Sari la conținut

Grupul Posesorilor De Yamaha Tdm


bcristian

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 11,8k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Dupa cat timp se schimba garniturile de la filtru , sau nu trebuie neaparat, numai daca se observa vre-o problema , si filtru eu il schimb de fiecare data cand schimb si uleiul , cred ca nui strica.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Oringurile de la filtru nu vin cu filtru. Se schimba preventiv la 2-3 schimburi.

Stii cum e, sa faci ce zice popa, nu ce face popa. :)

Eu n-am schimbat oringurile alea deloc in ultimii 4 ani. Desi am schimbat filtrul la fiecare schimb de ulei. Si am si mers vreo patrujdemii cu ea.

 

Ipone nu am gasit l aniciun furnizor pana acum. Dar, pentru impatimitii de detalii, pot oferi Yamalube (care e tot Motul :P )

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Oringurile de la filtru nu vin cu filtru. Se schimba preventiv la 2-3 schimburi.

Stii cum e, sa faci ce zice popa, nu ce face popa. :)

Eu n-am schimbat oringurile alea deloc in ultimii 4 ani. Desi am schimbat filtrul la fiecare schimb de ulei. Si am si mers vreo patrujdemii cu ea.

 

Ipone nu am gasit l aniciun furnizor pana acum. Dar, pentru impatimitii de detalii, pot oferi Yamalube (care e tot Motul :P )

Eu am gasit cu tot cu oringuri...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu am gasit cu tot cu oringuri...

De la Louis am lua 2 filtre si nu se include impreuna si oringurile , oricum la ce valoare au o sa schimb macar la al 3-lea schimb .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Champion ?

Da-ala cel mai ieftin :crack: Hiflo.

Numai dala am folosit pana acum la toate mobrele.

Il au toate magazinele pe stock.

La primavara oricum vin la tine ca tre sa schimb si antigelul.

O sa iti mai aduc un incepator ca sa ii mesteresti la mobra

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hiflo, HF145 nu are o-ringul.

oricum ar trebui oringul mic + oringul mare..

Oem parts 93210-64297 si 93210-12790 ... am impreia ca-s la fel la toate...

sau

10050241 cod articol Louis (link)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La vale sau la deal ? :))

 

De cand clipoceste mai sunt 3,5 l, cred.

 

Eu am facut maxim 80 km cu el clipocind.

eu cand intru pe rezerva intru in modul de "panica" si caut prima benzinarie...

draqu stie cat o sta pe rezerva...

ultima data cand am riscat am impins 1 kilometru pe autostrada pe banda de urgenta inapoi pana la prima iesire... deci ... nu bun. X-(

vai cat am putut injura... noroc cu un om care a fost extrem de finut si a stiut cum sa intrebe (eu ardeam de furie si de jena) ... mi-a dat 2 kile de benzol si mi-a zis unde-i prima benzinarie...

hhahhahah

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu cand intru pe rezerva intru in modul de "panica" si caut prima benzinarie...

draqu stie cat o sta pe rezerva...

ultima data cand am riscat am impins 1 kilometru pe autostrada pe banda de urgenta inapoi pana la prima iesire... deci ... nu bun. X-(

vai cat am putut injura... noroc cu un om care a fost extrem de finut si a stiut cum sa intrebe (eu ardeam de furie si de jena) ... mi-a dat 2 kile de benzol si mi-a zis unde-i prima benzinarie...

hhahhahah

Sti cum se numeste cand ramai fara benzina ? :stuck: pana prostului ! am muscato si eu odata , rosu mam facut de ciuda.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am impins si eu aproape 2 km prin oras, prin 2007 :))))))) Naiba, ca am ramas fara exact unde nu erau peco uri :)

De nervi si de rusine nu am mai gandit normal, ca mai bine mergeam naibii pe jos si ma intorceam cu un flacon cu benzina.

Editat de Kevinn
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sti cum se numeste cand ramai fara benzina ? :stuck: pana prostului ! am muscato si eu odata , rosu mam facut de ciuda.

in apararea mea... erau inversate furtunele de benzina in robinet, rezerva cu on-ul.

eu am plecat cu plinu pe on din SB de la intrarea pe miniautostrada de aici si dupa Ciorogarla am ... ramas fara...

am tras tare, autostrada am tinut-o 140+ iar in rest am mers destul de "la limita".... deci nu a papat extrem de mult...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu cand intru pe rezerva intru in modul de "panica" si caut prima benzinarie...

draqu stie cat o sta pe rezerva...

ultima data cand am riscat am impins 1 kilometru pe autostrada pe banda de urgenta inapoi pana la prima iesire... deci ... nu bun. X-(

vai cat am putut injura... noroc cu un om care a fost extrem de finut si a stiut cum sa intrebe (eu ardeam de furie si de jena) ... mi-a dat 2 kile de benzol si mi-a zis unde-i prima benzinarie...

hhahhahah

 

Eu eram pe EcoMode, voiam sa fac cu un singur plin Buc-Cluj, am reusit! :D

Aveam si pasager si bagaj.

 

Altfel cand incepe sa palpaie opresc la prima benzinarie ok si alimentez.

 

In pana prostului am ramas cu prima motocicleta, la prima mea plimbare, ma duceam catre RAR, ploua, era noapte. Ah, ce amintiri :))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In pana prostului am ramas cu prima motocicleta, la prima mea plimbare, ma duceam catre RAR, ploua, era noapte. Ah, ce amintiri :))

Si eu pe o ploaie zdravana cu grindina cu un ETZ , intradevar ce vremuri !!!! :friends:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cu zx6r am ramas o data ...secaria comarnic...pana prostului :crack:

noroc ca eram la vale mai mult.... :peace:


» Post actualizat in 30 Jan 2015 17:08

ce dimensiuni la cauciuc fata se mai poate pune?

vorbesc doar de mers stradal...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...