Sari la conținut

SUZUKI GSR600


bubucaty
 Share

Postări Recomandate

Daca nu te deranjeaza vibratiile si vrei mai mult, poti comanda, la aceeasi bani, 10028888 care are, pentru o parte, stanga pentru noi, un mic brat de circa 3-4 cm, nu mai stiu, am avut mai demult pe Yamaha (vezi moto ale mele), Asta iti ofera posibilitatea de a "arunca" oglinda stanga mai in exterior. In acelasi timp, adaptoarele ridica ambele oglinzi mai sus. Acum este obtiunea ta, mi e mi se pare mai eleganta prima obtiune, cea cu amortizoarele, nu de alta dar impusti doi iepuri dintr-un foc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 2k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

  • 2 weeks later...

Ce grosime au telescoapele la GSR ?

Vreau sa pun toata furca fata, cu tot cu frana, etc. pe Scarver si nu am motorul langa mine.

La Scarver telescoapele imi sunt de 41.



Am gasit...de 43 is la Suzuki ...



Daca intereseaza pe cineva, dezmembrez GSR600 K8.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare,

sunt nou printre voi si am reusit sa imi achizitionez o minunatie de bestie numita gsr600 :D il am abia de cateva zile.... ma lupt cu inmatriculare, fisc, si sper sa ajung in curand pe la politie ptr numere ! uofffff abia astept sa vina caldura! sa ne auzim cu bine!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

motorul tau il dezmembrezi ?? l-ai busit or what ?

Il dezmembrez ca l'am ''aranjat''...i'am rupt cadru, farul, ceva comenzi si i'am indoit rezervorul. Asta la o prima constatare ...

Aaaa...si is indoite coturile de la evacuare, radiatorul...n'am studiat inca roti, furca fata, prinderi bord, ghidon, etc.

Partea din spate (adica de la radiator inspre spate ) pare integrul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

Salutare,

sunt nou printre voi si am reusit sa imi achizitionez o minunatie de bestie numita gsr600 :D il am abia de cateva zile.... ma lupt cu inmatriculare, fisc, si sper sa ajung in curand pe la politie ptr numere ! uofffff abia astept sa vina caldura! sa ne auzim cu bine!

 

 

Bine ai venit printre GSR-isti si sa o stapanesti sanatos. Asteptam poze si poate ne si vedem cum da caldura ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Il dezmembrez ca l'am ''aranjat''...i'am rupt cadru, farul, ceva comenzi si i'am indoit rezervorul. Asta la o prima constatare ...

Aaaa...si is indoite coturile de la evacuare, radiatorul...n'am studiat inca roti, furca fata, prinderi bord, ghidon, etc.

Partea din spate (adica de la radiator inspre spate ) pare integrul.

Ce sa intamplat de l-ai aranjat asa?.Tu ai patit ceva?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai tu ce faceai stateai la o terasa si motorul a plecat la plimbare ? :)) Glumesc, bine ca esti ok, daca aud pe cineva o sa ii dau de veste ca ai butic deschis



Salutare,

sunt nou printre voi si am reusit sa imi achizitionez o minunatie de bestie numita gsr600 :D il am abia de cateva zile.... ma lupt cu inmatriculare, fisc, si sper sa ajung in curand pe la politie ptr numere ! uofffff abia astept sa vina caldura! sa ne auzim cu bine!

Welcome ! Sa il stapanesti sanatos si sa mergi cu grija ca nu e tocmai motor de incepatori si am auzit (si vazut chiar) destui care au cazut cu motorul asta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

   

 

Bine ai venit printre GSR-isti si sa o stapanesti sanatos. Asteptam poze si poate ne si vedem cum da caldura ;)

uofffffffffff, as pune cele putine poze pe care le am...dar nu reusesc , ma ajuta careva?:D

 

uofffffffffff, as pune cele putine poze pe care le am...dar nu reusesc , ma ajuta careva? :D

gata ! am aflat! :)))) sper sa nu sariti cu gura ...am mai citit ca au fost si altii ca mine:D

post-71387-0-78718700-1360955715_thumb.jpg

post-71387-0-16169200-1360955718_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La un amic, aici in Cluj, o fufa i'a trantit GS'ul, ea fiind intr'un Opel Astra...tot asa, dand cu spate. Daune motorul nu a avut, mai putin o oglinda pe care a rupt'o fufa, incercand sa ii ridice motorul. Deci daca dintr'o Astra nu vezi un motor, cum crezi ca a vazut ala din TIR ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai tu ce faceai stateai la o terasa si motorul a plecat la plimbare ? :)) Glumesc, bine ca esti ok, daca aud pe cineva o sa ii dau de veste ca ai butic deschis

 

Welcome ! Sa il stapanesti sanatos si sa mergi cu grija ca nu e tocmai motor de incepatori si am auzit (si vazut chiar) destui care au cazut cu motorul asta.

Multumesc, ai dreptate din punctul de vedere al meu ca incepator nu am facut o alegere prea buna, e foarte nervoasa bestia asta mica, eu am optat ptr ceva naked , cat mai nou posibil la bugetul alocat si cu injectie ...si m-am oprit la gsr, o sa am de furca pana o educ sa ma asculte pe mine si ssa nu asculte de calutii din motor ...ca are destui ! prima cazatura am luat-o deja... daune minime :)))) din prostie invatam... din prostia mea si a altora ! sunt mic...dar incet voi creste si eu !

abia astept asfaltul uscat ! sa ne auzim cu bine!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bun venit, s-o stapanesti sanatos. Ca posesor de GSR (o mai am inca, este de vanzare, cine este interesat ...) pot sa spun ca este un motor excelent, pentru un incepator, atata timp cat nu te "ridici" cu el in ture, cand devine violent. Daca il porti intre 3000 si 6000 rot/min, ca incepator, este OK. Cand vei mai capata ceva experienta, o sa vezi ce poate de la 8000 in sus, da' pana atunci ... uita ce am spus. Ai dat-o pe jos pentru ca te-a mancat si ai scos-o pe "praful" asta, cand aderenta este precara. Si nu vorbesc doar de temperatura scazuta ci si de umiditatea crescuta, rezultand o mizga cumplita, de parca ai fi pe polei. Am simtit chestia asta cu masina, cum ma "rasteam" la ea mai tare, cum cauta drumu'. Ma uitam, ingrozit, la cei cativa motociclisti intalniti in trafic. Mai bine mergi pe o ploaie "sanatoasa" decat asa, da' fiecare pe limba lui. Rabdare si cumpatare. Motocicleta este un bun compromis oras-afara, atata timp cat nu treci de 130-140 km/h (este necarenata, totusi). Cu un mic parbriz (n-am observat daca are) se poate ceva mai mult.

Km multi si fara s-o mai dai pe jos, ca-i pacat !



Bun venit, s-o stapanesti sanatos. Ca posesor de GSR (o mai am inca, este de vanzare, cine este interesat ...) pot sa spun ca este un motor excelent, pentru un incepator, atata timp cat nu te "ridici" cu el in ture, cand devine violent. Daca il porti intre 3000 si 6000 rot/min, ca incepator, este OK. Cand vei mai capata ceva experienta, o sa vezi ce poate de la 8000 in sus, da' pana atunci ... uita ce am spus. Ai dat-o pe jos pentru ca te-a mancat si ai scos-o pe "praful" asta, cand aderenta este precara. Si nu vorbesc doar de temperatura scazuta ci si de umiditatea crescuta, rezultand o mizga cumplita, de parca ai fi pe polei. Am simtit chestia asta cu masina, cum ma "rasteam" la ea mai tare, cum cauta drumu'. Ma uitam, ingrozit, la cei cativa motociclisti intalniti in trafic. Mai bine mergi pe o ploaie "sanatoasa" decat asa, da' fiecare pe limba lui. Rabdare si cumpatare. Motocicleta este un bun compromis oras-afara, atata timp cat nu treci de 130-140 km/h (este necarenata, totusi). Cu un mic parbriz (n-am observat daca are) se poate ceva mai mult.

Km multi si fara s-o mai dai pe jos, ca-i pacat !

Am observat, are parbriz.

Editat de PoliBuc
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De nevoie am iesit, alfel nu ma roscam, aveam programare la rar si desi la masina imi ondoca -1 grad temperatura... am plecat. In ture mi o ridic inca, sunt incepayor nu sinucigas, e totusi un motor ce stie sa alerge! Bine ca daunele au fost minore, le am si rezolvat deja. Astept asfaltul uscat sa ma ies... pana atunico doar 4 roti!

Bun venit, s-o stapanesti sanatos. Ca posesor de GSR (o mai am inca, este de vanzare, cine este interesat ...) pot sa spun ca este un motor excelent, pentru un incepator, atata timp cat nu te "ridici" cu el in ture, cand devine violent. Daca il porti intre 3000 si 6000 rot/min, ca incepator, este OK. Cand vei mai capata ceva experienta, o sa vezi ce poate de la 8000 in sus, da' pana atunci ... uita ce am spus. Ai dat-o pe jos pentru ca te-a mancat si ai scos-o pe "praful" asta, cand aderenta este precara. Si nu vorbesc doar de temperatura scazuta ci si de umiditatea crescuta, rezultand o mizga cumplita, de parca ai fi pe polei. Am simtit chestia asta cu masina, cum ma "rasteam" la ea mai tare, cum cauta drumu'. Ma uitam, ingrozit, la cei cativa motociclisti intalniti in trafic. Mai bine mergi pe o ploaie "sanatoasa" decat asa, da' fiecare pe limba lui. Rabdare si cumpatare. Motocicleta este un bun compromis oras-afara, atata timp cat nu treci de 130-140 km/h (este necarenata, totusi). Cu un mic parbriz (n-am observat daca are) se poate ceva mai mult.

Km multi si fara s-o mai dai pe jos, ca-i pacat !

 

Am observat, are parbriz.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Of ! Si tocmai ce am zis, pare rau ca s-a adeverit :). Nu e de putere, e doar ca motorul asta e mai naravas, zvacneste mai mult, trebuie sa inveti sa fii finut cu acceleratia ( in special la on / off) si dupa aceea se schimba cu totul ciclistica. Poarta protectii si poate dam o tura sezonul asta :)

 

Multumesc, ai dreptate din punctul de vedere al meu ca incepator nu am facut o alegere prea buna, e foarte nervoasa bestia asta mica, eu am optat ptr ceva naked , cat mai nou posibil la bugetul alocat si cu injectie ...si m-am oprit la gsr, o sa am de furca pana o educ sa ma asculte pe mine si ssa nu asculte de calutii din motor ...ca are destui ! prima cazatura am luat-o deja... daune minime :)))) din prostie invatam... din prostia mea si a altora ! sunt mic...dar incet voi creste si eu !

abia astept asfaltul uscat ! sa ne auzim cu bine!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...