Sari la conținut

Grupul Posesorilor De Yamaha Tdm


bcristian

Postări Recomandate

Salutare baieti,

A schimbat vreunul dintre voi distributia la modelul de 850?

am gasit "o super oferta" doar ca vanzatorul zice ca are probleme cu distributia si trebuie schimbata.

Sau daca are cineva manualul de reparatii pentru TDM 850 din 1995.

 

Va multumesc.

 

Salut. Se schimba foarte usor, t cineva care a mai facut asta, nu implica demontarea motorului de pe cadru. In semnatura mea gasesti link catre forumul TDM unde gasesti manuale si informatii mult mai bine structurate si organizate decat in acest topic.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 11,8k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Salutare baieti,

A schimbat vreunul dintre voi distributia la modelul de 850?

am gasit "o super oferta" doar ca vanzatorul zice ca are probleme cu distributia si trebuie schimbata.

Sau daca are cineva manualul de reparatii pentru TDM 850 din 1995.

 

Va multumesc.

 

 

Salut. Fiind direct interesat, (motorul meu are in momentul asta 68000 km, si se aude un usor zgomot..care cu siguranta e de la distributie) am aflat niste preturi. Intinzatorul este 85 de euro cu TVA. Eu am fost sfatuit sa iau intai intinzatorul, care se pare ca se uzeaza mai usor decat lantul. O distributie completa se pare ca te duce pe la 200-250 de euro.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut. Fiind direct interesat, (motorul meu are in momentul asta 68000 km, si se aude un usor zgomot..care cu siguranta e de la distributie) am aflat niste preturi. Intinzatorul este 85 de euro cu TVA. Eu am fost sfatuit sa iau intai intinzatorul, care se pare ca se uzeaza mai usor decat lantul. O distributie completa se pare ca te duce pe la 200-250 de euro.

 

Salut. Si eu sunt in aceeasi situatie. Poate ne putem vedea in weekend, sunt curios daca se aude la fel. Eu am umblat la intinzator si parca nu se mai aude asa strident.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut. Si eu sunt in aceeasi situatie. Poate ne putem vedea in weekend, sunt curios daca se aude la fel. Eu am umblat la intinzator si parca nu se mai aude asa strident.

 

Daca nu apare ceva neprevazut, ne intalnim. 0720175755 / 0745766755

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nici un tdm-ist intreg la mine nu o sa vand cheia originala de bujii. e o cheie care o gasesti doar in trusa originala.

 

poti incerca sa o gasesti pe ebay dar slabe sanse. poti rezolva treaba cu o cheie tubulara de tabla si cu o tija flexibila cum gasesti prin practiker sau alte magazine de scule. le imbini pe cele 2 si ai cheie de bujii. eu am doar cheia tubulara, ma gandesc cum sa prind tija flexibila pt a face cheia si accesul mai usor fara a fi nevoie sa ma desfac surubburile de la radiator.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Chiar nu stiam ca exista asa ceva, dar eu folosesc varianta indicata de Cavaleru. Am cheie normala, adica tubulara, pentru bujii si bujia o scot cu o tija gen arc cu magnet in capat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

- eu am o tubulara lunga de 18 luata la strung ca sa intre in gaura din capac si am o cheie cu clichet cu cap mobil ,ce se gaseste de cumparat pe la magazinele moto,e cheie de buji universala,foarte buna si foarte practica,pot chiar sa recomand....cat despre bagatul la loc si scosul de bujie eu mai folosesc o bucata de furtun la diametru ceramic al bujiei,forte practica chestia.

Editat de 97TDM
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Andrei(Ganea), ce zici, plecam impreuna la intalnire? Eu plec de la Calin, din Bod. Hai frate, ca sa nu merg singur. Bafta!

 

 

m-am gandit si eu la asta. cum sa nu! ne sunam, si facem sa fie! numa' sa nu ninga!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Scuzati intruziunea, dar ce planuti, oameni buni :) Vad ca toti va faceti planuri si trasee iar cu vreo 5 pagini in urma am vazut doar cuvantu Transalpina...

 

intrunirea 3-5 iunie la Vidra. suna-ma pt detalii

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut. Din Bucuresti cati plecam? Ne adunam sa mergem impreuna?

 

 

Io-s de parere ca ar fi k lumea sa mergem impreuna cat mai multi. Ce zici Jerlo, crezi ca se baga Cavaleru in grup cu noi?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...