arzi unde-i doare mai tare, adica la buzunar ! :crack: Revenire grabnica !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nasol ...

bine ca ai scapat relativ ushor cu fizicu.

 

 

fa`o dauna totala si pastreaza epava (pa vremuri capatai 75% din valoare asa, acuma nu stiu) f.uce.rea ii ca in schwacke figureaza astea mai tinerele gen 99- . da ceea ce ma sictireste e ca nu este bmw sub 10.000 - pret de catalog :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc pt urarile de bine.

Eu sunt nesperat de intreg, doar 2-3 julituri si o mica durere de umar, cred ca de la impactul cu masina. Oricum, dimineata cand m-am trezit m-am simtit ca dupa o bataie serioasa :( . Dar trece pana la primavara.

Motoru' a cam suferit: o carena laterala sparta complet, cealalta julita, carena fata crapata, o oglinda rupta si cealalta cu sticla sparta, pedale indoite, semnalizari smulse, far sarit [imi parea iesit mai mult decat e normal], spart ceva pe la motor [pierde ulei], posibil furca indoita. Joi trebuie sa dau de tipu' de la constatare, sa vad daca se poate face sau e dauna totala. Oricum, pe langa motocicleta, si echipamentul a avut de suferit [dar a prins bine ca l-am avut], si trebuie sa-l recuperez tot de pe RCA.

Eu personal vreau sa pastrez numarul de inmatriculare, ca poarta noroc. Si daca o fi sa fie dauna totala, tot TDM va fi sa fie.

 

 

la dauna totala iti pastrezi epava. oricum la valoarea de catalog a tdm-ului o sa primesti pe la 1000-1500 de euro.

 

dute la un dealer yamaha sa iti faca un deviz.

 

constatarea pagubelor s-a facut pe loc?

Mesaj completat

Cavalere, nu-l chinui, caci am mers foarte putin asa turat, pe o portiune scurta. Oricum, lasal ca merita, caci se invata cam puturos :) (nu prea il tin turat, maxim 4-5 mii de ture).

Avem bineinteles Karoo-ul, ca nu-l dau jos pana la primavara :) . S-a comportat excelent pana acuma, parcurgand cu el pana in momentul de fata circa 700 km, iar maine voi mai baga 300 (doar pe asfalt, asta e).

 

Numai bine :crack:

 

s-a putea ca din seara asta sa am si eu karoo T.

 

hai ca ma duc sa spal un pic motoru ca ma duc la parada :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

s-a putea ca din seara asta sa am si eu karoo T.

Ti-l trimite prin curier tipu din Lugoj? Misto rau ca platesti doar transportul, dar e naspa ca sigur e cam uzat.

Oricum merge sa-ti faci asa o idee despre el.

 

Numai bine si hai cu Karoo-ul :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...