Sari la conținut

Grupul Posesorilor De Yamaha Tdm


bcristian

Postări Recomandate

Acum vin de la cel cu TDM-ul parerea mea e ca e obijuterie m-am urcat si..... nu am cuvinte.Intradevar stai comod si cum a spus Mikehit47 imi vine ca o manusa , din pacate nu am putut sa fac nici o tura ca omul nu l-a folosit de vreun an si bateria era cam dusa dar era intretinut intr-un mod maniacal.Dar nici proprietarul nu e decis inca sa-l vanda sau nu.Recent am facut o tura si cu o Cagiva Raptor dar nu se compara cum arata TDM-ul. Sper sa se decida sa-l vanda ca chiar mi-o simt motocicleta aia.Nu stiu am senzatia ca tre sa fie a mea.Sper sa fie de bun augur

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 11,8k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

:) La inaltimea ta nu avea cum sa nu-ti vina manusa, e o motocicleta super mai ales pentru cineva de 1.80+. Eu am 1.75, ating cu 2/3 din talpa fiecarui picior si tot mi se pare ok. Totusi iti recomand sa dai si o tura inainte s-o achizitionezi, mie mi s-a parut mult mai suparata fata de Honda CB500 pe care l-am avut-o inainte (aveam si de ce, 77hp TDM vs 52hp CB500 - diferenta de 25 caluti). Cel mai probabil ai facut scoala pe ceva si mai obosit decat CB500, eu facusem pe un First Bike de 350cc. Din considerentul asta e posibil sa ti se para prea nervoasa la acceleratie. Eu daca m-as fi urcat pe TDM imediat dupa scoala cred ca as fi spus pas, recunosc :D Tu totusi atingi cu ambele talpi si e foarte important sa poti face asta ca incepator, mai ales la viteze mici pe TDM-ul de 220kg ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Intradevar stai comod si cum a spus Mikehit47 imi vine ca o manusa

Pai nici nu ai cum sa stai altfel pe TDM. E una dintre cele mai misto mobre ca pozitie, comparabile cu bmw-urile GS :) Problema e cum te simti dupa cateva ore in sa. Eu de exemplu daca stau drept, ma ia spatele, chiar si in masina. La moto mai sport (un pic aplecata) ma simt mai bine. Dar... ma iau carceii pe la picioare, pe la maini...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

omul nu l-a folosit de vreun an [...]Dar nu e decis inca sa-l vanda sau nu.

 

Daca nu-l vine, il tine de bibelou. :)

Nici n-are idee cat se degradeaza un motor care sta. Daca il iei pe asta, o sa-ti faci tu o idee. :D

Bafta !

 

LE - acum mi-am dat seama, e cumva cel verde din Drumul Taberei ?

Editat de ottoMan
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut! E deschis? :) Daca da,ma alatur si eu voua cu prima motocicleta care este binenteles TDM. Moto achizitionata de la Marcelius (super de treaba om). O am de 3 zile si imi place la nebunie desi am facut doar vreo 100 de km. Multi au spus ca nu ar fi ok pentru un incepator dar eu zic ca ma descurc.. am 1.96 si 95 kg. E intr-adevar puternica, si spun asta pentru ca de la o plecare mai agresiva de la semafor m-am ridicat involuntar pe o roata. M-am c@c@t pe mine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pentru torkanel, TDM-ul e mult mai fain decat Hornetu' (pe ala am facut scoala) poate doar ca am mers doar cu instructorul in spate si mai mult de 4 mii de ture nu ma lasa sa-i dau. Daca o turam mai tare incepea sa ma ghionteasca

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc frumos. Da, mi-a vandut-o sambata. S-a despartit tare greu de ea, am vazut tristetea de pe chipul lui cand am incarcat-o in duba. Motocicleta a ajuns la Suceava si sper ca o sa vedem multe locuri frumoase impreuna (eu+ super TDM-ul)

» Post actualizat in 28 Oct 2014 16:30

Multumesc mikehit47, o sa tin cont de sfatul tau

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Prietene felicitari pentru achizitie numai mare grija pana acumulezi experienta nu te hazarda ca te da de pamant.

 

 

p.s. poti intra si la tdm-isi pe forum.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Prietene felicitari pentru achizitie numai mare grija pana acumulezi experienta nu te hazarda ca te da de pamant.

 

 

p.s. poti intra si la tdm-isi pe forum.

Multumesc, o sa incerc sa ma stapanesc, ca am vazut ca urca foarte repede si trage bine pana la 160 km/h mai mult nu i-am dat
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc, o sa incerc sa ma stapanesc, ca am vazut ca urca foarte repede si trage bine pana la 160 km/h mai mult nu i-am dat

Daca te gandesti vreodata sa risti faci un calcul simplu , ce ai de castigat si ce ai de pierdut , daca crezi ca merita dai drumu (dar ma indoiesc ) :nono: :rusinica:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

a incaltat cineva tdm-ul cu M07 ( mitas)?

Astea sunt cauciucuri dual purpose, astfel ca informatii despre ele gasesti pe topicul "cauciucurile on/off" din sectiunea "Enduro touring &Adventure". Ar mai fi si problema dimensiunilor pentru motocicleta ta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Au puso pe aia calare sa strice aspectu la frumusete de motor.

Si apoi sa mai zica cineva ca nu cade femeia pe locu 2 cand vezi un motor de asta. :alcy: :eek:

Editat de matrixx
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

multumesc Dragos pentru cuvintele frumoase. da, m-am despartit super greu de ea... TDM-ul ala mi-a adus multe bucurii si multi prieteni pe care ii iubesc. chiar daca nu mai am TDM, tot o sa vin pe capul vostru la bere cand s-o incalzi afara :P multumesc Patrick pentru cuvintele de lauda la adresa fostei mele mobre...da, superb motor...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare,

Am facut si topic separat, iar apoi mi-a venit ideea sa scriu aici.

 

Sunt in cautarea unei mobre, in speta Yamaha TDM 900.

Astfel, am rugamintea daca vreun posesor de Yamaha TDM 900 are placerea si disponibilitatea sa ma lase sa urc pe o asemenea mobra pentru a vedea pozitia de mers. (nu sunt vreun dilau care sa ceara o plimbare cu mobra omului).

Ma intereseaza o mobra pentru touring, dar care sa o folosesc si zi de zi in oras.

M-ar tenta aceasta moto ( http://sermoto.ro/in...&product_id=510 ), dar nu as vrea sa imi fie adusa in fata blocului tocmai de la Cluj-Napoca, pentru a fi dezamagit din cine stie ce motiv.

Multumesc anticipat!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...