Sari la conținut

SUZUKI GSR600


bubucaty
 Share

Postări Recomandate

Salutare baieti.

 

Sunt incepator, imi place si as vrea sa-mi iau un GSR600 ca parima motocicleta. Eu am 1.91m/85kg si multa lume mi-a zis ca GSR-ul ar fi cam mic pt mine, voi ce parere aveti? M-am urcat pe unul si mi s-a parut ok ca pozitie, dar n-am condus ca inca n-am luat permisul pt A :D

Caut sa gasesc un GSR 2008+, preferabil cu ABS si km mai putintei. Daca aveti vreun pont, dati-mi de veste.

 

Asfalt uscat!

Editat de LYM
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 2k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Eu stiu ca devine instabil motorul pe la 130+ cu topcase? (tinde sa vobleze)

Eu la drum intins merg constant 130-140 si nu are absolut nimic. La160-180 singura problema este vantul din fata. Peste 180 cu topcase nu am mers. Posibil sa conteze forma top case ului, directia vantului (daca este), greutatea de pe motor. Repet, la mine nu se simte absolut nimic.

 

Salutare baieti.

 

Sunt incepator, imi place si as vrea sa-mi iau un GSR600 ca parima motocicleta. Eu am 1.91m/85kg si multa lume mi-a zis ca GSR-ul ar fi cam mic pt mine, voi ce parere aveti? M-am urcat pe unul si mi s-a parut ok ca pozitie, dar n-am condus ca inca n-am luat permisul pt A :D

Caut sa gasesc un GSR 2008+, preferabil cu ABS si km mai putintei. Daca aveti vreun pont, dati-mi de veste.

 

Asfalt uscat!

Eu stiu baieti (Tytus, Marmotas) care au fost foarte multumiti de GSR si erau mai mari decat tine:D...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da, trimite-mi pe PM te rog, impreuna cu ceva detalii. merci.



In continuare caut persoane care-mi pot aduce un motor din Italia, cu tot ce presupune acest lucru: acte, transport etc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da, trimite-mi pe PM te rog, impreuna cu ceva detalii. merci.

 

In continuare caut persoane care-mi pot aduce un motor din Italia, cu tot ce presupune acest lucru: acte, transport etc.

Salut , eu mi-am luat GSR ul de la motofly(din ploiesti) tot din italia cu toate actele ok si mi la adus in fata porti ,suna si vorbeste cu Romulus (0723 177 205 , 0765 494 625)

Editat de spawn66s
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am impresia, desi neconfirmata, GSR-ul a fost un experiment al celor de la Suzuki in opinia mea, ca din 2008 au introdus si modelul cu ABS. Productia a inceput in 2006 si a incetat in 2011 urmand GSR 750 ca model succesor.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am impresia, desi neconfirmata, GSR-ul a fost un experiment al celor de la Suzuki in opinia mea, ca din 2008 au introdus si modelul cu ABS. Productia a inceput in 2006 si a incetat in 2011 urmand GSR 750 ca model succesor.

El a fost introdus ca model intermediar pentru a lansa B-King-ul din ce stiu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare!

 

Recent mi-am achizitionat si eu un GSR600 din 2006. Este exact ceea ce-mi trebuia de la o motocicleta. Am doar o mica problema cu ea... Consumul. Sunt eu paranoia sau chiar nu e normal un consum de 6,3-6,7l/100km? Din cate am inteles, exista un update de soft pentru ECU care ajuta la scaderea consumului si imblanzeste "smucitul" la atingerea acceleratiei. Are cineva mai multe informatii lamuritoare?

 

Multumesc anticipat! :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

modelele 2008 (parca) + au o harta de injectie mai buna. Daca ai filtru aer sport si/sau toba aftermarket, e si mai accentuat smucitul + consumul. Pt oras e consum f ok, pt drum intins cam mare. O remapare la TNG ar trebui sa iti rezolve problema. Eu cand am remapat am scapat de mai multe probleme de genul zvacniri (mergea simtitor mai curat) + consum mai scazut + putere in ture mici/medii mai mare insa am sacrificat din top-end (parca tragea mai tare inainte la peste 10.000 insa eu asta am cautat).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E stock motoreta. Filtru stock, tobe stock. Nu caut mai mult decat ce ofera ea! As apela si eu la solutia descrisa de tine. Eventuale costuri?

 

Multumesc!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

100E parca m-a costat (curatat filtru + curatare injectoare + remapare). E bine remaparea sa fie facuta in parametrii optimi ca sa nu iti faca 'fine tuning' pe un filtru aer jegos sau injectoare imbacsite ca dup-aia o sa mearga optim numai asa :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu propun sa stabilim pentru Vineri de la ora 19. Si facem o lista cu participanti, poate ne strangem si noi mai multi.

 

Incep eu:

1. Puiul_r6

2. Valhalla

3. Gimy

4. ...

 

Haideti GSR-istilor !!

Si daca ne adunam mai multi poate ne strangem intr-un loc si apoi mergem undeva sa bem un suc...asta asa sa fie si o plimbare in banda.

Editat de Gimy
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...