Sari la conținut

Zona Crangasi - Giulesti & 1 Mai - Grivita


Postări Recomandate

Salutare

Diseara iesim undeva??

Te-ai intors ,cocos?Am auzit ca ai client(a) la mobra.

Diseara ne uitam si noi cum bate Steaua pe Dinamo?Un Biker's sau alta carciuma cu TV?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 7,2k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Si cand timpul se dilata .. apasai pe SHIFT... si cand ai vazut musuroiul de furnici ce urmeaza . . . MATRIX ...slow motion ...te ridicai pe roata din spate treceai cu fata de furnici si apoi stopping pe roata din fata si uite asa erai uite unde era Fat Frumos cu BMW=Martoaga cu jaratic. . . si povestea continua...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si cand timpul se dilata .. apasai pe SHIFT... si cand ai vazut musuroiul de furnici ce urmeaza . . . MATRIX ...slow motion ...te ridicai pe roata din spate treceai cu fata de furnici si apoi stopping pe roata din fata si uite asa erai uite unde era Fat Frumos cu BMW=Martoaga cu jaratic. . . si povestea continua...

Maaai la asta nu m-am gandit.Cred ca la urmatoarea povestire o sa bag si faza asta.Dar io il astept pe Larry cu povestea lui.Am inteles ca la el e chiar reala,nu fictiune ca a mea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Te-ai intors ,cocos?Am auzit ca ai client(a) la mobra.

Diseara ne uitam si noi cum bate Steaua pe Dinamo?Un Biker's sau alta carciuma cu TV?

 

 

Ba, in cazul asta nush ce sa zic, eu nu sunt microbist neam si ma uit ca matza-n calendar...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ba, in cazul asta nush ce sa zic, eu nu sunt microbist neam si ma uit ca matza-n calendar...

Lasa bre ca am vb cu Larry sa mergem in Biker's.Bem o bere ,unii se uita la meci ,altii joaca un Dart's,o tabla,mai stam de vorba.Ce zici?Lasa ca stiu eu ce microbist esti,cand joaca Pandurii te uiti si daca castiga trimiti sms-uri. :angry:

Editat de Enduristul
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce zici?Lasa ca stiu eu ce microbist esti,cand joaca Pandurii te uiti si daca castiga trimiti sms-uri. :angry:

 

 

Cu Pandurii e o chestie sentimentala. Si nu uitati : Pandurii are 2 diurne...pardon..nocturne!!!!! :blink: ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bai Crengilor si Hagilor mai lasati-ma cu povestirile si meciurile de 2 bani din Romanica, si ia la nenea anunt:

 

 

DUMINICA LA CIOLPANI CAMPIONAT DE CROSS - CICA VIN MESCHERIASHI. NU STIU INSA LA CAT INCEPE.

 

 

CINE VINE CU MINE???

 

"ROHINI , WE RIDE NORTH!!!!"

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pentru proba practica de obtinere a categoriei A se va aplica de la 1 Iunie modelul japonez.Astfel ,toti elevii vor sustine proba practica simultan in acelasi poligon:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pensionarilor, pensionarilor ! Nici o activitate, nimic, nada, niet, etsetera ? Miscare bre, miscare. Stati toti la birou(servici) si ajungeti acasa niste legume.

Care se baga la un fotbal intre motociclisti sau something...

 

Nenea Enduristul ( :D ) din cate vad eu bine astia dau pe motoare foarte calumea ( Bandit 600 :moto ), la noi cu ijul, dnepr, jawa la un loc ar iesi masacru. Daca pica primul, pica toti(ca la domino). Oricum, placut ochiului cum dau astia examenul(nr. astia - astia din Japonia)

 

De ce n-ati aparut si voi pe la Ciolpani duminica? A fost super tare..din pacate eu cu Shadow am fost miezul :)

:eek:

Editat de razvanusv
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

V-oi povesti io :eek:

 

M-am suit pe mobra si am tras o tura pe A1, Buc - Pitesti - Campulung - Rucar - Podu' Dambovitei, pe macadam pan' la Satic si de acolo forestier pan' la o cabana fainuta. Pacat ca am fost singur si m-am tooot plictisit.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da, am fost la intrunirea Beemerilor si sper ca nu i-am deranjat cu nimic, eu cu Transalpul si Diana cu Dominatorul

am trecut si pe la Petrimanu si am aflat detalii si am facut poze pt intalnirea posesorilor de Transalp, la care poate veni ... cine poate

vineri 8 mai cca 250 km

Bucuresti -Chitila - Titu - Pitesti - Valcea - Cozia - Brezoi - la cca 700 m de bifurcatia Voineasa - Ciunget cazare la pensiunea Ciobanelul cu 45 lei de persoana pe noapte (in camera Romeo, care se afla langa Julieta), 25 lei ciorba + curcan la gratar si cartofi si salata, 30 lei mic dejun 2 pers (o cana mare de vin, dar cu ceai, o cafea dubla, platou cu branzeturi si carnuri) adica preturi relativ decente, nu chiar de restaurant

sambata 9 mai cca 150 km

deoarece la pensiunea Baciun din satul Ciungetul (aflat la cca 4 km de Ciobanelul ) era intalnirea oficiala a Beemerilor, dar costa 130 lei/zi/persoana (3 mese + cazare) unii posesori de BMW s-au cazat la Ciobanelul din motive financiare

am dat o raita pe acolo pt binete si am plecat spre lacul Petrimanu, cabana Petrimanu + anexa, lacul Galbenul, apoi am coborat pe acelasi drum si am baut o cafea in Voineasa, ciocnit un pahar la Baciu cu posesorii de BMW si cazarea tot la Ciobanelul

duminica 10 mai cca 350 km

Voineasa - lacul Vidra - Voineasa - Brezoi - Valcea - Pitesti - autostrada

soare, ploaie sanatoasa pe la Vidra, soare, picaturi pe Dealul Negru, soare, apus in oglinzi pe autostrada

 

restul detaliilor:

 

http://picasaweb.google.com/doctorumoto/Ciungetu810Mai2009#

 

mai sunt niste filmulete dragute la Enduristul, poate e darnic cu noi

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mai sunt niste filmulete dragute la Enduristul, poate e darnic cu noi

Am pus filmele tot acolo:

/index.php?...p;#entry1878634

 

dar va rog sa treceti peste polemicile mele cu un organizator idiot care se oftica ca m-am cazat in alta parte,mai ieftin si in plus am indraznit sa le destup mintea si altora.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am vazut pozele de la Voineasa...frumoasa zona, frumoasa pensiunea unde ati stat ( Enduristii si Doctoril cu Diana) . Dar..o singura intrebare am: eu am acces acolo cu noua mea motorisca ? Adica ..ma tin puterile sa ajung acolo?

 

P.S. desi nu s-au finalizat inca toate detaliile ( acte, plata :D , etc) tin sa va anunt ca vineri, 8 mai 2009 , am ales noul meu tovaras de drum , si anume Suzuki SV 650 S :eek:, ocazie cu care l-am lasat pieton , respectiv conservar, pe stimabilul Shuvyx. Motorul e senzational, si sper sa postez multe poze din si mai multele calatorii pe care le voi face impreuna cu Xena mea :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Miha, sa-ti traiasca, sa-ti infloreasca, sa te duca pana la luna in inapoi. Sa o stapanesti sanatoasa.

 

Shuvyx rides bitch now. :) Mihai, stii cum e acum, Ass or Gas :eek: Asteptam si de la tine un EsVe de-o mie

Editat de razvanusv
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am vazut pozele de la Voineasa...frumoasa zona, frumoasa pensiunea unde ati stat ( Enduristii si Doctoril cu Diana) . Dar..o singura intrebare am: eu am acces acolo cu noua mea motorisca ? Adica ..ma tin puterile sa ajung acolo?

 

P.S. desi nu s-au finalizat inca toate detaliile ( acte, plata :D , etc) tin sa va anunt ca vineri, 8 mai 2009 , am ales noul meu tovaras de drum , si anume Suzuki SV 650 S :eek:, ocazie cu care l-am lasat pieton , respectiv conservar, pe stimabilul Shuvyx. Motorul e senzational, si sper sa postez multe poze din si mai multele calatorii pe care le voi face impreuna cu Xena mea :)

OOO felicitari felicitari.Ai facut alegerea cea mai buna.Ti-am zis ca e mai misto SV-ul.Are si aspect comercial.Sa-l stapanesti sanatoasa fara incidente.Acum e cazul sa schimbi poza de la semnatura.

 

Draga finutza drumul e asfaltat chiar si pana mai sus de Ciunget,satul asta unde ne-am cazat iar drumul forestier pana la lacuri e mult mai bun ca cel de pe Transalpina.Poti merge linistita iar motorisca nu are probleme pe drumurile alea.Apropo,mi-a parut rau ca nu ati fost si voi acolo.Am crezut ca e ceva bine organizat si cu un program bine stabilit pt Bemveisti dar cum era o mare abrambureala... Vreau sa va spun ca v-am simtit lipsa pe acolo.Nu poti sa te dixtrezi printre straini fara sa ii ai pe cei dragi langa tine.Noroc cu Dia si Claudiu ca ne-au mai indulcit amarul.De-acum inainte nu mai vreau sa plec nicaieri fara voi.Sa-si ia si Larry permisul si Mihaitza motor si poate mai vizitam odata Ciungetul.Sunam din goarna sa se-adune toate veveritele.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...