Sari la conținut

Mobra


Postări Recomandate

salut revin cu o precizare in legatura cu postul meu de mai sus. in telescoapele de mobra, cele de pe spate dar si in cele de pe fata la mobra 50, ca si in multe altele (in functie de model) exista semeringuri. la telescopul de mobra se gaseste in partea superiara a piulitei, pe unde trece tija telescopului, si este unulu destul de mic fiind acoperit cu o saiba si o siguranta, cred ca are rol si de antipraf pacat ca nu am unul la indemana sa-i trag cateva poze dar daca nu se lamureste lumea promit sa revin cu cateva

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 4,3k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Fiecare vorbeste de ce are,tu te referi la Mobra50 care are bascula pe fata cu telescoape identice cu cele de spate(dar mai mici ca diametru)si alte persoane se refera la cele de Mobra 50 Super la care sunt telescoape cu burduf

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La Mobra mea (50) la amortizoare sunt o-ring-uri... promit ca desfac si o furca de Mobra Super si documentez cu poze.

 

Intre timp... am intrat in posesia unor copii dintr-o carte mai veche cu modul de asamblare al cutiei de viteze (2 pagini).

 

Calitatea nu este exceptionala, dar este sigur utila.

 

Amatori/doritori? nu de alta, dar sa nu imi bat capul degeaba cu scanarea...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut

Am nevoie de o janta pentru Mobra 50S in stare ok. Nu ma intereseaza daca are spite, vine cu tot cu butuc si cauciuc etc.. O iau la pachet daca este nevoie, dar ma intereseaza sa fie janta ok

Mai am 4 5 cu care nu prea am ce face deci nu caut 8-uri :))

Multumesc!

 

tudor - tudor.ghigheanu@gmail.com / 0722409930 / PM

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut

Am nevoie de o janta pentru Mobra 50S in stare ok. Nu ma intereseaza daca are spite, vine cu tot cu butuc si cauciuc etc.. O iau la pachet daca este nevoie, dar ma intereseaza sa fie janta ok

Mai am 4 5 cu care nu prea am ce face deci nu caut 8-uri :))

Multumesc!

 

tudor - tudor.ghigheanu@gmail.com / 0722409930 / PM

Salut,

nu ca o recromez.

Dar sa nu fie calcata de tir cum sunt astea ale mele :)

Si eu caut acelasi lucru. Din 3 cercuri abia am salvat unul :(
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La Mobra mea (50) la amortizoare sunt o-ring-uri... promit ca desfac si o furca de Mobra Super si documentez cu poze.

 

Intre timp... am intrat in posesia unor copii dintr-o carte mai veche cu modul de asamblare al cutiei de viteze (2 pagini).

 

Calitatea nu este exceptionala, dar este sigur utila.

 

Amatori/doritori? nu de alta, dar sa nu imi bat capul degeaba cu scanarea...

Dada, orice informatie e binevenita.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut din lipsa de timp si din cauza spatiului am decis sa scot la vanzare colectia mea de pise de mobra dar si 2 mobre 50 una cat de cat ok cu ceva modificari la cadru ( saua inaltata)iar cea dea doua completa si probabil functionla (daca insis putin) am orice piesa mai putin km si comenzile electrice de pe ghidon

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut revin cu poze luni cel tarziu marti


» Post actualizat in 19 Nov 2014 14:39

scuze pentru intarziere. mentionez ca astea sunt doar o parte din ceea ce detin deci daca ceea ce cautati nu apare in poze nu ezitati sa intrebati


» Post actualizat in 19 Nov 2014 14:43

alte poze

 

post-79436-0-52566800-1416407630_thumb.jpg

post-79436-0-09688600-1416407746_thumb.jpg

post-79436-0-51918700-1416407767_thumb.jpg

post-79436-0-32980100-1416407791_thumb.jpg

post-79436-0-79343800-1416407823_thumb.jpg

post-79436-0-46273500-1416407862_thumb.jpg

post-79436-0-69290700-1416407930_thumb.jpg

post-79436-0-83443500-1416408005_thumb.jpg

post-79436-0-22540000-1416408058_thumb.jpg

post-79436-0-24912300-1416408103_thumb.jpg

post-79436-0-62141000-1416408134_thumb.jpg

post-79436-0-45377900-1416408162_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...

Salutare!

Pentru cei ce doresc, au scos la Romtehnica o noua Mobra 50S din '77.

Licitatia este pe 16.12.2014(Lista 1 cu bunuri).

Succes!

 

P.S. Si doua Hoinare!

http://www.romtehnica.com.ro/selectia-de-oferte-de-pret-negocierea-directa-din-data-de-16-12-2014-ora-1000/

Editat de nae10
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare!

Pentru cei ce doresc, au scos la Romtehnica o noua Mobra 50S din '77.

Licitatia este pe 16.12.2014(Lista 1 cu bunuri).

Succes!

 

P.S. Si doua Hoinare!

http://www.romtehnica.com.ro/selectia-de-oferte-de-pret-negocierea-directa-din-data-de-16-12-2014-ora-1000/

ce fel de licitatie este asta? cum se procedeaza? de ex am vazut ca hoinarul este in Turda si e un nr de tel... ce trebuie facut si cine sunt astia care le-au scos la vanzare?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ce fel de licitatie este asta? cum se procedeaza? de ex am vazut ca hoinarul este in Turda si e un nr de tel... ce trebuie facut si cine sunt astia care le-au scos la vanzare?

Licitatia este in felul urmator:

1. Te duci la Romtehnica si platesti taxa pentru caietul de sarcini .

2. faci un dosarel-numit oferta, care sa contina toate documentele necesare: de la oferta ta pt produsele pe care doresti sa le achizitionezi ,declaratii conform anexelor din caietul de sarcini pana la copie c.i.,s.a.m.d.-Cand depui dosarul trebuie sa platesti 10% din valoarea ofertata-total.

3.In ziua licitatiei te prezinti la Romtehnica si afli daca ai castigat sau nu.In cazul in care sunt doi sau mai multi ofertanti pe acelasi produs va castiga cel ce a dat mai mult.Daca esti singur, te vor invita la negociere directa( ei cer -tu oferi, daca vrei mai mult).

4.Inainte de participare la licitatie trebuie( daca vrei) sa mergi sa vezi produsul-sau poti suna acolo si cel ce raspunde de magazie iti va spune daca e ok sau nu.Totodata este un formular care se completeaza legat de vizita ( daca mergi sau daca refuzi sa mergi-vezi caietul de sarcini).

5.Dupa licitatie vei plati toata valozarea, iar apoi te vei deplasa la U.M.-ul unde este depozitata cu toate documentele la tine pentru a ridica produsul.Aici vei primi si semna un pv, in baza caruia vei putea recupera garantia de participare.

Succes!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Salutare tuturor! Urmaresc topicul asta de vreo 2 ani si a venit vremea sa apelez la voi, oameni buni.Recent am achizitionat o Mobra 50 S pe care vreau sa o reconditionez si or sa fie muulte ore de lucrat la ea. Vreau sa cumpar pinioanele si lantul pentru ea,mi-ar mai trebui si pinionul de atac de pe ambielaj si oala de ambreiaj si cutia laterala stanga si capacele pt amandoua cutiile. Ca idee, atasat aveti o poza cu mobra si o poza cu un Carpati pe care l-am pozat in Mall-ul din Tg Jiu intr-un magazin cu haine,expus, model dupa care vreau sa ma orientez in restaurarea mobrei. Multumesc mult si astept ceva vanzator pt piesele de care am nevoie. Am cumparat deja vopsea rosie, alba, chit , grund, smirghel, ulei T90 pentru pus in motor si bujie noua . Numai bine!

post-66493-0-82627300-1419286405_thumb.jpg

post-66493-0-42214500-1419286479_thumb.jpg

Editat de dude123
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mersi! Acte nu am , am luat-o de la un tip de pe olx ce o avea de o vesnicie pe acasa...Culoarea vreau sa fie rosie pt ca prima mobra care am avut-o la 13 ani a fost tot rosie si e mai pe placul meu :) Tocmai am desfacut complet motorul si am curatat, era praf, avea ulei cu apa si mult span, din pacate ambielajul e cam praf, cu tot cu pinionul de atac de pe el, oala de ambreiaj tot praf, placile de ambreiaj doar una originala, restul facute etc....din uzura imi dau seama ca a facut multi ani de zile naveta cu ea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...