Sari la conținut

Zona Crangasi - Giulesti & 1 Mai - Grivita


Postări Recomandate

Bun venit cu CB si GS prin gasca. CHiar, inca un "GS". Doar ca al meu e cu R1100 in fatza ;)

Pai daca e asa ,nu vi matalutza sa cunosti si altzi posesori undeva pe la Cheia?

 

Mai sunt inca 2 cu 1100 GS , 2 cu R 1150 GS, 2 cu Dakar, 2 cu R850RT, 2 cu F650 ST, 3 cu F650 Clasic, 3 cu F650 GS, 1 cu F 650 CS,si 1 cu R 1200 RT

Deci 18 BMW-uri (cu tine 19).Mai vin si altii care nu au avut noroc sa aibe BMW dar isi doresc si anume 1 x Honda CB 500,1 x Suzuki DR 600 Dakar, 1 x Suzuki Bandit si 1 x Suzuki VStrom.S-ar putea sa vina si Gabi cu SV -ul din filmuletul meu de unde rezulta ca BMW-ul are mai multi simpatizanti Suzuki decat Honda :P

Oricum , cine doreste sa ni se alature e binevenit si bine primit.Totul e sa se treaca pe lista in Formular ( daca nu merge din prima dati refresh)

Editat de Enduristul
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 7,2k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

SALUTARE GASCA!

 

Ma bucur ca, CRESTEM in numar si-n motoare ceea ce este BINE! Ieri am cunoscut 2 new bikeri si mi-au placut! Baieti OK.

 

In urma discutiilor avute ieri la sedinta s-a pus urmatoarea problema :

 

MUTAREA SEDINTEI VINERI

 

Pe motiv ca lumea mai si munceste vineri si nu poate sa stea relaxata joi la sedinta.

 

Deci - va astept voturile, iar la sfarsit - democratic - APLICAM!

 

EU si Nico - PENTRU VINERI.

 

VOTATI DRAGILOR! :P

 

Multumim pentru bun venit Shadow. Toata lumea pe care am cunoscut-o Joi la sedinta e super ok. ;)

Abia astept prima iesire cu echipa pe motoare.

 

Sunt pentru mutat sedinta VINERI.

Editat de F1sh
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai daca e asa ,nu vi matalutza sa cunosti si altzi posesori undeva pe la Cheia?

 

Mai sunt inca 2 cu 1100 GS , 2 cu R 1150 GS, 2 cu Dakar, 2 cu R850RT, 2 cu F650 ST, 3 cu F650 Clasic, 3 cu F650 GS, 1 cu F 650 CS,si 1 cu R 1200 RT

Deci 18 BMW-uri (cu tine 19).Mai vin si altii care nu au avut noroc sa aibe BMW dar isi doresc si anume 1 x Honda CB 500,1 x Suzuki DR 600 Dakar, 1 x Suzuki Bandit si 1 x Suzuki VStrom.S-ar putea sa vina si Gabi cu SV -ul din filmuletul meu de unde rezulta ca BMW-ul are mai multi simpatizanti Suzuki decat Honda :P

Oricum , cine doreste sa ni se alature e binevenit si bine primit.Totul e sa se treaca pe lista in Formular ( daca nu merge din prima dati refresh)

Nu vin la BMWisti. Pe multi din cei care merita sa-i cunosc, ii stiu deja ;) Iar pe ceilalti, i-oi gasi pe drumuri.

 

...nu sunt BMWist. Sunt un Hondist care nu a gasit nimic mai bun in banii aia :P S-a intamplat sa fie BMW :)

 

Cre ca noi ne vedem direct in apuseni :D

Editat de switch
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

asa arata marea la Costinesti wkd trecut

 

http://picasaweb.google.ro/doctorucivile/1...2010Costinesti#

 

PS: costumele de ploaie din ultima poza sunt doar frumoase, ca dupa nici 5 min de mers prin furtuna cu ele eram fleasca ;) amandoi, a intrat apa si pe la gat pe sub casca, si pe la maini pe undeva, eu m-am udat bine la gogonele, de acolo mi-a curs pe picioare in jos in cisme ... am mai dat si o gramada de bani pe ele la salonul moto :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

AVETI DE GAND SA VA EXPRIMATI ODATA PAREREA?!? PANA ACUM 3 OAMENI... :) PUII MEI SE APROPIE JOIA SI IO NU STIU DACA SA VIN SAU NU, ASA CA PUNETI MANA PA TASTATURA SI BAGATI VOT! Bah da va ...ute o lenee . TERMENUL E MAINE - 23.06. 2010 pan la 12 noaptea - DACA NU VOTATI - cele 3 VOTURI PT. VINERI SI 0 PT JOI - INSEAMNA CA NE INTINLIM VINERI.

 

OK?? :)

 

PS: Scrici te-am sunat zilele astea - tine si tu tel la indemana.

Editat de shadowrider
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

AVETI DE GAND SA VA EXPRIMATI ODATA PAREREA?!? PANA ACUM 3 OAMENI...

 

Nu stiu daca m-ai inclus si pe mine in cei trei.Parerea mea o tot spun de vreo 2 ani si cred ca o stiu toti . :)

Editat de Enduristul
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu zic...joi :)

Da mai stim, tu si cu Scrici vreti joi, dar daca va intrebam de ce , probabil raspunsul o sa fie "ca asa vrea muschii vostrii".

Argumentati si voi de ce vreti Joi asa cum au adus argumente cei care vor Vineri.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da mai stim, tu si cu Scrici vreti joi, dar daca va intrebam de ce , probabil raspunsul o sa fie "ca asa vrea muschii vostrii".

Argumentati si voi de ce vreti Joi asa cum au adus argumente cei care vor Vineri.

Pentru ca...vrem joi?

Care sunt argumentele pentru a muta "sedinta" vineri?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da mai stim, tu si cu Scrici vreti joi, dar daca va intrebam de ce , probabil raspunsul o sa fie "ca asa vrea muschii vostrii".

Argumentati si voi de ce vreti Joi asa cum au adus argumente cei care vor Vineri.

Luni - Joi, oricand.

 

Vineri in niciun caz. E ca si cum ai pune intalnirea sambata. Poate pentru voi, care va plimbati de 3 ori pe an e ok, dar pentru cine e weekend de weekend plecat... vinerea dupa orele 16:00 e cam totuna cu sambata la pranz.

 

Acu asta e, daca voi nu vreti sa mai veniti joia, ne ziceti si gata, sa nu venim de prosti. Stam mai mult pe forum (aci sau la enduromaniacs) si ne organizam digital plimbaricile. Aia e.

 

 

PS: @shadow upsi... :)

Editat de switch
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Care sunt argumentele pentru a muta "sedinta" vineri?

Citeste si tu cateva pagini in urma.Constat ca am scris degeaba.Nu ar fi prima oara cand nu ma baga nimeni in seama .

-Vinerea se poate lungi sedinta (care si asa incepe tarziu) fara sa fie afectati cei care a doua zi au servici.

-Vinerea e sfarsit de saptamana si poti sa bei mai mult decat o faci joia chiar cu riscul de a-ti lasa motorul la locul faptei pana a doua zi,si asta pentru ca a doua zi te poti scula mai tarziu.

-Vinerea poti sa stii sigur daca Sambata lucrezi si poti pune la cale instant o excursie de weekend stiind in proportie de 100% cat de liber ai weekendul de la munca. Joia la sedinta nu poti face asta pt ca a doua zi la munca se poate da totul peste cap.

-Vinerea intrii in atmosfera de weekend si uiti de grijile si sarcinile de servici (cel putin pana Luni) pe cand Joi nu poti face asta,fapt care-ti poate afecta starea de spirit.

 

Astept argumentele tale pentru Joi.

Mesaj completat

Vineri in niciun caz. E ca si cum ai pune intalnirea sambata. Poate pentru voi, care va plimbati de 3 ori pe an e ok, dar pentru cine e weekend de weekend plecat... vinerea dupa orele 16:00 e cam totuna cu sambata la pranz.

 

Acu asta e, daca voi nu vreti sa mai veniti joia, ne ziceti si gata, sa nu venim de prosti. Stam mai mult pe forum (aci sau la enduromaniacs) si ne organizam digital plimbaricile.

 

Scuza-ne switch ca nu ne ridicam la puterea ta financiara ca sa iesim " weekend de weekend".Asa suntem noi, mai saraci.Eu totusi nu te-am vazut decat o data la plimbarile cu noi.Pe unde te cheama oamenii nu vii in schimb iesi "weekend de weekend". Poate ai alti prieteni cu care iesi. Eu nu te-am auzit pana acum sa ne propui o iesire cu tine si cu aia cu care iesi "weekend de weekend".Poate nu-ti face placere, si asa stand lucrurile de ce nu te duci tu cu ei si sa ne lasi pe noi in saracia noastra?Tu vrei Joia la sedinta dar vi mai rar decat cometa Halley.

 

Eu zic ca votul e democratic.Daca majoritatea vrea Vinerea o sa se tina Vinerea iar cei care nu pot sau nu vor ,asta e,o sa se intalneasca ei intre ei, Joia.E valabila si reciproca.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca majoritatea vrea Vinerea o sa se tina Vinerea iar cei care nu pot sau nu vor ,asta e,o sa se intalneasca ei intre ei, Joia.

Daca ma gandesc mai bine, ai dreptate.

Nu stiu de ce ma agit sa se tina joia avand in vedere ca nu de putine ori am fost prezenti doar eu impreuna cu un prieten sau doi. Deci problema nu se datoreaza zilei de joi, altfel ar fi fost plin de lume stresata ca e joi si nu vineri.

Tu te lupti joia cu stari de spirit si alte chestii Zen iar altii (ca mine) iti spun ca nu pot veni vinerea... :)

In concluzie, poporul sa voteze...

:)

Nu ma mai afecteaza.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu de putine ori am fost prezenti doar eu impreuna cu un prieten sau doi.

Pai tocmai d-aia ati fost prezenti unul sau doi ,pentru ca era Joi .Daca era Vineri ar fi fost mai multi.QED

 

iar altii (ca mine) iti spun ca nu pot veni vinerea... :)

Fara argumente ,ca de obicei.Aveam dreptate cand spuneam

dar daca va intrebam de ce , probabil raspunsul o sa fie "ca asa vrea muschii vostrii".

 

Poate e secret...sau poate e o chestie de orgoliu...sau pur si simplu "cine suntetzi voi bai de vreti sa stiti de ce nu vrem noi Vinerea"..orice e posibil.

Gata, nu va mai stresez.

Editat de Enduristul
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ok - Enduristu - e drept ca nu te-am luat in calcul la vot ca n-ai mai dat nici un semn in acest sens - mai mult am simtit io oare o atitudine de"imi iau jucariile si plec " si credeam ca nu mai vrei de loc sa servesti sedinta. My misteic. (Sa inteleg ca votezi si in locu lu Cicci? :D )

 

Scrici - dintr-un punct de vedere ii dau dreptate Enduristului ca nici mata nu prea servesti sedinta chiar atat de des pe cat pretinzi, din alt punct de vedere nu stiu ce program ai vinerea si de cate ori iei asfaltu in roata mobrii asa ca aici ma abtin. Oricum PRESUPUN ca nu iesi tu cu mobra chiar in fiecare vineri - ca ultima oara din cate imi aduc io aminte la plimbarea de 1 mai ai zis pas tocmai din motiv de dineros. Las ca te vad io la Apuseni ce zici. :)

 

Diddi - pe tine te inteleg - iar tu Enduristu - daca te gandesti din punctul de vedere al lui Diddi - o sa intelegi - ca Diddi nu e sectant si tre sa fie Vinerea la vreo intinlire oculta ci, pur si simplu pleaca ACASA - la Brasov., iar spre deosebire de Scrici asta chiar pleaca aproape vineri de vineri. In afara de asta omu chiar vine la sedinta.

 

IN CONCLUZIE - din aceasta gasca in afara de Enduristu, Cici, Scrici, Diddi, je si Nico altcineva nu mai doreste sa isi esprime votu???

 

Pai drajilor daca nu va esprimati opinia dupe aceasta votare nici sa nu va aud ca carcotititi ca nu aveti DA CE. :)

 

Mai sunt 27 min pan se inghit urnele - pana acu - 4 pentru Vineri si 2 pt Joi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

IN CONCLUZIE - din aceasta gasca in afara de Enduristu, Cici, Scrici, Diddi, je si Nico altcineva nu mai doreste sa isi esprime votu???

 

A mai zis si F1sh ca vrea Vineri

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Scuza-ne switch ca nu ne ridicam la puterea ta financiara ca sa iesim " weekend de weekend".Asa suntem noi, mai saraci.Eu totusi nu te-am vazut decat o data la plimbarile cu noi.Pe unde te cheama oamenii nu vii in schimb iesi "weekend de weekend". Poate ai alti prieteni cu care iesi. Eu nu te-am auzit pana acum sa ne propui o iesire cu tine si cu aia cu care iesi "weekend de weekend".Poate nu-ti face placere, si asa stand lucrurile de ce nu te duci tu cu ei si sa ne lasi pe noi in saracia noastra?Tu vrei Joia la sedinta dar vi mai rar decat cometa Halley.

 

Eu zic ca votul e democratic.Daca majoritatea vrea Vinerea o sa se tina Vinerea iar cei care nu pot sau nu vor ,asta e,o sa se intalneasca ei intre ei, Joia.E valabila si reciproca.

Mai Dane, chiar ma simt jignit. Nu de ceea ce zici, ci de modul in care o zici.

 

Cred ca am spus foarte clar: daca voi vreti sa mutati sedinta vineri, nu am de gand sa ma pun de-a curmezisul. Insa v-am spus ca nu voi mai putea ajunge si v-am explicat si de ce nu consider vinerea cea mai buna alegere. Asta este viata, nu-i poti impaca pe toti; in cazul de fata, nu pe mine.

 

Da-mi voie sa repet: nu am vreo dorinta nebuna de a stabili ziua sedintei. Mi-am exprimat democratic dorinta de a nu muta sedinta vinerea. Atat. Fara vreo implicatie. E dreptul tau sa nu tii cont de doleantele mele, ba chiar sa arunci cu vorbe grele in mine.

Editat de switch
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai sunt 27 min pan se inghit urnele - pana acu - 4 pentru Vineri si 2 pt Joi.

Offff... au fost inghitite urnele, nu-i asa? :) Tocmai acum cand vroiam sa-mi exprim si eu votul... :D

 

Poate ma voi gandi alta data sa deschid si eu o sesiune de vot, poate sa propun sa ne intalnim in fiecare sambata dimineata, pe la 8, dar nu stiu la ce benzinarie sa aiba loc intalnirea... :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Offff... au fost inghitite urnele, nu-i asa? :) Tocmai acum cand vroiam sa-mi exprim si eu votul... :D

 

Poate ma voi gandi alta data sa deschid si eu o sesiune de vot, poate sa propun sa ne intalnim in fiecare sambata dimineata, pe la 8, dar nu stiu la ce benzinarie sa aiba loc intalnirea... :)

Subscriu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

A mai zis si F1sh ca vrea Vineri

Poate sa voteze si Lia, daca voteaza tot romanul pe-aici? :)

Si poate o conving si pe mama-soacra sa se bage... :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Poate pentru voi, care va plimbati de 3 ori pe an e ok,

......Stam mai mult pe forum (aci sau la enduromaniacs) si ne organizam digital plimbaricile.

Tie ti se pare OK ce ai spus si probabil trebuia sa tac.

Faptul ca nu te superi pt. ce am zis inseamna ca e adevarat. Banuiam eu.

Editat de Enduristul
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Poate sa voteze si Lia, daca voteaza tot romanul pe-aici? :D

Si poate o conving si pe mama-soacra sa se bage... :)

 

de la inaltime zeitatzii dumneavoastra probabil F1sh pare un nimik,o persoana neinteresanta,cum sa-si permita sa voteze el cand de-abea a venit.Nu-i asa? Bravo Diddi ,te autodepasesti pe zi ce trece.

 

iar tu Enduristu - daca te gandesti din punctul de vedere al lui Diddi - o sa intelegi - ca asta chiar pleaca aproape vineri de vineri.

:) hai sa fim seriosi,si chiar daca ar pleca un weekend da iar altul nu, tot ne-ar vedea de 2-3 ori pe luna .Conteaza chiar asa de mult ca nu-l avem pe Diddi prezent la 2 sedinte pe luna? Merita sa ne chinuim toti ceilalti doar pt. atat?

Editat de Enduristul
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vad ca scriu aici si altii din alte zone nu numai cele mentionate in Titlu. :)

Ma bag si eu la o intalnire,daca e ok din partea voastra, unde e locatia?si pana la urma cand?Eu sunt din Dr.Taberei.

 

Respect. :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...