Sari la conținut

Zona Crangasi - Giulesti & 1 Mai - Grivita


Postări Recomandate

  • Răspunsuri 7,2k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

imi pare cu regret sa va anunt ca dupa ce am verificat card-ul am cam iesit in plus la cheluieli luna asta si sunt pe mare minus cu finantele .. asa ca nu mai pot sa vin maine :kiss:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutare,

 

eu sunt mai nou, prin zona, nu sunt din bucuresti dar sper sa raman definitiv--oportunitatile sunt infinite fata de unde sunt eu-Orsova, dar stau cu chirie pe 1 mai...si m-am gandit k poate ma primiti si pe mine, cnd aduc motoreta de-aksa.....un vtr firestorm---o sa pun si poza cu el....pt k doar ma mandresc cu el:)..glumesc.....

 

nu pot citi 300de pagini la acest topic....dar va rog sa-mi spuneti cnd, unde, ce...etc....kre e treaba cu intalnirile....cum ne putem cunoaste?,....k nu prea am prieteni mult cu motoare prin buc.....ma primiti si pe mine?...va roooggg:)

 

apropo...pt k totusi sunt un nebun cu un V.....am vazut prin zona un VTR Rosu, care suna criminal...duduie de rupe....nu stiu ce tobe are...da are....sunt de carbon din cate am observat in trecere rapida...are nr. de buc.......in fine...as vrea sa-l cunosc...mai ales k-l alerga garcea intr-o noapte de saptamana asta... pe strada care da din 1 mai in expozitiei(as-i spune nu?)...cre k da....frate esti nebun dak te alergi cu astia......ma gandesc k poate face parte din grupul vostru...k l-am tot vazut pe 1 mai.....expozitiei(park asa ii spune , nu?)....poate il sfatuiti s-o lase mai moale...oricum numai respect la felul cum conduce V-ul.........sper k ai scapat de gabori in acea noapte....da un semn!

 

asflat uscat!....multumesc.

 

.....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutare,

 

eu sunt mai nou, prin zona, nu sunt din bucuresti dar sper sa raman definitiv--oportunitatile sunt infinite fata de unde sunt eu-Orsova, dar stau cu chirie pe 1 mai...si m-am gandit k poate ma primiti si pe mine, cnd aduc motoreta de-aksa.....un vtr firestorm---o sa pun si poza cu el....pt k doar ma mandresc cu el:)..glumesc.....

 

nu pot citi 300de pagini la acest topic....dar va rog sa-mi spuneti cnd, unde, ce...etc....kre e treaba cu intalnirile....cum ne putem cunoaste?,....k nu prea am prieteni mult cu motoare prin buc.....ma primiti si pe mine?...va roooggg:)

 

apropo...pt k totusi sunt un nebun cu un V.....am vazut prin zona un VTR Rosu, care suna criminal...duduie de rupe....nu stiu ce tobe are...da are....sunt de carbon din cate am observat in trecere rapida...are nr. de buc.......in fine...as vrea sa-l cunosc...mai ales k-l alerga garcea intr-o noapte de saptamana asta... pe strada care da din 1 mai in expozitiei(as-i spune nu?)...cre k da....frate esti nebun dak te alergi cu astia......ma gandesc k poate face parte din grupul vostru...k l-am tot vazut pe 1 mai.....expozitiei(park asa ii spune , nu?)....poate il sfatuiti s-o lase mai moale...oricum numai respect la felul cum conduce V-ul.........sper k ai scapat de gabori in acea noapte....da un semn!

 

asflat uscat!....multumesc.

 

.....

 

salutare intalnirea se tine la terasa bordo langa intrarea strandului tineretului vis-a-vis de agrunomiei, umpic mai infata de the gate ..are umbrelute galbene ..

nu cunosc pe nimeni cu vtr rosu.

 

de venit la artificii vin eu (daca mai pot) :|

 

 

am facut o nefacuta .... am cazut cu bicicleta ... cu bicicleta nu moto :kiss: si m-an jumulit zdravan ... podu palmei drepte .. jenunche stang antebrat stang si mai jos de buca drapta (m-a polizat cauciucu) aaa si foarte subtire pe labapiciorului drept ...

 

Domle cred ca trebuie sa mai intru si eu in biserica ....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutare intalnirea se tine la terasa bordo langa intrarea strandului tineretului vis-a-vis de agrunomiei, umpic mai infata de the gate ..are umbrelute galbene ..

nu cunosc pe nimeni cu vtr rosu.

 

de venit la artificii vin eu (daca mai pot) :|

 

 

am facut o nefacuta .... am cazut cu bicicleta ... cu bicicleta nu moto :kiss: si m-an jumulit zdravan ... podu palmei drepte .. jenunche stang antebrat stang si mai jos de buca drapta (m-a polizat cauciucu) aaa si foarte subtire pe labapiciorului drept ...

 

Domle cred ca trebuie sa mai intru si eu in biserica ....

Tu chiar nu vrei sa intelegi, orice s-ar intampla, nu?

Crede-ma ca orice as auzi, nu m-ar mai mira in ceea ce te priveste.....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sniky.. cred ca nu iti priesc mijloacele de locomotie cu 2 roti. de care or fi ele. .

stevemax , te asteptam joi bordo . orsova zici, planuiesc o plimbare in zona . poate imi dai ceva ponturi

 

salut,

 

orsova e un orasel micutz...dar frumos....nu stiu dak aveti cu adevarat asa multe de vazut, dar drumul si poate privelistea la Dunare va fi de ajuns pentru a bate vreo 370km;

sa incep cu mancarea, se poate manca pe marginea Dunarii, e un restaurant frumos localizat...k pe un dig....sper sa mai functioneze...k ultima data nu stiu ce probleme avea....dar era frumos....si servea o ciorba de peste buna,.iar k si obiective sunt cateva manastiri, ce mai de seama fiind Sfanta Ana - poate va mai spalati si voi de pacate :kiss:...glumesc....ruinele cetatii Dierna.....mai e un complex arheologic....

 

numai bine!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu s-a intors nimeni viu din Crai sa povesteasca cum a fost si sa puna poze de pe drum?

ne-am intors dar treb sa ne revenim ca ne-a solicitat muntele prea mult. :blbl:

am tinut-o tot intr-o petrecere zilele astea. :burnout:

Am fost 8 motoare si 2 masini. Belea : Gratare, focuri de tabara, drumetii montane, aventuri montane, bai in parauri,cantece, hore, sarbe, mistouri si voie buna.

pozele le postam mai pe seara.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu s-a intors nimeni viu din Crai sa povesteasca cum a fost si sa puna poze de pe drum?

In Crai au mai ramas 3 viteji: Shadow, Dominator si Ruxique; noi ceilalti ne-am intors duminica seara mai spre noapte , si am poposit la birou ( pe la un 12 trecute fix) sa ne tragem sufletul si sa mai povestim. Pe intoarcere am fost urmatorii : Clavi ,Bogdan, Obi1, subsemnata, Alinutza, Mihai cu V-stromul + LOganul de rigoare ( Cerchez, Lana, Cojo, NIco -jumatatea mai buna a lui Shadow ,Larry ). La dus ( Targoviste-Campulung-rucar Bran ) unii dintre noi au fost usor crispati pe serpentine :blbl: ( mai exact io) , altii pe drumul forestier ( mai exact Alinutza), ne-am dat si un pic extrem enduro pe o "scurtatura" cica ( de fapt am ocolit kiometri buni sa ajungem la scurtatura asta, al carei singur rol ea sa ne permita endureala prin mocirle, bolovani, gropi, gropitze si alte-alea, prin padure ). Frumos, de altfel, mie mi-a placut maxim, mai ales partea in care il improscam pe shadow cu apa sarita din baltoacele pe care le luam fix prin mijloc ( intentionat, desigur, caci...AM CU CE )

INtr-un final, am ajuns la locul de campare, am ridicat un cartier de-a dreptul impozant, si s-a pus de un gratar, caci eram lihniti si franti. Apoi, explorarea vecinatatii: peisaje de vis, muntii superbi - se vedea crestele argintii, padurea fix langa noi, apa ( ma iertati, dar nu stiu ce e: izvor, rau sau parau...) rece gheata a tinut loc de congelator ( totusi Larry s-a balacit un pic in apa, mai ceva ca la strand, desi unii dintre noi abia u avut tupeu sa-si umezeasca varfurile degetelor ). Seara, foc de tabara in jurul caruia s-a strans toata suflarea cartierului, bautura curgea rauri-rauri ; a si plouat zdravan noaptea, am si inghetat in cort, desi aveam pe mine 2 tricouri, 1 bluza, geaca textila, cagula in cap, manusile in maini, 2 perechi de sosete groase in picioare, patura groasa sub mine, sac de dormit de jur imprejur+inca o patura deasupra...Una peste alta, o minunatie de locatie a gasit acolo tovarasu' Shadow, caruia tin sa-i precizez de pe acum ca data viitoare vom sta si noi o saptamana, nu mai facem greseala de-a veni doar un week-end , ca e pacat...

Pe intoarcere am abordat, in mod nefericit, DN-ul, care a fost infect ca de obicei ( pana in Comarnic a fost bara la bara , si motoristii inceparetzi au tinut numa' dreapta, caci depasirile pe contrasens, in curbe, nu-s de noi deocamdata). Dar pana la portiunea de bara la bara eu una m-am bucurat de fiecare curba in parte, din ce in ce mai mult cu fiecare contravirare , si cu ocazia asta am depasit si teama initiala, de la dus...Si pentru rautaciosii nemernici ( aka Shuvyx si Oryon , care au stat acasa si s-a dat extrem pe bulevardele capitalei ) tin sa precizez: NU, nu am pus genunchiul jos! desi eram foarte aproape... :unsure: Si tot pentru aceiasi simpatici : toate spusele mele au fost, sunt si vor fi confirmate de maestrul Clavi :burnout:

Pozele o sa apara mai pe seara, cand le descarc si io in sfarsit... :D

 

se vedeau crestele argintii,

nu sunt analfabeta, stiu sa fac acordul in mod corect, dar fug literele pe tastatura ceva de groaza, asa ca m-am corectat acum, si am inrosit "greseala"initiala[/color]

Editat de SZERZO
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pun eu 2 fotografii asa la rapid.

 

Intrebare ... diseara vrea cineva sa mearga pe drumu' ala de la giurgiu la oltenita ... cu oprire in oltenita la o terasa ceva pentru mancare si bautura si sa ne intoarcem pe oltenita bucuresti?

 

In total cred ca sint vreo 160 km.

 

Semnat Mihai cu v-strom-ul

post-38487-1215507737_thumb.jpg

post-38487-1215507764_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

se vedeau crestele argintii,

nu sunt analfabeta, stiu sa fac acordul in mod corect, dar fug literele pe tastatura ceva de groaza, asa ca m-am corectat acum, si am inrosit "greseala"initiala[/color]

 

 

lasa, lasa, ca stim noi, erai cu tzoiul in mana cand scriai :burnout: .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutare,

 

eu sunt mai nou, prin zona, nu sunt din bucuresti dar sper sa raman definitiv--oportunitatile sunt infinite fata de unde sunt eu-Orsova, dar stau cu chirie pe 1 mai...si m-am gandit k poate ma primiti si pe mine, cnd aduc motoreta de-aksa.....un vtr firestorm---o sa pun si poza cu el....pt k doar ma mandresc cu el:)..glumesc.....

 

nu pot citi 300de pagini la acest topic....dar va rog sa-mi spuneti cnd, unde, ce...etc....kre e treaba cu intalnirile....cum ne putem cunoaste?,....k nu prea am prieteni mult cu motoare prin buc.....ma primiti si pe mine?...va roooggg:)

 

apropo...pt k totusi sunt un nebun cu un V.....am vazut prin zona un VTR Rosu, care suna criminal...duduie de rupe....nu stiu ce tobe are...da are....sunt de carbon din cate am observat in trecere rapida...are nr. de buc.......in fine...as vrea sa-l cunosc...mai ales k-l alerga garcea intr-o noapte de saptamana asta... pe strada care da din 1 mai in expozitiei(as-i spune nu?)...cre k da....frate esti nebun dak te alergi cu astia......ma gandesc k poate face parte din grupul vostru...k l-am tot vazut pe 1 mai.....expozitiei(park asa ii spune , nu?)....poate il sfatuiti s-o lase mai moale...oricum numai respect la felul cum conduce V-ul.........sper k ai scapat de gabori in acea noapte....da un semn!

 

asflat uscat!....multumesc.

 

.....

 

Salut, eu il cunosc pe acest " nebun cu un V.....un VTR Rosu " si intr-adevar motorul lui este o bijuterie, merge superb. " in fine...as vrea sa-l cunosc...mai ales k-l alerga garcea intr-o noapte de saptamana asta..." - vrei sa-l cunosti pentru ca-l alerga garcea :blbl: sa inteleg ca vrei sa vezi cum e sa te alerge si pe tine :burnout: glumeam!

Nu face parte din grupul celor din Grivita - 1 Mai dar este tot din Bucuresti si a scapat de gabori stai linistit, cine stie poate o sa-l si cunosti, conduce motorul f.bine lucru pe care nu cred ca poate sa-l faca oricine mai ales ca acesta a fost primul lui motor desi era incepator.

 

Numai bine tuturor si conduceti atenti !

 

 

:D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut, eu il cunosc pe acest " nebun cu un V.....un VTR Rosu " si intr-adevar motorul lui este o bijuterie, merge superb. " in fine...as vrea sa-l cunosc...mai ales k-l alerga garcea intr-o noapte de saptamana asta..." - vrei sa-l cunosti pentru ca-l alerga garcea :blbl: sa inteleg ca vrei sa vezi cum e sa te alerge si pe tine :burnout: glumeam!

Nu face parte din grupul celor din Grivita - 1 Mai dar este tot din Bucuresti si a scapat de gabori stai linistit, cine stie poate o sa-l si cunosti, conduce motorul f.bine lucru pe care nu cred ca poate sa-l faca oricine mai ales ca acesta a fost primul lui motor desi era incepator.

 

Numai bine tuturor si conduceti atenti !

 

 

:D

 

Salut,

 

Ideea era ca si eu am acelasi tip de motocicleta, nu-s multi cu V-uri, nu stiu dc la lume nu le prea place V-ul, pt k e mult mai agresiv decat "linia", am avut un r6 din 99 si un gsx 600,si sincer nu prea se compara, desi v-ul are mai putin cai; nu stiu cum e 1000 in linie!, oricum fiecare cu gusturile lui.

 

Nu, nu cred k mi-ar place sa fiu alergat de politie, doar k in aceea noapte cnd erau aia dupa el, alergau nu gluma, cre k are ceva ani pe acel motor si il cunoaste destul de bine.Incepator pe V?,mi-e greu sa cred, nu as recomanda nimanui, mai ales V2 1000, prea periculos pt un incepator; dar numai respect pt el ca a invat direct pe 1000, are ceva bilutze tari :unsure:.

 

Bine k e ok si a scapat de ei, nu stiu exact ce facuse, dar poate ne-om intalni si...

 

La ce ora e intalnirea de joi?

 

Numai bine!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut,

 

Ideea era ca si eu am acelasi tip de motocicleta, nu-s multi cu V-uri, nu stiu dc la lume nu le prea place V-ul, pt k e mult mai agresiv decat "linia", am avut un r6 din 99 si un gsx 600,si sincer nu prea se compara, desi v-ul are mai putin cai; nu stiu cum e 1000 in linie!, oricum fiecare cu gusturile lui.

 

Nu, nu cred k mi-ar place sa fiu alergat de politie, doar k in aceea noapte cnd erau aia dupa el, alergau nu gluma, cre k are ceva ani pe acel motor si il cunoaste destul de bine.Incepator pe V?,mi-e greu sa cred, nu as recomanda nimanui, mai ales V2 1000, prea periculos pt un incepator; dar numai respect pt el ca a invat direct pe 1000, are ceva bilutze tari :blbl:.

 

Bine k e ok si a scapat de ei, nu stiu exact ce facuse, dar poate ne-om intalni si...

 

La ce ora e intalnirea de joi?

 

Numai bine!

 

S-o stapanesti sanatos, a ta ce culoare e ?

" cred k are ceva ani pe acel motor si il cunoaste destul de bine.Incepator pe V?,mi-e greu sa cred" - culmea e ca nu are decat un an si putin si chiar este primul lui motor, nu cred ca l-ar schimba pe nimic altceva decat poate pe un SP 1 sau SP 2. Oricum sunt niste super motoare si merita sa va bucurati si sa fiti mandrii de ele pentru ca nu sunt prea multe pe la noi si cine stie ... :burnout: daca-l mai vezi, poate o sa va intalniti vre-odata si schimbati niste pareri, impresii.

 

In rest ... numai bine!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ma poate ajuta cineva intr-o dupa-amiaza/ week-end cu o problema mecanico-electrica?

 

trebuie sa dau jugul superior jos ca sa dau jos contactul. cheia e pierduta si copia facuta dupa butucul capacului de rezervor merge doar la rezervor si trusa de scule. deci, asadar si in concluzie m-am decis sa dau si contactul aprinderii/general jos. care are 2 suruburi cu cap rotunjit ce il fixeaza de jos in sus in jugul superior.

 

zona de lucru: intr-o curte, la 200 de m de piata 1 mai, la umbra.

 

am unele unelte de baza (bormasina, probabil o sa imi mai iau burghie, eventaul extractor cu filet invers, chei). asigur bere/suc la rece + junk food + renumeratie (pentru benzina desigur, ca nu vrem sa jignim pe nimeni :burnout: ). nu vreau sa fac operatiunea la mine din lene ci pentru ca nu stiu in cat timp pot sa fac copia unei chei dupa butuc (am inteles ca la bricostore/cora/practiker ar fi o chestie de genul: lasati-l aici si veniti maine dupa el si cheie).

Editat de harciogu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...