Sari la conținut

Zona Crangasi - Giulesti & 1 Mai - Grivita


Postări Recomandate

Sebi , tu glumesti cu Apuseni ? Ca daca nu ... :kali: :kali:

 

ps nu am venit la birou :kali:

Incep si eu cu... PS: Nici eu nu am venit la birou :kali: Dar am absenta motivata, nu ca tine :nono: (Sorry, Larry! Poate ne-ntalnim la un "suc" si dezbatem cele doua subiecte :nono: )

 

Cu Apusenii ba glumesc, ba nu glumesc! :nono: Glumesc in sensul in care ma refeream sa mergem la wkd-ul asta. Nu glumesc insa in sensul in care ma bate din ce in ce mai tare gandul la o excursie de cel putin o saptamana prin Apuseni. Am facut Apusenii cu pasul de 3 ori pana acum (si o data cu Trabantu' :kali:) si inca mai sunt multe locuri in care mi-am dorit sa ajung in aceasta zona si n-am reusit. Pentru motorete reprezinta o zona usor accesibila calare. Problema care ma (ne) "strange" in privinta unei (a doua) excursii mai lungi (prima fiind Piatra Craiului), este familionul (a se citi "batalionul") pe care-l avem in "administrare" - de la mic la mare... Aiasta-i marea dilema...

Editat de Dominator72
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 7,2k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

salutare copii, hai ca pe unii v-am mai vazut pe roti, am mai schimbat o vorba, guralivii tot la fund stau, asta-i nasol ba, oricum, baietii raman buni, asa ca hai la plimbare, ca de obicei va invit :D, in perioada 17 - aproape de 30, eu si ceva amici facem o mica cursa prin moldova, bucovina, maramu si return in buc prin cluj, cred ca e de relax, asa ca hai, hai ca nu mai tzinie, va astept cu catel cu purcel si chiar talon de pensie :( , pupici !

 

Vreo propunere concreta? Eu ma gandeam la Apuseni :nono:

 

 

no hai pa varianta, tu! mere si o molda nu?

 

...,urmatorul... :kali:

 

ca de obicei, pe la...trecute, fix :P

 

:kali:

 

 

salutare domne, ce zici de propunerea de relax, am gasit greu forumu, sti cum e :P

 

dragii mei, am dus mobrita la service, sa o fac mumoasa.

 

pe lista ar fi cam urmatoarele de facut la ea:

1. schimbat ghidonul stramb (a fost cazuta inainte sa o iau si ghidonul era oleaca stramb, nu prea se putea indrepta);

2. schimbat filtrul de aer;

3. schimbat guma pe spate, ca e tocita;

4. reglat scaritele de pasager, pentru ca se lasa cand pui picioarele pe ele si aluneca picioarele;

5. verificare ulei, verificare lant (mi s-a spus deja ca mai trebuie strans), verificare carburatoare, mai pe scurt o inspectie serioasa a motocicletei si vazut daca mai trebuie ceva schimbat/ curatat/ reglat.

 

ieri am fo la service si ghidonul a fost schimbat cu unul nou :kali: . este atat de frumos :nono: , imi venea sa-l pup. si mi-a schimbat si mansoanele, pentru ca se facusera naspa. asa ca acum mobrita are si mansoane noi :kali: , frumoase foc.

restul mai dureaza, am inteles ca se asteapta sosirea gumei pe spate. oricum i-am zis omului sa nu se grabeasca, pentru ca trebe sa-i gasesc loc unde sa o duc dupa ce o face gigea :nono: .

 

 

am io loc cacalau, la iarba verde sau garaj, moca, dupa gust (serios) , da', cu permisu' cum stai!

 

 

 

da ma, conservele oricum omoara tot, si alea cu fasole si alea cu manelisti si alea cu fitzoase fie cu sos fie fara, atentie la coji !

 

Forever Two Wheels!

 

mda HONDA este HONDA pana ti se arde releul de incarcare si sa vezi distractie apoi la impins bartai vaca de 200 si de kg

 

deci intrebare intrebatoare EXISTA PE LA NOI PRIN GASCA CINEVA CARE SA SE PRICEAPA SA REPARE SAU CARE ARE DE VANZARE UN RELEU DE INCARCARE VFR 750 F '94

 

 

 

a si daca gasesc poate doneaza cineva un cooler de calc folosit si care nu mai trebe nu de alta dar chestia este ca releul cu pricina se incinde prea tare si de aceea se arde si impinge PAPA la deal pe cheia uffffffffff :nono:

 

 

hai ca am io cular ba, de ce n-ai zis pan-acu, si unde zici ca te-a lasat roshcata ma :P cum te-ai descurcat, a? :hug:

 

ai incercat sa schimbi motoreta?

 

 

pai nu a facut pe ea ma, e simtita bai, a cerut voie !

 

Se baga careva la un maraton we asta? :kali:

Ca parca as avea chef de ceva miscare.... Macar pana la Everest sa ajungem si noi :nono:

 

 

sa-ti iei tubul cu tine, se ramane fara aer p-acolo, sau altceva ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu ma pot abtine pentru ca sa va spun ca astazi eu si iubi implinim 6 luni de cand ne suportam reciproc si ne scoatem peri albi :kali: .

cele mai frumoase si mai calde clipe, cele mai intense trairi :kali: .

te iubi mult :kali: :kali: :kali: .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@ shadow: bogdane, esti ok? cand intri pe forum da-ne si noua un semn, povesteste ce si cum s-a intamplat, ptr ca aseara te-am fi sunat toti, da' ne-am gandit..na..sa nu facem mai mult rau, sa nu te deranjam, intelegi tu. In mare ne-a cam spus Sebi despre ce e vorba, dar te asteptam si pe tine cu relatarile din punctul de vedere al protagonistului intamplarii. Oricum...am cam inceput sa ne punem semne de intrebare din momentul in care am vazut ca se face 9.30 si nu apare nici unul din voi, si ni s-a cam strans un pic inima...da' bine ca nu a fost mai grav de atat.

Te asteptam!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@ shadow: bogdane, esti ok? cand intri pe forum da-ne si noua un semn, povesteste ce si cum s-a intamplat, ptr ca aseara te-am fi sunat toti, da' ne-am gandit..na..sa nu facem mai mult rau, sa nu te deranjam, intelegi tu. In mare ne-a cam spus Sebi despre ce e vorba, dar te asteptam si pe tine cu relatarile din punctul de vedere al protagonistului intamplarii. Oricum...am cam inceput sa ne punem semne de intrebare din momentul in care am vazut ca se face 9.30 si nu apare nici unul din voi, si ni s-a cam strans un pic inima...da' bine ca nu a fost mai grav de atat.

Te asteptam!

ce s-a intamplat ??? :kali:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu ma pot abtine pentru ca sa va spun ca astazi eu si iubi implinim 6 luni de cand ne suportam reciproc si ne scoatem peri albi :nono: .

cele mai frumoase si mai calde clipe, cele mai intense trairi :kali: .

te iubi mult :kali: :kali: :kali: .

 

 

:nono: la mult, mult inainte...... :kali:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Plecarea in vama astazi in jurul orei 1800!Cine mai vrea , cine mai doreste? :kali:

O sa merg si eu azi pina in Constanta, inca nu stiu sigur la ce ora plec. :kali:

Probabil tot in jur de ora 18. Ii dam in goarna?

 

Cine vrea sa guste mincaruri sofisticate poate sa incerce aici http://www.comunicatemedia.ro/Campionatul_...iber-Ev846.html

Editat de Neamtu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

plecare maine pe Calarasi (drumul vechi) cu bacul la Ostrov, prin Dobrogea, Adamclisi, vedem unde ajungem (in Vama sau la N de Navodari) nu-i dam in goarna, ne plimbam

:kali:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

plecare maine pe Calarasi (drumul vechi) cu bacul la Ostrov, prin Dobrogea, Adamclisi, vedem unde ajungem (in Vama sau la N de Navodari) nu-i dam in goarna, ne plimbam

:kali:

M-as plimba si eu cu voi, insa se pare ca exista alt program (casnic) in perioada weekend-ului :kali:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@ shadow: bogdane, esti ok? cand intri pe forum da-ne si noua un semn, povesteste ce si cum s-a intamplat, ptr ca aseara te-am fi sunat toti, da' ne-am gandit..na..sa nu facem mai mult rau, sa nu te deranjam, intelegi tu. In mare ne-a cam spus Sebi despre ce e vorba, dar te asteptam si pe tine cu relatarile din punctul de vedere al protagonistului intamplarii. Oricum...am cam inceput sa ne punem semne de intrebare din momentul in care am vazut ca se face 9.30 si nu apare nici unul din voi, si ni s-a cam strans un pic inima...da' bine ca nu a fost mai grav de atat.

Te asteptam!

 

 

Ultimele vesti: Bogdan am inteles ca e ok, o contuzie cu hematom la tibie, o carena sparta si-n rest...multa oboseala! Doamne ajuta ca e in regula. Bogdane, daca ai nevoie de ceva, anunta-ne!!

 

P.S. cica un sofer a facut stanga peste el, nu aveau viteza nici el nici soferul...Mai multe o sa ne spuna chiar el.

Editat de shuvyx
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

...ce ma enervati...

 

Hai cu furca hai cu furca!

 

(si cu banii de benzina :kali: )

 

 

era una pe la dana la tara, pe-acolo prin fan. n-ai fost inspirat deloc :kali: .

 

@shadow: bine ca e doar atat. cum a spus si mihai, sa ne zici cu ce te putem ajuta :kali: .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

CE JOC FRUMOS AM INVATAT...VRETI SA VA JUCATI CU MINE ??? :kali:

 

cea mai tare replica din ult cateva pagini. si as mai adauga "CE FRUMOS NE MAI JUCAM NOI!" :kali:

 

am citit pe sarite si nu mi-e clar daca weekend asta se pleaca pe undeva. la ruse care mergeti? pls dati-mi un PM ca nu mai am chef sa citesc cate 2-3 pag pt un post. :kali:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

azi, inca o zi productiva la birou... :kali:

 

si am produs la greu pana dupa 1 noaptea ( ca d-obicei )

 

post-5125-1214512532_thumb.jpgpost-5125-1214512606_thumb.jpg

 

 

Larry! Poate ne-ntalnim la un "suc" si dezbatem cele doua subiecte :nono: )

baietii au testat crosul si au zis ca e ok. Treb sa-l vezi si tu....

 

 

era una pe la dana la tara, pe-acolo prin fan. n-ai fost inspirat deloc :kali: .

buna. buna asta. orioane stiu io o feronerie prin cartier

@shadow: bine ca e doar atat. cum a spus si mihai, sa ne zici cu ce te putem ajuta :kali: .

da si tu un semn ca stam ingrijorati

 

cea mai tare replica din ult cateva pagini. si as mai adauga "CE FRUMOS NE MAI JUCAM NOI!" :kali:

 

am citit pe sarite si nu mi-e clar daca weekend asta se pleaca pe undeva. la ruse care mergeti? pls dati-mi un PM ca nu mai am chef sa citesc cate 2-3 pag pt un post. :kali:

din cate stiu io se pleaca peste tot weekul asta : mare, munte, strainatatzuri...vorbeste cat mai repede cu baietii ca unii pleaca peste cateva ore (vezi post vladsss)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

azi, inca o zi productiva la birou... :kali:

 

si am produs la greu pana dupa 1 noaptea ( ca d-obicei )

 

post-5125-1214512532_thumb.jpgpost-5125-1214512606_thumb.jpg

 

 

Larry! Poate ne-ntalnim la un "suc" si dezbatem cele doua subiecte :nono: )

baietii au testat crosul si au zis ca e ok. Treb sa-l vezi si tu....

 

 

era una pe la dana la tara, pe-acolo prin fan. n-ai fost inspirat deloc :kali: .

buna. buna asta. orioane stiu io o feronerie prin cartier

@shadow: bine ca e doar atat. cum a spus si mihai, sa ne zici cu ce te putem ajuta :kali: .

da si tu un semn ca stam ingrijorati

 

cea mai tare replica din ult cateva pagini. si as mai adauga "CE FRUMOS NE MAI JUCAM NOI!" :kali:

 

am citit pe sarite si nu mi-e clar daca weekend asta se pleaca pe undeva. la ruse care mergeti? pls dati-mi un PM ca nu mai am chef sa citesc cate 2-3 pag pt un post. :kali:

din cate stiu io se pleaca peste tot weekul asta : mare, munte, strainatatzuri...vorbeste cat mai repede cu baietii ca unii pleaca peste cateva ore (vezi post vladsss)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

azi, inca o zi productiva la birou... :kali:

 

si am produs la greu pana dupa 1 noaptea ( ca d-obicei )

 

post-5125-1214512532_thumb.jpgpost-5125-1214512606_thumb.jpg

 

 

Larry! Poate ne-ntalnim la un "suc" si dezbatem cele doua subiecte :nono: )

baietii au testat crosul si au zis ca e ok. Treb sa-l vezi si tu....

 

 

era una pe la dana la tara, pe-acolo prin fan. n-ai fost inspirat deloc :kali: .

buna. buna asta. orioane stiu io o feronerie prin cartier

@shadow: bine ca e doar atat. cum a spus si mihai, sa ne zici cu ce te putem ajuta :kali: .

da si tu un semn ca stam ingrijorati

 

cea mai tare replica din ult cateva pagini. si as mai adauga "CE FRUMOS NE MAI JUCAM NOI!" :kali:

 

am citit pe sarite si nu mi-e clar daca weekend asta se pleaca pe undeva. la ruse care mergeti? pls dati-mi un PM ca nu mai am chef sa citesc cate 2-3 pag pt un post. :kali:

din cate stiu io se pleaca peste tot weekul asta : mare, munte, strainatatzuri...vorbeste cat mai repede cu baietii ca unii pleaca peste cateva ore (vezi post vladsss)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

azi, inca o zi productiva la birou... :kali:

 

si am produs la greu pana dupa 1 noaptea ( ca d-obicei )

 

post-5125-1214512532_thumb.jpgpost-5125-1214512606_thumb.jpg

 

 

Larry! Poate ne-ntalnim la un "suc" si dezbatem cele doua subiecte :nono: )

baietii au testat crosul si au zis ca e ok. Treb sa-l vezi si tu....

 

 

era una pe la dana la tara, pe-acolo prin fan. n-ai fost inspirat deloc :kali: .

buna. buna asta. orioane stiu io o feronerie prin cartier

@shadow: bine ca e doar atat. cum a spus si mihai, sa ne zici cu ce te putem ajuta :kali: .

da si tu un semn ca stam ingrijorati

 

cea mai tare replica din ult cateva pagini. si as mai adauga "CE FRUMOS NE MAI JUCAM NOI!" :kali:

 

am citit pe sarite si nu mi-e clar daca weekend asta se pleaca pe undeva. la ruse care mergeti? pls dati-mi un PM ca nu mai am chef sa citesc cate 2-3 pag pt un post. :kali:

din cate stiu io se pleaca peste tot weekul asta : mare, munte, strainatatzuri...vorbeste cat mai repede cu baietii ca unii pleaca peste cateva ore (vezi post vladsss)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cum ai reusit sa-l pui de 4 ori?

:kali:

ehe si inca am mai sters din ele dar acum ai postat tu si s-a taiat....

uite stateam si io cu laptopul la terasa si nu stiu cum de s-a intamplat. Cred ca nu am vazut bine.

Imi cer scuze....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ehe si inca am mai sters din ele dar acum ai postat tu si s-a taiat....

uite stateam si io cu laptopul la terasa si nu stiu cum de s-a intamplat. Cred ca nu am vazut bine.

Imi cer scuze....

Iar bei mah?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ultimele vesti: Bogdan am inteles ca e ok, o contuzie cu hematom la tibie, o carena sparta si-n rest...multa oboseala! Doamne ajuta ca e in regula. Bogdane, daca ai nevoie de ceva, anunta-ne!!

 

P.S. cica un sofer a facut stanga peste el, nu aveau viteza nici el nici soferul...Mai multe o sa ne spuna chiar el.

Sa-l lasam pe Shadow sa vina cu amanunte. Io am sa va povestesc povesti cu politisti batrani si prosti (stiu ca politisti destepti nu exista la circulatie, iar daca este - ca oricum sunt sub 50 - n-o sa faca purici multi p-acolo, asa ca o sa ramana doar politisti la rutiera)... Deci:

 

Dupa ce s-a terminat cercetarea preliminara, in urma caruia conservarul tembel care l-a lovit pe Shadow s-a ales cu propunere de dosar penal (pentru vatamare corporala), noi ne pregateam sa plecam de la Udriste.

 

In timp ce-mi puneam genuncherele, sefu' de echipaj care a instrumentat cazul (unul mai in varsta, care n-a mai umblat pe motocicleta de 15 ani etc etc) ii zice lui Shadow: "daca aveati protectii d-alea (arata spre ale mele) nu mai era situatia asta". Shadow incearca sa-i explice ca nu lipsa protectiilor a fost cauza, ci neatentia soferului, moment in care... s-a aprins focul!

 

Asta batranu' (care cica a fost motocilcist la viata lui, adica mergea cu Mobra pe timpu' lu' Ceasca pe banda 1, langa bordura - citat din "declaratia" lui) zice: lasa domne', ce nu ai vazut cum croseteaza astia (motociclistii) printre masini, cu ce viteza merg etc etc... Eu sar cu gura si-i zic ca are dreptate, exista si astfel de motociclisti (bravo lor! :kali:) dar nu asta-i principala cauza de accidente cu motociclete, ca aia cu conservele sunt si ei la fel de indisciplinati, ca trag aiurea de covrig, incercam sa-i explic cate situatii am evitat ferind (sau ferindu-ma de) conservarii idioti. La care moshu' sare ca ars si povesteste:

 

"Lasa domne', ca eram ieri seara civil, cu masina proprie, ieseam pe la Baneasa (spre Otopeni) in zona cu lucrarile la noul pasaj. Si apar asa vreo 40 de motociclisti care se strecurau printre masini in aglomeratie. Intre masina mea si aia din dreapta erau vreo 40cm si abia asteptam sa-mi zgarie vreunu masina, ca io-s rau, ca nu mergeam io cu ala la accidente usoare sa pierd cu orele, io-l luam la bataie si apoi asteptam dosaru' penal."

 

Auziti voi la idiot: 40 de motociclisti (cand oare s-au mai strans ad-hoc atat de multi? :kali:), 40cm intre masina lui si alta... Pai numai la faza asta, cu 40cm intre masini stationate in coloana, si tot era impotriva recomandarilor din Regulament... Unde mai pui ca era si cocos si-l batea el pe motociclist (ca ala ar fi fost prost sa-l astepte :kali:), iar de ceilalti 39 ce sa mai zicem... il lasau pe moshu' sa-l "bata" pe zgariecios.... :kali:

 

La care alt politist mosh (care de felul lui deschide si inchide poarta rulanta de la zona de acces masini de politie), isi da si el cu parerea: "pai ce, voi nu circulati pe mijlocul benzii?"...

 

Stiti voi care-i portarul asta care stie el ca nu e corect sa circulam pe mijlocul benzii? Asta e, care "sta" frumos pe banca, in fata institutiei (la ora 1:27):

post-33842-1214580042_thumb.jpg

 

 

Avand in vedere ca Shadow era deja livid la fata dupa tot prin ceea ce a trecut (era deja ora 2:00), iar ceea ce incercam sa spunem noi n-avea nicio sansa sa fie priceput de disperatii aia zaharisiti, expirtati si care oricum nu aveau suficiente circumvolutiuni care sa-i ajute sa priceapa ceva, am intrerupt discutia si am taiat-o spre casa...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...