Sari la conținut

Grupul Posesorilor De Yamaha Tdm


bcristian

Postări Recomandate

ma gandeam sa trec ca s-ar putea sa fiu pe drum spre casa in timpul intrunirii. ca o aduc de la cluj,

 

am probat si eu motorul asta cand imi cautam tdm... e al unui tip care se ocupa de publicitate parca... nu mi-a placut cum isi ingrijea motoru.... era varza cand l-am vazut eu... bafta sa ai!

 

 

Lume, io vin la intrunire din directia Bv si plec in jurul orei 18 vineri... deci ajung seara...

 

Insa mare problema! tre sa imi iau pneu pe spate pana vineri ca nu mai am "carne" pe asta... am citit eu mai demult ca nu e bine sa pui profile diferite pe motor... eu am acum Pirelli strada si m-am gandit sa pun pe spate un heidenau k73 super rain ca am mai avut pe fosta... e ok?

 

 

pt cei ce vin din directia bv si vor sa ne sincronizam dati un semn

 

0744792264

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 11,8k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Salutare. Cristi, cand faci rezervarea pt casute, baga una si pt mine (asa scap de cumparat cort intr-o perioada nu tocmai fericita dpdv financiar). Pana la urma, cati plecam din Bucuresti vineri si la ce ora?

Bafta multa si abia astept sa ne vedem. :friends: :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare. Cristi, cand faci rezervarea pt casute, baga una si pt mine (asa scap de cumparat cort intr-o perioada nu tocmai fericita dpdv financiar). Pana la urma, cati plecam din Bucuresti vineri si la ce ora?

Bafta multa si abia astept sa ne vedem. :friends: :cheers:

 

eu as vrea vineri pe la 9 s-o luam din loc. de ajuns ajungem in 3ore jumate, depinde de ritm

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare Cristi. Te rog daca poti sa ma ai in vedere si pe mine cu 2 casute. Eu as vrea sa plec vineri dimineata (10-11) pe Brasov. Mai pleaca cineva pe la ora asta??

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mei jupani, la ce ban mai ajunge o pompa frana fatza de tdm, mk 1 ?

 

cica ar fi cel mai la indemana upgrade plug&play pentru jena de frana fatza de pe super tenere.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mei jupani, la ce ban mai ajunge o pompa frana fatza de tdm, mk 1 ?

 

cica ar fi cel mai la indemana upgrade plug&play pentru jena de frana fatza de pe super tenere.

 

habar n-am, am una prin casa.. zi un pret si e a ta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

- si totusi daca sa facut o recunoastere de ce nu sa facut un intinerar?adica daca sa facut o recunoastere sa se faca si un intinerar,care e cea mai buna varianta de a ajunge la Ocna Lotrului?chiar daca e sa vin din V tari vreau sa stiu o ruta asfaltata eu nu gasesc mare lucru nici pe harta clasica si nici pe internet. :unsure: multumiri.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

- si totusi daca sa facut o recunoastere de ce nu sa facut un intinerar?adica daca sa facut o recunoastere sa se faca si un intinerar,care e cea mai buna varianta de a ajunge la Ocna Lotrului?chiar daca e sa vin din V tari vreau sa stiu o ruta asfaltata eu nu gasesc mare lucru nici pe harta clasica si nici pe internet. :unsure: multumiri.

 

salut, nu stiu exact din vestul tarii banuiesc ca vii spre sibiu. deci poti face dreapta in Sebes si sa urci spre lacul Oasa. si tii drumu pana ajungi la Obarsia Lotrului.

 

uite si traseul. e chair simplu nu prea ai cum sa te ratacesti sau ratezi drumul:

 

http://maps.google.com/maps/ms?ie=UTF8&hl=ro&msa=0&ll=45.496722,23.90213&spn=0.605476,1.454315&z=10&msid=200643862309692490261.0004a4a30bfaa9de87200

 

drumul aceste e asfaltat in proportie de 95%

 

am facut rezervare pt 7 casute. mai sunt destule libere. in total sunt 34. daca se razgandeste cineva si vrea casuta se rezolva.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare. Spuneti-mi va rog daca stiti drumul de la Brezoi spre Voineasa si Obarsia Lotrului cum e? E asfalt? E bun? NU am mai fost pana acum pr acolo si sa stiu la ce sa ma astept.

 

Numai bine

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare. Spuneti-mi va rog daca stiti drumul de la Brezoi spre Voineasa si Obarsia Lotrului cum e? E asfalt? E bun? NU am mai fost pana acum pr acolo si sa stiu la ce sa ma astept.

 

Numai bine

 

salut drumu ii bun cum a spus si cavaleru mai sus sunt portiuni mici neasfaltate atat am fost noi wekendu trecut...numa bine

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare. Spuneti-mi va rog daca stiti drumul de la Brezoi spre Voineasa si Obarsia Lotrului cum e? E asfalt? E bun? NU am mai fost pana acum pr acolo si sa stiu la ce sa ma astept.

 

Numai bine

 

este asfalt bun. foarte putin neasfaltat dupa lacul vidra pana la Obarsie. Nimic grav.

 

Cred ca vin si eu. Plec vineri pe la pranz (13:00), probabil spre valea Oltului.

Mai este vreun loc liber la casute?

 

da, mai e loc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

- daca stie cineva prin PETRILA sau PETROSANI cum e drumu ,e mai aproape pentru cei ce vin din V tari,deci daca se vine prin SBES drumul e asfaltat?ca am citit ceva posturi si se plangea lumea ca daca mai si ploua e aproape imposibil sa ajungi.respect. :friends:

Editat de 97TDM
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

- daca stie cineva prin PETRILA sau PETROSANI cum e drumu e mai aproape pentru cei ce vin din V tari,deci daca se vine prin SBES drumul e asfalt?ca am citit ceva posturi si se plangea lumea ca daca mai si ploua e aproape imposibil sa ajungi.respect. :friends:

 

Pe Petrosani e naspa drumul o sa mergi numai cu 20-30 la ora, asfaltul este prin de gropi, peisajul e marfa, dar sincer nu iti recomand. am facut week-end-ul trecut bucata asta dus-intors din greseala. nu as mai merge a doua ora pe acolo.

 

vino linistit pe Sebes ca este foarte bun drumu si asfalt proaspat si numai bun de calarit. am fost si anu trecut si anu asta, sunt doar cateva portiuni de pamant batatorit sau pietruit.

 

Pe Petrosani e naspa drumul o sa mergi numai cu 20-30 la ora, asfaltul este prin de gropi, peisajul e marfa, dar sincer nu iti recomand. am facut week-end-ul trecut bucata asta dus-intors din greseala. nu as mai merge a doua ora pe acolo.

 

vino linistit pe Sebes ca este foarte bun drumu si asfalt proaspat si numai bun de calarit. am fost si anu trecut si anu asta, sunt doar cateva portiuni de pamant batatorit sau pietruit.

 

sus la baraj la Oasa erau 4 nemti cu tourere pan-european, kawasaki 1100, bmw r1100rt chestii d-astea care merg numai pe asfalt ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

3. nu va fi o bucla cu efectiv vom urca pana la ranca si apoi inapoi, nu ai unde sa faci o bucla si nu prea ai ce vedea. m-am plimbat un pic duminica si m-am lamurit. probabil pe la ora 12-13 se va pleca. poate si mai tarziu. in functie de cheful participantilor.

 

Ar fi misto sa nu plecati mai devreme de 13, ca sa putem ajunge si cei care venim de sambata dimineata. Asta si in ideea in care se intuneca oricum dupa 21 si timp ar fi berechet.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ar fi misto sa nu plecati mai devreme de 13, ca sa putem ajunge si cei care venim de sambata dimineata. Asta si in ideea in care se intuneca oricum dupa 21 si timp ar fi berechet.

 

iti dai seama ca nu bne grabim. oricum fiind multi dureaza pana ne urnim si sunt totusi vreo 80km dus intors. o sa ne tot oprim pt poze deci 2-3 ore tot facem pe drumu asta.

 

sa zicem ca plecam pe la 15.00 cel tarziu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...