Sari la conținut

Grupul Posesorilor De Yamaha Tdm


bcristian

Postări Recomandate

Daaa, stiu si eu produsele de la Codlea marca Transalp :D

 

Cricu central se merita, de restul nu stiu ca n-am vazut :D

 

Ar mai fi o varianta la Cluj, dar baietii sigur nu se baga decat daca ii roaga cineva ;)

Editat de switch
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 11,8k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

nu se potriveste cel de 900 pt ca la 850 prindere e conceputa in suruburile de la scaritele pilotului, la 900 are prinderea sub motocicleta.

 

eu asa stiu ca e si e diferenta. Vedeti ca face si dejavu cric central pt TDM dc nu vb cu el??

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare lume !!! Ce mai faceti oameni buni ?? :) Am avut ceva probleme cu calculatoru de-aia am disparut atata timp !!! Imi cer scuze!!

Am o rugaminte la voi, am cam pierdut toate pozele care le aveam pe hard-disk-uri (care au murit cu brio) si nu mai am nici o poza de pe la intalnirile cu voi asa ca va rog sa incarcati pe Transfer.ro pozele care le aveti voi sa pot sa le recuperez cumva, raman dator pina la urmatoarea intalnire cand eu o sa vin cu berea !! Multumesc anticipat !! :P

Mesaj completat

La greci TDMul tine si de motocicleta de cocalareala, cum mai sunt supersportivele pe la noi si asa se explica pozitionarea numarului. Si ca tot veni vorba de greci, clar sunt mai curentati... Anul trecut, la un moment dat se adunasera pe autostrada din nord (dinspre Svilengrad) cred ca vreo 200 de motoare lejer, opriti undeva pe langa o benzinarie. Politie langa ei, parea ceva organizat... iar baietii mai trageau liniute incolo-incoace, ridicat pe-o roata, 250+ kmh, vrum vrum etc.

Mesaj completat

 

Intr-adevar, e o anvelopa trail / soft enduro etc. si e mai street decat K60ul. Nu am intentia sa fac offroad cu mobra, vreau doar sa pot razbi prin anumite portiuni. Daca reusesc asta si pot sa merg decent si pe asfalt, ma declar super multumit. Pe spate as baga un K60 Scout, care pare o anvelopa f desteapta si sper sa imi dea un plus de tractiune in noroaie.

 

Misto gume ti-ai tras Linx-ule sa le folosesti sanatos , Eu am pe spate MT80 si sunt foarte multumit de el, ii caut perechea pe fata acum, o sa vezi ca prind bine cand mai intri prin noroaie , chiar daca nu neaparat te urci cu motoru pe munti, mai ajungi pe macadam ud sau mocirlos cand motoru fara gume bune aluneca in stanga si in dreapta( am patit-o eu si la Szarmiszegetusa cand aveam cauciucuri de sosea ) nu prea sunt de viteza dar poti trage putin peste suta cu ele fara probleme (cam 130) desi am mers cu el mai tare de atat, mi-a cam fost mila sa-l 'chinuiesc' asa pe asfalt la viteze mari !

Editat de 1Bandit
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ohoho banditule, credeam ca ai incalecat pe un varadero si te-ai dus in tarile calde :)

 

Hi, Hi, Hi !!! Mi-ar fi placut mie asa ceva dar cu parere de rau inca nu tine figura (e criza inca in Romanica) :)

Din pacate am disparut din motive mai tehnice si nu de placere, calare pe vre-un "Varadero Alb " si sa dispar in zare ca-n filmele western clasice ! :P

Multe salutari Cavalere !!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

multumesc Cristi, sper sa mai primesc si celelalte poze de pe la ceilalti !

Mesaj completat

multumesc Cristi, sper sa mai primesc si celelalte poze de pe la ceilalti !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

multumesc Cristi, sper sa mai primesc si celelalte poze de pe la ceilalti !

Mesaj completat

 

multumesc Cristi, sper sa mai primesc si celelalte poze de pe la ceilalti !

 

 

Oferta Cric Central.

 

Am vb cu Dejavu. daca ne strangem 6 pt cric ni le face la 170 ron bucata.

 

Deci care se baga?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare fratilor. Dupa vreo 4 ani de mers pe doua roti, am reusit acum jumatate de an sa intru in posesia unui TDM ( cel al lui Zsak )...4TX din 1997 cu doar 75000 de km la bord :P , dotata cu niste tobe Laser Pro Stock (se aud genial...nu darama termopanele, dar cu siguranta te faci auzit in trafic), topcase si sidecase-uri...ce mai, pregatita de drum lung. Nu m-am bagat in vorba cu voi pana acum, pentru ca nu a fost nevoie decat de cateva luni ca sa-mi fie activat contul pe motociclism.... :D . Totusi, conteaza ca intr-un final, am reusit. Acum sa ma si prezint un pic...sunt Andrei, in martie fac 33 de ani, lucrez in IT (admin de sistem), si astept cu nerabdare sa treaca iarna si sa scot calutu' la plimbare. Tdm-ul e a 3-a motocicleta pe care o am, dupa un Shadow de 600 si un Transalp de 650 (care acum se afla in posesia lui Zsak). Dupa 3-4000 de km facuti cu TDM-ul pe finalul sezonului trecut, pot sa spun ca sunt super incantat de alegerea facuta, putere atunci cand ai nevoie, cuplu mai mult decat suficient, comoda, manevrabila. O motocicleta pe care te simti bine. Deoarece momentan e in garaj, sub prelata, pentru poze mai asteptati pana la primavara. Mai am de citit vreo 100 de pagini din tot topicul...asa ca sper sa nu va stresez prea des cu intrebari la care s-a raspuns deja. Sper ca anul asta, sa ne vedem la cat mai multe plimbari...si beri :) . Si pentru ca tot e de actualitate subiectul, ma bag si eu la un cric central la banii aia :( . E acelasi tip de cric si pt 3vd si pt 4tx? Bafta multa, si dupa cum am mai spus, sper sa va cunosc pe cat mai multi dintre voi...live :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

scuze

ma refeream la Bandit... cavalerii si banditii

 

 

Ziceam sa i le dau pe stick ca suntem vecini, iar eu nu am poze in plus fata de voi ca nu am facut personal

Editat de andreiganea
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cavalere, parca aveai o lista. M-am trecut si acolo, dar iti spun si aici ca vreau si eu cric central pentru 3VD. Multumiri anticipate!

 

Bine ai venit printre noi, Jerlo1978!

Editat de barboge
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...