Sari la conținut

Zona Crangasi - Giulesti & 1 Mai - Grivita


Postări Recomandate

Ultimele informatii despre ruta Pitesti-Rm.Vilcea-Tg.Jiu, obtinute de la "mili" (alias militianu' de ginere personal care isi face veacul la voi in capitala si acum doua saptamini a venit acasa): drumul este relativ bun, refacut asfaltul dupa lunile de iarna, cu mici portiuni decopertate la care se mai lucreaza ici si colo. Partea nasoala cica i s-a parut ca fiind doar faptul ca exista doar o singura banda pe sens, fapt care ingreuna vizibil traficul...mai ales cind ajungi din spate turme de TIR-uri care merg bara in bara. Din cauza asta n-a prea depasit viteza legala...iar unde asta se poate face, deja radarele de noua generatie stau la pinda!

Pe Craiova viteza de deplasare este semnificativ mai mare, traficul mai lejer datorita benzilor mai late si preponderent cite doua pe sens, iar prezenta radarelor in zona se face din timp cunoscuta de ceilalti participanti la trafic.

Acum, aveti de ales! :peace:

Editat de ivan_pedala
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 7,2k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

AM HOTARAT DEJA - RAMANEM LA TRASEUL INITIAL!

 

MULTUMIM DE INFO! :peace:

Nu am hotarat inca nimik.Cine a hotarat?Nu am zis ca vorbim joi la sedinta? Io chiar am discutat azi cu Sebi varianta sa o luam prin Craiova-Filiasi- Tg. Jiu

Daca s-ar fi hotarat ceva nu mai ar avea rost sedinta , nu?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De acord Dane! Nu sarii de poponeata asa ca te doare :D

Bai joi discutam despre tot ce inseamna plimbarea asta - eu unul nu stiam ca tu cu sebi ati discutat sa schimbam traseul la dus !?! D-AIA am scris ca e hotarat deja. Pe de alta parte pe mine ma intereseaza sa vad si peisaje ca lumea, nu doar sa mai scurtez 40km, iar din cate am inteles pe varianta Buc - Pitesti _ Rm Valcea _ Tg Jiu - Orsova avem ce sa vedem. In afara de asta ce puii caprei ne agitam ca doar suntem cu enduroaice ... ma rog si 2 bmw-uri :P

 

Aici sunt detalii traseu varianta 2: http://www.bursatransporturilor.webro.info...utiera-romania/

 

si variuanta 1: http://www.bursatransporturilor.webro.info...utiera-romania/

 

 

Mesaj completat

Si varianta 3: http://www.bursatransporturilor.webro.info...utiera-romania/

 

In afara de asta discutam aici si de timpii pe care dorim sa-i scoatem - evident mai scurti pe autostrada mai ales ca tb sa va readuc aminte ca chek in-ul e la 12 ziua.

Restu vb la sedinta :peace:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De acord Dane! Nu sarii de poponeata asa ca te doare :P

Bai joi discutam despre tot ce inseamna plimbarea asta - eu unul nu stiam ca tu cu sebi ati discutat sa schimbam traseul la dus !?! D-AIA am scris ca e hotarat deja. Pe de alta parte pe mine ma intereseaza sa vad si peisaje ca lumea, nu doar sa mai scurtez 40km, iar din cate am inteles pe varianta Buc - Pitesti _ Rm Valcea _ Tg Jiu - Orsova avem ce sa vedem. In afara de asta ce puii caprei ne agitam ca doar suntem cu enduroaice ... ma rog si 2 bmw-uri :P

 

Aici sunt detalii traseu varianta 2: http://www.bursatransporturilor.webro.info...utiera-romania/

 

si variuanta 1: http://www.bursatransporturilor.webro.info...utiera-romania/

 

 

Mesaj completat

Si varianta 3: http://www.bursatransporturilor.webro.info...utiera-romania/

 

In afara de asta discutam aici si de timpii pe care dorim sa-i scoatem - evident mai scurti pe autostrada mai ales ca tb sa va readuc aminte ca chek in-ul e la 12 ziua.

Restu vb la sedinta :peace:

Bai don' doctor, ne-ai umplut de "trasee". Ia fa si matalutza click pe link-urile din mesajul tau, sa vezi cate detalii interesante :) Iti dau un Pepsic Trist la destinatie daca distingi ceva informatii din link-urile tale (da' daca ne-arati si noua). Grea informatica asta, *utu-i click-u' lui de mouse & copy & paste (bolognese)... :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai Bogdanel, sa stii ca nu am sarit in sus,da ma miram si eu ca omu' cum s-a stabilit ceva pt. care urma sa ne intalnim Joi la sedinta ca sa stabilim.

In alta ordine de idei,sa stii ca la drumul asta mai vin si doua masini + 1 ATV care ne vor da timpii peste cap daca vor trebui sa astepte pe la semafoare in portiunile de drum in care se circula pe o singura banda.Si sunt sigur ca nu o sa plecam de nebuni inainte iar pe Ruxi si Raul cu masinile o sa-i lasam sa ajunga singuri cand o da Dumnezeu.

Mie imi este egal pe unde o luam ca sa nu crezi ca sunt inversunat si voi merge pe unde vreti voi.Oricum nu vom ajunge la 12 indiferent pe ce parte o luam.O sa facem minim 8 ore pe drum.

Editat de Enduristul
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dane, si daca ar conduce nevasta-mea si din capitala pina la Herculane, pe orice ruta, nu scoti mai mult de 5...maximum 6 ore!

Asa ca daca opriti la mititei si bere si stati o ora sa vi se aseze...si tot nu reusiti sa scoateti peste 7 ore, poate doar in cazul in care nu aveti vreo Mobra, IJ sau Jawa in trupa, pe linga care sa stati sa mestecati uleiul sau sa reglati aprinderea!

Hai, asfalt uscat si dati de stire cind ajungeti in zona ca sa va astept cu ceva la rece! :peace:

 

P.S. ...Indiferent de ruta! :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dane, [...] nu scoti mai mult de 5...maximum 6 ore!

pai daca ne oprim sa vizitam nush ce obiective pe drum.........si am mai bagat o ora pt diverse opriri de tigare si dezmortit buci ,uns hemoroizi etc.

Editat de Enduristul
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dane eu unul nu mai repet gresala de anul trecut cand am asteptat 2 ore masinile la bac la Calarasi... si am facut 10 ore pana la Vama Veche. Joi o sa discutam inclusiv aspectul asta, punctele de odihna pt bucisori, alimentare, repliere, si ...DESTINATIA. Gandeste-te ca cei din masini merg mult mai relaxati decat noi.

 

Cine nu se tine de coloana asta este! ajunge mai tarziu; cine vrea sa o ia inainte nu am nici o problema! In ceea ce priveste ATV-ul eu zic ca Hit Man o sa se tine dupa noi. :peace:

Editat de shadowrider
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

...si tot nu reusiti sa scoateti peste 7 ore, poate doar in cazul in care nu aveti vreo Mobra, IJ sau Jawa in trupa, pe linga care sa stati sa mestecati uleiul sau sa reglati aprinderea!

Alo, domnu'! Ce-aveți cu Jawa? :peace:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Se pare ca una vroiam io cu harta si alta mi-au dat ei.

Ideea e ca o sa vin cu variantele de traseu printate. Oricum harta asta inter-activa e super - iti calc distantele pe portiuni de traseu si punctele la cre vrei sa ajungi inclusiv ce obiective ti-ai setat.

 

Ne vedem joiiii!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

PLECAREA: Vineri 30.04.2010

ORA: adunarea se face dupa 8-8:30 si se pleaca la 9-max9:15

LOCUL: iesirea spre drumul vechi spre Constanta ...(de la CORA pantelimon urmeaza pe dr un Rompetrol apoi vine o intersex.tie cu semafor in care la un colt e un PETROM

...in parcarea la PETROM e strangerea

TRASEUL: cel stabilit mai devreme cu popasuri.... s.a.

 

care mai vine...

.

post-44366-1272487025_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Las-o moarta, iti explic la fata locului! :laugh:

P.S.-In ultimul moment, vorbind cu un bun prieten motociclist, normal, am aflat de intrunirea asta:

/index.php?showtopic=334701

Asa ca eu voi lungi traseul din Herculane pina la Garnic-Caras-Severin, unde am inteles ca vor concerta citeva trupe mari ale rock-ului romanesc si unde pot gasi pe linga vecini de cort si locuri nevazute inca de mine, trasee de endureala, mincare si bautura, fara sa ma inghesui cu cei de la Misa pe un metru patrat de verdeata. Detaliile le discutam cind ne intilnim!

Mai jos incerc sa postez harta cu locul in care se tine acest eveniment.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Las-o moarta, iti explic la fata locului! :lol:

Scuze, îmi sărise-n ochi postul cu "partea de frecuÂş la un sabot"... :) si am sărit iute peste postul cu poza Jawei. :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare catre doctoril, dya, pasageru' lu doctoril si chopperistu/a care era cu ei, duminica la iesirea din balotesti in DN1 :cheers: Cum cine? Unu cu geaca honda langa un 1100GS :huh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare catre doctoril, dya, pasageru' lu doctoril si chopperistu/a care era cu ei, duminica la iesirea din balotesti in DN1 :huh: Cum cine? Unu cu geaca honda langa un 1100GS :D

 

primim salutarile de la Uzunu si de la un posesor de Dominator dus la intalnirea Transalp de langa Codlea si care s-a recomandat Dorel si/sau Dorian :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

primim salutarile de la Uzunu si de la un posesor de Dominator dus la intalnirea Transalp de langa Codlea si care s-a recomandat Dorel si/sau Dorian :huh:

Io m-am recomandat Dorian, da' baiatu cu poza ma stie din liceu :cheers: Pupa'l'ar tata de tzestos :D

 

Apropo, posesor de Dominator, dus pasager si intors sofer pe un BMW :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare,

 

Imi pare nespus de rau ca nu v-am putut insoti, insa din nefericire am avut un deces in familie (a murit bunica-mea) si exact de 1 mai, eu participam la funeralii...Chiar visam calatoria asta :cheers:... Week-endul asta vreau sa ies, daca nu aveti ce face, eu bag o tura pe Transfagarasan, eventual ramanem in zona peste noapte. Eu o sa plec sambata pe la ora 10...Cine vrea sa vina, sa anunte..

 

Bafta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...