Sari la conținut

Grupul Posesorilor De Yamaha Tdm


bcristian

Postări Recomandate

Intr-o alta ordine de idei, Cavalere cam asa arata suportul proiectoarelor, prins de jugul inferior al furcii (pentru ca raza de lumina sa bata in functie de pozitia furcii):

post-25487-1265554302_thumb.jpg post-25487-1265554683_thumb.jpg post-25487-1265556182_thumb.jpg

post-25487-1265556609_thumb.jpg post-25487-1265556666_thumb.jpg post-25487-1265556766_thumb.jpg

La instalatia electrica mai trebuie sa modifici ceva , nu o sa afecteze incaracarea,nu consuma mult proiectoarele?

Chiar e o idee buna echiparea cu niste proiectoare ... arata bine si daca te prinde noaptea pe drum atunci chiar ai un avantaj!

Mesaj completat

eu, rocker si viezuresiret avem handguards de la polisport

 

0744844370 - Nagy Istvan. nagyistvan@netter.ro

 

120 lei perechea ;)

 

post-21191-1265565258_thumb.jpg

 

tre sa faci o mica improvizatie la capetele ghidonului dar cred ca o sa te descurci.

Mesaj completat

rockere eu nu cred ca pot face asa pentru ca am furtunasele de otel care vin altfel fiind mai scurte decat cele originale.

 

mai studiez unde sa le pozitionez sa vad cum reusesc sa le fac sa fie montate pe furca, daca nu le prind de semnalele fata :laugh:

Ok mersi , am notat :wink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 11,8k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

La instalatia electrica mai trebuie sa modifici ceva , nu o sa afecteze incaracarea,nu consuma mult proiectoarele?

Chiar e o idee buna echiparea cu niste proiectoare ... arata bine si daca te prinde noaptea pe drum atunci chiar ai un avantaj!

La instalatia electrica a motocicletei nu a trebuit sa modific nimic, insa a trebuit sa scad tensiunea de la 12v la 4,5v, pentru a putea alimenta proiectoarele (led-urile). Iar referitor la consum, aceste proiectoare consuma in jur de 5w, la un loc.

Sunt foarte bune si chiar aveam nevoie de ele.

 

Mesaj completat

post-25487-1265570455_thumb.jpg post-25487-1265570783_thumb.jpg

post-25487-1265568756_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu am luat Handguarduri de la Suzuki. Sunt uriase si modifica complet aspectul motoretei dar nu intr-un mod neplacut pentru mine. A trebuit sa dau la strung capetele de ghidon, si sa-mi pun picioarele intr-un lighean cu apa rece cand le-am montat, insa cand am reusit m-am bucurat.

 

Si cine imi face si mie 2 proiectoare puternice cu LED? :wink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hmm.. Faine planuri aveti pentru past.. Dar din pacate acolo nu o sa pot veni..

 

La vara, am in plan o tura mai mica pana la Roma..

 

Prin Ungaria, langa Balaton, de acolo in Slovenia- italia-Roma si pe drum inapoi Venetia, la mare din Croatia, si de acolo poate mai facem o oprire langa Balaton, in Ungaria. Asta undeva in august.. in jur de 3000 si ceva de km, pt mine.. Pt Cavaleru ar ajunge undeva pe la 4500.. :wink:

 

Am vazut ca si voi aveti asemenea planuri.. Poate negociem ca la piatza si mergem impreuna!

 

Numai bine!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

super planuri. pentru toate trebuie bani. nici nu am inceput sa strang dar pastele mi-ar placea sa-l facem intre TDM-isti.

 

Dejavu, cam la ce cheltuieli te astepti si cu dormitu cum ai sa o rezolvi? cort? pensiuni?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

rockere siliconul folosit e vreunul special? sau d-ala normal?

si transformatorul unde l-ai pus?

Am folosit un silicon normal de baie, transparent. Iar de pozitionat, placuta de transformare 12v/5v, am prins-o de cadrul bordului, in spatele farurilor, sa fie ferita de umiditate, chiar dac am invelit-o in totalitate in silicon.

Mesaj completat

super planuri. pentru toate trebuie bani. nici nu am inceput sa strang dar pastele mi-ar placea sa-l facem intre TDM-isti.

 

Dejavu, cam la ce cheltuieli te astepti si cu dormitu cum ai sa o rezolvi? cort? pensiuni?

Cavalere, tura de Paste (Bucovina-Maramures-Apuseni), e batuta deja in cuie, pentru mine. Insa cea din vara (Serbia-Muntenegru-Croatia), daca voi strange in jur de 1000 euro (pt. doua persoane si motocicleta), am sa merg, daca nu voi vedea ce am sa fac.

Editat de Rocker
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In caz ca voi veni singur... maxim 700 euro, in caz ca vin cu cineva. max 1000.

 

Pt voi ar mai fii cu drumul pana la mine si de aici pana acasa mai mult, Adica 1300km +, fata de cheltuielile mele. Ata inseamna max 100eu +.

Intr`o zi poti ajunge lejer pana aici (ARAD). 650km, nu`s multi pt un tdm.. Poate pt tine ar fii un pic.. dar ai unde dormi, pana ce ajungi, iti ridic cortul. :wink: (cazarea la cort, cat ne permite legile si celelalte minuni in caz ca mai apar. Am mai calculat 200 euro in plus, in caz ca vom fii obligati sa dormim la vreun hotel sau pensiune.). Excursia asta, cred ca ne va tine in jur de la 10 pana la 15 zile. Depinde cat aven de gand sa stam la fiecare locatie.

 

In caz ca nu reusesc sa strang atatia bani, nu merg decat pana la UDINE, din italia, acolo pana la malul marii. Aici ma pot scapa de 1000 km.

 

De past nu pot veni, din cauza ca e ziua mea.. +.. ca e ziua unei motociclista, care a reusit sa`mi cucereasca inima..(ehh.)

 

E greu de exlicat.

 

In orice caz, sper sa va iasa bine tura asta de past, si sa ne vedem cu bine la prima intalnire al TDM`istilor din 2010. ;)

 

Asfalt uscat!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

imi place despre voi ca aveti ganduri de duca

planuri mi-am facut si eu ca omu... dar cand vad ca nu vine luna fara sa se anunte inca o nunta, imi vine sa-mi iau campii

asa ca cel mult o sa fac o tura pe aici pe la noi, cu niste tovarasi.

traseul ar fi cam asta, in sensul acelor de ceasornic.

si cand vine vremea, o sa va intreb despre comorile ascunse pe care le vezi doar daca te abati putin de la drum

 

post-47165-1265710565_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

imi place despre voi ca aveti ganduri de duca

planuri mi-am facut si eu ca omu... dar cand vad ca nu vine luna fara sa se anunte inca o nunta, imi vine sa-mi iau campii

asa ca cel mult o sa fac o tura pe aici pe la noi, cu niste tovarasi.

traseul ar fi cam asta, in sensul acelor de ceasornic.

si cand vine vremea, o sa va intreb despre comorile ascunse pe care le vezi doar daca te abati putin de la drum

 

post-47165-1265710565_thumb.jpg

Frumoasa tura ti-ai propus :hurt: . In mare parte am strabatut acest traseu cu moto, mai ales de cateva ori Pasul Tihuta (Bistrita - Vatra Dornei) care a fost refacut in totalitate (e super misto, o sa vezi) si Lacul Izvorul Muntelui cu Cheile Bicazului, superb.

Sunt locuri extraordinare, mai ales in partea Bucovinei.

Mesaj completat

imi place despre voi ca aveti ganduri de duca

planuri mi-am facut si eu ca omu... dar cand vad ca nu vine luna fara sa se anunte inca o nunta, imi vine sa-mi iau campii

asa ca cel mult o sa fac o tura pe aici pe la noi, cu niste tovarasi.

traseul ar fi cam asta, in sensul acelor de ceasornic.

si cand vine vremea, o sa va intreb despre comorile ascunse pe care le vezi doar daca te abati putin de la drum

 

post-47165-1265710565_thumb.jpg

LA MULTI ANI! Adrian (viezuresiret) si multa sanatate :angry:

Sa ai parte de multe bucurii in viata si de multi km cu motocicleta.

Numai bine :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

e a lui vineri13?

Scrii prea mult si citesti prea putin :angry:

v1n3ri, nu vineri13

Si el e din Timisoara, are numarul... TM 13 VIN

Asta din poza e cu numere de Arad si e prea intreaga

A lui v1n3ri e cam zob biata de ea, nu cred ca a reusit sa o puna inca pe picioare

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:angry:

 

E TM-13-VNR a mea. Si da, saraca inca nu e reparata. Dar sunt optimist... Mai putin de tras cu asigurarile, si cand vine dauna, incep sa o fac cumva.

Oricum, a mea e mai sexy ca are tobele originale [2]. Nu-mi place cum arata un TDM doar cu o toba.

 

Ride safe.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

va multumesc pt mesaje.

mi-ar fi placut sa sarbatoresc cu o tura cu motoru.

apropo... azi facem un an de cand ne cunoastem :laugh:

 

LA MULTI ANI VIEZURESIRET SI DIN PARTEA MEA SA AI NUMAI BUCURII SI SA FACI KM CU MOBRA CEL PUTIN CATI AM EU CU TIR-UL (2 000 000 ) BAFTA MULTA SI ANCA ODATA LA MULTI ANI :angry:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cunoasteti careva mobra asta? Ma mir... :-/

http://www.bikeshop.ro/handler.php?act=vie...m&ID=265981

 

Adi!.. La multi Ani!

mobra aia a fost vinduta din timisoara avea numere rosi cind am vazuto eu.

respectivu care am vb cu el cerea 1400 anul trecut. o cunosc dupa toba,

culoare si scaritele albastre. de ce ai gind s-o cumperi?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E TM-13-VNR a mea. Si da, saraca inca nu e reparata. Dar sunt optimist... Mai putin de tras cu asigurarile, si cand vine dauna, incep sa o fac cumva.

Oricum, a mea e mai sexy ca are tobele originale [2]. Nu-mi place cum arata un TDM doar cu o toba.

Ooops!

Scuze, puteam să jur că e VIN

AÂşa e, TDM-ul este definit practic de cele două tobe, de simetria perfectă

Cu o singură tobă parcă e Âşchioapă

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

azi a fost o zi buna.

 

mi-a venit cauciucul spate si am primit si casca.

 

Casca este un Airoh Tyger purtat, m-a costat 200 lei si are interiorul complet detasabil.

 

cauciucuk Karoo T m-a costat 420 lei cu tot cu transport.

 

va las sa va delectati cu pozele.

post-21191-1265994134_thumb.jpg

post-21191-1265994152_thumb.jpg

post-21191-1265994171_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...