Sari la conținut

Grupul Posesorilor De Yamaha Tdm


bcristian

Postări Recomandate

La inaltimea ta cand ai urcat pe TDM nu te mai dai jos e un motor facut excelent , dupa 1000 km condus pe el mai obosit ma simteam intro masina de obicei dar cu tdm-ul mergi la greu nai treaba.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 11,8k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

cred ca dupa ce-mi revin cu banii o sa caut iar un tdm...exentual ca a doua mobra, pentru iesiri relaxante mai lungi. mi-e dor de tdm, desi cu viespea ma distrez de minune, dar e cu totul alta mancare...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cred ca dupa ce-mi revin cu banii o sa caut iar un tdm...exentual ca a doua mobra, pentru iesiri relaxante mai lungi. mi-e dor de tdm, desi cu viespea ma distrez de minune, dar e cu totul alta mancare...

:10:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu dezamagit, doar ca unghiul de pliere a genunchilor si mai ales protectia la vant nu erau satisfacatoare pentru mine. E o moto foarte ingusta, nici nu poti astepta protectie de RT. Ca allrounder e excelent, pana la touring pur mai are.

Partea cu unghiul picioarelor am mai auzit-o exemplificata ca un minus al motocicletei. Pe mine nu m-a deranjat nicioadata. 46le meu se potriveste excelent in peisaj. Protectie la vant nu are nici pe departe precum un turing, dar nici nu e deranjant atat de tare. Nu e turing in niciun caz, dar am facut 1000 de km intr-o zi si a doua zi am luat-o de la capat.

 

Pentru mile eating in jurul lumii se gasesc scule mai potrivite, doar ca sunt mai scumpe si consuma mai mult. Pentru 10.000 de km in Bucuresti in fiecare an si excursii de sute de km pe zi e greu sa gasesti motor mai bun.

 

Cand voi face 10.000 pe an in afara si eventual cu pasager ma voi orienta spre un XTZ1200. Pana atunci, TDM for the win.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ete na ! sa fim seriosi cui nu iar placea ceva si mai si, dar tdm-ul la pretul care il iei si ce satisfactii ai de la el (pret -performante) nota 11x

Apropo de distante ..... facusem si eu 1000 de km dintr-un foc doar opriri scurte de nevoi sa nu mai zic si o ploaie de aia zdravana vreo 500 km non stop si am ajuns cu bine si fara sa ma simnt rupt sau ceva probleme , chiar am ramas surprins ca eram ok. :michael:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare,

Am facut si topic separat, iar apoi mi-a venit ideea sa scriu aici.

 

Sunt in cautarea unei mobre, in speta Yamaha TDM 900.

Astfel, am rugamintea daca vreun posesor de Yamaha TDM 900 are placerea si disponibilitatea sa ma lase sa urc pe o asemenea mobra pentru a vedea pozitia de mers. (nu sunt vreun dilau care sa ceara o plimbare cu mobra omului).

Ma intereseaza o mobra pentru touring, dar care sa o folosesc si zi de zi in oras.

M-ar tenta aceasta moto ( http://sermoto.ro/in...&product_id=510 ), dar nu as vrea sa imi fie adusa in fata blocului tocmai de la Cluj-Napoca, pentru a fi dezamagit din cine stie ce motiv.

Multumesc anticipat!

 

Du-te la Ambulanța Moto că am io un TDM 900 acolo. Poți să te urci pe el și să faci și-o plimbare scurtă , prin zonă, ca să-ți dai seama care-i șmecheria cu mobra asta. Sunt convins, însă, că-ți va plăcea mobra. E beton! Io am rămas încântat după ce-am făcut vreo 200 km.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Du-te la Ambulanța Moto că am io un TDM 900 acolo. Poți să te urci pe el și să faci și-o plimbare scurtă , prin zonă, ca să-ți dai seama care-i șmecheria cu mobra asta. Sunt convins, însă, că-ți va plăcea mobra. E beton! Io am rămas încântat după ce-am făcut vreo 200 km.

ai tu un 900? wtf?

» Post actualizat in 22 Nov 2014 17:31

:P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am mobra :P mi-am luat o honda hornet S

Rusinicaaaa !!!! ziceai ca iei 4tx da clar ca nu iti e rusine cu hornetu :peace:

S ai noroc la el !!! :cheers:

Editat de matrixx
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...