Sari la conținut

Trip Motogp Brno, Rep. Ceha


Conu' Nae
 Share

Postări Recomandate

Vreau sa calatoresc la Brno pentru etapa MotoGP 2007 pe 17 - 19 August 2007.

Pe principiul "unde-s multi puterea creste" astept intesesati. :D

 

Organizarea o fac pe parcurs ca mai e timp. Atasez momentan lista cu preturile la bilete cumparate in avans (25% sub pretul la fata locului.. daca se mai gasesc). Cumpararea o putem face prin credit card.

 

Se pot organiza in principiu puncte de intalnire din Iasi pana in granita (eu plec din Iasi miercuri 15.08 si din Bv 16.08) + am planificat o noapte pe langa Szeget.

 

Detalii pe www.automotodrombrno.cz

 

:lol: :D :D

 

 

preturile

post-12358-1174300782_thumb.jpg

post-12358-1174301971_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 76
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

si eu voi merge la brno impreuna cu cel putin 2 prieteni. Biletele se cumpara de pe internet, o camera noapte de cazare e pana in 40 euro iar pt campare 1 motoreta + cort + 2 persoane e 16 euro (deci tot hotelul ramane valabil ca sa poti inchide oki ca in camping o sa fie haos). Pretul biletelor e in functie de zona. Pe drum cred ca o sa ne oprim in sibiu, cred... Ar fi misto sa aparem acolo intr-un grup mare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

va recomand sectorul C. se vede 1/4 din circuit, ecran mare in fata. cel mai bun loc, parerea mea. (in plus, rossi acolo si-a facut burn-out'ul de final anul trecut :D. biletul luat de la poarta este 78 euro, in loc de 55 cat ar fi daca e luat din timp.

daca cumva va ganditi sa nu platiti bilet, sunt niste locuri misto de vazut cursa de dupa gard, la 50 metrii de pista, in perfecta legalitate. intre tribunele G si E e un loc din asta.

campingul nu e haos, nu va ganditi la intrunirile noastre de motoare unde se zbarnaie comunista cu tobe sparte pana la 5 dimineata. se doarme foarte bine, galagia e redusa. eu cel putin nu am avut probleme anul trecut.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

merci zaradi99

din pacate http://www.motogptickets.com/index.asp?pag...d=czechrepublic la sectorul C nu este 55 ci 76, cred ca dealea de 37 o sa ne luam. Mai sunt alte preturi mai mici?

Cat despre cazare ne coafeaza mai bine la hotel pt ca mergem solo si la camping vad ca se plateste tot atat dak esti singur pe motoreta sau daca esti 2

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ghost, preturile pe care le-am pus mai sus sunt valabile pt cumpararea in avans de la Autodrom, nu prin reseller. Cele mai eftine sunt tribunele naturale de pe exteriorul circuitului, 5 la numar, 25 EUR/pers. Cele de pe interior, C si F sunt 55 EUR/pers. Fiecare-si ia unde vrea nu este asta important. Ma bucur ca sunt doritori.

Eu zic sa ne strangem la o bere la una din intalnirile de pana in August si punem la punct detaliile.

 

mailul meu este conu.nae@gmail.com

 

Bafta!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

Salut!

Eu am fost anul trecut in Zona D pe iarba cu Ecran in fata si am platit la circuit biletul 25 eur.

se vede bine o sicana si linia drepata. Am stat acolo unde este bulinuta aia albastra in care scrie 13.

Vreau sa merg si anul acesta, dar nu stiu cum o sa stau cu finantele...

o sa anunt aici daca merg, ca sa facem grup mare ;) :nono:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Salut, si eu mi-am cautat bilet inca din ianuarie aici: http://www.brnograndprix.com/tickets.htm , dar nu am gasit pe 25e. E 30e+ 5e(delivery). Oricum e zona A/B/D/E/G / 3 zile, sau poate nu caut unde trebe! Sunt din Bacau si la acea data plec din Brasov. Vreau si eu un link pt hotel. Am gasit in oras la vreo 25 km. Nu e cam mult? Mie imi place acolo la harmalae cu baietii... Voi unde va cazati? Trebuie rezervari?...De abia astept momentu...

P.S. Buna ideea sa ne strangem la o intalnire ca sa ne vorbim...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

Cred ca doritorii trebuie sa se apuce de cautat cazare... asta fiecare cum se descurca. Eu am primit oferte din Otrovacice (... yeah, I know... :cheers: ) cam piperat 640 eur 2 pers 4 nopti (e pachet nu dau numai pt 3 nopti)

 

Asa ca mai caut in Brno.

 

Ride on.

Conu' Nae

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

o intrebare, viza pentru Albania trebuie? Anul trecut dupa Brno a trebuit sa ocolim, prietenii nostri din Ungaria au intrat in Albania fara probleme. Ah, si daca va intrebati ce cautam acolo, dadeam ture prin Europa. Mergem si anul asta, dupa Brno, Croatia si de acolo Italia, in Alpi.

Veniti cat mai multi

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca ajungeti la Brno va rog sa ma sunati sa intregim gasca de romani. Va pot ajuta si cu cazarea cat pot, cat e loc, fara bani fara nimic, aici unde locuiesc eu. In principiu 1 - 2 - 5 persoane nu e problema... depinde acum cat de pretentiosi sunteti.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Venim din Sighisoara o gasca am fost si anii trecuti ,o sa stam la tribuna D cu un steag a Romaniei(ptr. ROBI) si a lui Rossi.

Va recomand campingul care este foarte curat si civilizat,cu toalete si dusuri civilizate cu oameni cumsecade ,terase si bere foarte buna.

Cat despre cazare la hotel sa va pregatiti ca Brno e la o distanta destul de mare de circuit iar campingul este chiar langa .

Bilete gasiti si la intrare fara probleme undeva la 32-35 euro pentru General Admision ,dar nici nu prea merita pentru alte tribune cumparat ca loc ca zona -D- nu exista.

Noi plecam in 16 seara din Sighisoara cu masina ne putem intalni cu voi daca vreti,de la noi sunt aprox.1000 km vrem sa ajungem in 17 dimineata la antrenamente.-traseu:Sighisoara,Cluj,Oradea,Debrecen,Budapesta,Gyor,Bratislava,Brno.

0040740222282-pentru cei seriosi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Venim si noi din SB, 3 motoare, da-ti de stire care veniti prin SB, poate mergem mai multi. Daca aveti nevoie de ceva ajutor cu cazare ceva in SB da-ti de stire.

Editat de NinjaMan
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu am de luat de la Suzuki un vaucer pt 2 zile cazare la Brno si bilet de intrare la Moto GP,nu stiu daca este transmisibil pt ca s-ar putea sa nu ma duc si atunci le vand.

 

Cand aflu ceva concret dau de stire.

Editat de A-L-E-X
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cateva informatii despre cazare gasiti aici

http://www.automotodrombrno.cz/go/main.asp...08&langid=2

As vrea sa aflu mai multe dar deocamadata nu gasesti pe nimeni acolo, in apropierea evenimentului vor fi date mai multe informatii.

aici harta zonei cu cele 2 campinguri din apropiere: Tranzit si Kyvalka.. ... mai este unul pe partea stanga a autostrazii cum te duci spre Praha, Alpa se numeste... din cate vedeti (sau nu am vazut eu) inca nu au publicat informatii despre preturi... poate maine dau o tura de recunoastere prin zona, sau mai sigur poimaine.

post-7046-1185315969_thumb.jpg

In tabelul de mai jos sunt preturile, am tradus tot ce trebuie acolo...

nu fiti nedumeriti de Kc (coroane), se poate aproxima usor 10kc la zece mii sau 10Kc = 1 Ron.

post-7046-1185316940_thumb.jpg

preturile mi se par foarte normale, sunt cat se poate de normale pentru preturile din Brno.

Cei care vor confort de hotel, se pot gasi pensiuni de la 500kc in sus, dar in perioada aceea probabil va fi full.

Din oras din centru se fac maxim 20-30 min pana pe circuit. Se foloseste iesirea pe autostrada spre Praga, se iese pe autostrada cam 10 km, apoi sunt indicatoare cu iesirea spre circuit. Mai exista un drum pe alaturi dar e destul de incurcat si aglomerat.

Pentru mancare si alte consumabile (bere, tigari, etc...) folositi cu incredere hypermarket-urile din oras, gen Tesco, Interspar..., Kaufland.... (mai bine ocoliti Lydl :) - ieftin dar produse total low-end gen Aro sau Clever - bleah!) Preturile la mancare sunt imbatabile in Cehia! Nu mai vorbesc de bere.... Evitati sa cumparati la tarabele de langa circuit, vor vi pretzuri pe masura ... va dati seama, sarmanului turist austriac sau german! :cheers: :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multumim mult mult pentru sprijin! Te tinem la curent. Ne auzim si la telefon.

 

Nimeni nu isi mai face simtita prezenta in CHEIA? Oricum cine vine da-ti de stire ne intalnim la circuit.

 

Radu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din Arad vom merge vreo 20-30 cu masini, motoare, steaguri, trompete.....

Probabil in sectorul D vom sta si noi asa ca ar fi frumos sa ne strangem toti romanii la un loc.

Cazare.....Bratislava sau Viena. Inca nu stim exact.

:) :cheers: :cheers:

Editat de akkimo
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...