Sari la conținut

SUZUKI GSR600


bubucaty
 Share

Postări Recomandate

Nasol.....s-a ridicat omul ?

 

S-a ridicat dar s-a lovit la picior cred. M-am dus si i-am zis ca am si eu gsr si avea privirea aia de "da..sigur" :D, dupa care i-am dus motorul pe trotuar. A plecat pe motor pana am plecat eu cu masina (pe care am oprit'o in drum cu avarie si am uitat ca nu am baterie :) )

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
  • Răspunsuri 2k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Salutare! De ieri sunt si eu posesorul unei astfel de motociclete! Am 2 intrebari pentru cunoscatori:

1. se poate monta cric central (adica roata spate sa stea desprinsa de sol)?

2. nu stiu de ce oglinda stanga nu sta cum o reglez. Asa e la toate modelele? Pot sa-i fac ceva sau e nevoie de o pereche de oglinzi custom?

Mesaj completat

Salutare! Ce ulei si ce filtru recomandati pentru acest ip de motocicleta?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare! De ieri sunt si eu posesorul unei astfel de motociclete! Am 2 intrebari pentru cunoscatori:

1. se poate monta cric central (adica roata spate sa stea desprinsa de sol)?

2. nu stiu de ce oglinda stanga nu sta cum o reglez. Asa e la toate modelele? Pot sa-i fac ceva sau e nevoie de o pereche de oglinzi custom?

Mesaj completat

Salutare! Ce ulei si ce filtru recomandati pentru acest ip de motocicleta?

scoti cauciucul de protectiede la oglinda si o strangi. cric central nu se pote monta decat daca faci tu o improvizatie in schimb poti sa cumperi un stander. ulei 10w 40 full sintetic, filtru ulei mai putin importanta marca

Editat de Legnakrad.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

salut, azi am ieist si eu prima oara cu gsr-ul meu ca incepator!

este adus din italia si nu am nici cartea lui, daca ma paote ajuta cineva... ms

si mai am o problema, am codita de la baracuda, si stopurile nu se mai prind in nici un surub pentru ca aceasta codita nu este prevazuta :-?? daca stiti cum se prinde, mi-ar prinde bine sa imi spuneti. ms

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut, azi am ieist si eu prima oara cu gsr-ul meu ca incepator!

este adus din italia si nu am nici cartea lui, daca ma paote ajuta cineva... ms

si mai am o problema, am codita de la baracuda, si stopurile nu se mai prind in nici un surub pentru ca aceasta codita nu este prevazuta :-?? daca stiti cum se prinde, mi-ar prinde bine sa imi spuneti. ms

 

sa-l stapanesti sanatos, daca vrei iti trimit eu manualul de service ca sa vezi cum sa umblii la el + mentenanta. Cat despre codita nu stiu la ce te referi, arata niste poze eventual

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

salut

 

am si eu un GSR '06 la care am schimbat de curand uleiul, filtrele si bujiile (NGK Iridium) si ma asteptam sa mai scada consumul. filtrul de aer nu-l schimbasem deloc anu trecut.

 

consumul mediu pe care-l obtin e de 8,5% cu un plin de OVM MaxxMotion 95 pana la urmatorul plin. ca stil de mers nu cred ca am exagerat in nici o directie (nici prea incet, nici prea tare, nici subturat, nici pe rosu)

 

cum pot sa-i scad consumul? poate fi o problema de injectie, de chip? sa nu fie reglat bine ceva?

 

orice sfat sau recomandare e binevenit.

 

merci

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut

 

am si eu un GSR '06 la care am schimbat de curand uleiul, filtrele si bujiile (NGK Iridium) si ma asteptam sa mai scada consumul. filtrul de aer nu-l schimbasem deloc anu trecut.

 

consumul mediu pe care-l obtin e de 8,5% cu un plin de OVM MaxxMotion 95 pana la urmatorul plin. ca stil de mers nu cred ca am exagerat in nici o directie (nici prea incet, nici prea tare, nici subturat, nici pe rosu)

 

cum pot sa-i scad consumul? poate fi o problema de injectie, de chip? sa nu fie reglat bine ceva?

 

orice sfat sau recomandare e binevenit.

 

merci

 

am mai auzit chestia asta cu consumul ridicat la modelele 2006-07 . Ai tobe sport ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut, am si eu nevoie de suportul scaritei spate dreapta adica toata hardughia aia care tine si frana spate, daca stie cineva de unde pot sa iau asa ceva la SH.

 

Pretul piesei in magazin e destul de prohibitiv iar cu sudura am incercat si nu tine mai mult de cateva drumuri cu pasager, o sa incerc sa ajung azi pe la Arc sa mai dicut cu voi

 

Multumesc anticipat .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc mult , ma suna intr-o ora sa-mi spuna daca mai are, sunt dator cu o bere.

o bere accept oricand :P tu ziceai ca ai vrea suportul nu ? daca dai comanda si nu te intereseaza scarita zi-mi si mie ca as lua eu scarita ca am o mica pb cu ea si asa iesim mai ieftin la transport :)

Editat de Legnakrad.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

o bere accept oricand :P tu ziceai ca ai vrea suportul nu ? daca dai comanda si nu te intereseaza scarita zi-mi si mie ca as lua eu scarita ca am o mica pb cu ea si asa iesim mai ieftin la transport :)

 

Trebuie sa gasesc scaritele originale, ca nu stiu pe unde le-am pus si sa ti le dau, fara niciun fel de pretentii, eu mi-am luat altele de pe Louis.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am mai auzit chestia asta cu consumul ridicat la modelele 2006-07 . Ai tobe sport ?

salut, nu, nu am tobe sport, totul e stock pe ea, da spre rusinea mea am descoperit ca nu aveam presiunea care trebuia in pneuri si sunt foarte curios cat consuma acum, dupa ce am remediat si asta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Trebuie sa gasesc scaritele originale, ca nu stiu pe unde le-am pus si sa ti le dau, fara niciun fel de pretentii, eu mi-am luat altele de pe Louis.

 

nice ! pai super atunci, sa imi spui daca le gasesti si in cazul asta iti fac eu cinste cu o bere :P azi sau maine scot si eu motorul, yey ! :D

 

salut, nu, nu am tobe sport, totul e stock pe ea, da spre rusinea mea am descoperit ca nu aveam presiunea care trebuia in pneuri si sunt foarte curios cat consuma acum, dupa ce am remediat si asta.

:) daca aveai presiunea f scazuta se poate sa creasca consumul dar nu cu f mult. Depinde mult la 4 linie cum mergi oricum. Daca accelerezi violent nu neaparat urcat in ture, tot consuma mult. Daca o tii numai gaz/frana iar consuma.

 

 

Hai ca ma bucur sa vad ca s-a mai animat un pic si grupuletul nostru. Poate intr'o zi ne-om face si noi o mica intalnire cu bestiutele noastre :)

Editat de Legnakrad.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cand bagam o intalnire a GSReurilor

??????????????????????????????????

miercurea la Arc sau in alta zi .....

eu pot oricand ca sunt somer :crack:

 

care vrea sa imi dea add pe mess: septimiu_21

 

asfalt uscat

post-44366-0-48422300-1306742114_thumb.jpg

post-44366-0-95494400-1306742132_thumb.jpg

post-44366-0-26423100-1306742149_thumb.jpg

post-44366-0-89958300-1306742175_thumb.jpg

post-44366-0-12003400-1306742218_thumb.jpg

post-44366-0-24810900-1306742260_thumb.jpg

post-44366-0-67263500-1306742311_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cand bagam o intalnire a GSReurilor

??????????????????????????????????

miercurea la Arc sau in alta zi .....

eu pot oricand ca sunt somer :crack:

 

care vrea sa imi dea add pe mess: septimiu_21

 

asfalt uscat

 

Sapt asta scot si eu mobra in sfarsit (speeeer). Deci deocamdata nu pot, sambata destul de sigur o sa se poata. Eu unul m-as baga.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nice ! pai super atunci, sa imi spui daca le gasesti si in cazul asta iti fac eu cinste cu o bere :P azi sau maine scot si eu motorul, yey ! :D

 

Gata, le-am gasit !

 

Unde ne facem reciproc cinste cu bere ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ne auzim maine :D

 

am luat motoruul!!! :friends: de fapt fara bautura de acum inainte :laugh: Mersi mult Hombre pt scarite sunt perfecte ! Am vb cu Trancanici daca il stii si zicea ca are el bilute d-alea pt scarite daca e vorbesc sa fac rost si pt tine sa nu mai stea scaritele alea blege pe spate :P Hai bai gsr-isti cand iesim si noi la o plimbarica mica ?

Editat de Legnakrad.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut, a mai schimbat cineva pana acum distributia la ale noastre? Ca m-ar interesa si pe mine un pret orientativ ca sa stiu la ce sa ma astept la urmatoarea revizie. Merci

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut, a mai schimbat cineva pana acum distributia la ale noastre? Ca m-ar interesa si pe mine un pret orientativ ca sa stiu la ce sa ma astept la urmatoarea revizie. Merci

aualeu, cum naiba a picat distributia ? :( cati km are ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ne auzim maine :D

 

am luat motoruul!!! :friends: de fapt fara bautura de acum inainte :laugh: Mersi mult Hombre pt scarite sunt perfecte ! Am vb cu Trancanici daca il stii si zicea ca are el bilute d-alea pt scarite daca e vorbesc sa fac rost si pt tine sa nu mai stea scaritele alea blege pe spate :P Hai bai gsr-isti cand iesim si noi la o plimbarica mica ?

 

Ma bucur ca te-am putut ajuta, daca poti sa iei de la Trancanici si ptr mine e ok.

Berea e la rece deja !!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai la urmatoarea revizie o sa faca 40.000 si mi s-a pus in vedere ca ar cam trebui schimbata. Nu face chiar atat de multa galagie, cica "ar mai merge si asa" dar mi-au zis cei de la suzuki ca in jur de 40000 se face oricum schimbul de distributie si in plus a inceput sa ma cam enerveze zgomotul ala(cred ca e si psihologica treaba ca stiu ca e acolo). O sa ii sun si pe cei de la reprezentanta sa ii intreb de pret dar ma gandeam ca a mai facut cineva miscarea asta si imi poate da niste informatii.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...