Sari la conținut

Mobra


Postări Recomandate

  • Răspunsuri 4,3k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Sa o stapanesti sanatos si sa o vedem cat mai repede pe drumuri.

azi am scoso putin la drum .. merge perfect, dar mi sa rupt cablul de la acceleratie,o sa o inscriu la primarie si de la primavara sa o reconditionez .. imi mai trebui capacul acela de la buzunar si stopul pe spate.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Aici si pe dracu il gasesti, e comunitate mare. Bafta, si eu tot incerc sa pun mana pe o mobra 50s, am un plan maret zic unii, simplu zic eu. Sa speram ca 2013 vine cu rezultate bune pentru toti.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca vreti mobra , am eu una , completa, originala, cu posibilitate de eliberare de certificat fiscal cu talon vechi .Se afla la Cluj

La ce scor? Asa de curios intreb, acum astept un rezultat, un raspuns de aici din Salaj de la mine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Doctoru nu ai incercat pe la rematuri sa cauti?sau la baiatu ala din simleu care are multe motociclete?eu am salvat ieri una de la remat completa inafara de roata spate,fata tot una e.

Fain, de stiam de ea... Nu prea reusesc sa umblu eu stanga dreapta, fondurile ma-sii plus setea Daciei.... Ala din Simleu am inteles ca e cam smecher, preturi piperate, nu cunosc nu pot zice ca asa e, acum astept raspuns despre el de la cineva care il cunoaste. Astept raspuns legat de 3 Mobre prin zona Zalaului, sper sa pun mana pe ele. La Remat in Zalau am inteles ca nu te lasa sa iei, ca am vorbit cu un prieten sa-mi caute, pe aici prin zona mea nu stiu. Oricum ideea e buna. Respect.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

baiatu ala din simleu e un escroc te rupe de bani.vezi in jibou la remat numa ca iti vinde la kg cam 5 lei.

schimb piese de hoinar cu roata de mobra 50.am chiuloasa,cutia completa,2 ambielaje,oala ambreaj,capacele si inca ceva maruntaie.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cei care vor motor NOU pentru mobra mai gasiti pe stoc la magazinul din Brasov de care v-am mai zis aici pe topic ...... femeia de la magazin are 5 bucati si din cate am inteles le-ar fi luat pe ultimele 7 din fabrica .... pretul motorului 450 lei . I-mi pare rau ca nu am facut o foto sa vedeti ce frumos stau pe raft asa cum vedeai alta data prin magazinele MotoVelo si nu am mai cerut nr de tel .La magazin mai gasiti si alte piese inclusiv de Hoinar la care am inteles ca ar putea face rost si de motor complet dar este ma scump decat cel de Mobra 50 cu vre-o 150 lei parca .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut,

 

Vreau sa cumpar un set cilindru de honda dio pentru hoinarul din garaj si am cateva intrebari:

 

Nu am gasit decat piesa calitatea 2.Este mai bun decat cilindrul original sau dau banii degeaba?

Daca e mai bun, cum aflu cota cilindrului de care am nevoie?

Este nevoie de modificari pentru montarea acestui cilindru?

Daca are cineva 2 burdufuri furca sau alte piese de hoinar in stare ar fi extraordinar. ofer bani sau o casca nitro purtata 1 luna la schimb.

Editat de vlad.apetroi
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da dragule si trebuie neaparat sa iti multumesc pentru ajutorul si amabilitatea cu care m-ai ajutat tu si colegul nostru ''nime'n drum'' data viitoare e randul meu sa va ajut.

 

STIMA!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ioneld de ce nu faci o poza sa ne delectam cu ea ... asa ceva chiar merita pozat :)

Acum am ajuns acasa si pot posta si pozele de la magazinul din Brasov .

post-29942-0-44854000-1357049813_thumb.jpg

post-29942-0-19801300-1357049833_thumb.jpg

post-29942-0-09731300-1357049852_thumb.jpg

post-29942-0-36428400-1357049870_thumb.jpg

post-29942-0-63679800-1357049887_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ma poate ajuta si pe mine cineva cu o poza a subansamblului de la roata spate mai exact surubul care prinde roata.nustiu cat de mare e acel distantier ca eu nu-l mai am.si inca o intrebare de ce nu pot deschide pozele de pe forum?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si inca o intrebare de ce nu pot deschide pozele de pe forum?

Da click dreapta de mai multe ori pe poza si da Vezi imaginea sau View image.

 

Eu ii dau de obicei sa se deschida in alta fila ca sa nu tot dau back si asa mai departe.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cat vrei pe motoru de mobra nou nout si cam cat mar duce daca pui coletu la posta

 

 

cat vrei pe motoru de mobra nou nout si cam cat mar duce daca pui coletu la posta

 

si zimi si adresa magazinului si daca are si un nr de tel sau sait ceva

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Baieti stie cineva pe unde bagam ulei in telescoapele de mobra din fata si ce cantitate ?

Cantitatea nu o stiu, dar orificiile sunt in partea de sus, trebe sa fie in interior ca sa nu ajunga apa la ele. In cel mai rau caz le scoti din jug si atunci sigur le gasesti. Maine o sa fac poze sa vezi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...