Sari la conținut

Zona Crangasi - Giulesti & 1 Mai - Grivita


Postări Recomandate

  • Răspunsuri 7,2k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

P.S. desi nu s-au finalizat inca toate detaliile ( acte, plata :P , etc) tin sa va anunt ca vineri, 8 mai 2009 , am ales noul meu tovaras de drum , si anume Suzuki SV 650 S :), ocazie cu care l-am lasat pieton , respectiv conservar, pe stimabilul Shuvyx. Motorul e senzational, si sper sa postez multe poze din si mai multele calatorii pe care le voi face impreuna cu Xena mea :D

 

 

:P

 

Dragilor,

 

Ma despart cu greu si cu un nod ing at de obiectul asta numit Xena, care a facut parte din mine si care m-a purtat cu bine km multi. Cu Xena am trecut poate prin cea mai dificila perioada din viata mea. Doar datorita ei si unor oameni am trecut cu bine si capul sus prin problemele inerente ale vietii. O dau totusi cu draga inima, mai ales ca stiu unde se duce. Zero, imi doresc sa va plimbati sanatoase zeci de mii de km, sa aiba grija de tine asa cum a avut si de mine si sa ai grija de ea cel putin asa cum am avut si eu. Sa te bucuri de ea si sa mi-o mai dai si mie din cand in cand sa-mi amintesc de poponeata ei :eek:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Miha, sa-ti traiasca, sa-ti infloreasca, sa te duca pana la luna in inapoi. Sa o stapanesti sanatoasa.

 

Shuvyx rides bitch now. :) Mihai, stii cum e acum, Ass or Gas :eek: Asteptam si de la tine un EsVe de-o mie

 

:D. Putintica rabdare. In max. 3 saptamani sper sa-l am deja inmatriculat!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am vazut pozele de la Voineasa...frumoasa zona, frumoasa pensiunea unde ati stat ( Enduristii si Doctoril cu Diana) . Dar..o singura intrebare am: eu am acces acolo cu noua mea motorisca ? Adica ..ma tin puterile sa ajung acolo?

 

P.S. desi nu s-au finalizat inca toate detaliile ( acte, plata :P , etc) tin sa va anunt ca vineri, 8 mai 2009 , am ales noul meu tovaras de drum , si anume Suzuki SV 650 S :), ocazie cu care l-am lasat pieton , respectiv conservar, pe stimabilul Shuvyx. Motorul e senzational, si sper sa postez multe poze din si mai multele calatorii pe care le voi face impreuna cu Xena mea :D

S-o stapanesti sanatoasa si sa te bucuri de ea, dar si ea de tine (adica sa ai grija de ea, da? :P ) Abia astept sa va vad impreuna! :eek:

 

P.S.- Iata ce a ajuns pe acolo

Foarte frumoasa excursia. Abia astept sa am timp sa vad si filmele, ca pozele-s tare faine.

 

Ce puii mei pui de OZN e BMW-ul din poza?

 

Putintica rabdare. In max. 3 saptamani sper sa-l am deja inmatriculat!

Sa te bucuri si tu de-a ta cat mai curand!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

BMWu ala e un RT de vreo 1200 cred.

pe mine sa nu ma intrebati ca eu eram fascinat de casetofonul si boxele de la bord asa ca am uitat sa intreb.

 

:eek:. Putintica rabdare. In max. 3 saptamani sper sa-l am deja inmatriculat!

bravo Mihaita ,sa-ti ajute Dumnezeu! Sa-l uzi dupa ce-l iei.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce puii mei pui de OZN e BMW-ul din poza?

 

Scuze ca ma introbag in oala voastra,dar asta-i un BMW 1200 LT,condus de olteanu' meu drag,Nicu.

Si fiindca vazui aci...ce faci Suvelix-ule,schimbi capra?Sper sa te orientezi la ceva care sa suporte gropile de pe drumul European 79 cel care te aduce spre casa prin Craiova,fiindca de la Filiasi la Tg-Jiu este mai rau decit pe Transalpina! :eek:

Asfalt uscat!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bravo Szerzo,

ma bucur sa aud vesti bune de motoare.

sa o stapanesti sanatoasa si la cat mai multti kilometrii.

si ASFALT USCAT

te pup si ma bucur. :eek:

 

 

Am vazut pozele de la Voineasa...frumoasa zona, frumoasa pensiunea unde ati stat ( Enduristii si Doctoril cu Diana) . Dar..o singura intrebare am: eu am acces acolo cu noua mea motorisca ? Adica ..ma tin puterile sa ajung acolo?

 

P.S. desi nu s-au finalizat inca toate detaliile ( acte, plata :P , etc) tin sa va anunt ca vineri, 8 mai 2009 , am ales noul meu tovaras de drum , si anume Suzuki SV 650 S :), ocazie cu care l-am lasat pieton , respectiv conservar, pe stimabilul Shuvyx. Motorul e senzational, si sper sa postez multe poze din si mai multele calatorii pe care le voi face impreuna cu Xena mea :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:D

 

Dragilor,

 

Ma despart cu greu si cu un nod ing at de obiectul asta numit Xena, care a facut parte din mine si care m-a purtat cu bine km multi. Cu Xena am trecut poate prin cea mai dificila perioada din viata mea. Doar datorita ei si unor oameni am trecut cu bine si capul sus prin problemele inerente ale vietii. O dau totusi cu draga inima, mai ales ca stiu unde se duce. Zero, imi doresc sa va plimbati sanatoase zeci de mii de km, sa aiba grija de tine asa cum a avut si de mine si sa ai grija de ea cel putin asa cum am avut si eu. Sa te bucuri de ea si sa mi-o mai dai si mie din cand in cand sa-mi amintesc de poponeata ei :)

 

Daca dai miaru' la schimb, ti-o mai imprumut pe Xena cand si cand! :eek:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Who wants to join?

 

Unsprezece muzee bucurestene isi asteapta vizitatorii in noaptea de 16 spre 17 mai, in cadrul unei noi editii a Noptii Muzeelor. Publicul va putea beneficia de expozitiile consacrate, dar si de spectacole de muzica, dans, teatru, film, proiectii in aer liber si alte evenimente interactive. Vizitatorii pot utiliza linia speciala RATB care face legatura intre muzee si va circula in intervalul 21:00-04:00.

 

Iata lista muzeelor participante:

Muzeul Militar National "Regele Ferdinand I": 19.30-01.00;

Muzeul Municipiului Bucuresti: 10.00-04.00;

Muzeul National de Arta Contemporana: 20.00-05.00;

Muzeul National de Geologie: 18.00-02.00;

Muzeul National de Arta al Romaniei: 18.00-04.00;

Muzeul National "George Enescu": 20.00-05.00;

Muzeul National de Istorie a Romaniei: 16.00-04.00;

Muzeul National al Literaturii Romane: 18.00-03.00;

Muzeul National al Satului "Dimitrie Gusti": 11.00-18.00;

Muzeul Tehnic National "Dimitrie Leonida": 18.00-02.00;

Muzeul National al Hartilor si Cartii Vechi: 10.00-04.00.

Muzeul National de Arta Contemporana va impleti expozitiile Disobedience. An ongoing video archive (curator Marco Scotini), Fragility of Being, care reuneste lucrari din colectia Museum der Moderne din Salzburg, si The Devil on Tour.

 

Muzeul George Enescu ii are de partea sa pe Mozart, Vivaldi si Haendel, la Palatul Cantacuzino fiind programate recitaluri sustinute de Orchestra Liceului de Muzica Dinu Lipatti. Seara va fi completata cu ritmuri folclorice romanesti, muzica bizantina, melodii-emblema din anii '80 si proiectia peliculei productie TVR Media, Enescu - in inima mea, realizat de Florica Gherghescu.

 

La Muzeul Municipiului Bucuresti se vor face ghidaje gratuite si va fi prezentata expozitia Istoria Europei si cea a Americii prin sigilii si documente.

 

Muzeul Satului va fi deschis doar pe timpul zilei.

 

Muzeul National al Literaturii Romane isi invita vizitatori sa vizioneze, printre altele, expozitiile Centenar Eugen Ionescu - Schimbarea la fata a teatrului lumii, In spate la Taica Lazar, fotografie de Nicu Ilfoveanu, Cultura, instalatie, de Vlad Gherghiceanu, spectacolul Prima aventura celesta a domnului Antipirina, dupa Tristan Tzara, in regia lui Radu Baiesu, ateliere literare pentru elevi, dezbateri literare, concerte de muzica medievala, recitaluri de poezie si muzica, la care participa Cornelia Maria Savu, Mihail Galatanu, Ioan Es. Pop, Bogdan O. Popescu, Paul Vinicius, Adrian Suciu, Dan Mircea Cipariu, Mircea Tiberian si Liviu Butoi,Traian T. Cosovei.

 

De la ora 01.00, Cinemateca Literaturii propune Ultimul tango la Paris in regia lui Bernardo Bertolucci, proiectie prezentata de scriitorul si gazetarul Ioan Grosan.

 

Muzeele Nationale de Geologie si de Istorie vor sta cu usile deschise pana dupa miezul noptii.

 

Evenimentul Noaptea Muzeelor a debutat in Franta, in 1999. Din 2005 s-a extins in toata Europa.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Of of măi mai...daca tot s-a oprit ploaia, ne onoreaza cineva cu prezenta pe la arc, asa macar un pic in seara asta?

Crezi ca toti avem motorete reising sa ne putem afisa la arc?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Didi, nu tre sa vii neaparat cu motorul. Nici eu nu cred ca vin cu motoreta :)

Daca tre sa ai motor reising sa mergi la arc atunci sa ne strangem in alta parte :D Poate "la pARC" :eek:

Editat de razvanusv
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si fiindca vazui aci...ce faci Suvelix-ule,schimbi capra?Sper sa te orientezi la ceva care sa suporte gropile de pe drumul European 79 cel care te aduce spre casa prin Craiova,fiindca de la Filiasi la Tg-Jiu este mai rau decit pe Transalpina! :eek:

Asfalt uscat!

 

Traiasca nea Ivan!! :) . Eu cand vin acasa, vin pe Valcea. O singura data am mers pe Craiova si mi s-a luat de atunci. Drumul pe Valcea e destul de bun, cu foarte mici exceptii si l-am facut anul trecut cu mobra si e ok. :D

 

Iar voi astialalti :P!!! Nu va luati de oltenii mei ca iau foc si cu prazul din dotare va bat :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Iar voi astialalti :D!!! Nu va luati de oltenii mei ca iau foc si cu prazul din dotare va bat :P

 

Stai linistit prietene,nimeni nu se ia de-ai tai,fiindca nu dam ocazia,chiar daca unii-s mineri...pe roti! :)

Si-acum sa te anunt o veste buna:pe 21 mai,anul asta,la orele18.00,primarul orasului Tg-Jiu invita motociclistii din judet la o parada de zilele orasului,calare pe motoare,pe strazile din municipiului nostru.Asa ca esti asteptat si...sa nu bei,chiar daca iti sarbatoresti mama! :eek:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dragi Prieteni,

 

Asa cum v-ati obisnuit si cu alte ocazii, Moto Adventure, dealer oficial KTM, va invita la un nou eveniment:

Drive test cu motociclete offroad KTM modele 2009.

Va asteptam cu drag la Circuitul de motocross de la Ciolpani in zilele de 16 si 17 mai.

Pentru detalii amanuntite in legatura cu acest eveniment va rog sa consultati aici:

 

http://www.motoadventure.ro/index.php/cate...e-off-road-2009

 

VA ASTEPTAM

 

Cu stima,

 

Corneliu Trica

MOTO ADVENTURE SRL

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Lasa nenea ca asa face-m si noi ghetooooo , nu ?

 

LA mine este tastatura wireles si nu prea mai are bateri ...:P:D: mai scapa cate o litera ca nu baga curent ... o sa-mi iau cu fir . . . ca sa fie trasa limba romana . . .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stai linistit prietene,nimeni nu se ia de-ai tai,fiindca nu dam ocazia,chiar daca unii-s mineri...pe roti! :laugh:

Si-acum sa te anunt o veste buna:pe 21 mai,anul asta,la orele18.00,primarul orasului Tg-Jiu invita motociclistii din judet la o parada de zilele orasului,calare pe motoare,pe strazile din municipiului nostru.Asa ca esti asteptat si...sa nu bei,chiar daca iti sarbatoresti mama! :P

 

 

Nu stiu daca o sa am noua fata pana atunci....ramane de vazut!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bai deci aproape ca am prins 90 cu furia lu-i larry :P:D:

 

Si pe deasupra ma agatat si o gagica cu AOOOO . . . pacat ca era cam prea turmentata ...:laugh::D:D:))

 

I'm BAD when ... I'm NAKED ... D:D::):D:)))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

OO de-abia astept ca vreau a ma dau tare pana i-mi rup ceva :):D: joke poate am norocul sa nu :P

Si dl DAn lua-ti si camera nu ca sa-i face-m pe aia de la jackass :laugh:):o:D:D

vezi ca ti se blocheaza cam des butonul de cratima :P

Editat de Enduristul
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...