Sari la conținut

Grupul Posesorilor De Yamaha Tdm


bcristian

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 11,8k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

posibil eu, dar nu sunt 100% sigur daca vin fara frana spate ca mai devreme am scos "urmele" unor placute din etrier ... vedem aici, cine stie ... sunt ultimele zile caldute pe anu' asta totusi

 

Daca te grabesti, vezi ca e posibil sa aiba placute pe stoc la magazinul de pe cotroceni.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

posibil eu, dar nu sunt 100% sigur daca vin fara frana spate ca mai devreme am scos "urmele" unor placute din etrier ... vedem aici, cine stie ... sunt ultimele zile caldute pe anu' asta totusi

 

Am vorbit cu Stefan si vin si io!

Abia astept sa-l vad cum se descurca la seminarul de dupa curs! :)

 

Daca te grabesti, vezi ca e posibil sa aiba placute pe stoc la magazinul de pe cotroceni.

 

 

Sau suna-l pe Ottoman ca iti face rost el!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Baieti, va multumesc pentru raspunsurile la intrebari..Dar se pare ca nu aici se afla ceea ce cautam eu, am gasit deja motocicleta care imi satisface cerintele, si anume: BMW F650GS.

Nu este la fel de aratoasa precum TDM-ul, dar fata de altele, este o bijuterie(pe gustul meu)

In primul rand am cautat sa-mi placa optic si TDM-ul era cel mai aratos, insa nu era ce cautam eu.Urmatorul din lista este GS-ul si se pare ca el este norocosul :)

Va doresc o seara buna si nu uitati ca aveti niste mobre, foarte aratoase :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Baieti, va multumesc pentru raspunsurile la intrebari..Dar se pare ca nu aici se afla ceea ce cautam eu, am gasit deja motocicleta care imi satisface cerintele, si anume: BMW F650GS.

Nu este la fel de aratoasa precum TDM-ul, dar fata de altele, este o bijuterie(pe gustul meu)

In primul rand am cautat sa-mi placa optic si TDM-ul era cel mai aratos, insa nu era ce cautam eu.Urmatorul din lista este GS-ul si se pare ca el este norocosul :)

Va doresc o seara buna si nu uitati ca aveti niste mobre, foarte aratoase :cheers:

 

 

o sa regreti alegerea :)

 

Am vorbit cu Stefan si vin si io!

Abia astept sa-l vad cum se descurca la seminarul de dupa curs! :)

 

 

drum bun sa aveti si distractie placuta. la mine duminica se incheie sezonul. imi expira asigurarea si gata somn usor pana la primavara. sau cel putin asa cred :))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

o sa regreti alegerea :)

 

 

 

drum bun sa aveti si distractie placuta. la mine duminica se incheie sezonul. imi expira asigurarea si gata somn usor pana la primavara. sau cel putin asa cred :))

 

Eu asa am patit sezonul trecut...am pierdut cel putin o luna de vreme buna, pt ca am zis ca nu are rost sa mai fac asigurare. Asa ca anul asta, m-am enervat si am facut-o direct pe un an .....sa fiu sigur :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

[quote name='Pavel Marian' timestamp='1316884924' post='29605

 

duminica,la ce ora e plecarea si de unde?

 

 

Ultima oara cand am vb cu Stefan, a ramas la 9 dimineata, la urmatoarea benzinarie dupa Petromul de la Miorita (acolo e aglomerat...si sa bagam si gaz..)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ultima oara cand am vb cu Stefan, a ramas la 9 dimineata, la urmatoarea benzinarie dupa Petromul de la Miorita (acolo e aglomerat...si sa bagam si gaz..)

 

Ramane ora 9 la urmatoarea benzinarie dupa Petromul de la Miorita.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutari tuturor! sunt si eu nou posesor de tdm850, 4xt fabr. '99. azi am facut o tura de vreo 250km si pot declara ca sunt multumit pe deplin de alegerea facuta. motocicleta mi se pare destul de comoda, cu o ciclistica chiar buna ptr cat de tare vreau/pot sa ma dau eu. franele imi par bunicele (fata are set nou nout si nu s-au asezat inca). consumul cred ca va fi rezonabil, facand km astia cu putin mai mult de juma' de rezervor (de obicei fac consumul la pompa, ramane de vazut deci). foarte bucuros sunt de faptul ca nevasta'mea s-a declarat incantata de pozitia in sa.

deocamdata nu mi se pare ca trage cum ma asteptam de la 850cc, dar nici dezamagitor (recunosc ca este cea mai mica cilindree pe care am avut-o pana acum). zgomotul motorului este iarasi nou ptr mine, dar nimic care sa ma sperie; astept sa dau nas in nas cu vreun cunoscator al tdm-ului sa-mi spuna si parerea lui :)) la fel de incantat sunt si de faptul ca nu este foarte "tremurica"; vibratiile le gasesc in limite normale si mai mult decat suportabile.

deocamdata o sa o mai plimb asa cum am luat-o, dupa care in pimavara o sa-i ofer tratament complet cu carburatie, consumabile, si un set de cauciucuri noi.

sa auzim de bine!

iata si calutul meu :bigstar:

:cheers:

post-32396-0-54736600-1316981096_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutari tuturor! sunt si eu nou posesor de tdm850, 4xt fabr. '99. azi am facut o tura de vreo 250km si pot declara ca sunt multumit pe deplin de alegerea facuta. motocicleta mi se pare destul de comoda, cu o ciclistica chiar buna ptr cat de tare vreau/pot sa ma dau eu. franele imi par bunicele (fata are set nou nout si nu s-au asezat inca). consumul cred ca va fi rezonabil, facand km astia cu putin mai mult de juma' de rezervor (de obicei fac consumul la pompa, ramane de vazut deci). foarte bucuros sunt de faptul ca nevasta'mea s-a declarat incantata de pozitia in sa.

deocamdata nu mi se pare ca trage cum ma asteptam de la 850cc, dar nici dezamagitor (recunosc ca este cea mai mica cilindree pe care am avut-o pana acum). zgomotul motorului este iarasi nou ptr mine, dar nimic care sa ma sperie; astept sa dau nas in nas cu vreun cunoscator al tdm-ului sa-mi spuna si parerea lui :)) la fel de incantat sunt si de faptul ca nu este foarte "tremurica"; vibratiile le gasesc in limite normale si mai mult decat suportabile.

deocamdata o sa o mai plimb asa cum am luat-o, dupa care in pimavara o sa-i ofer tratament complet cu carburatie, consumabile, si un set de cauciucuri noi.

sa auzim de bine!

iata si calutul meu :bigstar:

:cheers:

 

 

Bine ai venit si felicitari pentru achizitie. Sa te bucuri de ea cat mai mult timp. :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

azi am mai facut o tura cu motorul. m-am decis si asupra minusurilor (am zis ca prima tura nu se pune :) )....pai mi se pare ca saua e un pic cam ingusta si te "oboseste " pe interiorul pulpei, plus ca te impinge spre in fata (asta nu s-a simtit cu pasager). ambreajul e usor cam tare si manetele (si frana fata) sunt cam in fata si nu poti sa le reglezi de nici un fel (sau nu vad eu). am sesizat ca totusi pe curbe sunt momente in care trebuie sa o corectezi nitel mai mult. in continuare mi se pare ca trage greu/slab, dar asta s-ar putea explica cu ceva din faptul ca in urma umplerii din nou a rezervorului a iesit un consum de 4.8% !!!!! e posibil? nici nu am abuzat de ea, adica am schimbat la max 5000rpm si am mers fluid/constant. oricum, daca asta e consumul la care tre' sa ma astept de acum incolo eu m-is fericit :friends:

in rest imi place din ce in ce mai mult si ma tot intreb de ce am asteptat atat pana sa mi-o iau (ca urmarisem modelul de cativa ani, dar mereu ma opream la altceva).

tot la minus bag si farul "chior" tare!!! adica e ceva de genul putin peste pozitia de la masina :laugh:

as vrea sa stiu daca pot monta "sckid plate"-ul acela de la tdm850 mkI pe a mea (fiind mkII), ca tare golas mi se pare motorul....

sa auzim de bine!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare fratilor. Cu mare bucurie, va anunt ca astazi, pe la ora 16, s-a nascut viitorul motociclist, Matei Andrei....fiul meu. Acestea fiind spuse, eu ma apuc de baut. :friends: :cheers:

 

 

Ohoo!

Andrei, tata, felicitari! Sa-ti traiasca piticul! Sa fie sanatos si motociclist!

Si...sa dai de baut!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare fratilor. Cu mare bucurie, va anunt ca astazi, pe la ora 16, s-a nascut viitorul motociclist, Matei Andrei....fiul meu. Acestea fiind spuse, eu ma apuc de baut. :friends: :cheers:

 

Sa creasca mare, sanatos si voinic!

Dar mai ales destept :rolleyes:

Sanatate maxima mamei si rezistenta sporita tatalui: acum la baut si mai tarziu la schimbat scutece, aprovizionare etc :cheers:

 

in continuare mi se pare ca trage greu/slab,

 

Asta nu se explica decat daca:

1. motocicleta are probleme (ceea ce nu prea cred)

2. esti obisnuit cu motociclete mult mai puternice, de gen 100-150 CP

In rest, sunt surprins de cate minusuri ai gasit (mai putin treaba cu farurile, care este un well known issue, dar se rezolva cu xenon)

Ori esti prea pretentios ori nu e ceea ce cauti

Am uitat emoticoanele :makeout:

Editat de Korben Dallas
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@jerlo: sa-ti traiasca ! :cheers: :friends:

 

@garibaldi: la consumul ala mai mult ca sigur e gatuita din carburator (acele prea jos). Da-i benzina pentru 6% la drum intins si o sa fii surprins de demaraj. Cind o reglezi pentru consum mic e lesinata rau. Sau e ambreiajul dus.

Editat de fuchsia
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...