Sari la conținut

Colentina - Suveica R6 Albastru


aleex_costy
 Share

Postări Recomandate

Daca stia sa mearga atat de bine, de ce nu si-a luat permis? Simplul fapt ca circula de atata timp fara permis, denota lipsa de maturitate, de responsabilitate si...cel mai grav, de creier.

 

... si ca o completare a postului citat... pt domnul duracell, care se pare ca nu vrea sa priceapa ca tanarul cu pricina e vinovat, in caz ca nu stie, permisul se dobandeste dupa ce indeplineste urmatoarele:

- test psihologic

- examinare medicala

- examen de legislatie

- traseu/poligon

 

daca tanarul in cauza stia sa mearga cu moto, nu inseamna ca era automat apt pt trafic.

mai sunt de invatat regulile de circulatie, de trecut examinarea psiho...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 267
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Nu ma deranja pe mine personal, ci pe oricare alt participant la trafic.Putea sa-l ucida pe tatal meu, sau pe al tau si nu stiu daca acum ai mai fi vorbit la fel.Daca stia sa mearga atat de bine, de ce nu si-a luat permis? Simplul fapt ca circula de atata timp fara permis, denota lipsa de maturitate, de responsabilitate si...cel mai grav, de creier.

 

:baldy:

 

ce ar fi sa ne urcam pe macarale sa incepem sa manevram cu ele sarcini deasupra oamenilor...

ce daca nu avem permis ca doar stie oricine sa apase niste butoane si sa traga de manete inainte si inapoi

asta a facut copilul .. s-a jucat cu tonele deasupra "vinovatilor" ce se plimbau pe jos, cine stie pe cati a mai ratat

Editat de higheaven
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu ma deranja pe mine personal, ci pe oricare alt participant la trafic.Putea sa-l ucida pe tatal meu, sau pe al tau si nu stiu daca acum ai mai fi vorbit la fel.Daca stia sa mearga atat de bine, de ce nu si-a luat permis? Simplul fapt ca circula de atata timp fara permis, denota lipsa de maturitate, de responsabilitate si...cel mai grav, de creier.

Nu stiu daca are rost sa-ti consumi energiile in asemenea discutii. Te felicit pentru modul tau de a gandi. Lasa-ti tatal sa traiasca in liniste...nici nu te mai gandi la asa ceva.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu zic ca ar trebui spanzurat in Piata Victoriei pentru ca a mers fara permis. :baldy: E plina lumea de judecatori cu sabia-n mana. Cati ati stat sa va ganditi cum e sa ai 19 ani si un moto care te asteapta. De ce nu vi se pare si voua ca taicasu e idiotul principal? A gresit GRAV dar altii au gresit mai mult in opinia mea. Inclusiv pietonul . Odihneasca-se in pace.

Nu sunt de acord nici cu afirmatia ca devii motocilclist atunci cand iti iei permisul...E mai degraba o recunoastere oficiala.

Cand aveam 19 ani am mers si eu destul fara permis...Diferenta e ca eu imi luasem moto din banii mei. Si nu era R6 era o jawa amarata. Dar nu puteam sa ma abtin sa nu ma dau.O reparam 2 zile si a treia eram calare. La fel ca un drog.

 

Am vazut tot feluri de posturi gen " de aia ma sictiresc eu de motocilclism" sau "a patat imaginea noastra" sau "ar trebui sa-i dea cativa ani buni sa se invete minte"... de unde dracu le scoateti?

Nu stiu de ce dar am impresia ca pedeapsa cea mai mare a primit-o deja.

 

 

PS: nu il cunosc pe baiat.

in legea romana(spre deosebire de state de ex) se aplica ceva care se numeste concursul de infractiuni.Asta inseamna ca din mers fara permis , fuga de la locul accidentului ,si omor din culpa o sa-si i-a pedeapsa doar pentru o infractiune(cea mai grava), restul fiind considerate circumstante agravante.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu gandesti cum tb...vb de parca ar fi vinovat de accident...e el de vina ca a traversat omu ala neregulamentar?

 

da..dak mi-ar fi lovit un cunoscut l-as fi urat...recunosc...dar nu l-as fi acuzat :baldy:

Nu stii ce vorbesti, asta e clar! Eu acum o saptamana, am blocat roata pe fata si am cazut tocmai pt faptul ca mi-au sarit 2 tampiti in fata, dintre masini.Dar e clar ca nu circulam cu viteza si ca am incercat sa-i evit, ceea ce am si reusit sa fac (si poate ca asta s-a intamplat pentru ca eu am permis).Nu sunt o supermotociclista, dar eu AM PERMIS si circul cu viteza la care stiu ca mai pot reactiona intr-un fel.Nu sunt de acord nici cu pietonii bezmetici Cei pe care eu i-am evitat, au plecat mai departe si n-au avut nici un stres ca eu am cazut ca sa ii evit pe ei. Dar ceea ce a facut amicul tau, este grav si inadmisibil: NU AVEA PERMIS, A FUGIT DE LA LOCUL ACCIDENTULUI si daca accidentul s-a soldat cu victime, este clar ca AVEA VITEZA. Si ce e mai trist este faptul ca parintii lui i-au permis atata vreme sa circule pe drumurile publice, stiind ca nu are permis. Nu exista "nu si-a ascultat parintii"!!!! Nu exista asa ceva!! Exista metode prin care poti determina un copil sa inteleaga ca anumite lucruri si actiuni sunt extrem de periculoase atat pentru viata lui, cat si pentru a celor din preajma.

Eu i-as da cea mai mare pedeapsa, sincer!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu stiu daca are rost sa-ti consumi energiile in asemenea discutii. Te felicit pentru modul tau de a gandi. Lasa-ti tatal sa traiasca in liniste...nici nu te mai gandi la asa ceva.

Iti multumesc mult.Tu real ai inteles ce am vrut sa spun.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu stii ce vorbesti, asta e clar! Eu acum o saptamana, am blocat roata pe fata si am cazut tocmai pt faptul ca mi-au sarit 2 tampiti in fata, dintre masini.Dar e clar ca nu circulam cu viteza si ca am incercat sa-i evit, ceea ce am si reusit sa fac (si poate ca asta s-a intamplat pentru ca eu am permis).Nu sunt o supermotociclista, dar eu AM PERMIS si circul cu viteza la care stiu ca mai pot reactiona intr-un fel.Nu sunt de acord nici cu pietonii bezmetici Cei pe care eu i-am evitat, au plecat mai departe si n-au avut nici un stres ca eu am cazut ca sa ii evit pe ei. Dar ceea ce a facut amicul tau, este grav si inadmisibil: NU AVEA PERMIS, A FUGIT DE LA LOCUL ACCIDENTULUI si daca accidentul s-a soldat cu victime, este clar ca AVEA VITEZA. Si ce e mai trist este faptul ca parintii lui i-au permis atata vreme sa circule pe drumurile publice, stiind ca nu are permis. Nu exista "nu si-a ascultat parintii"!!!! Nu exista asa ceva!! Exista metode prin care poti determina un copil sa inteleaga ca anumite lucruri si actiuni sunt extrem de periculoase atat pentru viata lui, cat si pentru a celor din preajma.

Eu i-as da cea mai mare pedeapsa, sincer!

nu e sigur ca a avut viteza!

dar ca incepator nu poti reactiona asa bine mai ales daca iti apare unu in fata.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

iti doresc sa ai un baiat...caruia sa-i placa motocicletele cu adevarat..cum ii placeau si lui...sa-i placa viteza..sa fie un pusti pasionat...atat iti zic...continuarea ai s-o vezi tu

 

incearca de pe acum sa iei jucaria unui copil :baldy:

 

 

si v-am zis deja ca...II PARE RAU SI CA STIE CA E VINOVAT!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Plin de "comunisti" frustrati care daca au permis se cred si motociclisti si se gandesc ca bataia e rupta din rai.Baiatu avea 19 ani , parintii deja ies din discutie , de la un anume punct parintii nu mai pot intervenii decat daca sunteti fani "Morometii" ...Are 19 ani,e major, pe raspunderea lui , A GRESIT ptr ca a mers fara permis si va platii cu varf si indesat.Pietonul era beat si a traversat neregulamentar, a platit si el un pret prea mare .Ce atata frecat de parinti,ca tasu` nu are creier,ca baiatul e nu stiu cum etc...Gresesti,platesti (de aici si legi+pedepse)! Bei de te faci manga si pleci pe strazi,traversezi ilegal si te ia unu pe bot...esti vinovat..de ce?ptr ca ai baut..erai constient inainte de a bea ,de efectul bauturii !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

iti doresc sa ai un baiat...caruia sa-i placa motocicletele cu adevarat..cum ii placeau si lui...sa-i placa viteza..sa fie un pusti pasionat...atat iti zic...continuarea ai s-o vezi tu

 

incearca de pe acum sa iei jucaria unui copil :baldy:

si v-am zis deja ca...II PARE RAU SI CA STIE CA E VINOVAT!!

 

asta suna a blestem

 

daca ii erai un prieten adevarat ii luai cheile si le aruncai draq

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Iti multumesc mult.Tu real ai inteles ce am vrut sa spun.

Nu mie trebuie sa-mi multumesti. Eventual parintilor tai pentru ca probabil ai primit o educatie. Sau daca esti o autodidacta...felicitari. Probabil ca ai si o anumita varsta care explica intr-o oarecare masura modul tau de a gandi.

Eu ma bucur atunci cand vad fete motocicliste. Merita tot respectul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cu ce te deranja pe tine el in trafic? dak nu stiai ca n-are carnet nu te deranja pt k nu aveai cum sa-ti dai seama..pt k stia sa mearga altfel murea in prima masina cum se urca pe ea (avem un caz similar,nu uitati)

sefu'.Tu esti el?dubla personalitate?o sa ma certi(e)?Mai bine sa se (te)predea(ai) ca oricum va(ei) fi descoperit.Isi(ti) ia(ei) o condamnare cu suspendarea executarii pedepsei si asta e,doar nu o sa se (te)spanzure(i).

asflat neumezit de cisterne. :baldy:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

desi il acuzati toti....era un baiat de milioane :baldy: :baldy: :baldy:

Nu zice nimeni ca nu era de milioane. Numai ca este totodata un criminal dovedit si trebuie sa plateasca.

 

In plus, ne face un rau noua toturor pentru ca ne strica imaginea, deci nu avem nici un motiv sa il bocim.

 

Las-o moale cu "daca ati fi in locul lui?". Nu l-a trimis Dumnezeu pe strada fara permis pe un motor neinmatriculat. A facut-o in mod deliberat si deci este unicul vinovat.

 

Nu sunt in locul lui si sunt mandru si fericit de chestia asta :baldy:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu cred k dak i-am urat sa aiba un baiat pasionat de motociclete am blestemat-o :baldy:)

si eu de fiecare data cand vorbeam cu el ii ziceam sa dea de carnet..si voia sa se apuce..dar n-a mai apucat :baldy:

si euinsumi vreau sa ma las de fumat si de .................dar nu am mai apucat.Poate-n alta viata. :baldy:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ori ii dai unui copil mic o bricheta , si ii spui sa nu se joace cu ea ,dupa care il lasi singur in casa,ori unuia mai mare o motocicleta in sit .in care nu are ce cauta pe ea(oriunde numai pe un drum public nu),este acelasi lucru.Sa faca fiecare ce vrea ,dar fara ai pune in pericol pe ceilalti.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu stii ce vorbesti, asta e clar! Eu acum o saptamana, am blocat roata pe fata si am cazut tocmai pt faptul ca mi-au sarit 2 tampiti in fata, dintre masini.Dar e clar ca nu circulam cu viteza si ca am incercat sa-i evit, ceea ce am si reusit sa fac (si poate ca asta s-a intamplat pentru ca eu am permis).Nu sunt o supermotociclista, dar eu AM PERMIS si circul cu viteza la care stiu ca mai pot reactiona intr-un fel.Nu sunt de acord nici cu pietonii bezmetici Cei pe care eu i-am evitat, au plecat mai departe si n-au avut nici un stres ca eu am cazut ca sa ii evit pe ei. Dar ceea ce a facut amicul tau, este grav si inadmisibil: NU AVEA PERMIS, A FUGIT DE LA LOCUL ACCIDENTULUI si daca accidentul s-a soldat cu victime, este clar ca AVEA VITEZA. Si ce e mai trist este faptul ca parintii lui i-au permis atata vreme sa circule pe drumurile publice, stiind ca nu are permis. Nu exista "nu si-a ascultat parintii"!!!! Nu exista asa ceva!! Exista metode prin care poti determina un copil sa inteleaga ca anumite lucruri si actiuni sunt extrem de periculoase atat pentru viata lui, cat si pentru a celor din preajma.

Eu i-as da cea mai mare pedeapsa, sincer!

 

looool - ca sa zic asa. Una e sa ai permis, si cu totul alta sa stii sa conduci. La ce vad la noi in trafic, am mari dubii ca 50% din soferi stiu macar regulile de circulatie, de conduita preventiva ce sa mai vorbim.

Chiar asa, carnet cat. B avea?

 

Curios e ca nu a incalcat vreo regula de circulatie (din cate stim) - ma refer aici la acordarea prioritatii, limita de viteza, nu la faptul ca nu avea carnet si ca a fugit de la accident (pt astea 2 e cat se poate de vinovat) - ci nu l-a putut evita pe saracu nene (RIP).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Zarurile au fost aruncate, nimic nu mai poate fi reparat. Doua greseli, doua pedepse. Important este sa nu se mai intample, lucru greu de crezut dar... macar sa speram. Asfalt uscat!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu zice nimeni ca nu era de milioane. Numai ca este totodata un criminal dovedit.

asta e vrajala ! :baldy:

cum e criminal mai omule daca i-a sarit omul in fata??

greseala lui a fost ca a mers pe mobra fara carnet! atata tot.

tie daca iti apare unu in fata si il lovesti si moare esti criminal??? :baldy:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce s-a intamplat ,s-a intamplat , problema este ca nu trebuie sa se repete.Sunt convins ca bine nu ii este,si nu ii mai foloseste la nimic morala noastra , insa nu am putut ramane nepasator.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

oare de ce nu a aparut acest conflict pe forum din prima seara? Oare daca nu il gasea politia, avea curajul sa recunoasca macar in fata noastra?

E pacat oricum, si va plati scump inconstienta sa.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.
 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...